Остров Тасос - 5

  • 87 785
  • 748
# 390
еleni, студията Лина са съседни на Ники, така че всичко за плажа, което писах за Ники, важи и за тях с пълна сила. Нямам идея как са вътре. Отвън изглеждаха много прилично и поддържано. Минусът им е малкия двор. Имам предвид, че е доста по-малък в сравнение с този на Ники, и някак като коридор (тоест по-тесен и се извива между студията).
Виж целия пост
# 391
lulumba,много ти благодаря за бързата реакция.Беше ми изключително полезна  bouquet
п.с.изпратих запитване и до Ники,но не вярвам да имат свободни места за периода в който аз искам.
Виж целия пост
# 392
Момичета имам нужда от помощ,току що ми потвърдиха,че има свободни места в тези студияhttp://www.lina-apartments.gr/ за периода който търся.Интерсува ме дали някой е ходил и какви са личните впечатления,също така дали в действителност са на 3 мин.от плажа и морето там как е-подходящо ли за деца?Въобще ще съм много благодарна за всякаква информация Praynig

Моя приятелка ходи в тях, няколко години поред, много са доволни. Те са с 4 деца, познават района, казва, че това е нейното място.
Може ли да споделиш за кой период каква цена ти дадоха?
Виж целия пост
# 393
Спокойна,много ти благодаря за информацията Hug.До края на деня трябва да реша дали да е там или в едни студия на Халкидики,които са доста по неугледни но са точно на плажа.Дадоха ми цена 140 евро за мезонет,т.е.за две семейства с по две деца-по 70 евро на сем.което си е направо супер за този период(15-24 юли) а и апартаментчето изглежда чудесно.Най вероятно и аз ще се спра на него.
Виж целия пост
# 394
eleni, това което се вижда на сайта им като зелени площи не изглежда точно така в реалността. Вероятно са снимали под определен ъгъл, за да изглежда по-просторно. В реалността това е една зелена пътека между двете им сгради, което всъщност е и двора, където трябва да играят децата. Има и едно зелено квадратче с беседка. Там е една идея по-просторно, но пак е свръх тясно. Нямам спомени дали имаше съоръжения за деца около беседката, макар че я виждахме от едната ни тераса.  newsm78 Също така нямам спомени за барбекю. На някои от терасите им имаше персонални барбекюта, но доколкото разбрах това са лични апартаментите на гърци. Но отвън апартаментите изглеждат наистина много добре. Peace

Ето на тази снимка на двора на Ники се вижда и най-широката част от двора на Лина. В лявата страна, зад оградата.


Сега като търсех снимката на Ники и се сетих за нещо важно.
amarinova, дворът на Ники в момента не изглежда точно като на снимките. Съжалявам, че не мога да пусна реални снимки. За децата има въжена люлка, друга клатеща се люлка и пързалка, която става и за по-големи. Отделно в дъното е направено много просторно барбекю с уютен кът за сядане. В единия край на двора има и чадър с маси и столове за пиене на кафе. Отделно са насадили много рози по края на двора и мирише прекрасно. Много по-красиво е отколкото на снимките. Peace 
Виж целия пост
# 395
Добри цени ми се струват за юли. Ето линка на моята дружка, виж дали се вижда по-добре. http://www.hotelsline.gr/root/newHotel/dialogi3.asp?pid=19054&meg=1
Аз лично не съм ходила там, казвам, каквото ми предават.
Пусни да видим какво друго си харесала на Халкидики, може някой по да те ориентира  Hug
Виж целия пост
# 396
Замисляме другия месец да се разходим за 5-6 нощувки до Тасос.
Дилемата ни е между два плажа около , които да се оглеждаме за настаняване : Pachis Beach или Skala Panagia / Golden Beach ? Интересува ни хубав пясъчен плаж, плитичък - бавно да става дълбоко.
Ако има по-добър моля да споделите Wink

Благодаря
Виж целия пост
# 397
lulunba, мерси много Hug Още онзи ден ти изрових постовете за Ники и днес капарирах. Надявам се да ни хареса, а и сме с дете на 5, което по цял ден тича като диво, така че дворът определено е предимство. Наехме апартамент и вече нямям търпение да идва август Crazy
Виж целия пост
# 398
привет, и ние се завърнахме от Тасос, супер почивка си изкарахме Simple Smile за разлика от миналата година, когато бяхме на Голдън бийч, този път заложих на Лименас и съм страшно приятно изненадана, защото не очаквах, че е такова фамозно и чудесно градче
бяхме тук - http://www.booking.com/hotel/gr/antigone-thassos.bg.html, и както се оказа - точно на 1,4 км от плажа на Макриамос, който ни е основната причина да ходим там на море, така че този път си спестихме безумните завои по два пъти на ден от Панагия дотам Grinning нашето студио изглеждаше точно като на снимките - през май ни пратиха снимки да кажат, че са реновирали и преобзавеждали, много приятно място с мили гостоприемни собственици
времето през юни също ме очарова много - идеални температури на въздух и вода [ходили сме в Гърция и юли, и август - жегичка ни беше...], категорично липсваха оси, но ....... котките, котките! ;]] Лименас е най-котешкият град, в който съм попадала - извират буквално отвсякъде, но пък са сладурчета
таверните.... честно, сигурно съм с 5 кила нагоре  Embarassed бях си проверила в tripadvisor кои са по-препоръчаните, и методично ги навестихме, и си ги преоценихме ние - уви, трябват поне двайсетина дни, за да опиташ навсякъде всичко, но фактът остава непроменен - гърците я умеят храната, и като качество, и като количество Simple Smile барове също има много, доста от тях са страшно прилични, и с атмосфера; улицата с търговската част идеално би уплътнила нощна храносмилателна разходка за разтоварване след сувлакитата, само ако от всеки ъгъл не извираха сладоледени щандове .... абе, оформихме тумбаци  Joy

един ден успяхме да идем и до Скала Рахони, и до Скала Прину - не ме впечатлиха с нищо, просто явно не са за нашия вкус - изглеждаха ми като скучни селца, в които е замряло всичко, но пък това също е добре - хубаво е да има места за всякакъв вид почивка, иначе щяхме да се струпваме всички някъде накуп Simple Smile

Виж целия пост
# 399
Момичета,благодаря на всички ви за отзивчивостта  bouquet.За съжаление все още нямам яснота къде ще отидем.Аз лично препочитам Тасос,но другите от групата искат Халкидики Crazy.,в крайна сметка снощи ни сюрпризираха от вила Деспина,че те не били разбрали за кой период точно искаме и това което са ни казали се отнасяло за 25-31 август ooooh!.Така,че днес отнова сме на изходно положение и току що изпратих имейл на Лина да им потвърдя,че искам студиото и сега чакам да видя дали и те няма да ме изненадат с нещо Whistling.
ето това е сайта на къщата в Халкидики http://www.villadespina.gr/
Виж целия пост
# 400
Здравейте,

Както за всяко пътуване, форумът се оказва доста полезен Simple Smile Програмата е следната: заминаваме на 9-ти Юли, хотелът е Роял Парадайз Бийч близо до Потос. Избрах го, защото ще сме двама, за 5 дни и предимно ще почиваме, така че дори и да не ни се мърда много много, ще мързелуваме на плажа пред хотела Simple Smile Нещата, които съм си набелязала: Парадайз Бийч, естествено, хотелът е кръстен на него, предполагам, че е в близост, друг плаж -Голдън Бийч и Трипити. Ако мислите, че нещо пропускам или е излишно, приемам съвети всякакви! И изобщо, те първа ще чета темата, ако решите да ми препоръчате нещо... Ще пътуваме с кола през Керамоти, има ли определен ферибот, който трябва да хванем, или е един и същ? Другият ми въпрос е относно застраховките- днес ще правя здравни, а какво ми е необходимо за колата-знам, че зелената карта не е задължителна, но не е ли по добре да я направя и в случай, че стане нещо, да не се налага да "превеждам" полицата и съответно да не я нося? Каква е цената ? Правите ли застраховка помощ при пътувне?
Само за тези се сещам... Май и едно нотариално заверено пълномощно ще направя, защото колата е на баща ми...
Виж целия пост
# 401
Rucola, фериботите от Керамоти са на всеки час, редуват се 2 фирми, но цената е една и съща. На място ще се ориентираш лесно. Ние не сме си правили никакви застраховки, така че не мога да ти отговоря, но в предната тема за Гърция мисля, че се обсъждаха застраховки.
Виж целия пост
# 402
Rucola, Трипити може да го пропуснете от програмата си.  Wink  Може да посетите Панагия и манастира Архангел Михаил, ако решите, че ви се прави нещо различно от ходене на плаж. На мен ми харесва и плажа на Макриамос. И още много други неща, но като начало - това.  Grinning
Виж целия пост
# 403
Да, Панагия определено заслужава внимание - изключително живописно село. Лично на мен повече ми допада от Теологос, но е и въпрос на вкус може би. Peace
amarinova, сигурна съм, че ще останете доволни от Ники.  Hug В този ред на мисли да кажа пак благодаря на Смърфиета, че благодарение на нея направихме избора и съм мноооого доволна.   bouquet
eleni, мисля че с Лина няма да имате неприятни изненади относно датите.  Peace Изглежда нямат много кандидати или може би ние случихме такъв период. newsm78 Докато бяхме в Тасос, Ники се пукаше по шевовете, а Лина пустееше без нито един клиент. Но може и такъв да е бил периода, знам ли. Thinking Студията около Александра бутик например, също бяха пълни (съдя по колите отпред). Peace Не вярвам да ви извъртят номер за датите.
Виж целия пост
# 404
Rucola, мисля че няма нужда от зелена карта. Ние миналата година си направихме. Малко след Керамоти един грък ни се заби отзад на един светофар. Звъннахме на застрахователите, то беше събота, някаква неориентирана мадама почна да ни обяснява как било почивен ден и само трябвало да запишем данните на другия водач. Мъжът ми има приятел в тази застрахователна компания, звънна му и той каза да не се занимаваме с глупости, а да го пишем паркинг щета Grinning Така че нямаше никакъв смисъл от тази зелена карта ... може би ако не дай Боже стане по-сериозно произшествие само ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия