КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 63 767
  • 740
# 450
Доня Перфекта, сега ти видях козунака, ако наистина ти е за първи път е направо перфектно!

Благодаря ти, и на вкус е невероятен, само дето малко  конците му липсват ама нищо другия път повече. А я да питам с колко мога да  увелича захарта, че на мъжо не му било достатъчно сладко?
Виж целия пост
# 451
По коя рецепта го прави? На колиграм брашно и 6 яйца най-много 360 гр захар,останалото копенсираш със стафиди, локум, шоколад, мармалад и повече захар ръсиш отгоре.
Виж целия пост
# 452
По коя рецепта го прави? На колиграм брашно и 6 яйца най-много 360 гр захар,останалото копенсираш със стафиди, локум, шоколад, мармалад и повече захар ръсиш отгоре.

Правих го по рецепта на alpha_beta: на 350гр. брашно, 2 яйца, 100гр захар сложих. Не слагам плънка, защото мъжът ми ги обича чисти.
Виж целия пост
# 453
По тази рецепта можеш да увеличиш още 20 гр захар. Ако пак не му е сладко, тогава сложи освен 120 гр захар и малко подсладител- потърси инфо в темата, обсъждали сме. Колкото и да е вреден, веднъж в годината нищо няма да ви стане.
Виж целия пост
# 454
Вече 2 години откакто ми изгоря хлебопекарната и меся с този робот:



Имам го същото и досега винаги съм се мъчила на ръка да меся, получава ли се така?и после с мазнината на ръка ли доомисаш newsm78
Виж целия пост
# 455
tinki_15, този модел има кука за тесто и няма нужда да месиш на ръка.
Виж целия пост
# 456
Доня, браво. Много хубав козунак се е получил. Wink
Виж целия пост
# 457
tinki_15, този модел има кука за тесто и няма нужда да месиш на ръка.
Да имам и никога не съм я използвала ooooh! Благодаря, от вас уча много Hug
Виж целия пост
# 458
По тази рецепта можеш да увеличиш още 20 гр захар. Ако пак не му е сладко, тогава сложи освен 120 гр захар и малко подсладител- потърси инфо в темата, обсъждали сме. Колкото и да е вреден, веднъж в годината нищо няма да ви стане.

Стевията например е билка, а не химически подсладител и мисля, че е безвредна.

...
Имам го същото и досега винаги съм се мъчила на ръка да меся, получава ли се така?и после с мазнината на ръка ли доомисаш newsm78

tinki_15, този модел има кука за тесто и няма нужда да месиш на ръка.
Да имам и никога не съм я използвала ooooh! Благодаря, от вас уча много Hug

Не виждам причина мазнината да я добавям след омесването или пък да доомесвам каквото и да е. Напротив добавям си мазнината в машината и си меся, докато преценя, че тестото е готово. Когато се меси с куката машината не се натоварва много и тестото може да се меси продължително. Всъщност аз затова и купих този модел понеже ми изгърмя непоправимо хлебопекарната, която всъщност ползвах само за месене и втасване. Естествено като всяка машина и тази си има ограничения и тестото ви не бива да надвишава килограм и половина.

Държа да отбележа обаче, че по традиции установени в моя род и по ред други причини, аз добавям по-малко мазнина в тестото и работя после с силно намазнени ръце. Това не е свързано с работата с машината.

Също така държа да отбележа, че аз работя по технология която изиска няколко прекъсвания с различно времетраене престой при месенето. Първо меся глутеново тесто без яйца, захар и мазнини. То престоява около половин час. След това към него прибавям маяно тесто (тесто повтарям, а не каша), което омесвам хубаво и пак престоява окоро 15-на минути и чак накрая добавям разбитите със захарта яйца изчаквам тестото на ги поеме  и накрая добавям мазнината. След като я поеме и нея отново имам престой около 10-на минути и пускам окончателното омесване.




Значи да споделя, че според мен захарта в козунаците не бива да надвишава 35 % от количеството на брашното.
Виж целия пост
# 459
Хм никога не бих се сетила за подсладител. Но следващия път така ще направя, връщам се да търся къде сте писали.
Виж целия пост
# 460
За поредна година, великолепните кифлички на max-mama, лесни и пухкави. Още веднъж балгодаря за рецептата!   bouquet

Виж целия пост
# 461
Привет!
Да се запиша в темата с рецептата, по която правя всяка година козунаците.

Необходими продукти:
•   1кг.- БРАШНО
•   ½ лъжичка- СОЛ
•   1-2- ВАНИЛИИ
•   6 бр.- ЯЙЦА
•   25-30(до 40)гр.- МАЯ
•   300гр.- ЗАХАР
•   200-300гр.-МАЗНИНА( ½ ОЛИО, ½ МАС)
•   250 до 300гр.- ПРЯСНО МЛЯКО
•   ЛИМОН, РОМ
     
     Съдовете, в които ще се пече се намазват  с мазнина.
     Козунака украсявам с белени бадеми.
     Печат се на 140 гр.  в предварително загрята фурна. На дъното на фурната се поставя решетката, а съда с козунака- върху нея.

Много отдавна правя козунаци, но от вас научих страшно много по отношение на плетките.  bouquet
Още не съм изчела всички козуначени теми, но изчетох тези за питките и сега съм се запалила да правя питки всяка седмица... #Crazy пробвам различни начини за оформяне. Grinning
Виж целия пост
# 462
Аз сътворих  днеска тия кифлички по рецепта на ЕлиГенова.
http://mimirali.snimka.bg/?album;aid=656779;pid=29927801
Чакам ги да истинат и да им видим сметката а така ухае в нас ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 463
Виж целия пост
# 464
Аз сътворих  днеска тия кифлички по рецепта на ЕлиГенова.
http://mimirali.snimka.bg/?album;aid=656779;pid=29927801
Чакам ги да истинат и да им видим сметката а така ухае в нас ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Аз по нейна рецепта правих първите си козунаци и станаха невероятни  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия