Моля за мнения 16 ЦДГ Мусала- филиал Ал. Пушкин / Павлово/

  • 6 634
  • 33
Моля, ако някой посещава или е посещавал 16 ЦДГ Мусала- филиал Ал. Пушкин да каже. Всичко ме интересува, защото от Септември може би ще сме там Hug
Виж целия пост
# 1
Моля, ако някой посещава или е посещавал 16 ЦДГ Мусала- филиал Ал. Пушкин да каже. Всичко ме интересува, защото от Септември може би ще сме там Hug

Всеки ден минавам оттам. Базата и двора са много зле. Ако разгледаш отвън имат една много стара пързалка, до която не пускат децата и нещо, което напомня пясъчник, всъщност това е една от причините изобщо да я изключа като опция. Когато децата са навън си седят на купчинки заедно, говорят си. Реално обаче нямат детска площадка или каквито и да било уреди, на които някак да се занимават. Просто си седят на слънце и това е, все едно чакат нещо  newsm78 Иначе зимните месеци не съм ги виждала навън, пролет и есен постоянно ги извеждат.

За самите учителки нищо не знам  Simple Smile Просто впечатления на често минаваща оттам майка, на която предстои същия избор  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти,scarly . Hug
Виж целия пост
# 3
Синът ми посещава градината от 3 години.
За базата - това е къща, пригодена за ДГ - естествено, че няма условията на градините строени по предназначение. Но къщата е санирана и отвън и отвътре, дограмата е сменена, весело и светло е. Директорката се старае всяка година да подобрява базата - доколкото е възможно.
В двора няма, кой знае какви играчки, но пък е доволно голям. При хубаво време децата са навън и зиме и лете - в майчинство съм и живея на 100 метра, т.е. минавам всеки ден по няколко пъти. Синът ми не се е оплакал, че нямат люлки например. Ритат топка, играят на гоненица, ровят в пясъчника или се занимават с играчките за двор.
За учителките - нямам някакви забележки, въпрос на лична гледна точка е. Директорката е много разбрана и отворена за предложения /нашата група я убедиха миналата година да вкара и танци, като допълнително занимание например/.
Племенницата ми е в същата градина, но филиала в блок - да знаете те как искат двор да имат.....Живот и здраве малката ми племенница от септември също ще е на Пушкин. А аз стискам палци да приемат и щерката там догодина.

Ако имате конкретни въпроси питайте.

П.П. не знам дали сте виждали цените на детските площадки, дали сте чели и изискванията за тях, защото те изискват сериозна финансова инжекция, която общината не отпуска.
Виж целия пост
# 4

П.П. не знам дали сте виждали цените на детските площадки, дали сте чели и изискванията за тях, защото те изискват сериозна финансова инжекция, която общината не отпуска.

Това не е така.

Върви процедура по подмяната на всички опасни(и стари) детски площадки в детските градини. Финансирането е планирано и е по график за всяка година кога в коя градина ще се случи. Така че има шансове до няколко години да стане, зависи колко активна и оправна е директорката  Peace

Останалото за градината звучи добре  Peace
Виж целия пост
# 5
Абе, то от 10 години има планове за построяване на нова сграда -има одобрени проекти, има парцел горе до НИМ, ама познайте дали има пари от общината.....Да не говорим, че от х лв уж отпуснат бюджет реално получават 2/3 само, което едва стига за покриване на заплати и текущи разходи.
Виж целия пост
# 6
Тази година уж има отпуснати пари, щом има и одобрен проект и парцел само малко натиск от обществото трябва. При нас така започнаха строителството на една детска градина - имаше парцел заделен от няколко години, но все нямаше бюджет. След системен тормоз от майките от квартала (разбирай някоя майка от квартала редовно да ходи да пита какво става на свободните приеми в общината), строежа най-накрая тръгна  Peace

Сега е момента - на натиск и на молби на граждани са длъжни да реагират и да отговорят  Peace
Виж целия пост
# 7
Тази година уж има отпуснати пари, щом има и одобрен проект и парцел само малко натиск от обществото трябва. При нас така започнаха строителството на една детска градина - имаше парцел заделен от няколко години, но все нямаше бюджет. След системен тормоз от майките от квартала (разбирай някоя майка от квартала редовно да ходи да пита какво става на свободните приеми в общината), строежа най-накрая тръгна  Peace

Сега е момента - на натиск и на молби на граждани са длъжни да реагират и да отговорят  Peace

 Peace  Уж...
Виж целия пост
# 8
Е, не знам как съм пропуснала да се запиша в тази тема. До седмица ще се разбере влизаме ли или не в тази градина. Интересува ме също така филиала в бл. 25 - наистина ще съм горещо благодарна за пресни впечатления и коментари. Предпочитам къщата на Пушкин, но не на всяка цена. Дали децата от бл. 25 ги водят на площадката на централата, или изобщо не ги извеждат?
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за отзивите. Наистина остана малко ще се разбере...... Grinning
Виж целия пост
# 10
Е, не знам как съм пропуснала да се запиша в тази тема. До седмица ще се разбере влизаме ли или не в тази градина. Интересува ме също така филиала в бл. 25 - наистина ще съм горещо благодарна за пресни впечатления и коментари. Предпочитам къщата на Пушкин, но не на всяка цена. Дали децата от бл. 25 ги водят на площадката на централата, или изобщо не ги извеждат?

Съжалявам, нямам наблюдения. Децата от Вихрен ги водеха в централата, но родителите направиха площадка отпред и сега са там.
Виж целия пост
# 11
Galactic Voyager , имам спешни въпроси, че тази вечер трябва да реша дали да поставим тази градина на първо място. Имат ли допълнителни уроци - по английски, танци, нещо подобно? Доволни ли сте? Как е организирано спането на децата? Аз чух нещо, че спели на походни легла.
Виж целия пост
# 12
За другото незнам, на възпитателката от нашата ясла каза, че леглата там са двуетажни да не се притесняваме.Защото и аз чух за походни.... Иначе в сайта нва градинат пише , че има допълнителните занимания като навсякъде Laughing Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 13
Аз поразпитах, да, походни легла има, всъщност мен ограниченото пространство най-ме смущава. Английския зле, танците супер  Laughing Учителките са ок.
Виж целия пост
# 14
Аз поразпитах, да, походни легла има, всъщност мен ограниченото пространство най-ме смущава. Английския зле, танците супер  Laughing Учителките са ок.

За съжаление сградите не са строени за градини и това се отразява на пространството. Но пък е топло и честно казано малко от нас могат да си позволят лукса да имат претенции, особено като се има предвид недостига на места.

П.П. синът ми посещаваше частна градина в квартала в началото, защото нямаше места, е условията не бяха по-добри. Peace А щерката в момента пък въобще не може да влезне в квартала, че за набор 2011 местата са под 20....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия