КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 63 768
  • 740
# 435
Ооо ти пък и с плънка  Grinning Аз го направих чист, омесих го в робота, направих си фитили и си го оплетох и сега втасва във фурната на 50 градуса и нещо все формата му да изчезва  Sad Абе каквото стане, важното е желанието ми да правя опити...
Виж целия пост
# 436
Да, не е подходящ робота за дълго месене, но не от гледна точка на тестото, а на робота. Щом си замесила вече, значи е станало. Въпросът е, че при често и дълго месене ще си прецакаш робота, заминават лагерчетата. Затова съветвам грубо замесване до формиране на топка, не повече от минута. А след това на ръка доизмесване. Казвам от опит. Моят първи робот така се разкапа от месене. С твоят тип роботи се процведира така- слагаш всичко в робота, трябва да имаш точни пропорции, не става да добавяш брашно. Включваш и месиш на минимална до средна скорост буквално минута, доакто се формира топка. И спираш. За козунак това не е достатъчно и затова месиш на ръка ,но не е проблем,защото си спестяваш цапането на ръцете. При доизмесването не лепне вече тестото.

ssiillvvyy, ако глутеновите нишки (конците) не са се оформили при месенето и да усукваш нищо няма да стане. те се формират от месенето, а след това само се оформят по-добре.
Вече сме казвали, че нишките се образуват от висококачествено брашно, т.е има няколко фактора за тях.
Виж целия пост
# 437
Доня, ако се губи формата, ти е било по-меко тестото.
А за конците... Simple Smile
Навремето тази питка ми беше първия опит с месене на тесто. Тогава всички - и мъжът ми, и двете деца се изредихме на тестото  Laughing и без изобщо да се втилявам, пък за конци не съм си и помисля даже, но... то стана нещо невероятно... късмета на начинаещия явно  Grinning.  Тази пита ме окуражи та същата година за сефте правих и козунак за Великден.  Та така за конците   Grinning
Виж целия пост
# 438
Благодаря ти, Джемма! Следващия път определено ще си го измеся на ръка. Важното е ,че поне става за избягване на голямата цапаница.
Morena, може и брашното да ми е било недостатъчно, а може да е от това че не си го измесих допълнително. Аз също правя питки и смея да твърдя, че винаги стават невероятни! (колко съм скромна). Затова реших да опитам и с козунак, пък ще видим какво ще се получи.
Определено този път нямам кой знае каква надежда, но от съветите ви мисля че следващия ще е много успешен...
 Сложих си т.нар. козунак да се пече, когато е готов ще ви кажа резултата.
Виж целия пост
# 439
Гаранция! В тази приятна тема всички влизат с желание и излизат с козунак!
     smile3527 smile3529  cook
Е, това е!  Joy
Виж целия пост
# 440
Благодаря на всички! Ето го моят готов вече козунак! Абе като за първи опит съм доволна, но другият път ще е още по добре...

Виж целия пост
# 441
Браво, Доня, сполучлив опит! Да ви е сладко!  Grinning
Виж целия пост
# 442
Абе като за първи опит съм доволна, но другият път ще е още по добре...
Браво, чудесен е! / ти сигурна ли си , че ти е за първи път, а /. А, какво ли ще стане ако направиш и за втори....майсторка!   bouquet
Виж целия пост
# 443
Вече 2 години откакто ми изгоря хлебопекарната и меся с този робот:


До сега проблеми с месенето по отношение на продължителност и вид тесто не съм имал. Нямам идея защо една хлебопекарна да може да меси продължително и тежки теста, пък робота не.

Сега да попитам, някой друг освен мен маже ли козунака и ръси ли го със захар непосредствено преди края на печене ?
Виж целия пост
# 444
Сега да попитам, някой друг освен мен маже ли козунака и ръси ли го със захар непосредствено преди края на печене ?
Аз , не. Каквото съм намазала и наръсила включително и бадемите, е преди да го сложа във фурната.  След като го извадя и е готов, може да го намажа с масло, ако се сетя.
Виж целия пост
# 445
Абе като за първи опит съм доволна, но другият път ще е още по добре...
Браво, чудесен е! / ти сигурна ли си , че ти е за първи път, а /. А, какво ли ще стане ако направиш и за втори....майсторка!   bouquet


Даа за първи път ми е и се убедих, че не е толкова страшно! Благодаря ви момичета за съветите!
Виж целия пост
# 446
Даа за първи път ми е и се убедих, че не е толкова страшно!
Нали... и аз все това разправям, че само изглежда сложно преди да се решиш да пробваш. Simple Smile

дядо хаджия, аз не съм го правила това, но съм много склонна да го пробвам. Simple Smile
Виж целия пост
# 447
Сега да попитам, някой друг освен мен маже ли козунака и ръси ли го със захар непосредствено преди края на печене ?
Aз ще го взема като идея.
Виж целия пост
# 448
Сега да попитам, някой друг освен мен маже ли козунака и ръси ли го със захар непосредствено преди края на печене ?
преди края - не. но след 20-30 мин от началото на печенето го поръсвам. всъщност когато се досетя , но е след началото на печенето.  Laughing
Виж целия пост
# 449
Доня Перфекта, сега ти видях козунака, ако наистина ти е за първи път е направо перфектно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия