Митове за отглеждането на бебета

  • 48 978
  • 1 137
# 225
Аз, скромно да отбележа, по-хубаво бебе от мойто не съм виждала, каквото и да ми приказват  Crossing Arms Прилича на мен, затова  Mr. Green

Бъди убедена,че няма и да видиш по-хубаво....За майката най-хубаво си е нейното "гардже"  Heart Eyes
Честито да ви е,Еовин!Да расте здрав,щастлив и безгрижен baby_neutral

И не забравяй като почнат да се изреждат посетители....Всичко по реда си Mr. Green
Виж целия пост
# 226
Това за грозното бебе го знах точно във варианта -Да те посерат кокошките.Още първите пъти , като се разхождах с детето и ме срещаха познати.Едната каза :Оооо, каква е черна и парцалива! Ми в първия момент щях да я цапна, честно! Laughing
Иначе , за къпането всеки ден, не виждам защо да е мит.Дъщеря ми много се поти и не виждам как ще и е комфортно да спи некъпана.Вода и давах още в родилното...
Митове :
- не се пускат жени в цикъл при бебето,защото ще му избият пъпки.
- не се целува по лицето ,защото ще му избият пъпки/ понякога се случва ,може би,но едва ли целувките са единствената причина!/
- майката не излиза по тъмно докато кърми
А митове за бременни колко мога да напиша.Всъщност митове ли, вярвания ли?
Виж целия пост
# 227
Ео,честита рожба  Hug
Нали,нали най-хубавото бебе  Wink
Виж целия пост
# 228
...
- майката не излиза по тъмно докато кърми
...
Ако кърми седмица - добре, а ако кърми 2-3 години  Crazy
Виж целия пост
# 229

Митове :
- не се пускат жени в цикъл при бебето,защото ще му избият пъпки.
- не се целува по лицето ,защото ще му избият пъпки/ понякога се случва ,може би,но едва ли целувките са единствената причина!/
- майката не излиза по тъмно докато кърми
А митове за бременни колко мога да напиша.Всъщност митове ли, вярвания ли?
Ей такива глупости като чуя от някои млади и модерни мами и яд ме хваща!
- Да не изпращат гости до 40 ден
- Да не замръкват дрешки на простора и т.н....
Виж целия пост
# 230
Записвам се с няколко бисера ли са, митове ли са или и аз не знам какво е.

*Когато бебето се роди, трябва всяка вечер да му се подръпвал носа, за да не останел чип./това е от свеки/
*Ако майката кърми бебето да не поднася нищо на никого, особено на гости, за да не им подари кърмата си Laughing / пак от свеки, тя е неизчерпаем извор на бисери Crazy/
* Това сте го коментирали - за дърпането на главата на бебето, че да станело вратлето дълго.
*Уроки/ тука може и някой да не е съгласен, но за мен това е точно мит, при това развенчан многократно/
*Ако бебето си пипа ушите, значи го болят.

Ще се допълвам като се сетя нещо Peace
Виж целия пост
# 231

Митове :
- не се пускат жени в цикъл при бебето,защото ще му избият пъпки.
- не се целува по лицето ,защото ще му избият пъпки/ понякога се случва ,може би,но едва ли целувките са единствената причина!/
- майката не излиза по тъмно докато кърми
А митове за бременни колко мога да напиша.Всъщност митове ли, вярвания ли?
Ей такива глупости като чуя от някои млади и модерни мами и яд ме хваща!
- Да не изпращат гости до 40 ден
- Да не замръкват дрешки на простора и т.н....
Това го чух от 60 годишна жена Simple Smile
Виж целия пост
# 232
Цитат
Когато бебето се роди, трябва всяка вечер да му се подръпвал носа, за да не останел чип./това е от свеки/
 
Вярно ли?
Не съм го чувала... Grinning
Е,трябвало е да подръпвам нослето на моята,че си е чипоноска сега... Heart Eyes
Виж целия пост
# 233
А ако бебето го болят ушите, то няма да ги пипа, а ще ореве целия квартал. Ще опищи по - точно казано.

Аз бас ловя, че сега пак ще ме карат да слагам сол във водата на бебето, че да не му мирише потта. "ама само първото къпане". НЕ! и точка.
Виж целия пост
# 234
Цитат
Когато бебето се роди, трябва всяка вечер да му се подръпвал носа, за да не останел чип./това е от свеки/
 
Вярно ли?
Не съм го чувала... Grinning
Е,трябвало е да подръпвам нослето на моята,че си е чипоноска сега... Heart Eyes
И моята остана чипоноса Mr. Green Като майка си Whistling

Това със солта във водата винаги ми е било ужасно, все едно не бебе, а кисело зеле ще се слага ooooh!
Виж целия пост
# 235
Вместо "Какво грозно бебе!" може да се казва "Какво вкусно бебе!" Осолено, с яйца и за капак омазано с мас.  hahaha
Виж целия пост
# 236
За ноктите едни познати ми бяха казали, че до 3-тия месец не се режели. ooooh!
За това, че на момченцата винаги се дава каквото поискат - едни баби ми казаха да дам на бебето ми/тогава беше на 5 месеца/ да опита от Фантата ми портокал, че щяло нещо си да му стане. Като ги изгледах лошо те казаха - само да лизне, виж как гледа. Crazy

От моята баба - като ходиш на плаж не трябва да кърмиш, кърмата втасва. Че и се сърдеше миналата година, че след плажа кърмя детето, даже ме буташе да не му давам. Crazy Не помогнаха обясненията ми, че тялото ми има терморегулация и кърмата винаги ще е около 37 градуса. Била чула таз простотия по телевизията и държеше на мнението си.

Относно къпането и мазането на новородено. Не знам с какъв акъл някои родители къпят всяка вечер новородените си бебета и после ги омазват хубаво като мазни банички. Да не говорим, че новореодените пищят и реват от банята като заклани. Много деца са с проблемна кожа точно от това - защото са къпани и мазани всяка вечер от както са се родили.
За мен козметиката трябва да се ползва, ако има причина за нея.
Аз започнах с всекидневното къпане когато сина ми стана на около 10 месеца и дойдоха големите жеги. Но със сапун и шампоан все още не го мия всяка вечер. А за мазането - само ако е необходимо.
Виж целия пост
# 237
Малко е крайно изказването ти. Моята дъщеря е родена 05,07, адска жега, нямаше как да не я изкъпя при положение, че цял ден сме били навън в прахта по улиците, когато дойде късна есен и вече беше облечена с дрешки спрях да я къпя всяка вечер.

А как можа да не дадеш на детето Фанта,  каква майка си да го оставиш така да те гледа, а пък после да го отровиш с развалена кърма? Joy

Съжалявам, но много ми стана смешно  Peace.
Виж целия пост
# 238
аз също си къпя всяка вечер детето, първо защото от дрехите се събират мъхчета по гънките от които мъхчета може да се развият бактерии и да се подсекат, второ защото банята я успокоява, не съм я къпала само когато са и слагали ваксини, и евентуално ако заспи преди да я изкъпем, никога не ми е ревала в коритото, даже вече така е свикнала,  че без да сме я изкъпали не заспива  Laughing  мазала съм я само по гънките там където се търка кожа в кожа, за да не се подсича, не виждам защо да не се къпят, след като 9 мес са били постоянно във вода?!
Виж целия пост
# 239
За къпането и аз не съм съгласна.
Моето бебе също беше лятно/август се роди в големите жеги/ и винаги от както е родена, до сега главата и все е потна особено в топлите месеци.Къпя я всеки ден, лятото и по-често, като главата не мия всяка вечер с шампоан, но тялото задължително.Има перфектна кожа и коса да ми е жива и здрава.Без да я хваля, но никога не е имала и грам проблеми с кожата, съвсем гладка и мекичка е, все е едно е бебче, а е почти на 4 год..
Виж, ако имаше кожен проблем, който да изисква да не я къпя често, щях да го направя, но иначе не.А банята още от новородено винаги ѝ е била голям кеф, тя просто обожава водата Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия