Последни покупки трескаво текат, февруари отмина, МАРТ е на път! Тема№12

  • 28 967
  • 750
# 570
Момичета,стига сте спорили за глупости!Не се нападайте!Нека всеки да си купува,каквото хареса за детето,но наистина не  е никак приятно да обиждаме покупките на другите.Едни са с по-големи възможности,други не са,но това не трябва да помръчава щастието радостта от предстоящото щастие -бебето!
синео4ка, прегледите за разкритие не са задължителни.Аз ги правя,защото маточната ми шийка е оперативно скъсена и е важно какво и е състоянието през бременността.И с разкритие и без родилния процес си започва,когато си реши.Така,че не е много важен сега в 9 месец.Така че не се притеснявай- не си пропуснала.Те лекарите си знаят работата!  Simple Smile
Виж целия пост
# 571
Разбира се, качеството е определящо. То и затова човек е склонен да избира марки, нали е заради качеството, да е всичко достатъчно добро за детенцето. Лично аз не се хваля с покупките ни, даже и на мъжа ми много не давам финансови отчети, така че вярвам, че забележката за хваленето не се отнася за мен лично, а по-скоро е нещо принципно, нали така Simple Smile)) По-скоро ще се похваля, ако намеря нещо хубаво и качествено на ниска цена, ама нещо не ми се удава много често, за жалост. За Стоккето написах, защото са ми голяма слабост наистина, то няма майка да е имала стокке и да не е влюбена в тях. Все едно да си имал ферари и да не го боготвориш, не знам какво сравнение да направя. А и не са чак толкова скъпи, особено като се има предвид, че после без проблем се продават и обикновено са като нови (е, добре е да се перат и поддържат, разбира се). Права е Мимето за приоритетите, всеки си знае и си защитава своята позиция. Аз примерно не бих дала 4000 евро за силикон, но момичета с далеч по-малки възможности ги дават, че дори и заеми взимат. Simple Smile)) Всеки си знае за какво му е приятно да си дава парите. Дай Боже да ги изкарваме по-лесно и повече и да си ги харчим с удоволствие.
Виж целия пост
# 572
Момичета, чета, че има болни мамчета. Не залагайте на бабините лекове последния месец, че изобщо не е ок да раждаме болни! Нито за бебето, нито за нас. Бързичко на лекар и каквото предпише, го взимайте. Бабините лекове са ок, но до седми, осми месец. Знаете ли какво е секцио с кашлица? Ами, кошмарно е това, болката е неописуема, при всяко кихане или кашляне се опъва тази операция и все едно пак те режат. Ами, ако заразим бебето? И на мен вкъщи са ми болни младежите и се моля да не се заразя, даже ги гушкам с маска, какво да правя. Има си доста лекарства, които са ок за бременни, така че не рискувайте.
Виж целия пост
# 573
Здравейте сладки тумбачета. Сега ще се върна да ви прочета,че както сте се разписали  Whistling незнам като се родят всички бебоци дали ще имаме време и сили за толкова сладки приказки  Sunglasses
Аз да ви се оплача мен корема все по-често си ме боли,даже миналата вечер и тая се събуждам и усещам едни остри болки ниско долу,чак се замислих дали пък не е дошъл момента,ама  Stop
Имам и едно силно течение,сутрин като стана и все си мисля да не съм се напишкала или пък да са водите  hahaha знам ли за първи път ще е и се шашкам от всичко. Голям спор за избора на количка. Недейте така всяка мама си избира според финанси и собствени претенции,но всички са добри защото ще ги бутаме с лубов към мъничетата. Two Hearts
Виж целия пост
# 574
Mime-to, да вчера си взех маслото и в магазина ми обясниха какво еи как се прилага. Вече знам, че да не се излагам Laughing
Относно количките и другите покупки- Аз никога не мога да разбера, защо като някой си купи нещо по-скъпо и се започва ама то не е гаранция за качество и така нататък. Ами не съм съгласна... Същата работа е с дрехи обувки и други. Всеки избира нещата по джоба си. Това също, че моята количка е над 2000 лв, не означава, че съм я взела  да се ,,фукам" с нея. Така съм преценила и решила. А защо примерно тук където живея всеки втори е с bugaboo или други подобни? А, явно и те да се покажат какви колички имат...

Виж целия пост
# 575
Ох, козметиката все още не съм купила, добре че ме подсетихте. Още се колебая между Себамед и Мустела за олиото, шампоанчето и другите неща, но кремчето за дупе със сигурност ще е на Веледа. Някой беше пуснал на Мустела или Себамед нещо за почистване без измиване, но не го запомних. Ако се сещате, пуснете, моля.
Виж целия пост
# 576
 Добър вечер,мила групичка! Hug
 Странно е как човек може да има силен сантимент към хора,които познава само виртуално.  bouquetС малко изключения,де!
 Вече съм заредена с нет и комп,така че съм на линия!
 Аз съм напълно във форма,сякаш не съм раждала, възвърнах си всички стари движения на сто процента, обувам си сама чорапите;ако реша, мога да си изрежа ноктите на краката; ям от всичко по мноооооого без да повръщам и... о-о-о-о-о   да -правя отново онова  прекрасно позабравено нещо ,наречено любов. #Crazy
 Ная е прекрасна ,много слуша ,постоянно спи, а мама и тати я наблюдават и държат за малките ръчички почти непрекъснато.
 Да си имаш бебче е невероятна магия,която не може да се разкаже!Трябва да се случи!
 Пожелавам на всички леко раждане и прекрасни емоции покрай него-може да се получи, вярвайте!
 На вече родилите мами-хубави и здрави вързопчета, отглеждани с много любов.
 Обичайте бебетата си,близките си хора,себе си ,света и живота.Всичко останало е добавка.
 Прегръщам ви,при възможност ще разкажа за моя екшън Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 577
Здравейте мамчета, сега се връщаме от преглед. бебчо е 2,800 кг. върви по дребничък горе-долу две седмици назад. това но и друго повече ме притеснява и миналия път и този път виждам, че дължината на крачето изостава и то с няколко седмици. питах доктора, той каза, че нямало проблем и щял като се роди да си се развие нормално. но мен ми е притеснено дали може да е някакъв проблем?  Sad иначе доплерът е супер, плацентата и водите са ок. доки каза, че бебчо се е смъкнал малко надолу, защото вече трудно му мери главичката.

прегледи за разкритие и на мен не са ми правили и сега ме карате да се замисля. акушерката, при която ще раждам отказа да ми мери разкритието онзи ден, за да не ме травмирала. но пък незнам не е ли по-добре да се знае какво става...

иначе за болните бих препоръчала хомеопатия- осцилококцинум, за гърло и за нос тантум верде спрей+ витамин С. смело ги препоръчвам, защото аз се лекувах с това, предписано супер внимателно от моето джипи. тя каза, че това са възможно най-безвредните неща. Оздравявайте!  Hug
Виж целия пост
# 578
Хайде и тук на отчет от прегледа днес - бебчо е 3 кг, тоновете са му добри (за първи път ми правиха днес запис и се схванах половин час да лежа вързана), плацентата е 2 степен зрялост, според док ще си го понося до термин или поне няма да бъде до 10 март...

Вече доста си тежи, а главата по мерки е в 39-та седмица Simple Smile)) Незнам как ще го раждам тоз юнак Simple Smile Контракции нямам, коремът е високо, демег никакви индикации засега. Една моя приятелка с термин 10 март е родила днес момиченце (2415, 49 см), да им е жива и здрава!

За тези, които сме във Вита, казаха ми че по време на контракциите, можем да се разхождаме и когато трябва съответно да се слушат тонове, да лежим. Татковците може да са с нас по всяко време Simple Smile И така, едно по едно се сещам да питам.
Виж целия пост
# 579
БАРБОЛИНА, много хубав и положителен пост, благодаря ти! Бъдете здрави и като намериш малко време разкажи за раждането.

Днес вече влязох в 9-ия месец и купих бонбони да почерпя домашните, но понеже още съм сама се черпя сама себе си и вече съм на 4-тия бонбон Mr. Green Минахме водолейския период, рибка или ако закъснее овне ще да е Wink

От консултацията - хемоглобинът ми е паднал от 115 на 106 Sad Въпреки всичко докторката ми каза да не пия хапчета с желязо, а да наблегна на червено месо и яйца, сурови ядки и т.н. Дано има ефект! За бебо нямам новини, освен че си е в същата позиция, подходяща за естествено раждане. На 25.02 трябва да си взема направление за хоспитализация от личния лекар, че ЖК ми беше на частно.

За настинките - аз удържам фронта засега, но пия ежедневно коластра на Аквасорс, мисля, че на нея го дължа Peace

Виж целия пост
# 580
Е, аз минах прегледа, провериха ме дали имам разкритие, оказа се, че нямам, главата на бебето била доста високо. Така, че сигурно ще си изчака времето, около което сме планирали да се появи. На видеозон не са ме гледали, лекарката каза - другата седмица, на 27,02. Правиха ми записи на тонове, добре са.
Много позитивен пост мамо BARBOLINA, звучи изключително зареждащо, дано всички се чувстваме като теб след раждането.
Виж целия пост
# 581
Аз пък забравих че щях да коментирам написаното от мимсат Simple Smile (освен ако не съм го направила и да съм забравила вече  Crazy ) Ето едно линкче в подкрепа на думите й http://www.puls.bg/health/childbirth/news_2977.html

"Странно е как човек може да има силен сантимент към хора, които познава само виртуално." - много добре казано БАРБОЛИНА  Flutter Ааа моля - аз и сега се обувам сама и си правя педикюра  Crossing Arms ми като няма кой друг  Thinking Охххх мен не знам защо ме държат на сухо от миналата година  Blush Чакаме екшъна с нетърпение  smile3521

Блазе ви за татковците - аз пък сега се сещам че не знам как стои въпроса в АГто.. Той нашия нали досега се дърпаше, ама май вече е по-навит  Simple Smile
Виж целия пост
# 582
Барболина, много се радвам за теб! Нямам търпение да видя малката Ная. Правиш любов.. ехеее вие нямате търпение да се върнете към старите навици. Simple Smile
На мен след секцио ми бяха забранени всякакви физически упражнения- включително и това. Simple Smile
Виж целия пост
# 583
хахаха още една причина да не искам да е секцио   Mr. Green
Виж целия пост
# 584
Ей, Барболинка страхотно звучиш, много се радвам за теб и пожелавам такива усещания на всички нас! Само така с любовта на всички фронтове  Grinning

Розаура - точно така за Вита, татковците ги пускат с нас, няма предродилно, а си стоиш в стаята с таткото и наистина ако тоновете са ОК, може да се разхождаш. А татко си трябва!

Аз да кажа, че тоновете на бебка са ОК, обаче на микробиологията ми излизат някакви коки и ми изписаха антибиотик спешно да ги лекуваме, защото било много вредно за бебето при раждане да има такива инфекции. Не знам как се е случило, при положение, че преди 2 месеца правихме изследване и беше чисто. Много ми е криво сега, но май нямам много избор. Като изключих предното секцио, сигурно от 10 години не съм пила антибиотик... Лошото е, че няма време за повторни изследвания и т.н., така че действам, дано да се оправи положението и да не навредя на бебонка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия