Митове за отглеждането на бебета

  • 48 982
  • 1 137
# 300
На мен ми омръзна да ми пробутват мед като панацея за всякакви бебешки болки и неразположения. И не стига това, ами като им кажа, че на дете под една година мед не се дава, защото е силен алерген и има опасност от ботулизам, започват да ми се подиграват, че съм твърде страхлива и че твърде много чета в интернет. А железният довод е, че Митра, ДИмитра, Сульо и Пульо са топели бибероните на децата в мед и на... нищо им нямало  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 301
Бяхме на едно кръщене. Щерката беше на 4-5 месеца. Представи се добре в църквата, но накрая ѝ се приспа и се размрънка. Идва попа с една купичка с мед, да ѝ потопя биберона. Съответно любезно отказах. После ми се мрънкаше на мен как можело да откажа на поп.  Joy
Виж целия пост
# 302
А знаете ли не мен какво ми чуха ушите, когато отказах на погачата да намажат устните на бебето с мед  Joy.
Виж целия пост
# 303
Бяхме на едно кръщене. Щерката беше на 4-5 месеца. Представи се добре в църквата, но накрая ѝ се приспа и се размрънка. Идва попа с една купичка с мед, да ѝ потопя биберона. Съответно любезно отказах. После ми се мрънкаше на мен как можело да откажа на попJoy

 Joy

Значи все ще намерят за какво да недоволстват Wink
Виж целия пост
# 304
Съгласна съм, че медът е алерген и не е препоръчителен в началото за бебе, но нека бъдем и малко реалисти. От ботулиьъм може да се разболееш от всичко, не само от мед. Да не заклеймяваме продукта като виновен за цялото болнаво човечество.
Аз съм давала на синът ми мед, но не така както на времето даваха на нас (не казвам всеки да го прави, според мен това е личен избор) и в момента ако не го ограничавам за максимум седмица омятва буркан с мед. Той, че е полезен е факт, но не е и панацея.

Новото 20се е че детето не трябва да се гали, понеже щяло да стане перверзник. В случая с моя син му било ставало хубаво на бубата и после да не съм си биела главата, когато станел мискинин.
Виж целия пост
# 305
Новото 20се е че детето не трябва да се гали, понеже щяло да стане перверзник. В случая с моя син му било ставало хубаво на бубата и после да не съм си биела главата, когато станел мискинин.
Еее, не, не мога. Голяма простотия е това Tired.
Виж целия пост
# 306
Новото 20се е че детето не трябва да се гали, понеже щяло да стане перверзник. В случая с моя син му било ставало хубаво на бубата и после да не съм си биела главата, когато станел мискинин.

Кой го каза това #CrazyНе,сериозно,любопитно ми е дали е излязло от устата на млад човек или е поредната бабина иизмислица newsm78
Че то остана ли място,където да целуваш или галиш бебето без да има последствия newsm78 hahaha Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 307
Новото 20се е че детето не трябва да се гали, понеже щяло да стане перверзник. В случая с моя син му било ставало хубаво на бубата и после да не съм си биела главата, когато станел мискинин.
Ужас  Tired А ако детето е момиче, тогава какво правим? Или момичетата татковците им не трябва да ги галят, а??????  Twisted Evil
Виж целия пост
# 308
Съгласна съм, че медът е алерген и не е препоръчителен в началото за бебе, но нека бъдем и малко реалисти. От ботулиьъм може да се разболееш от всичко, не само от мед. Да не заклеймяваме продукта като виновен за цялото болнаво човечество.
Аз съм давала на синът ми мед, но не така както на времето даваха на нас (не казвам всеки да го прави, според мен това е личен избор) и в момента ако не го ограничавам за максимум седмица омятва буркан с мед. Той, че е полезен е факт, но не е и панацея.

Новото 20се е че детето не трябва да се гали, понеже щяло да стане перверзник. В случая с моя син му било ставало хубаво на бубата и после да не съм си биела главата, когато станел мискинин.

Никой не е твърдял, че само от меда може да се разболее бебето, просто е нещо, което много лесно може да се избегне,  не му го даваш и това е, а не после цял живот да се обвиняваш ако (недай си Боже) стане така, защото думите "Аз съм му давала и нищо му няма." са ми любими, а ако точно на моето бебе се случи, ако то е точно това едно на еди колко си хиляди, което се разболее?


А това за галенето е  Shocked #Crazy, защо има майчинство тогава да ги хвърлим в яслите и да не ги и поглеждаме, че ако се разглезят, а?
Виж целия пост
# 309
защо никой не взима пример от животните, нима има животно което да не гали своето новородено (коте или кученце примерно), или ги отглеждат в кошарки, оставят ги да плачат сами с часове и т.н. само ние човеците сме такива садисти, оставяме децата си да реват защото некой си така е казал, ама кой си ти, че да ми казваш как да си гледам бебето  и ако сега не го гушкам то кога, когато стане на 20-30години ли, що за безмислици са тия глупости  #Cussing out
Виж целия пост
# 310
valentink-a, целият ти пост, все едно съм го писала аз   Hug  bouquet
Виж целия пост
# 311
Е,все пак тук говорим за митове и никой не е казал,че спазва от-до всичко,което е чул Peace
А и по-скоро се смеем на повечето,едва ли някой ги приема чак толкова насериозно Thinking
Виж целия пост
# 312
valentink-a, целият ти пост, все едно съм го писала аз   Hug  bouquet
И аз, и аз.  Hug
Виж целия пост
# 313
Не знам дали съм го писала или е писано,но сега се сетих,че след раждането 40 дни жената не трябва да излиза навън по тъмно.Само в светлата част на деня,а бебето след залез слънце задължително вътре до 3 месечна възраст.Това ми го каза една баба/комшийка/,която чак ми се караше защо съм отишла на магазина по тъмно  Shocked
Виж целия пост
# 314
Само да питам какво е мискинин, че се чудя в какво ли съм превърнала детето  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия