Каква марка сирене за захранване?

  • 10 414
  • 61
# 30
Като беше бебе дъщеря ми купувах на краве сирене на ОМК - Добрич. Вакуумирано, не помня да се случвало да не е хубаво. Напоследък купувам Елена, просто до работата ми има магазин за млечни продукти и ми е по-удобно. Не че не съм купувала и други марки, но основно тези двете.
Виж целия пост
# 31
Аз давам Маджаров по БДС.

Ние също даваме Маджаров по БДС. А от точни хора знам, че те са една от марките които не използват растителни мазнини.
Виж целия пост
# 32
Още не съм давала, но се спрях на Маджаров.  Peace
Виж целия пост
# 33
Поради липса на по добро и аз давам Маджаров,изкисвам го,не горчи и не се разпада,малката го яде с удоволстие.
Виж целия пост
# 34
На колко месеца въведохте сиренето и колко дълго го киснете във вода за да се обезсоли. Аз мисля на 7м. да го въведа, но не знам и искам мнения.
Виж целия пост
# 35
Харесвам Маджаров БДС и биволското на Добрев. Не съм давала още, но вероятно едно от тези.
Виж целия пост
# 36
Харесвам Маджаров БДС и биволското на Добрев. Не съм давала още, но вероятно едно от тези.

Нали не смяташ да захранваш с биволско сирене?
Виж целия пост
# 37
А има ли сирена без калциев двухлорид, ако може да са био, че не ми се мисли с какви хормони тъпчат горките животинки  #2gunfire? Добрев и органичното Меее (то на Хармоника ли е?) имат такава добавка Twisted Evil, макар че във втората марка се мъдри само "калций" в съдържанието.
Виж целия пост
# 38
Това сирене на Маджаров има ли го във вакуумирана опаковка, че насипно не смея да вземам. Досега от тези, които съм давала - Елена, Роса и Тертер единствено последното остава твърдо след изкисване и има страхотен вкус. Елената направо се разпада, Роса също омеква доста.
Виж целия пост
# 39
Маджаров съм купувала във вакумирана опаковка и в пластмасова кутия. Насипното сирене и на мен ми е съмнително  Peace
Виж целия пост
# 40
А има ли сирена без калциев двухлорид, ако може да са био, че не ми се мисли с какви хормони тъпчат горките животинки  #2gunfire? Добрев и органичното Меее (то на Хармоника ли е?) имат такава добавка Twisted Evil, макар че във втората марка се мъдри само "калций" в съдържанието.

Ето това: http://harmonica.bg/produkti/sirene/.
Състав: Биологично краве мляко, закваска, мая, сол. Не съдържа консерванти и генно модифицирани съставки.

От купешките сирена, основно това консумираме.
Виж целия пост
# 41
От началото на лятото купувам млечни продукти само от Млекарници. Има една на бул. "Мадрид" и всичко в нея е от Родопите. Предлагат и сладка, просто чудни!
Виж целия пост
# 42
Мерси, Ендира. Хубавото на Хармоника е, че ги има на много места. Ще се пробва като изядем дружно козето. Киселото мляко на марката е чудесно, дано и със сиренето да са се справили  Simple Smile
Виж целия пост
# 43
А има ли сирена без калциев двухлорид, ако може да са био, че не ми се мисли с какви хормони тъпчат горките животинки  #2gunfire? Добрев и органичното Меее (то на Хармоника ли е?) имат такава добавка Twisted Evil, макар че във втората марка се мъдри само "калций" в съдържанието.
И това - предпочитаното вкъщи. Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Дори и да не е изписан в съдържанието, калциев дихлорид се използва за подсирването на което и да е българско саламурено сирене, независимо от цената, произхода и производителя.
Сигнатурата му е Е509 и не води до нищо лошо, освен, че набавя калций в иначе бедното на такъв краве мляко.

Цитирам от един форум:


"Калциевият дихлорид (E 509) се използва при производството на сирене съгласно изискванията на европейски и национални актове - тоест в реда на нещата си е, стандартна процедура. Добавянето му става след пастьоризацията и преди прибавянето на сирищната мая. Това е с цел да се гарантира подсирването на млякото, сгъстяване и регулация на киселинността. Приготвя се воден разтвор на калциев дихлорид в съотношение 1:4 и се разбърква добре – на литър мляко  се добавят около 6 капки калциев дихлорид, разредени четирикратно (тоест 6 капки от разтвора).
 По принцип само малка част от етикетите го описват в съдържанието на продукта, в над 50% от сирената нормата е надвишена.  Според проучвания добавянето на 5 до 20 грама калциев дихлорид в 100 литра мляко е достатъчно, за да се достигне добро време за втвърдяване на сиренето. Горната граница е 22 грама  - при надвишаване сиренето става  прекалено твърдо и така се заблуждава потребителят, че е зряло, като всъщност то не е зряло и 1 седмица.
 Та това е - търговски трикчета, но обикновено се отразява и на органолептичните свойства на продукта, та потребителите усещат:) Иначе, относно безопасността - няма проблем."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия