Всичко за Всички марки гел лакове - 2

  • 144 299
  • 748
# 270
А това сваляне на гела в ацетон, не ги ли прави ноктите по-слаби? Като знам как се разпада изкуствен нокът от него и си представям ефекта върху естествения такъв. А как процедирате с гел лака при  ноктопластика, при свалянето на гел лака не пада ли и самия  UV гел?
ivka 007, защо да бъркаш като и в официалните  видео клипове го дават слагането и махането както ти го правиш.
Еми, да, ама тук всички говорят за това как не матират плочката, а то някак си е неизбежно това. Дори и да не го правиш с тази цел, просто при свалянето, поне при мен, нокога не се маха напълно и все ми се налага за заглаждам с блока и те пак си се матират ноктите.
По принцип ги прави по-сухи, за това е хубаво да се ползва мазнина за кожички постоянно.
Виж целия пост
# 271
  Здравейте, момичета!  Hug

   Включвам се във вашата темичка, след като изчетох всичката досегашна информация, която сте публикували във форума (че даже щателно прегледах и темата за гела). Имам две въпросчета, на които така и не открих еднозначен отговор, а само противоречиви мнения:

   1. В крайна сметка, не ми стана ясно, до каква степен Shellac и всичките му производни заздравяват самите нокти. Запазването на цвета не е мой приоритет, тъй като така или иначе обожавам да се лакирам и го правя около 2 пъти седмично. Просто искам да укрепя значително ноктите си, а пък имам резерви към гела, така че се чудя дали гел-лаковете правят поне двойно по-силни и устойчиви на чупене естествените нокти.  newsm78 Една мацка назад в темата беше показала снимка на удивително дългите си, красиви нокти, които беше написала, че е запазила до тази дължина именно благодарение на гел-лаковете;

   2. Другото, което ме интересува, е само при Shellac CND ли не е нужно да се запилва (матира) нокътната плочка? Или просто като се използва основата на CND и се постави отгоре цвят на друга марка гел-лакове, както виждам че правят много от вас, се избягва това матиране?

   Изключително ще съм благодарна, ако ми отговорите на въпросите, защото се надявам това да е успешен начин към перфектен, дълготраен маникюр.   bouquet Hug Благодаря предварително!  Sunglasses

Мога съвсем смело да заявя, че гел лаковете правят ноктите поне 2 пъти по-здрави.
И аз преди дни си отрязах много дългите нокти-от поне 3 години не ми бяха пораствали толкова дълги, изрязах ги, защото вече ми пречеха, а много си ги харесвах. Същото съм увала от много дами, докато гел/акрил върху естествени нокти съсипа моите за месеци.

При нито един гел лак, който ползвам не матирам/пиля нокъта предварително. Ползвам много фина пила по други причини. Минавам си със чистия спирт за обезмасляване и това е!

Обикновения лак няма никакъв шанс за пробив при мен! Да живеят гел лаковете!

   merrlyn, мила, сърдечно ти благодаря за хубавите отговори - честно казано, точно това се надявах да прочета; обнадеждих доста се по отношение на гел-лаковете.   bouquet  Hug  Party

Момичета, как така не запилвате плочката. Аз винаг като свалям Джелиша и ми се нала след това да загладя с блокче. Не може да ми се свали идеално, дори и след 20-30 мин. къснене. Все ми се налага да го изтъргвам и след това да минавам с блока. При вас така ли е? Да не би някъде да бъркам нещо? Свалям го , като запилвам горния слой и след това увивам във фолио с тампони с лакочестител с ацетон.

   ivka ♥ 007, извинявай, че се включвам без да имам практически опит с гел-лаковете, но назад в темите многократно прочетох, че Gelish много трудно се сваля и особено, ако ползваш основата и топа на тази марка, няма как да избегнеш пиленето, затова много момичета бяха писали, че за "улеснение", ползват основа и топ на Shellac, примерно, и вече цветовете на Gelish. Дано съм била полезна.  Peace

А това сваляне на гела в ацетон, не ги ли прави ноктите по-слаби? Като знам как се разпада изкуствен нокът от него и си представям ефекта върху естествения такъв. А как процедирате с гел лака при  ноктопластика, при свалянето на гел лака не пада ли и самия  UV гел?
ivka 007, защо да бъркаш като и в официалните  видео клипове го дават слагането и махането както ти го правиш.


   mia1, май голяма част от мацките ползват лакочистител с ацетон, вместо чист такъв; писали са, че става перфектно, та не знам...  newsm78
Виж целия пост
# 272
   1. В крайна сметка, не ми стана ясно, до каква степен Shellac и всичките му производни заздравяват самите нокти. Запазването на цвета не е мой приоритет, тъй като така или иначе обожавам да се лакирам и го правя около 2 пъти седмично. Просто искам да укрепя значително ноктите си, а пък имам резерви към гела, така че се чудя дали гел-лаковете правят поне двойно по-силни и устойчиви на чупене естествените нокти.  newsm78 Една мацка назад в темата беше показала снимка на удивително дългите си, красиви нокти, които беше написала, че е запазила до тази дължина именно благодарение на гел-лаковете;

   2. Другото, което ме интересува, е само при Shellac CND ли не е нужно да се запилва (матира) нокътната плочка? Или просто като се използва основата на CND и се постави отгоре цвят на друга марка гел-лакове, както виждам че правят много от вас, се избягва това матиране?
Малко е трудно да получиш единодушни отговори, защото все пак е индивидуано. При мен шилака помогна доста ми пораснат ноктите. За първи път от много години се видях с толкова дълги нокти (не че беше нещо особено де, просто преди това наистина не можеха да пораснат). Но и с шилака пак в някакъв момент почнаха да се чупят от време на време. Доста по-рядко като цяло, но определено не бяха недосегаеми.

На втория въпрос нямам много опит, само по един път съм си правила сама ръцете и краката. Не съм пилила изобщо. Честно казано ще се опитам и при свалянето да избегна, но ще видим, нямам опит с тези марки, които ползвам сега.
Виж целия пост
# 273
Аз оставам с впечатлението, че не се матира само при Shellac, при другите гел лакове самите производители представят продукта с матиране.
А за изсушаването на ноктите аз имам предвид нокътната плочка, а не кожичките. За тяхното предпазване съм чела, че преди да се увият с фолио и ацетон пръстите, е добре да се намажат с крем, така се предпазвали.
На мен не ми се вярва тази дива химия да помага на ноктите,  и лакирането не смятам за здравословно, но това не ме спира да го правя на четири дена. Mr. Green
Моите гел лакове ще дойдат в края на юни и тогава ще споделя впечатленията си. При мен големият въпрос е дали въобще ще се изпекат с китайската ми лампа.
Виж целия пост
# 274
   1. В крайна сметка, не ми стана ясно, до каква степен Shellac и всичките му производни заздравяват самите нокти. Запазването на цвета не е мой приоритет, тъй като така или иначе обожавам да се лакирам и го правя около 2 пъти седмично. Просто искам да укрепя значително ноктите си, а пък имам резерви към гела, така че се чудя дали гел-лаковете правят поне двойно по-силни и устойчиви на чупене естествените нокти.  newsm78 Една мацка назад в темата беше показала снимка на удивително дългите си, красиви нокти, които беше написала, че е запазила до тази дължина именно благодарение на гел-лаковете;

   2. Другото, което ме интересува, е само при Shellac CND ли не е нужно да се запилва (матира) нокътната плочка? Или просто като се използва основата на CND и се постави отгоре цвят на друга марка гел-лакове, както виждам че правят много от вас, се избягва това матиране?
Малко е трудно да получиш единодушни отговори, защото все пак е индивидуано. При мен шилака помогна доста ми пораснат ноктите. За първи път от много години се видях с толкова дълги нокти (не че беше нещо особено де, просто преди това наистина не можеха да пораснат). Но и с шилака пак в някакъв момент почнаха да се чупят от време на време. Доста по-рядко като цяло, но определено не бяха недосегаеми.

На втория въпрос нямам много опит, само по един път съм си правила сама ръцете и краката. Не съм пилила изобщо. Честно казано ще се опитам и при свалянето да избегна, но ще видим, нямам опит с тези марки, които ползвам сега.

   Бухтичкe, и на теб много ти мерси за мнението.  bowuu В това, което казваш, определено има доста логика, защото може би в началото, ноктите са един вид "защитени" от външни влияния под самия гел-лак, но с времето, започват да се изтощават от регулярното третиране с ацетон, а в някои случаи и пилене.  ooooh! В тази връзка се сещам, че имаше една редовна форумка, която в началото наистина беше влюбена в Shellac-а, но доста време след това (може би година и половина), беше написала, че той тотално й е разсипал ноктите (не беше дала по-подробно разяснение, за съжаление) и това доста ме беше шокирало; все пак си е химия, по дяволите, а аз искам ноктите ми да останат здрави.  newsm78  Confused
Виж целия пост
# 275
 Еми, те и самите производители, поне на Гелиш, си препоръчват да се прави почивка на 4-5 слагания.
Виж целия пост
# 276
Еми, те и самите производители, поне на Гелиш, си препоръчват да се прави почивка на 4-5 слагания.

   Лошото е, че ако направиш почивка, рискуваш да ти се счупи някой нокът точно по това време, който грижливо си пазил в продължение на месеци, а това е много кофти, особено за тези, на които приоритет им е дължината на ноктите, а не дълготрайността на лака (като мен). Laughing Правя паралел с обикновения лак, който нося непрестанно - по някакъв начин, дори и той ми "пази"ноктите от счупване, а като го сваля, чувствам ноктетата доста по-уязвими...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 277
Еми, те и самите производители, поне на Гелиш, си препоръчват да се прави почивка на 4-5 слагания.

   Лошото е, че ако направиш почивка, рискуваш да ти се счупи някой нокът точно по това време, който грижливо си пазил в продължение на месеци, а това е много кофти, особено за тези, на които приоритет им е дължината на ноктите, а не дълготрайността на лака (като мен). Laughing Правя паралел с обикновения лак, който нося непрестанно - по някакъв начин, дори и той ми "пази"ноктите от счупване, а като го сваля, чувствам ноктетата доста по-уязвими...  Rolling Eyes

Може да използваш през това време заздравителя на Гелиш Vitagel, който е без формалдехид, туален и дбд и е с витамини..
Виж целия пост
# 278
Ползвам Gelish от миналата година, не матирам плочката нито при слаган, нито при сваляне. Пилене при сваляне може да се наложи ако плочката се е изсушила, т.е. не си си мазала кожичките с олио докато си била с гелак, или ако гелака е на 2 и повече седмици. При гелиш единствено пиля лъскавия слой на топа, не самия нокът и ни пиля до плочката, само матирам самия лак.
Без гел лаковете ще остана без дълги нокти, пристрастена съм към тях Mr. Green
Виж целия пост
# 279
По въпроса за естественото и най-полезното мисля, че никой няма да възрази, че без лак, с буйни кожички, па макар и стърчащи, без грим, е, някой пъпчица и петънце тук там, с небоядисана коса, макар и с бели коси, косми тук таме по тялото ще сме най-естествени и всичко ще е пощадено от химията на съвременната козметика  Mr. Green

Но колко от нас ще се харесат и въобще биха се появили дори пред себе си в този вид?

Аз лично не се страхувам от малко химия, даже без не я не мога  Shocked Господ ме е надарил, но не чак толкова Mr. Green

С обикновен лак максимум 3 дни издържах без да се прелакирам,
с Ши-то е 1 път на 10 дни-дали 3 пъти за кратко с ацетон и 1 път за по-дълго мисля, е е съизмеримо  newsm78
Да, понякога остявам ноктите ми за ден-2 да подишат като мажа по-няколко пъти на ден с маслото на Икаров и една друга витаминна терапия за нокти, но за кратко.

При сваляне е важно според мен да се ползват дървените пръчици и много фина пила, независимо при какъв маникюр без никакво пилене няма как.
Виж целия пост
# 280
  Бухтичкe, и на теб много ти мерси за мнението.  bowuu В това, което казваш, определено има доста логика, защото може би в началото, ноктите са един вид "защитени" от външни влияния под самия гел-лак, но с времето, започват да се изтощават от регулярното третиране с ацетон, а в някои случаи и пилене.  ooooh! В тази връзка се сещам, че имаше една редовна форумка, която в началото наистина беше влюбена в Shellac-а, но доста време след това (може би година и половина), беше написала, че той тотално й е разсипал ноктите (не беше дала по-подробно разяснение, за съжаление) и това доста ме беше шокирало; все пак си е химия, по дяволите, а аз искам ноктите ми да останат здрави.  newsm78  Confused
Аз ходих с Шилак 6 месеца с една почивка само. Понеже ходех на маникюр и не ми беше рентабилно да ходя веднъж да ми го махат, че после пак да ми го слагат. Сега вкъщи е по-лесно, може и да си правя почивки от време на време. Когато махнах шилака ноктите ми бяха сухи, но иначе не забелязах някаква съществена промяна. Така че мога да кажа, че с Шилака проблеми нямах и бях много доволна, включително и след като спрях.
Имам приятелка, която ходи и тя около половин година май постоянно, но с някакъв друг продукт. За съжаление не си спомня точно името, но по мое мнение е възможно да е било нещо китайско. И след това й бяха много зле ноктите, тънки и постоянно се чупеха. Възможно е да е до продукт, може и да е до нокът.
Виж целия пост
# 281
Аз ходих 2 години постоянно с Gelish. Не съм била без маникюр нито за ден. Накрая тръгнах да раждам и махнах лака и ноктите ми както бяха здрави и твърди и дълги се изпочупиха до толкова, че близо 6 месеца нямаше на какво да ми сложат лак. От скоро си правя сама маникюра, имам лампа, лакове и т.н. Със сигурност ноктите се изсушават от гел лак, от ацетон, от нормални лакове, но това е въпрос на избор на всяка жена. Лично аз не мисля, че изсушената плочка застрашава живота и здравето ми, а същевременно красивият маникюр (макар и върху слаби нокти) създава прекрасно впечатление. За мен здравите нокти ако са без хубав лак не представляват особена красота.
Наскоро открих, че в лед лампата съвсем успешно пека и само топ поставен върху обикновен лак и по този начин доста спестявам от времето за сваляне, а обикновенните лакове имат по- голямо многообразие от цветове, издръжливостта е около 10 дни.
Виж целия пост
# 282
Здравейте момичета!!!Днес за пръв път ходих на маникюр да си сложа гел лак!!!Като цяло съм разочарована от маникюристката(аз май съм по-сръчна),но обмислям да си купя лакове за в къщи,съседката ми има лампа,прави си сама гел.....от къде си поръчвате лаковете,цени,доставка!?Мерси за вниманието!!
Виж целия пост
# 283
Разслояващи се, но лакирани нокти също не са особено красиви Mr. Green Всеки да се прави както му хареса, така или иначе тук сме се събрали все лакиращи се, така че едва ли някой ще посъветва другия да не го прави. Ясно е, че не е здравословно, засилващо ноктите, но пък е красиво. Wink
Виж целия пост
# 284
   Така е, момичета. Склонни сме да си "вредим" до известна степен, в името на красотата и естетическата наслада - няма как иначе.  Joy

   Мисля, че се навих да ги пробвам и аз най-после тези гел-лакове, пък след това ще показвам перфектни маникюри на свой ред.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия