Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е хистерeктомия?
Какви са промените след хистеректомия?
Какви са препоръките за възстановяване след хистерeктомия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е хистерeктомия?
-
Какви са промените след хистеректомия?
След хистеректомия настъпват промени като липса на менструация, невъзможност за забременяване и раждане на деца, липса на оплаквания, свързани с болки и нередовни или обилни менструации. Освен това операцията не води до промени в сексуалността, тъй като влагалището запазва своята дълбочина, а останалите ерогенни зони са извън обсега на хирургическата намеса.
-
Какви са препоръките за възстановяване след хистерeктомия?
Препоръките за възстановяване след хистерeктомия включват редовни упражнения, физическа активност, използване на болкоуспокояващи и избягване на тежки физически натоварвания. Важно е да се консултирате с вашия лекар за персонализирани съвети и насоки за възстановителни упражнения. След хистеректомия възстановителният период може да варира в зависимост от индивидуалните обстоятелства. Обикновено се препоръчва избягване на тежки физически натоварвания и сексуални дейности за определен период. Важно е да следвате инструкциите на лекаря и да не прекалявате. Пациентките трябва да се консултират с лекар относно подходящи дейности и поведение по време на възстановителния период.
-
Какво се случва с пикочния мехур след хистеректомия?
-
Защо е важно да се отстрани катетърът след операция?

8.5 години.Мога да споделя доста с вас.Фармацевт съм.Хистеректомията ми е със запазени яйчници.чувствам се прекрасно и нямам никакви оплаквания вече.Това остана в рамките на година след операцията.Това,което ме интересува е,дали има тук някоя сред вас,която да има опит как протича менопаузата в нашия случай при запазена яйчникова функция.Когато ме оперираха бях на 39,сега съм на 48,не усещам нищо от известните симптоми на менопаузата,но доста приятелки и връстнички вече се тресят.Та ми е интересно дали да очаквам разлика в протичането.Защото е известно,че при нас,оперираните хормоналното ниво почва да спада равномерно,а не рязко,както е в климактериума.понякога пия фитоестрогени ей така за профилактика.Иска ми се да обменя опит с някоя,която вече е влязла в климактериума с хистеректомия,но запазени яйчници.А иначе бих ви отговорила на доста въпроси и от позицията на отдавна препатил и от страна на медицинската си подготовка.Поздрави от мен и усмихната вечер 

Но само там го правят