Ще имам близнаци. Тема с продължение 27

  • 28 230
  • 747
# 435
Поздравления Hug аз още 3 седмици не знам как ще избутам.... Tired
Виж целия пост
# 436
Аз досега не съм чула близнаци да си изкарат до термина-37-38 седмица мксси е екстра.аз и на 35 се надявам Peace то Става неписилно за майката,а и опасно,ако има някои  предпоставки

Имам спомен, че сме говорили във форума и за майси, родили в 41-а г.с.  Simple Smile Познавах майка на близнаци в Холандия, която също ги беше износила до след термина дори!


Херцогиня фон Дж-то, стискай зъби още малко  Hug
Виж целия пост
# 437
И аз повечко си ги поносих, до 10 дни преди термина, дотогава нямах контракции и повод да мисля, че ще се родят в ранни седмици. Ако не бяха се завъртяли напречно, сигурно щяхме да ги почакаме да си решат кога да се родят, но се наложи планово секцио. Бяха и пораснали достатъчно вече.
Виж целия пост
# 438
и аз имам спомен за преносила мама с близнаци. понякога лекарите ме изумяват с тазкива изказвания. вчера говорих с една майка на близнаци, понеже си продава количката та се заприказвахме, на нея в болницата и казали че не може да кърми близнаци, че няма да има достатъчно кърма и направо още в болницата и я спряли  Shocked ми изуми ме. то и аз не бях сигурна, но бях твърдо решена да опитам пък каквото сабя покаже. седмица след раждането имах кърма за половината неонатология  Tired на изцеждане цедях по 100-120 мл, а бебки хапваха по 30-50 мл вече. така че мисля, че природата си знае работата и ние можем да опитаме  Peace

fata ® , стискам зъби, ама много трудно става. аз почти не пия течности, ходя като призрак, толкова съм пребледняла постоянно и никакви сили. то откъде ли да дойдат  newsm78 даже витамините не мога да пия
Виж целия пост
# 439
  Определено обикновенно се раждат малко по-рано, което обаче наистина не означава, че няма вариант и да са до термин. Консултирала съм мама с близначета тук преносени 4-5 дни. Има по-голямо дете. Въпросните близначета бяха родени 3850 грама момичето и 3350 грама момчето  Simple Smile
  Майката сподели, че коремът и не е бил много по-голям отколкото с голямото детенце, беше малко по-ниска и от мен и коремът и дори не беше нацепен. Аз бях буквално изумена, но явно е възможно. Имаше мляко и за три бебета и се кърмеха дълго и успешно, педиатърката също и беше заявила, че физически не било възможно след 2-3 месец да кърми близнаци...  Mr. Green
  Джъмп изумявам се че и при вас се случват подобни неща, аз откачам когато тук на някое малко недоносено бебе на майката предпишат хапчета за спиране на кърмата още в болницата, понякога дори без да информират майката.....
Виж целия пост
# 440
Явно различни лекари- различни теории и технологии. На мен лекарят ми каза, че е нормалната тежест, която може да издържи женският организъм е 5 килограма и това е основната причина , за запланувани раждания, когато децата минат 2 килограма, това се предполага към 36 седмица. Е, разбира се има и изключения.
Виж целия пост
# 441
Moите бяха с общо тегло точно 5 кг, извадиха ги 10 дни преди термин. Само последната седмица от бременността ми корема ми нарасна с 1/3 и беше по-малкък от майка с едно в предродилна Whistling Единствено акушерката която ме прие знаеше, че аз съм с близнаците, всички останали се отправяха към съседното легло  Laughing
Виж целия пост
# 442
Айла, и мен ме изумяват, но забелязвам огромни разлики в Австрия и в Германия. в Германия определено не ме кефи как мислят  Tired затова пак ще си раждам в Австрия. акушерката е седяла с часове при мен да се борим с кърменето и нито веднъж не спомена за спиране
Виж целия пост
# 443
Сестра ми има близнаци . Кърмеше и дохранваше с хумана , защото кърмата не достигаше . Редуваше , кърмене , хумана и така единия по рано го отби , другия до 2.5 години го кърми. В  7-мия месец изглеждаше като в 9-тия други майки , стана като хипопотам накрая, носи ги до 9-тия месец, малко преди термина секцио ги роди.
Виж целия пост
# 444
Моя приятелка роди 3дена след термин!  Peace
Виж целия пост
# 445
Малее , хич не искам и да си помисля, че ще се сурна още толкова време, ами то като си помисля и килограмите, дето ще сложа направо ми се дорева. Аз съм си с нагласа да родя през 36 седмица, ако бебоците са добре. Praynig
Виж целия пост
# 446
Мале мале...ако и двете са по 3500.... Моите сега са към 2 и са ми запушили всичко,аз нали съм слабичка и корема ми не е мн голям,а еднатa дама в болницата се смъкна много ниско и така натиска,имам чувството,че ще излезе, ако още малко порастне...
Аз май видях снимка във фейсбук на тази майка с големите бебоци-беше с игромно коремче,но иначе пък браво за здравите момченца Simple Smile
А аз онзи ден имах среща с педиатърката,която избрах и мн ми хареса,защото държи на кърменето-пита ме дали имам намерение и каза:мн хубаво-тъкмо с 2 ще стимулираш повече кърма. Не знам ддали е така,но се надявам Simple Smile
Виж целия пост
# 447
Kanari , гледам ,че лентичката ти показва 33 седмица- 2 килограма е чудесно тегло за бебоците. Ти колко качи от началото на бременността ?
Виж целия пост
# 448
12 кг...в общи линии само на коремче-ама съм много висока и ми казват,че затова има повече място за бебките. В общи линии като ме видят мн смешно реагират всички (Лекари и акушерки и разни консултанти по училищата за бременни)- първо решават, че съм 9 мес. пред раждане и после като кажа,че съм с близнаци, и ми казват- о,сигурно са много малки Simple Smile а бебоците май добре си вървят засега. Целим се да станат поне 2300-2500 преди да изскочат. Уж качвах по кило на седмица от 4ти-5ти мес.насам, но последните 2 седмици не съм мърдала. Лошото е,че те ехографите си мерят нещо приблизително. Примерно преди да постъпя в болницата ги бяха измерили 1500-1700, после като постъпвах ги измериха по 1300, накрая ги измериха към 2000...така че не съм съвсем сигурна кое е вярно.
Виж целия пост
# 449
 Когато раждах дъщеря си я преносих 3 дни и се роди 4 кг и 300гр.,а си мислех,че ще родя по-рано,сега се моля да вляза в девети месец и бебчовци да са добре.Не знам вие как сте,но аз изглеждам като в 6 мес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия