Каква марка сирене за захранване?

  • 10 415
  • 61
# 45
Калциевият двухлорид хич не е задължителен, ако млякото е качествено, но БГ производителят е решил да печели добре! Иначе е антикоагулант, а и с тях не трябва да се прекалява. Може да не е чиста отрова като мононатриевия глутамат или аспартама, но бих предпочела по-чист продукт.

Бебето ми си набавя калций от кърмата, а аз по-скоро от тахана, отколкото от млечни. Давам сирене, за да се запознае с вкуса му.
Друг е въпросът колко калций се усвоява от кравето мляко и калциевият двухлорид  Wink
Виж целия пост
# 46
Друг е въпросът колко калций се усвоява от кравето мляко и калциевият двухлорид  Wink

Трябва да си крайно неграмотен, за да си мислиш, че сиренето е добър източник на калций.
Кърменето е до време, после почва самостоятелното набявяне, като сусамовият тахан е един от многото източници на калций, който се усвоява.
Виж целия пост
# 47
Маджаров, свежо козе
Виж целия пост
# 48
Друг е въпросът колко калций се усвоява от кравето мляко и калциевият двухлорид  Wink

Трябва да си крайно неграмотен, за да си мислиш, че сиренето е добър източник на калций.
Кърменето е до време, после почва самостоятелното набявяне, като сусамовият тахан е един от многото източници на калций, който се усвоява.

Sourcherry, какъв сусамов тахан ползваш - купен или дом. приготвен. Предполагам е чудесен за бременни и деца над 1 год. ? Мисля да направя  суров сусам смлян  ( май само обелен съм виждала... ) смесен с дом. мед . Доскоро хапвахме мед с орехи.
Виж целия пост
# 49
Краве сирене на "Съединение" е едно от най-хубавите според мен на пазара и жалко, че не се продава масово в големите хранителни магазини.
Виж целия пост
# 50
Родопея, Маджаров, Роса, Домлян ...каквото и да давате изкиснато от тях е ок?
Виж целия пост
# 51
Краве сирене Руен от мандра Руен, обезсолява се бързо и да използвам лафа от една реклама - не се разтваря във вода.
Виж целия пост
# 52
Krasigeorgieva, купувам готов.
За бременни и кърмачки е ок, но за деца над 12 месеца трябва да се въвежда внимателно, тъй като е силен алерген.
Виж целия пост
# 53
Съединение купувам, краве за малкия и овче за нас . Мммм
Виж целия пост
# 54
Захраних с Хармоника, преди време взимахме такова и за нас, но спряхме, нагарча и въобще не ни харесва (в началото май не беше така, като че ли после го развалиха). Сега започнах да взимам за малката, но пак се разочаровах. В момента имам домашно козе, давам от него, като ми свърши не знам какво ще правя. Тези, които взимат сирене Съединение - в София в кои магазини се продава?
Виж целия пост
# 55
Захраних с Хармоника, преди време взимахме такова и за нас, но спряхме, нагарча и въобще не ни харесва (в началото май не беше така, като че ли после го развалиха). Сега започнах да взимам за малката, но пак се разочаровах. В момента имам домашно козе, давам от него, като ми свърши не знам какво ще правя. Тези, които взимат сирене Съединение - в София в кои магазини се продава?
Аз също отдавна се отказах от Хармоника - не ми харесва и ми горчи.
Съединение има в нашия квартален магазин. Проверявай по магазините и ще откриеш.  Peace
Виж целия пост
# 56
Аз купувам екологично чисти продукти от едно магазинче на Иван Асен, там има и сирене и манастирското кисело мляко. Мисля от тях да давам
Виж целия пост
# 57
Сирене Алфатар. Изкисвам го една вечер да не е много солено и- в попарата.
Виж целия пост
# 58
Много са хубави всички продукти на Алфатар!
Виж целия пост
# 59
Аз купих домашно сирене без сол от младост 1 на пазара... 600 гр ми излезе 3,60 лв. Сиренето е страхотно и хората продават  от много години там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия