Пета тема на чакащите

  • 262 842
  • 2 547
# 435
Честито vilkoni, много радости и щастие ви пожелавам! Стори ми се някак неусетно времето от подаването на документи до появата малкото слънце във вашия дом! Да Ви радва много и приятни коледни забавления!
Виж целия пост
# 436
Момичета, обдиха ми се преди малко. Не мога да ви опиша всички емоции, които бушуват в мен. Идва ми да крещя, да плача, да се смея... Не мога да го опиша с думи. Девойката се казва Теменужка и е на три годинки. В понеделник пътуваме към Варна. Моля се от цялата си душа и от все сърце да се харесаме...  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 437
Поли, прекрасна новина !!!!!!  newsm44 newsm44 newsm44

 Много се радвам за тебе и стискам палци това да е твоето детенце!  newsm47

  Късмет! И чакаме новини!  Hug
Виж целия пост
# 438
polito_87, толкова, толкова се радвам! От сърце желая Теменужка да е вашият новогодишен подарък  Hug
Виж целия пост
# 439
Поли, това е страхотна новина! Чудесно начало на новата година! Ние бяхме вписани в регистъра 1 месец след вас и това, че вече имате предложение е много обнадеждаващо и за нас! Дано това е вашето детенце  Praynig
Виж целия пост
# 440
Честито и от мен - дано соц. във  Варна да се окажат по-коректни към вашите критерии, отколкото към нашите  Hug.
Виж целия пост
# 441
Момичета, обдиха ми се преди малко. Не мога да ви опиша всички емоции, които бушуват в мен. Идва ми да крещя, да плача, да се смея... Не мога да го опиша с думи. Девойката се казва Теменужка и е на три годинки. В понеделник пътуваме към Варна. Моля се от цялата си душа и от все сърце да се харесаме...  Praynig Praynig Praynig

Чудесна новина, Поли  Hug
Нова Година - Нов Късмет  Peace
Дано това е вашето момиченце  Praynig Hug  bouquet
Виж целия пост
# 442
На нас срещата ни се измести от понеделник за четвъртък. Не знам как ще издържа дотогава. Но мъжът ми така или иначе има пътуване към Варна тогава и решихме да съчетаем нещата. По този начин ще можем да останем там от четвъртък до неделя (ако харесаме детенцето, разбира се). В тази връзка искам да ви попитам дали имаме право да посещаваме детето всеки ден. И има ли някакви строго определени часове за посещения или можем например да отидем сутринта и после пак следобяд?

Знам, че не трябва да се настройвам много, но след цялото това чакане все се надявам, че ще я харесаме и все за това мисля...
Виж целия пост
# 443
Поли, всеки дом си има собствени правила за вътрешния ред. Няма причина да не ви разрешат да я посещавате всеки ден, но за по 2 пъти на ден не съм сигурна. Моето дете беше в дом за деца от 3 до 7 години и режимът на посещения беше доста свободен, но в домовете от 0 до 3 години е доста по-затегнато. По принцип в домовете децата нямат собствени вещи и играчки, така че каквото и да занесете ( играчка, например) е много вероятно тя да потъне при другите играчки. При първото посещение не  се изхвърляйте да носите много неща, на тази среща е важно да направите контакта с детето. Запозната ли си как въобще минава тази среща? Ако не - питай, важно е!  Simple Smile
Виж целия пост
# 444
Доколкото знам първо в РДСП-то ще ни запознаят с доклада на детето, а след това ще ни заведат в дома. След това нямам ни най-малка представа какво се случва. Ще се радвам, ако миналите по пътя споделят.
Виж целия пост
# 445
Да, това реда. Много, много важно е да слушаш внимателно доклада и да зададеш всички въпроси, които те интересуват. Ако детето е оставено в дома веднага след раждането в доклада има данни за най-ранното му развитие, за това как е минало самото раждане и т.н, ако е в дома от 1-2 годишно е важно да разбереш дали е извеждано с полицейска закрила и защо. Доклада е част от една голяма папка с документи, където трябва да има копие на здравния картон!!!!!, ваксините, които са му слагани, информация за наследствени заболявания, за бм/бб и таблици с родствените връзки, както и много важното - има ли или няма отказ от биологичните родители. Ако няма отказ  провери дали са били надлежно уведомени, че детето е вписано в регистъра за осиновяване, ако има - нещата са ясни. При документите има и изследвания, които задължително се правят - ХИВ, сифилис и т.н - в различните домове е различно. Има и снимка на дечко, която е правена поне 2-3 месеца по-рано при изготвянето на доклада . Ако имаш притеснения относно здравословното състояние можеш да поискаш допълнителни изследвания или да заведеш лекар-специалист да я прегледа.

Това за първата среща. След това социалният работник трябва да ви заведе в дома. Обикновено има отделна стая за такива срещи. Бих те посъветвала да не губиш разсъдъка си  Joy ( така се случва с почти всички  Laughing ), а да наблюдаваш внимателно детето - говор, координация, движенията на очите, ходене в права линия и т.н Ако госпожицата е изкарала 3-те години от живота си в дома е вероятно ( не е задължително) да има забавяне в говорното развитие, по-ниско тегло и ръст, да не е много контактна. Това не трябва да те притеснява, компенсира се много бързо  Simple Smile И не е резултат на лошо гледане, просто са липсвали обич и внимание. Обикновено разрешават на първа среща 1 час да сте малката. Имаш 30 дни да мислиш, но не те съветвам да го проточваш толкова много. Ако не си съвсем убедена, че това е твоето дете отиди на втора, трета среща .... докато ти се изяснят нещата в главата. И не се навивай на приказките, че като видиш детето и веднага ще разбереш дали е твоето. Не всяка любов е любов от пръв поглед!  Simple Smile Но ако от самото начало имаш сериозни резерви - в никакъв случай не се насилвай!
Това според мене е най-важното, което трябва да знаеш. Ако се сещаш за нещо друго, питай!
Виж целия пост
# 446

polito_87, Alleks  е обяснила чудесно. Само да допълня - записвай! Записвай всичко, цялата информация. Още на излизане от дома вероятно ще си забравила всички детайли, а те са наистина важни. Успех Hug

П.С. Само да вметна, че на нас като си взимахме дребосъчето, ни дадоха всички играчки, които бяхме занесли. Не че има някакво значение, и да  бяха останали за другите дечица, пак щях да се радвам. Но една от тези играчки, първата, която му занесохме, му е любима и сега - единствената играчка, която си иска и търси  Peace
Виж целия пост
# 447
Честито и от мен за хубавата вест,не се притеснявай за нищо. Дано е твоето дете,ние осиновихме много по-голямо момиче и един по един  от проблемите с нея  ни отпадат.Не е лесно, но се справяме.
Желая много да ви радва,ако всичко е наред. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 448
Само искам да уточня за срещите, как мина при нас. Разрешени бяха две срещи и след тях трябваше или да се откажем, или да задействаме  съдебната процедура. Това, за да не се травмират много децата и мисля, че е справедливо. След като заявихме, че я искаме, срещите бяха неограничени.  Става въпрос за РДСП Добрич.
Успех, дано се познаете  Hug
Виж целия пост
# 449
Пиша в тази тема защото искам да ви разкажа за две мои приятелки които по една или друга причина не влизат и не пишат тук Simple Smile И двете осиновиха деца през миналата година  - едната през май а другата през декември Simple Smile И двете подадоха документи в периода март-май 2012г. /около месец-два след като осиновихме сина си Simple Smile/ И на двете единственото изискване беше децата да са до 3 годишна възраст. Едната има прекрасен син на 1г., а другата има син на 2г. и дъщеря на 3г. /брат и сестра/ Сега моето момче има трима нови приятели и купона е пълен! Laughing Разказах ви това защото много от осиновяващите и осиновилите вече,  не пишат по форумите, а знам колко е важно това за всички чакащи Simple Smile Успех на бъдещите мами и татковци и ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия