КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 36 775
  • 744
# 150
Всеки път детето е водено на преглед - или при джипи и хомеопат,
или само при хомеопат. Винаги чисто дишане, няма червено гърло, нищо
което да подсказва някаква настинка или нещо такова. По тази причина казаха,
че е на алергична основа.
Виж целия пост
# 151
Всеки път детето е водено на преглед - или при джипи и хомеопат,
или само при хомеопат. Винаги чисто дишане, няма червено гърло, нищо
което да подсказва някаква настинка или нещо такова. По тази причина казаха,
че е на алергична основа.
Както описваш - незнам дали е достоверно .......Аз пуснах на моето детенце ПКК  /пълна кръвна картина/ още миналата година , когато попаднахме в Спешното, където показател за алергия са Еозонофилите / Ео/ , ако са в норма не е никаква алергия , но ако са над нормата , тогава може да се говори за алергична основа.
Виж целия пост
# 152
Не е много важно от какво е била кашлицата. Хомеопатията не се занимава да търси причините за проявлението на симптомите (вируси, бактерии, алергия и т.н.) . Само отчита какви са те, какъв е менталния и емоционалния статус на пациента, определят се лекарство, потенция доза и се следи състоянието на пациента.
Така че, няма смисъл да расъждаваме дали и каква е била кашлицата.
По-скоро важната част на въпроса е свързана с уголемената трета сливица и липсата на кашлица.
Виж целия пост
# 153
ДаринаК ме разбра най-добре Simple Smile Именно това е въпроса Simple Smile
Виж целия пост
# 154
Всеки път детето е водено на преглед - или при джипи и хомеопат,
или само при хомеопат. Винаги чисто дишане, няма червено гърло, нищо
което да подсказва някаква настинка или нещо такова. По тази причина казаха,
че е на алергична основа.

Но това е анализ на базата на отхвърлянето и предположение, а не на потвърждение... Нарочно попитах, защото обикновено такава е кашлицата при деца, които са в Туберкулиновия миазъм, но понеже д-рите нямат информация за този класически хомеопатичен термин, единственото което им остава е да заключат - Алергия!?... и понякога децата биват подлагани на кортикостероидна терапия. Ако имаше по-добра комуникация му тях и класически хомеопат, това в много случаи може да се избегне, в интерес на детето.
Виж целия пост
# 155
Малко да ви "завърна", че започнахте много медицинска терминология да вкарвате в темата за хомеопатия  Laughing



  




  

Виж целия пост
# 156
 Hug отново сте обсъждали доста интересни неща, имам да наваксвам...
Виж целия пост
# 157
Поспаланка, тогава разбираш, че няма как само кашлицата да бъде извадена като симптом и сравнена с уголемена трета сливица. Само, който е има наблюденя върху цялостното състояние на човека преди и сега може да отговори на този въпрос. Например, ако тогава е бил спокоен и с логична мисъл, а сега нервен и разсеян е едно. Ако е обратнотое друго.
Виж целия пост
# 158
Всеки път детето е водено на преглед - или при джипи и хомеопат,
или само при хомеопат. Винаги чисто дишане, няма червено гърло, нищо
което да подсказва някаква настинка или нещо такова. По тази причина казаха,
че е на алергична основа.

Но това е анализ на базата на отхвърлянето и предположение, а не на потвърждение... Нарочно попитах, защото обикновено такава е кашлицата при деца, които са в Туберкулиновия миазъм, но понеже д-рите нямат информация за този класически хомеопатичен термин, единственото което им остава е да заключат - Алергия!?... и понякога децата биват подлагани на кортикостероидна терапия. Ако имаше по-добра комуникация му тях и класически хомеопат, това в много случаи може да се избегне, в интерес на детето.



Моята дъщеричка спада към този туберкулинов миазъм,дори днес сме при хомеопата точно за да и изпише точната доза на Туберкулина,който ще пие сега от април,преди това мин. година и го изписа ноември,но още тогава ме предупреди че не е подходящото време за това лекарство,приемало се напролет/ не се сещам защо/тогава направи нейните си пристъпи,и о сериозни и го спряхме за на пролет,ще видим какво ще стане след приема му...аз вярвам че "астмата "ще изчезне...
Виж целия пост
# 159
Май и моят син спада към тази графа и успяхме да се запишем на класически хомеопат, само че в Пловдив(аз съм от СЗ), дано ни помогне. Притеснява ме, че при първият сериозен пристъп, ще се наложи пак Урбазон и съвсем ще се отчая, но ще гледаме какво ще стане. И без това трудно навивам мъжът ми да пробваме с хомеопатия, боаронската не помогна, ако и класическата не помогне, не знам... Но съм наясно, че проблемът ни(бронхиални спазми на малкия) трудно ще се повлияе от каквото и да е.  Confused
Виж целия пост
# 160
В такива състояния поддържайте много тясна връзка с хомеопата, обаждайте му се при всяка промяна на състоянието на детето. Дори да направи пристъп, има хомеопатични лекарства, които прекрасно ги повлияват.
Дъщеря ми беше стигнала до състояние, в което урбазонът не действаше по никакъв начин. Преди да започнем лечението с хомеопатия е имало случай, в които дори само при пристъп съм прибягвала до хл, защото от него се повлияваше прекрасно.
Вече забравих кога за последно съм я чула да кашля.
Пожелавам ви успех!
Виж целия пост
# 161
Благодаря! Силно се надявам и при нас да повлияе!  Hug
Аз все се притеснявам да звъня по телефона за съвет от лекари, все си мисля че досаждам и ми отговарят с неохота, но жената при която се записахме беше много мила и спокойна.
И още нещо да питам, задължително ли е класическият хомеопат да е и лекар? Аз мисля, че нашата не е, но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 162
didi24, клоня към това, че е по-добре да не е лекар.
И понеже многократно коментираме (за да не влизаме отново в разговори) - хомеопатичното лечение не изключва следенето на здравето и при лекар, стига това да е личната преценка на пациента (или родителите на пациента).
Но съвместната употреба на ХЛ и фармация е добре да клони към 0. Освен в случаите на поддържащи медикаменти, където спирането трябва да става внимателно, постепенно и съобразено със здравето на пациента.
Виж целия пост
# 163
........... Но съм наясно, че проблемът ни(бронхиални спазми на малкия) трудно ще се повлияе от каквото и да е.  Confused
Диди единствено и само с хомеопатия може да се повлияят бронхиалните спазми. Ние също сме минали през това и това е единственото лечение. С лекарствата само се задълбочават проблемите Peace Успех при хомеопата ви Hug
Виж целия пост
# 164
Момичета, които чакате мнение за шуслеровте соли. Прегледах интервюто с Кулкарни (признавам си, по диагонал) и това, което прочетох е, че те могат да бъдат полезни. Това не противоречи на принципите на хомеопатията, стига да са предписани съобразно тях и от хомеопат, а не както казват по телевизора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия