Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 102 616
  • 742
# 570
Здравейте, момичета! Вече не помня кога ми беше последното включване.. някъде преди месец, може би... От тогава само от време на време хвърлям по едно око "по диагонал", че за повече ни време, ни сили. Обаче сега ми се прииска да се отбия за по-дълго, въпреки че това, което имам да показвам не е никак впечатляващо.
Преди всичко, искам да похваля няколко неща от последните страници - madlene, tatitt  и г-ца Димитрова - не мога да не отбележа, че тортите ви са наслада за очите ми. И преди това имаше няколко изпълнения, които ме впечатлиха, но отдавна ги гледах, а сега не мога да се връщам (вече едва гледам).
Преди да постна снимки на последните си творби, както си му е редът - коментар на последно публикуваните тук торти:
ditsan - жалко за нервите около джипа, но пък поздравления за крайния резултат. Много ми харесва.
ilariana - така съм се смяла на носа на този PSY... не го приемай зле, развесели ме - заприлича ми на прасенце (ей тук веднага започвам да изпитвам угризения за казаното, защото аз и едно лице не съм направила и не зная какво зомби бих докарала, така че нямам много право на коментар...). Много ми допадна идеята за тортата на Васко - и като визия и като цветове. Поздравления за танка, мисля, че си се справила страхотно.
betina33 - цветната торта много ме радва. Получавам едно раздвоение във възприятието - тъкмо си кажа, че ми идва претрупано и веднага след това така хубаво ми пасва всичко... в крайна сметка - харесва ми
тупурче - само едно ще изкоментирам - следващия път не си купувай блата след тортата Simple Smile
beni2 - може би би ми харесало повече, ако основата беше по-светла..., въпреки че сама по себе си тази много ми харесва, но пък за нея бих избрала по-светли цветя. Относно изпълнението на китките - аз съм страшно боса - само някакви розоподобни правя, още не съм се престрашила за друго, но пък за си кажа препоръката за лилиума - това, че е аватарски и е вярно и не, обаче много прецъфтял изглежда - не зная дали телчетата са били прекалено тънки, или просто не си съобразила да събереш листенцата в основата, но това е, което мога да кажа за него. За ринга няма да коментирам, че ще повторя останалите.
rocio - харесвам изпълнението ти, особено ми допада формата на втория етаж. Между другото, в самото начало ми убягна, че тортата е двуетажна, но бързо се осъзнах. И без герб си е добре.

И сега моите не особено креативни произведения:
- за рождения ден на сестрата на мъжа ми - първи опит за чанта - голям провал - нищо, ама нищо общо с първоначалния план; ужасно криви "щампи" - естествено само отпред - после вече бяха добре, но защо да обърна внимание от коя страна почвам да унищожавам... За пореден път се борих с кафявото до безкрай и даже пробвах да го получа със смесване на червено и зелено, както си му е редът, но пак не беше особено резултатно. За първи път ми се случи и Овалетето да "лъсне" и кондензира така още докато покривах - много лъсна, до сега не е ставало така. Дръжката е... абе без коментар от мен, а пък вие може и да намерите. Рецептата - торта "Неделя" http://www.nedelya.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE


- за моя РД (току що установих, че това ми е точно 20тата декорирана с фондан торта) - основната идея - розово с кафяво и слонова кост и големи цветя. Да речем, че в общи линии отговаря на основното задание Simple Smile Заради провала ми с кафявото на предната торта тук реших да пробвам шоколадовото тесто на Ванчето. Обаче нещо не се получи като хората. В изпълнението бях стриктна, като изключим, че се оказа, че нямам обикновена кристална захар и ползвах кафява. Може би заради това тестото се пресече още в началото. Правих, струвах, докарах го до нещо подобно на тесто, но не достатъчно еластично, та му добавих и малко фондан и така работих. Вътре е торта Династия - за първи път не съм използвала платка за обличане отстрани, кремът се получи много стабилен, за разлика от първият ми опит с тази рецепта няколко дни по-рано, когато кремът можеше да се сравни със супа...

късно установих, че това, което ме дразни във визията всъщност е липсата на някакъв борд, но нямаше кога да го мисля и добавям. Малкия ми спретна "изненада" с висока температура, която почти три дни не спадна, така че очевидно няма да помня юбилея си с тортата (за съжаление)

- и нещо от преди два дни - за рождения ден на съседчето. Съвсем семпло, но наистина нямах време за повече. Между другото - някой ще сподели ли как прикривате клечките в цифричките, или ако не използвате клечки или спагети, с какво друго ги закрепвате? На мен все ми се виждат тези елементи. Когато визията позволява ги прикривам с нещо, но в този случай, особено при нулата е грозота... Самата торта е вита, с пандишпанови блатове, които оцветих в розово и с крем от сметана и крем оле и парченца ананас от консерва.


Та, както и по-рано казах - мисля, че има какво да се изкоментира в неположителна посока, така че сега е ваш ред.

Виж целия пост
# 571
Привет момичета, този път ще съм по правилата и преди да питам и показвам-ще коментирам
Първо само да вметна, че много неща не умея, и дори и да не ми харесва нещо особено в тортите ви, пак няма да посмея да го кажа, тъй като се знам ,че и толкова не бих успяла да направя ...

galja_1803, на мен чантата ми харесва как ти се е получила, само дръжката не стои добре.Ако целта е била да не е права, а леко огъната-или ти се е свлякла, или не е добре огъната ...
 Simple Smile
Пепелно розово с кафяво ми е любима комбинация, харесва ми по-семплата торта, аз самата много обичам простички торти ..
ditsan, с този джип и всичките перипетии, направо си го измайсторила като на живо  Simple Smile
За мен 3D тортите са нещо космическо, и всеки който прави такива си е направо висш пилот
Така че -браво  Grinning и от мен
rosio-tortata se e poluchila mnogo dobre,izvinete me-kirilicata mi izchezna...
Бени2, тортата с цветята е много красива, но ако я разделя на две-първо -основата, харесва ми, толкова е чиста и цвета и също, но пък с толкова цветя и то в такива цветове-за мен не е най-удачното съчетание
От друга страна-цветята, другите момичета те критикуват, но на мен всичкити ми харесват, и лилиума, и малките лилави , и розата, и момината сълза ...Аз с двете леви нищо подобно не мога да направя, но този красив лилиум на бяла основа просто ще е" звездата" и ще се открои много повече

Станаха май пет торти ...сега да показвам моята спасена в последния момент ...и ще ви кажа, аз какво не харесвам, пък вие ако виждате още неща-пишете свободно  Simple Smile


DSC_5554 by Tonimirka(г-ца Димитрова), on Flickr


Collage-octopus by Tonimirka(г-ца Димитрова), on Flickr

Идеята за тортичката е взаимствана от няколко подобни от Pinterest, само цветовете са мои хрумки

Сега проблемите-срещам много трудности при обличането с фондана, става като много набрано перде в долната част, твърде голям кръг ли разточвам, че не ми се получават нещата? Или е твърде тънък в краищата и затова така се набира?

Друго, което не ми се получи е изрязването-на морската звезда си личат краищата, и колкото и да опитвах да загладя с нож-не стои добре ...Как да се оправям-по-остри формички ли,или по-старателно да пипам с ножа ...?

И третото-не съм сигурна дали правилно ги лепнах фигурките-не исках да са центрирани, т.е. една под друга и октоподката и звезвата, но пък така -стои ли ви добре

И накрая- тортата е в чиния, а не на подложка,защото е за нас ...просто оползотворявам остатъците от фондан ...

Ами това е от мен, ще питам още неща , ама по-нататък  Simple Smile
Виж целия пост
# 572
Г-ца Димитрова, тъкмо се връщам от фликър Simple Smile)))
Ще отговоря на въпросите ти:
1. Колкото е по-голям чаршафът, толкова вероятността от плисета е по-малка Simple Smile Най-добре ще е докато свикнеш, да точиш чаршаф, който е два пъти ширината на тортата + борда. Така буквално ще избегнеш плисетата Wink
2. Формичките не знам, винаги оставят такива неравности отстрани. Изчакай малко да засъхне и тогава с четка махни назъбеното и поизглади с пръстчета
3. Всичко стои добре, когато е подчинено на някаква симетрия Simple Smile Не е задължително да са войнишки подредени, понякога небрежно нахвърляното има много сладък ефект.
Тортата е мъничка нали? Успяла си да придадеш много чар на октоподката и звездичката.

galja_1803, на мен страшно ми харесва цветът на чантата. Даже щях да те питам как го постигна, а ти недоволна Simple Smile Тъмно кафяво се постига много трудно - аз слагам кафяво, червено, малко черно, пак кафяво, докато стане нещо Simple Smile
rocio, много сантиментална торта и голямо браво, че с блатове за медовик си постигнала това  Hug
Виж целия пост
# 573
Мишок, мерси за бързото включване Sunglasses ...
Чаршафа го разточвам много голям, и точно това си мислех,че ми е проблема, но щом казваш,че това пък точно е причина да се получи хубаво обличане, значи проблема ще е в мен, и че ми липсва рутина ...
За размера на тортата-да , малка е, тя е точно толкова, колкото малката торта с бухала-фигурка,11см диаметър
И да се върна пак на тортата на rosio-много хубаво знаме, много ясно очертано, много ми харесва  Simple Smile
Виж целия пост
# 574
Г-ца Димитрова - за чаршафа да кажа и аз - точи се по-голям принципно, макар че с практиката и с малък ще се справиш, добре е да е дебело разточен и да заглаждаш и избутваш равномерно със смутър.

Формите както ти е казала Мишочка - като позасъхне фонданът, може леко със скалпел неравностите да махнеш и да загладиш с пръст.

Тортичките ти са много изчистени и симпатични. Peace

galja_1803, много изчистена и красива чанта. Овалетето лъсва и още как, много конденз дава, но има предимства и аз основно с него покривам. Оцевятява се добре ,цената му е добра и така. Розовата ти торта е много изчистена и елегантна, но можеше да сложиш нещо в основата на тортата, да прикриеш изрязаното, някакъв фитил или цветя, декорация, възможностите са доста. На зелената панделката ми идва дебело разточена, както и клечките на 0-лата ми блеснаха бърво като я видях, можеше да ги прикриеш и тях.

rocio, харесва ми тортата ти, браво за знамето. Много ми допада като цяло, но нещо в тази торта  ми липсва - герба би бил наистина перфектен завършек. Може би малко златно по долния етаж във формата на въже ли, не мога да реша на момента какво, но определено в моите очи носи още нещо. И въпреки това си е една много добре представена БЪЛГАРСКА торта!

Две три неща и от мен.


Yellow Rose Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


Cars Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


Sweet Little Lamb Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr


Spring Flowers Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr
Виж целия пост
# 575
При изглаждането трябва леко да придърпваш, т.е. като го проснеш върху тортата и леко загладиш, като започваш да обличаш страните, не пускаш директно до долу, ами примерно на половината и след това до долу с леко придърпване, за да се изпъне. Ама какво обяснение, а  Mr. Green
Виж целия пост
# 576
При изглаждането трябва леко да придърпваш, т.е. като го проснеш върху тортата и леко загладиш, като започваш да обличаш страните, не пускаш директно до долу, ами примерно на половината и след това до долу с леко придърпване, за да се изпъне. Ама какво обяснение, а  Mr. Green

И аз така си придърпвам, за това с малко разточен чаршаф си покривам. Просто трябва да се внимава да се избута въздуха добре, че понякога стават едни балони  Mr. Green
Виж целия пост
# 577
Все си мисля, че госпожицата Димитрова ни разбра  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Зюмбюла ти ми е любим, шЪ знайш. Дай малко подробности за него - с издърпване ли направи цвеКлетата?
Виж целия пост
# 578
Все си мисля, че госпожицата Димитрова ни разбра  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Зюмбюла ти ми е любим, шЪ знайш. Дай малко подробности за него - с издърпване ли направи цвеКлетата?

Ндам!  Mr. Green
Виж целия пост
# 579
Все си мисля, че госпожицата Димитрова ни разбра  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
[
Ндам!  Mr. Green
Разбрах, разбрах  Grinning, точно това не го правех,пък и тая джаджа за приглаждане я нямам и ползвам едно парче фондан, малко си го омачквам, да ми е удобно за хващане и го ползвам като "четка " за заглаждане ...

Оле-мале, хич не е лесно, направо като ви гледам опънатите торти като стъкло .....Голямо майсторство си трябва ...

marulka_s първата торта е ужасно симпатична и женствена, и това тъмно лилаво много ми харесва . Аз с оцветяването изобщо не смея да опитвам даже, купувам готови цветове, защото и там съм много зле, но твоите нюанси много ми харесват  Wink Sunglasses

За Pixar-ските коли -думи нямам, и това не умея,само голямо Браво  Grinning

На последната-с агънцето, много сладка и детска, само тия облачета по ръба -розовките, сякаш може и без тях, но те пък децата-колкото повече, толкова повече се радват ...  Simple Smile

Благодаря още веднъж за насоките, дорде не свърши фондана вкъщи имам да се упражнявам .... Laughing
Виж целия пост
# 580
Марулич, знам, че времето ти е кът и че пускаш тортите и във Фликър и ФБ, но моля те отвреме на време и тук да ни доставяш радост. Аз колкото и пъти да ги видя , никога няма да им се наситя. Прекрасни са, повече от прекрасни даже Simple Smile И да не си посмяла да спреш Макуиновската тема, сигурна съм, че има още какво да измислиш Simple Smile

Мишоче, аз вече ти казах за шампионската торта , че много ми харесва. Обувката е един път, невероятен ефект си постигнала, като истински трофей. Оцветяването също ми хареса Simple Smile Единственичката забележчица е хлътналия горен етаж Simple Smile

Галя, на мене чантата ми хареса, липсват ми само декоративни шевове по дръжката. Да си жива и здрава и дано на следващия РД детенце също да е здравичко, за да се насладиш на празника Simple Smile

Г-ца Димитрова, имаш си свой стил, който много ми харесва. Единстваната ми забележка е по заоблените горни ръбове!

Росио,
поздравления! Гербът не ми липсва, но една българска роза щеше страхотно да допълни тази прекрасна торта Simple Smile

Диди, плейбойската е хубава, може би само надписа трябваше по друг начин да го подредиш! За джипа нямам думи Simple Smile

Ако някой съм пропуснала , не е нарочно и моля за извинение.
Аз пак нищо интересно не съм правила, но затова пък е много вкусно Simple Smile

Шоколад отвътре и шоколад отвън Най-вкусната шоколадова торта на Ири Купенска. Горещо я препоръчвам точно в комбинация с нейния крем. Блатовете са много известни на всички, но кремът е уникален Simple Smile


Виж целия пост
# 581
Мечо Пух,много благодаря за отговора и за да не са ми празни благодарностите ще се похваля,че днес пробвах рецептите-еклерите станах разкошни,само си мисля,че ще е добре олиото да е една идея по-малко,може би защото аз изтървах съвсеееем малко повече и ми беше леко тежко,макар че домашните бяха очаровани.На препоръчания крем сложих 50гр. бял шоколад,но честно казано не се усещаше,но все пак си беше много вкусен.Въпросът ми е дали и от този крем бих могла да ползвам за пълнежа около еклери,когато правя тортата? Мисля долу да е блат,еклери,,крем колкото да покрие еклерите,отгоре и отстрани пак блат.Но си мисля дали крема в еклера не е по-добре да е различен от този около него  newsm78 А също носи ли на сиропиране на двата блата такъв вид торта?Извинявам се за глупавите въпроси,но нито съм правила нито съм яла нито съм и виждала на живо какво представлява  Embarassed
Ани д-на мен също адски ми харесва рецептата като цяло,а ти много добре си облякла тортата,много апетитно изглежда,а и като знам каква е вътре...мммм
марулка-Ах,какво да кажа-перфектни,идейни,чудни приказни торти,за които сърце не би ми дало да посегна с нож  Simple Smile Имам питане за торта с колите-долния етаж исуван ли е,разпечатан на ядлива хартия ли е?Много е оригинално  newsm20
г-ца Димитрова-много са хубави тортичките ти   bouquet дори да си призная леко ти завиждам,защото за начинаеща си ...много,много добра и лично аз не виждам никакви косури,освен облия ръб,но са ти го казали вече-Браво!Галя 1803- хубави са тортичките,харесва ми и чантата даже според мен си е много гот(може би освен шева по дръжката и нещо там където се пада закопчалката да имаше или пък някаква висулка в страни щяха да й придадът по-завършен вид),но повече ми допада розовата с кафевите цветя.
росио-много,много  харесах тортата и като вид и като идея-страхотна е!Само долния етаж малко се губи,не съм спец,но си мисля,че една идея по-наситен цвят щеше да стои още по-добре,не все пак е ...супер
Виж целия пост
# 582
radost_bonbon, долния етаж е с печат фонданова хартия. Благодаря за милите думи, режат ги и аз реже тортите и още кат, клъц и готово. Не ми свиди, хич даже.
Виж целия пост
# 583
Здравейте сладури сладки!
Ще карам отзад напред и после ще показвам.
ani_d макар да съм закусила, шоколадовата ти торта ми предизвика обилно слюноотделяне и облизах малкото останал течен шоколад в една кофичка Sad
marulka_s Всичките торти много ми харесаха, особено милата овчица. Просто е страхотна. Панделката над името е много интересна. Може ли линк или нещо подобно как си я правила? Тортата за 50тия юбилей също много ми хареса. Едновременно свежа и някак точно като за 50! Даже видях снимки във фейсбук съвпадение ли е точките по дрешката на детенцето и точките на долния етаж? Много добре изглеждаше. За зюмбюлът и аз съм на мнение, че е направо истински. Макар темата с колите да ми е доста далечна не мога да не отбележа, че са страхотни просто - живи, пъргави едни такива, все едно ще запалят гумите и ще напуснат тортата моментално  Laughing
г-це Димитрова и трите ти торти ми харесват, особено цветовете на бухалските (знаеш, падам си по шаренийката), обаче с тия 11 см диаметър направо ме уби! Дразниш май апетита на домочадието  Laughing По темата за конденза при мен конденз има само при фондана на Renshaw и то като я върна обратно в хладилника. Първите 1-2 часа има избили капчици влага, но после дръпва и няма проблем, даже не седи лепкава. С фондана на Fun Cakes не е избивал конденз. Да кажа хладилника ни има вентилатор, но не съм го пускала и кашони не съм слагала около тортата.
galja_1803 Чантата ти като форма ми харесва, много добре е изпъната. И на мен не ми харесва леко дръжката, малко широка и груба ми стои. Липсва ми и някоя катарама или закопчалка. Въпреки цялостното впечатление за торатата е - чиста, изпъната, ненатрапчива, семпла и приятна. Тортата за твоя РД е много симпатична. Честито между другото, да си жива и здрава! Цветовете ми харесват и колко нежна е. За тортата на Ванеса - не ми допадат много цветенцата, но пък тортичката е приятна. И аз много се чудех за тия клечици и ще чакам отговори. За сега съм си решила проблема като слагам някакъв елемент отпред за да скрия шишчето, но пък не всяка концепция позволява да трупаш разни дребошлъци за да си криеш шишчетата. На мен панделките са ми проблем и за това твоята ми се струва много добра.
rocio, че добре е станала тортата България. Синьо небе, БГ флаг. На мен ми харесва.
Beni2 Хубава е тортата с цветята. Наистина лилиумът е малко леопардов от тия точки, но пък всички останали цветя са ... ммм Момината сълза може някой сериозно да те обвини, че си боднала там истинска и само се правиш на сладкарка  Laughing
betina33 Тортата ти с цветята много ми хареса. Аз съм алчна за цветя и все си мисля - колкото повече, толкова повече. На другата торта малко ми се сливат цветовете и трудно различавам елементите.
ilariana най-много ми хареса тортата на Maxim. Забелязвам и аз, че отдолу подложките са поразкривени, ма аз и толкоз не мога да направя. Танка наистина е много добре, но защо не удари една ютия на фона зад него. Спайдърмен е леко дебеличък според мен, но както казах по-горе, какво ти разбирам аз от фигурки и 3D торти.
Специални адмирации за ditsan за безсънната нощ, старанието и упоритостта!
Показвам една торта, която е правена малко на кооператив. Моя приятелка пожела торта за РД на детенцето си, пък аз не мога да рискувам да им разваля празника. Та се договорихме, ако тя направи тортата, аз ще я измажа с маслен крем и ще и сложа фондан и украса. Ето го резултата:

С по-хубави снимки за съжаление не разполагам. Тортата пътува на 60 км от Варна и за това балоните трябваше да се забият допълнително, за да не се начупят по пътя. Може би аз бих ги наредила по друг начин. Вътре е червеното кадифе на ani_d. Вида на тортата взаимствах от Буболинката и сърдечно и благодаря за позволението.
Виж целия пост
# 584
Бени 2,на мен и момините сълзи и розата ми харесват.Долу борда ми е крив и ме дразни.
Росио,много ми харесва знамето.Чистичко и изпънато.Наистина със герба щеше да е съвсем завършено.
Галиа 1803,много ми харесват и трите тортички,чисти и изпънати.Аз това не мога го постигна,колкото и да пазя все ще окепазя нещо накрая.Действително на розовата ми липсва едно фитилче долу.
Г-ца Димитрова,на мен много ми харесва тортичката.
А за плисетата ,не е проблемът  във големият чаршав,по скоро трябва леко да опъваш и придърпаваш,ама те и другите са ти обяснили.Със времето и опита ще хванеш цаката.
Марулич,няма какво да кажа –Прекрасни!
Ани ,права си за надписа,ама късно се усетих че няма да станат така нещата.А нали знаеш как цапа черното,щеше да стане мазало ако бях размествала.А твоето шоколадово изкушение е върха.
Лоша Диди,тортата на кооперитив е супер.Много сладка и нежна.
Да си покажа и аз двете тортички дето борих.
И двете са идеи от нета,по желание на мацката.И както винаги пак имам грешки които видях чак когато качих снимките.



При фланелката надписа трябваше да е синьото на емблемата,ама не можах да го докарам тоя цвят.А подложката трябваше да е със друг нюанс ама май така ми е било по лесно та не ми е светнало във главата.
А на другата как не съм видяла че съм залепила коша накриво не знам.Ама нали си не довиждам,и вечер действам това е!А и топката по голяма от кошаааа,абе мани ,мани излагация.
Все такива ги върша,иж мисля и премислям и накрая олеле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия