Априлската дружинa наближава втората година!

  • 74 172
  • 755
# 390
Спокойно Hug
Ти сигурно си изтощена.
Излизайте по-често и го събирай с дечица. Нека има разнообразие, на него също му е трудно и го преживява.
Според мен за седмица ще се адаптира. Събери сили и бъди жизнена и позитивна Heart Eyes  bouquet
Целувки на малчо Heart Eyes
Виж целия пост
# 391
Бончил1 _ Много ти съчувствам за малкия, много е гадно да им отказваш.

Аз се мъча уж постепенно да го отбия, уж вървеше добре, вечер таткото го приспива, но през нощта се почнаха едни номера....Почва да иска да става води ме из къщи давам му да яде, да пие нищо не иска и той не знае какво му е. Накрая пак му давам кърма като нямам сили вече и това започна да не помага и май ще се окаже, че отбиването се засече с нов растеж на зъби, или някакво друго неразположение. През деня започна да си ляга много късно чак към 13-14 часа, спи един час и това е пак се събужда кисел и уморен, до сега го возихме с колата по паветата на бул. Цар Борис , и накрая заспа и сега още дреме в къщи.
Направо едвам го издържаме вече защото през повечето време е кисел тръшка се, крещи , удря се по главата, вчера ми се видя и малко топъл но не можах да му измеря температурата, не застава и за секунда на едно място, ядосва се.
Чудя се вече дали да не се обадя на педи да му види зъбите да знам от какво е поне...Интересното  е че спира да го боли изведнъж щом получи нещо сладко...
Иначе да разнообразието помага определено поне за малко да забрави, също мисля да му изцеждам сокчета с машината от разни сладки плодове, да го поглезя пък може и да забрави за млякото...
Виж целия пост
# 392
И нещо и аз се притесних във връзка с изхожданията, вашите колко често пълнят пелените? При нас от около 1-2 месеца е нормално 3-4 пъти на ден. Първо като стане, или малко след това , като никога не е твърдо или хомогенно, после преди обед , нещо рядко иначе без частици обикновено, но не голямо количество, след това следобед като стане, обикновено пак с доста частици от храна, и не винаги но сравнително често вечер, като пак не е голямо количество. Все си мислех че са малко по кашести заради това че още получава кърма, също хапва и кисело мляко почти всеки ден, както и доста сурови плодове, например сега яде доста череши, като някои дори с костилката че не мога да му смогна, маслини много обича , естествено с четри зъба не ги дъвче почти и излизат цели. Може би му давам неподходящи неща от нашата храна, или пък е нормално не знам.
Виж целия пост
# 393
Моят беб ака също по 2-3 пъти на ден от доста време. Peace
Сутрин обикновено като му сменям пампата има акано. После след обяд, след съня или след следобедната закуска. В редки случаи стигаме до 3 пъти.
Консистенцията - понякога са тип топка, т.е. по-твърди. Embarassed По-често са по-редки(меки), но в никакъв случай течни.
И той доста хапва череши. Гледам да не му давам повече от 5-6, защото ме е страх да не го заболи стомахчето. Иначе в събота правих кекс. Милото като ни видя с татко му как си хапваме, почна да иска. Дадох му, естествено...Тооолкова много ми хареса кекса моето юначе, че изяде две парчета. Heart Eyes
Виж целия пост
# 394
Аз си му давам сладичко Simple SmileВече не му прави особено впечатление което ме радва, това ми беше и целта да не си мисли че е нещо тайно и много вкусно и забранено. Даже специално за него правих кекс с череши, за да яде нещо друго по-край тях, но си ги обича сурови и това е. Принципно си е хубаво и се радвам че обича плодове, за това и не го ограничавам. Дано му няма нищо, сутринта разгледах какво е свършил в пампите, и като че ли се поуспокоих, не е течно а си е кашаво, като имаше едри парчета череши, няколко костилки, и царевица на цели зърна от супата, която яде снощи, правихме си пилешка и той хапна от нея като му е голям мерак да има царевичка в лъжичката.Май всичко си му е наред, просто е голяма лакомия, а горкия нали няма зъбки...
Виж целия пост
# 395
Спокойно Hug
Ти сигурно си изтощена.
Излизайте по-често и го събирай с дечица. Нека има разнообразие, на него също му е трудно и го преживява.
Според мен за седмица ще се адаптира. Събери сили и бъди жизнена и позитивна Heart Eyes  bouquet
Целувки на малчо Heart Eyes
Ех, fish  Hug... защо някой от близките не се сети да ми каже толкова мили думи.. БЛАГОДАРЯ ТИ... всички си мислят, че съм от желязо и че винаги мога да понеса и още..

Много дълбоки емоции изживях покрай това отбиване  Cry.. както четох в доста от случаите детето се справя по-лесно от майката с промяната (или поне така изглежда)..

Трудно е и с пазенето на диетата.. от една страна постоянно да внимавам какво приготвям и давам, а от друга да му отказвам неща, които си търси..
Тъкмо се мобилизирах да не го мисля толкова и просто да изчакам да му мине и вчера сменявахме памперса 6 пъти..

По този повод сега се сещам за един стар съвет към майката на бебето.. сигурно от някоя дебела книга... "престанете да гледате в памперса му... гледайте го повече в очичките"  Simple Smile
Виж целия пост
# 396
Здравейте Simple Smile
Бончил, последното изречение ми хареса много Grinning
Хубаво ще е да имаш и подкрепа от близките, майките не сме машини все пак Mr. Green

Ние сме в разгара на ремонта. Прах и ужас е ooooh! Crazy
Ева вчера беше цялата в латекс #Crazy
Нямаме врати и така ще сме до петък Sick
Виж целия пост
# 397
fisholina _ Съчувствам ти напълно, ние правихме един полсовичен ремонт до като бях бременна зимата, на банята - беше ужас, а най - ужасното е че продължи 2 месеца, и ходехме да се къпем при роднини и приятели, монтирах си мини душ в тоалетната въпреки че нямаме канал, абе ужас.... Дано приключите бързо, ние и без да сме в ремонт сме непрекъснато затънали в някаква кочина, нямам сили вече, не знам и от къде да почна, трябва да си измисля някаква организация, нали сме и с куче, разделили сме апартамента на две боини полета...за малчо и за кучето, а от днес на балкона ни има котенце на няколко седмици намерено, нямаше как да го оставя, а никой друг не искаше да поеме някаква отговорност....
Виж целия пост
# 398
Здравейте и от нас  Hug Ние се завърнахме от море. Голям зор беше докато тръгнем, защото Яна лепна някакъв вирус с висока температура, няколко дни преди да тръгнем. Оказа се херп-ангина и ни изписаха антибиотик. Тръгнахме с антибиотика. За капак получи разстройство от него, но добре че бях взела смекта та закрепихме положението. Иначе има нещо хубаво от цялата работа - научи се да се качва и слиза по стълби, понеже се оказа, че имахме няколко стъпала в стаята  Grinning
За отбиването, настройвам се психически да почна да я отбивам от другата седмица. Ние освен 3-4 кърмения нощем имаме и 2-3 денем. Тя определено вече иска да яде от нашата храна, даже се опитва сама да си яде супата с лъжица. Като начало, мисля да спрем кърменето през деня, а кърменето преди лягане да го заменим с кисело мляко. Нощем ще е по-трудно, ама няма как, ще трябва да се справим.
Да ви кажа, при нас зъбите се появяват в странна последователност. Отгоре има 4 зъба, а отдолу 2. Преди седмица забелязах, че се е показал кътник долу, някъде съвсем назад. Сега гледам, че и от другата страна венеца е много подут и ще има нов кътник.   newsm78
Бончил дано да мине по-леко отбиването и да се оправите с акото. Между другото, на Яна съм давала пробиотик като беше на няколко месеца и тя получаваше разстройство от него. Може ли и при вас пробиотиците да имат подобен ефект?
Виж целия пост
# 399
Привет, дами! Grinning
Как сте? Бончил, oktavia, как върви отбиването? Аз една нощ се пробвах и като се събуди не му дадох веднага гърда, а го поносих малко. Рева доста, накрая заспа. Обаче, следващите нощи...просто беше невъзможно да го успокоя по никакъв друг начин освен. Ужасно много плаче и се дере иначе...И ми става жал, а и аз нямам никакви, ама никакви сили да го нося нощем и пак си му давам, че да се успокои.. Heart Eyes Вода не иска...бута шишето...Та, за сега сме все още така... Peace
fisholina, помага ли Ева в ремонта? Wink Сигурно всичко й е много интересно, как я опазвате да не пипа в баката с латекса, незнам. Laughing  Hug
Rouzi, аз също подозирам, че ни расте някой кътник. Ние сме с 4 горни и 3 долни зъба. Отдавна чакам да изникне и долноя четвърти, че да има симетрия, но не би.  Crazy А като че ли кътниците са понадути, а и мн неспокойно спи. И аз се чудя възможно ли е първо те да излязат...малко странно ми се вижда, но... Simple Smile
А мойто гардже май ще е левичарче Blush В началото докато четях бебешки книги (отдавна не ги чета) и пишеше да наблюдаваме с коя ръчичка по-често си служи детето, коя предпочита. Е, от месеци го наблюдавам и основно лявата ползва. Дори лъжицата, пастелите държи с лявата. Не че не си ползва дясната, но лявата по-често. Grinning
И да питам майчетата с повече дечица - как ги обличате за ясла? Ние тръгваме след две седмици и се чудя какво да купувам...Анцузи ли повече, панталони ли повече? Той има много дрешки, но все са дънки, ризки...По-спортни по-рядко купувам, а сега се чудя как им е удобно на децата...Моля споделете накратко, че да не разводнявам темата! Hug

Ох, много дълго стана. CrazyХубав ден!
Виж целия пост
# 400
Fous De La Mer, лелите в яслата обикновено мърморят, ако има ципове, колани, копченца и на обувки с връзки. Каката я искаха с анцуг или клин и без боди, че им пречеше когато я слагат на гърне.
Виж целия пост
# 401
Fous De La Mer - И аз съм до никъде с отбиването, за капак изцеждах няколко пъти и на котето кото береше душа и нищо не искаше да яде или пие, много е малко и слабичко на около 3 седмици, най интересното е че му помогна, и днес събрало сили прояде милото.
И Ивчо нещо го мъчи, много е кисел, и нямам сили за друго нощем, и въпреки че му давам и това не помага, пак обикаляме из стаите през нощта...
Ние сме с 2 долни и 2 горни зъба, като от горе прозират вторите резци и дълго ни мъчиха но така и не се показаха.Не съм знаела че могат да се показват както си искат, и не съм се сетила да погледна за друго, защото много неспокойно спи, дори през деня което е нехарактерно за него.
Някъде бях чела че до 3 години не можело да се каже дали ще е левичар или десничар, но за сега взима виличката в дясната Simple Smile Знам че има наследственост също, и ако имате някой левичар в семейството е много възможно Simple Smile
Аз бях решила да се преборя първо с нощното хранене, като най -трудно. Вечерното вече го заменихме с кисело мляко, и го приспива баща му, иначе пак ще си търси. Решила съм в краен случай, да си взема една ваканция наколко дни при баба, и да ги оставя двамата, за да забрави за млякото малко....
Виж целия пост
# 402
Здравейте!
Fous,
Ева помага истински. С нетърпение чакам утре да сложат вратите вече, за да мога да я огранича малко Whistling
Снощи си взе една отвертка и си развиваше болчета заедно с баща си Laughing
Шоуто е повече от пълно Crazy

Чета за отбиването......аз не кърмя от доста време вече, но АМ все още давам, когато тя пожелае.
Нощем често като се събуди и давам мляко. Също и сутрин. Не ме притеснява това.

За яслите, искат дрешки, които да са удобни на детето и както Рени е писала, без ципове, копчета и др. такива, които затрудняват бързото и лесно събличане и обличане. Дънки, които са с ластик на колана, а не с копчета също са ОК.
Ева и тя милата основно с дънки ходи.  Heart Eyes

Наблюдавам я и аз, коя ръка предпочита, но не мога да разгранича.
Посяга да хваща с дясната, в същото време, когато се опитва да се храни сама, ползва лявата newsm78
Някъде из книгите, които съм чела, помня, че пишеше, че могат да сменят предпочитаната ръка. Мисля до 3 тата год. Но не помня точно.

Това време ни съсипа, изгниха ми кокалите Mr. Green
На всичкото отгоре имаше и ужасна градушка, която ми " смля" цветята Sad
Виж целия пост
# 403
Здравейте! Simple Smile
Дам, времето е много, много тъпо. Предполагам в почти цяла България е така. Ние днес не можахме преди обяд да излезем, както обикновено правим. И двамата издивяваме вкъщи...Добре, че е лято и все ще се оправи времето. Tired Толкова съм свикнала да излизам и да ходя пеша по два часа на ден, че като почна работа и се срастна със стола...не знам. Crazy Laughing
Reni, fish, мерси за насоките за градинските дрешки. Hug Има логика да са без всякакви "джвъчки", че да им лесно на дребните да се обслужват, като първо се научат, разбира се. Simple Smile Само се чудя ... Ние си ходим още с бодита, а не слипче+потник. А в градините май не ги харесват бодитата..Ще се обадя да питам директорката.
Иначе за левичарството - доста сме "обременени" генетично от страната на мъжа ми. Ще видим...наистина до 3 години се затвърждава предпочитаната ръка. Simple Smile
oktavia, как е котето? Как успяваш да цедиш още, направо се чудя.. Аз вече имам супер малко, като цяло може да се каже, че вече нямам. А малкият като се събуди нощем и без особен успех "дъвче на сухо". Laughing И заспива...По което съдя, че не се буди от глад и жажда. Ако беше така, щеше да реве, докато не му задоволя тези му потребности. По-скоро търси успокоение...А понеже не ползваме и никога не сме ползвали биба, няма как иначе... Tired Както писах и носенето не помага...Надявам се с времето съня му да стане по-спокоен. Все пак нервната им система все още е несъвършена.
Fish, браво на Евка, че е такава помощница на тати! Grinning А и страхотно развивате фината моторика с отвертката и болтчетата! Peace
Аз да споделя, че все още нямам месечен цикъл.. Rolling Eyes Има ли и други в клуба? Не че ми липсва, но се притеснявам понякога...С таткото да не я свършим някаква и да не разберем... Laughing
Elena_anelE, ако четеш, да знаеш, че с нетърпение чакаме да се похвалиш като родиш!!! Heart Eyes

Хубав ден!!! Hug
Виж целия пост
# 404
Fous, и аз много му се ядосвам на шантавото време.. при нас (в Благоевград) е много променливо - за половин час от горещо става студено и дъждовно и после пак обратно.. днес пък един вятър Whistling.. ама пак си излизахме де.. то само вътре не мога да ги удържа - нали и баткото ни е ваканция вече, пощуряват направо
Аз приключих с кърменето  Sad.. Мариян вече е отбито бебе. Беше трудно, точно така както и вие описвате - с много силен рев през нощта, сърдене, отказване на шише с други напитки...
Но аз просто нямах избор, защото бях решила, че ще го слагам на диета, а пък не исках и аз да спазвам(щеше да ми е още по-напрегнато)
Та така... той пищи, на мен сърцето ми се къса... ама две нощи се накоравих и не спах Tired... само го носех и гушках, говорех му всички мили и нежни думи, които знам... казвах му, че много го обичам и че никога не бих му отказала, ако не се налагаше Cry... на третата нощ прие да пие водата и вече спахме долу-горе
А с акането сме минимум 4 пъти,най-често 5, случва се и 6. Малко по-сгъстено и еднородно е, но още не е като по-рано, когато беше добре детето.
Гледам да не го мисля и си повтарям, че трябва още време... ама ако ви кажа, че не се притеснявам, ще излъжа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия