Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 102 616
  • 742
# 555
Здравейте и от мен  Simple Smile
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· , доста целулит се е получил, но пък цветовете са много нежни. Следващия път ще стане по-добре.
betina33 , много нежни торти типично в твой стил. Чудесни цветя.
ilariana , аз вече ти писах колко много ми харесват всичките, но и тук да кажа Wink БМВ-то е страхотно, а падащите звезди са много оригинална идея, танка е много реалистичен, абе всичките са хубави Simple Smile
ditsan , в крайна сметка се е получилм страхотен джип. Жалко за съборената торта, наистина е голям яд...
jiorjita , хубави шоколадови розички
_Пепи_ до една са страхотни!

Искам да ви задам един супер тъп въпрос, за който предварително се извинявам. Купих си регулируем тортен ринг ето такъв: но по никакъв начин не мога да го стегна и да го застопоря в някакво положение. Виждам, че някои от вас ползват такива, кажете какво не правя като хората, вече се изчерпах от към идеи.

А сега да ви покажа и тортата, която спретнах тия дни. Отново продължавам да опитвам с цветарската тел и цветята и разбира се от време има провали - като този лилиум, който така омазах с точки, че заприлича на цветята от Аватар, както каза ilariana Simple Smile))))))



Виж целия пост
# 556
Beni2 ако е само за сглобяване на торта аз ползвам ластик с който хващам двете издадени части отвън. Това обаче не работи за печене.
Виж целия пост
# 557
Искам да ви задам един супер тъп въпрос, за който предварително се    извинявам.
  Ще ти кажа аз какво правя в случая (имам три такива)-намествам си размера,който ми трябва, слагам пластината(която се движи)в частта, където се съединяват три слоя метал. На снимката ти тази пластина е в горния край на ринга. Придвижи я надясно и я стегни точно където е дясната дръжка на ринга. Там,където се отваря ринга,съединявам с кламери от горния край на ринга. Незнам дали обясних ясно и дали е най-умния начин,но на мен ми върши работа. Успех   bouquet   Шеметчето е дала още един начин,доста лесен наистина. Може вмвсто ластик да стегнеш с някаква тел за момента,докато изпечеш. Това бих го пробвала другия път като пека.
Виж целия пост
# 558
Бени - за ринга -аз непрекъснато го ползвам и от работата и при мен се разхлабва отвреме на време и мъжа ми с клещите леко пристяга движещата ламаринка там където е огъната и нямам никакъв проблем дано си ме разбрала
искам да попитам нещо-

Редактирам се за да не пускам нов пост
някой ползвал ли е златен спрей-като на тази страничка -защо ми се струва не като злато а по скоро жълто на снимката
http://www.cookibooki.bg/48-%D0%A1%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BE … B5/Page-2-12.html
Виж целия пост
# 559
Beni2, аз имам абсолютно същият ринг и при мен не се получава винаги, затова си го стягам с ластик или последният път увих просто канап около ринга и стегнах хубаво. Другото, което съм правила е да сложа около ринга друга тава или съд/купа в която той да опира и това да не му позволява да се отвори. За печене ползвам тава с разкопчаващи се стени. Мезду другото и нейният пръстен съм го увивала върху ринга...дано разбираш, че то сто приказки, ама трудно се описва  Mr. Green
Виж целия пост
# 560

Искам да ви задам един супер тъп въпрос, за който предварително се извинявам. Купих си регулируем тортен ринг ето такъв: но по никакъв начин не мога да го стегна и да го застопоря в някакво положение. Виждам, че някои от вас ползват такива, кажете какво не правя като хората, вече се изчерпах от към идеи.


Подвижните плстинки съм ги прищипала допълнително с клещи. Така ринга ми е по-стегнат и не шава.


По-късно се надявам да имам време за коментари- сега отивам да покривам торта  Simple Smile
Виж целия пост
# 561
Ето ме и мен Simple Smile
Моля накой да даде рецепта как да се наспя Sad
Малко да коментирам и така
ditsan, джипът ти е станал уникален! Имали сте си и за вкъщи един гледам  Mr. Green Трябваше да свирнеш, торта ми се е дояло Simple SmileSimple SmileSimple Smile И друго - евала, мацко, че си се хванала да направиш друг. Аз щях да рИва и едва ли щях да имам сили за номер 2
ilariana, с изключение на това, че спайдърмен прилича на риба, тортата е много добре изпъната, боядисана, харесва ми. За колата - нямам коментар, за мен всяко изпълнение на 3Д е респектиращо и се отнасям с уважение към всеки, който е успял да направи нещото да заприлича на кола Simple Smile))  Танкът е един път, а тази със звездичкие е с много готини цветове.

betina33, да отговоря на въпроса ти: обувката моделирах от бяло тесто, обаче вътре има алуминиево фолио, от което си направих страните. Естествено, нямах време нито да режа шаблони, нито нищо Simple Smile Етажите са хлътнали, защото тортата беше направо жива. За час стягаше, докато я измазвах тя бягаше наляво, надясно. Като слагах етажите един върху друг, фонданът още беше влажен от боята и поддаде под тежестта на горния етаж и съответно на обувката. Винаги ми е приятно да видя твоя торта, с толкова много цветя и детайли
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·, съветът ми към теб е да бягаш от типично сладкарските изпълнения. Тортата е сладка и симпатична, но можеш да ѝ придадеш повече динамика, за да не е като от каталог на сладкарница

Beni2, ако използвам ринга за печене, набутвам една клечка за зъби или дървено шишче там, където се прихващат страните. Ако е за стягане, редовно го връзвам с панделка Simple Smile Много чиста торта, но цветята не мога да похваля Sad Само момините сълзи ми харесват

Виж целия пост
# 562
Аз пека и стягам в тези рингове, нямам проблем, хлабаво е, но не се разтяга, не зная как се получава, но аз не стягам по никакъв начин допълнително. Безценни са за мен. Дори изхвърлих всички тави с подвижно дъно, вече не ги ползвам, а само място ми заемаха. Имам и правоъгълен и  като ми се налага там пека.
Виж целия пост
# 563
здравейте. при нас най-сетне дойде пролетта и сме все навън, но тази седмица ще правя торта

искам да попитам за червеното кадифе пак. ще обличам с фондан. да измажа ли с нейния крем и отгоре да мажа с маслен крем или ганаш или да не се опитвам. или да е съвсем леко измазана с нейния крем. дали ще се задържи после масления или ще се смесят и размаже всичко


дитсън, чудесно се е получил джипа. поздравления за майсторлъка и упоритостта
илариана, наистина с някои малки забележки, много хубави торти. както знаеш, харесвам как боядисваш. танкът ми е любим, макар да не харесвам темата. идеален е. спайдърмен е нещо изтумбен, на последните две нещо подложките не са добре. но пък очилата на максим много кефят Simple Smile
бети, цветната торта е със страхотни цветове и много хубави детайли. аз си мислех дали за цветница да правя цветна торта, но май няма да имам време за толкова цветя. аз съм си и туткава

тупурче, мисля и по - хубави торти сме виждали от теб. наистина е доста целулитна, а и много голям надписа на името. иначе фигурките ми харесват

бени, и на мен момината сълза ми харесва, по другите имам забележки. като цяло не ми харесва съчетанието на тези цветя и листа. някак си не си пасват. телчетата на листата твърде открити отпред. хортенизията бих я дъстнала малко. лилиума е петнист и май тичинки не виждам добре. розата най цветът нещо не е твърде естествен. като си помисля, май от оцветяването идва проблема и леко са статични. иначе знам колко е трудно понякога да задържиш листенцата върху телта, но пък става добре после. иначе тортата отдолу е перфектна

аз ползвам този ринг за стягане и не го притискам с нищо допълнително. ще опитам и за печене обаче
Виж целия пост
# 564

искам да попитам за червеното кадифе пак. ще обличам с фондан. да измажа ли с нейния крем и отгоре да мажа с маслен крем или ганаш или да не се опитвам. или да е съвсем леко измазана с нейния крем. дали ще се задържи после масления или ще се смесят и размаже всичко


Понеже няколко пъти правя Червеното кадифе и е една от любимите ми торти да кажа, че винаги я измазвам с маслен крем. Даже и платка слагам отстрани, че иначе много ми се боядисва маслото в червено докато измазвам и ако покривам с бял цвят дори прозира.

Страхотни торти сте показали, чак съжалявам , че нямам време в ммента за коментари, дан опо-късно да успея да се включа Simple Smile
Виж целия пост
# 565
Понеже няколко пъти правя Червеното кадифе и е една от любимите ми торти да кажа, че винаги я измазвам с маслен крем. Даже и платка слагам отстрани, че иначе много ми се боядисва маслото в червено докато измазвам и ако покривам с бял цвят дори прозира.

Страхотни торти сте показали, чак съжалявам , че нямам време в ммента за коментари, дан опо-късно да успея да се включа Simple Smile


мерси, ани. надявах се да се включиш. проблем с червеното нямах, защото така и не ми станаха истински червени блатовете Simple Smile
Виж целия пост
# 566
Beni2, тортата е много красива  Simple Smile
Виж целия пост
# 567
Понеже няколко пъти правя Червеното кадифе и е една от любимите ми торти да кажа, че винаги я измазвам с маслен крем. Даже и платка слагам отстрани, че иначе много ми се боядисва маслото в червено докато измазвам и ако покривам с бял цвят дори прозира.

Страхотни торти сте показали, чак съжалявам , че нямам време в ммента за коментари, дан опо-късно да успея да се включа Simple Smile

а

мерси, ани. надявах се да се включиш. проблем с червеното нямах, защото така и не ми станаха истински червени блатовете Simple Smile

Абе четох аз , че си имала проблем с червеното и мислех , че съм ти отговорила, обаче като се върнах назад видях , че не съм - сори.
Да ти кажа какво съм установила от моя скромен опит - понеже не винаги успявах да направя бътърмилк / да се пресече пряснто мляко с лимоновия сок/ последния път го направих с айрян. Определено реакцията на киселото мляко със содата, какаото и боята е по - добре. Всъщност не съм сигурна дали е от това, но при положение че всичко друго беше еднакво и като количества и като марка няма от какво друго да е. Иначе слагам 2 суп,лъж червена течна боя. Моята е на бейкъри.
Виж целия пост
# 568
Здравейте момичета Simple Smile
Я да изкоментирам малко тортички и после да си задам въпроса Simple Smile

ilariana - много сладки тортички Simple Smile Тази със спайдър мен ми е фаворит Simple Smile

betina33 - тортата с цветята е много свежа Simple Smile Аз още не съм правила цветя и се си мисля, че ако се захвана няма да ми се получат, ама ще се пристраша някои ден да направя една тортичка и с цветя Simple Smile

·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· - тортата е сладка Simple Smile ти сама си си написала грешките, няма да ги коментирам, не че съм много компетентна де Simple Smile

ditsan - много сладурска плейбойска тортичка Simple Smile И джипа въпреки, че ти е взел здравето накрая се е получил хубав Simple Smile

merianna - много, много хубави тортички Simple Smile Особено тази с Ice Age Simple Smile

Дано не съм пропуснала някои :
Ето сега да си задам въпросчето:
Момичета може ли да ми препоръчате какви бои да си купя, искам да облека тортата в бяло и да я оцветя, защото ако оцветя фондан за да облека една торта после няма какво да правя остатъка от цвета.
И освен боички, ако някои може да ми обясни и как да оцветя ...


Благодаря предварително на отзовалите се Simple Smile
Виж целия пост
# 569
Здравейте отново момичета, на първо място искам много да ви благодаря за отзивчивостта, съветите и бързите отговори. Направих фондана и излезе доста сполучлив, само синьото ми стана малко на шупли, може би трябваше още малко захар - не знам... Но определено ще забравя за маршеломите и вече ще си правя този, много е лесен за работа  Peace Само да питам : мога ли да го стопля в микровълновата да се отпусне малко? Та разглеждам аз темата и чета за някакъв джип , та рекох да го потърся  Laughing

Дитсан съчувствам ти за главоболията с този джип, но определено си е заслужавало, резултатът е зашеметяващ, БРАВООО
Джиорджита много сполучливи са станали розичките, не личи да са правени с молд
Мерианна много красиви тортички, жалко само че нямаш по хубава снимка на тази с ледена епоха
Илариана много идейни тортички, тази с танка особено, не бях виждала такава до сега ...
Бетина33 , а ти си направо приказка, много нежна и стилна работа
Тупурче, какво да ти кажа мила , което да не си видяла сама... аз от както прочетох тук за страничните блатове почти на всякъде слагам, наистина става по лесно, а и не се притеснявам да сложа по вече крем или сироп.  newsm10
Бени2, много екзотична торта, харесва ми как си съчетала цветовете, само наистина този лилиум ми изглежда малко ... не знам аз не съм специалист по цветята, но може би ако го събереш малко в средата, да е леко вдлъбнат ( ако ме разбираш, че не обяснявам много добре) ще изглежда по добре, но на мен и така ми харесва
 А сега да ви покажа какви ги свърших и аз, много постна стана тортичката, мислех да нарисувам и герба, но не ми остана време, та ето я...

Вътре е медовник, голям зор падна докато ги разточа тези кори ..., но всички много я харесаха
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия