Априлската дружинa наближава втората година!

  • 74 172
  • 755
# 420
Хоп ние се върнахме от кратката ваканция Simple Smile Беше забавно за малкия и се радвам че отидохме въпреки че тези дни трябва да ми дойде и бях малко отпаднала и в леко депресивно настроение. Много му хареса басейна, даже искаше да скача, изобщо не го беше страх. Но със съня беше трудно и пак с млекце се решаваха нещата, много беше превъзбуда от новата обстановка и само така успях да го успокоя, но сега мисля да преустановя все едно нищо не е било Simple Smile и е било само за ваканцията.Забравих му храната която бях приготвила в бурканчета и хапваше с нас в ресторанта, даже се научи и сочи с пръстче по менюто където види картинка и така си избира какво иска много е смешен. Малко скъпичко ни излезе там, и стаята и храната не беше хич евтина и мисля че можеха да се постараят повече, също не ни бяха предупредили че до 2 часа ще има фиести под прозореца ни (уж отидохме да си починем очаквах да е тихо) и пак ще трябва да се душим на затворени прозорци, но като цяло си изкарахме добре. Следващия път ако ходим на там съм харесала по тихо местенце и ще им ползваме само басейните защото са минерални.Освен това разположението беше лошо точно до пътя което са пропуснали да покажат на снимка или да напишат...
Както и да е мисля че като цяло би си изкарал добре и на море, само искам първо да е напълно отбит за да не се връщаме толкова назад.Имахме и джакузи в стаята и там си игра много Simple Smile Пада си по водата определено.
Виж целия пост
# 421
Октавиа, браво! Добре сте си изкарали Simple Smile
Виж целия пост
# 422
Много ви благодаря! Тамън мислех, че ще имам няколко минути да драсна някой ред, но пак имаме разплакал се, та ще пиша по- натам Simple Smile
Виж целия пост
# 423
Здравейте,

Къде се спотаихте всички newsm78
Елена, как сте?
Fous, оправи ли се малчо?
Октавиа, и вие се губите Simple Smile

Ева още кашлука, дано се оправи скоро.
На 3 ти проходи Crazy Heart Eyes
Но пак не ходи постоянно. Прави няколко крачки, после пак си пълзи.

Тази сутрин пък яде сенки за очи  Sick Как ви се струва, възможно ли е да е опасно?
Това хлапе е като Денис Белята. Постоянно ме издебва и върши някоя беличка.
Виж целия пост
# 424
Здравейте Hug!
Няма как да не започна с Elena_anelE... Честито момченце smile3525!!!!! Да расте живо и здраво, да папка, да нанка... много да ви радва! А на мама - браво за куража - всички се сещаме, че с толкова малка разлика няма да е лесно... само здраве да е, да имаш сили и подкрепа от близките!

fisholina, на вас честити първи стъпчици Grinning.. и да спирате да кашляте, че лятно време такива работи не се правят Heart Eyes.. относно изядените сенки - предполагам, че е било съвсем малко и няма да има проблем!

На мен отскоро също ми е голяма грижа това непрекъснато лапане на всевъзможни неща - Мариян го прави и вкъщи, и навън.. очите трябва да си ми и на гърба, че какво ли не му изваждах от устата вече.. а пък другото ново е, че непрекъснато напъва да се храни сам, но не знае по колко да си слага и няма да ви казвам как се дави ooooh!.... а иначе много хубаво си дъвче твърди неща, ама то като натъпче много и почва да се цъкли
С акането позатегнахме позициите Party.. пу-пу дано не почне пак, че така и не се разбра от какво беше
Срам, не срам, ще си призная, че престъпулка още не съм правила, а ще станат сигурно три месеца, откакто ходи
Друго, друго.. newsm78... ами може да греша, ама мисля, че нощните кърмения правят неспокоен съня на децата - след отбиването и двамата най-после се наспахме Simple Smile
През другата седмица сме писани за мерене и ваксина и тогава пак ще се включа!

Наслаждавайте се на летните удоволствия и бъдете здрави!!!

Виж целия пост
# 425
Здравейте, все поглеждам дали някой не е писал, не че не влизам, но не искам само аз да си пиша Simple Smile
За съня напълно съм съгласна че като не му давам през нощта вече, спи по спокойно,  макар и още да не е съвсем свикнал и се буди по един-два пъти, но само в краен случай го взимам при нас на спалнята, но от 2 дни не съм му давала да суче. Вчера за пръв път от много време излязох с приятелка вечерта, наистина е голямо облекчение че таткото го слага в леглото вечер и вече и той може да се справи ако се събуди и разреве. Пихме по някое и друго мохито Simple Smile беше много освежаващо че излязох от къщи. Трябва да си похваля таткото защото основно е негова заслугата за по добрия сън на последък, научил го е вече само да го сложи в леглото и сам да си заспива Simple Smile
fisholina Честито!  Сега почва веселбата, ще видиш колко бързо ще открие че ходенето е по бързо и забавно.
Мисля че сенките за очи са сравнително безопасни, все пак са направени така че да не дразнят очите които са толкова чувствителни не вярвам да има нещо опасно в тях.
Виж целия пост
# 426
Здравейте,
Завърнахме се от кратка почивка на морето. Яна изяде солидно количество пясък, а това, което не успя да изяде, си беше напъхала в ушите и косата.  Laughing Иначе изкарахме добре. За моя радост имаше вълни през цялото време и децата ги беше страх да влизат в морето, та си играеха предимно на пясъка.
Вече мога да кажа, че окончателно приключихме с кърменето. Отбиването стана по-лесно, отколкото очаквах. Явно съм уцелила подходящ момент, защото нямаше никакви ревове и драми през нощта. Първата нощ, когато се събуди и се размрънка предложих вода, но тя отказа. Предложих и едно кисело мляко, което тя обича да пие през деня, но и него отказа. Повъртя се малко из креватчето и после заспа.  Събуди се пак след 2 часа. Пак предложих вода и к. мляко и пак отказа. Взех я при мене да се гушкаме и тя заспа върху мене. После я върнах в креватчето и отново повторихме същото след около час. Така мина първата нощ с 3 събуждания и без рев. След това започна да се буди по един път нощем. Взимам я при мене, гушвам я и тя заспива. Вече не предлагам вода. Понеже все още ми се налага да изцеждам, а единия път се събра доста кърма, реших да я дам на Яна в шише, просто за да не я хвърлям. Много ме изненада, че изобщо не пожела да я пие. Пийна една глътка и ми върна шишето. И така, вече от 5 дни не се кърмим. Това е от нас  Hug
Виж целия пост
# 427
И при нас мина много леко отбиването, дори и за мен, защото не съм цедила нито капка, просто защото и количеството което изпиваше беше малко само сутрин за удължаване на съня. Нощното се опитах преди това да го спра и пак не е имало драми, сега се буди един път за вода, и после към 5 часа го взимам в нашето легло и му сменям памперса който май е причината да се събуди изобщо, доста го пълни.
Вчера се опита следобяд да си поиска мляко, но то вече е силно намаляло, намери си накрайника за кърмене който го подсети, оставих го да пробва и като видя че едвам капе Simple Smile се отказа. Общо взето си е отбит.
Виж целия пост
# 428
Гледам някой и анкета ни е пуснал...аз гласувах, но тук като е настанала една активност.. най-много 10-ина гласа да се съберат Peace

Днес Мариян навърши точно 1г.3м.и минахме на консултация - пораснал е 4см Party (висок е 85см), но е отслабнал с около 300гр.Sad (тежи 9кг 900гр.)... емиии то с това разстройство цял месец и строги диети, така става.. милото ми детенце, дано го израстне вече и да започне да се храни по-добре, че той и по принцип не е от ящните..
Ама пък какъв бързак е само - гоним се по площадки и градинки  Crazy, вече откри и катеренето - бордюри, стълби, пейки.. - нищо не го спира Simple Smile
Виж целия пост
# 429
И аз гласувах.
Евката днес я теглих, 9,700 е в момента.
Бончил, дано вече всичко да е наред при вас Simple Smile
Виж целия пост
# 430
 Бончил1 стискам палци вече всичко да е наред с вас и малкия отсега нататък само да дивее  Simple Smile.  И аз си дадох гласа в анкетата - оставям мадам да си реши кога ще се отбива аз хич не бързам , че с тия никнещи зъби това ми е спасението. Иначе в понеделник и ние бяхме на консултация - 11 кила ( без 10 грама) и 80 см. Дивее, щурее по цял ден и се научи да се катери по пързалките сама ( че даже и по 2 стъпала се опитва да взема на веднъж и успява де  Grinning).
Виж целия пост
# 431
Здравейте!
И аз току-що гласувах. Ние се кърмим и нямаме намерение да се отбиваме скоро. Simple Smile Моята принцеска също вече е много бърза, ходи и пипа всичко, качва стъпала. Воабще доста ни е забавно, вече няма спокойно седене и гледкане от количката. Тя е от бебетата, които все още слагат всичко в устата, а съпругът ми се притеснява, че навън е мръсно. Но какво да се прави - ще изгради имунитет. Както се казва - цигански витамини са това. Wink
Имаме един проблем - когато се успива или за успокоение, тя смуче 2 от пръстите на дясната си ръка - среден и безименен. Винаги само тях. Не приема биберон. Не зная как ще я отучим, а се притесняваме, че ако се забавим много, ще получи изкривяване на захапката и небцето. Моля, помагайте с идеи как да процедираме!
Виж целия пост
# 432
Гласувахме Simple Smile
Усмихнат ден   smile3503
Виж целия пост
# 433
Здравейте и от мен! Simple Smile
Чета ви вечер, но все не ми остава време да пиша.
Гласувах и аз в анкетата - не се кърмим вече изобщо откакто мъничкият стана на 1,2г. А гърдите ми в момента са толкова малки, по-малки от преди да забременея. Laughing А те и без това си ми бях от най-малките. Поне не са увиснали. Laughing
Иначе снощи ми дойде...тъкмо се чудех какво става. Та, значи точно 2 години без цикъл изкарах...не беше зле. Mr. Green
Аз от 2 седмици съм на работа, а малкият на ясла. Първата седмица ми беше много свито, а той беше доста стресиран. Вечер гледаше едно уплашено все едно не знае къде се намира. Втората седмица мина по-добре. Иначе не плаче много, само татко му като го оставя там. Спи, яде...това поне добре. Praynig Ще видим как ще е занапред. Иначе яслата е частна, че в държавна не се класирахме (не виждам и кога ще стане) и е много хубаво там и от тази гледна точка ми е спокойно! Моята работа върви. Оказа се, че все още съм в доста дбра форма и доста малко неща се налага да си припомням. Grinning
Вчера бяхме на Витоша цял ден на пикник, беше много хубаво. Беб изгоря, обаче, защото забравихме кремчето в яслата, а и не очаквах така да ни жарне слънцето. Иначе много беше доволен, много ни се радва и на мен и на татко му уикендите. Heart Eyes
Нямам търпение за море, но ще е към края на август.

Хубав ден ви желая на всички малки и големи! Hug
Виж целия пост
# 434
 Здравейте и от нас  Hug И ние приключихме с кърменето малко след като навърши 1г. Гледам да ви чета редовно, но все е по нощите и време за писане не остава. Емма става около 7-7:30 и до към 13-13:30 вършее навсякъде - вкъщи, на площадката, където и падне. После спи около 2 часа (през които мен ме чака гладене, готвене, чистене и пр) и купона започва отново ... до към 21:30 - 22. Катери се по каквото намери - колкото по-високи са пързалките - толкова повече се кефи ... И в пясъчник да си играе много й харесва. Добре, че поне пясъка не яде ... иначе всичко лапа все още. Със зъбите кой зная какъв напредък нямаме. След 6-те които ни избиха на 8м, миналата седмица проби следващия и още 1 се е надул.
Fous, браво на малчо, че свиква с яслата. А поздравления и за добрата ти работна форма. На нас ни остават още 2 месеца и малко вкъщи, от 30.09. тръгваме... Доста ми е притеснено как ще свикне. Сега съм си оставила и каката, та се чудя дали и нея да пусна от 30.09. или по-рано. И то заради Емма, че поне следващата година ще са на едно и също място - каката 4та група, Емма - 1ва яслена. Опа...времето ми изтече - Емма надава бойни викове  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия