Пазаруване от taobao.com - китайски реплики (№2)

  • 75 677
  • 738
# 345
Благодаря милИ за обяснението ....и аз ... така го правих Peace

Така по-добре звучи  Laughing
Освен момиченца има и момченца във форума Simple Smile
  bouquet

Прави сте извинете  bouquet
Виж целия пост
# 346
Az пък си поръчах ето тези, сините,  чакам ги с нетърпение Simple Smile

http://www.mistertao.com/taobao-products/taobao-item-14802045184.html

Охаа, много ми харесаха. Но тъй като съм много боса при пазаруването от тук, в момента се опитвам да се науча  Embarassed Ще споделиш ли колко ти излязоха като крайна цена?

Излезнаха ми 43,8 $ със сингапурските. Нали обещах да ти пиша колко излиза крайнта цена Simple Smile
тежат 330 гр.
Виж целия пост
# 347
Az пък си поръчах ето тези, сините,  чакам ги с нетърпение Simple Smile

http://www.mistertao.com/taobao-products/taobao-item-14802045184.html

Охаа, много ми харесаха. Но тъй като съм много боса при пазаруването от тук, в момента се опитвам да се науча  Embarassed Ще споделиш ли колко ти излязоха като крайна цена?

Излезнаха ми 43,8 $ със сингапурските. Нали обещах да ти пиша колко излиза крайнта цена Simple Smile
тежат 330 гр.


Благодаря ти! Със здраве да си ги носиш като пристигнат! Цената е перфектна, особено на фона на космическите тук Simple Smile
Малеее, трябва да се стягам и да се обуча бързо и аз на пазаруването от тук..... и съвсем ще я втасам  Mr. Green
Виж целия пост
# 348
Meрси Simple Smile Не е сложно, много хора вече пазаруваме от тук. Каквото не ти е ясно - питай и ще ти помогнем Peace
Виж целия пост
# 349
Намерила съм един нов магазин за маркови дрехи във Варна (оригинални дрехите, не реплика), с различни цени, примерно дънки на Дизел по 69лв, имат и уебсайт theroom.bg много различни неща, нямат    размери, обаче много модейли от рокли, обувки и бански, марки са Miss Sixty, Killah, Diesel, Replay, Guess и други. Таобао - чисто китайското качество, а цените не са низки по принцип,,,
Виж целия пост
# 350
 Embarassed забравила съм за адреса - напира се на ул. Мусала - на паркинга, The Room се казва..
Виж целия пост
# 351
Izgrev_Fan ТОВА НАЛИ НЕ Е  САМОРЕКЛАМА  Thinking
Виж целия пост
# 352
Оригинални дънки Мис Сиксти - 60 лв?! Даже и крадени да са, пак няма да струват толкова. А и като им гледам моделите са им от на баба времето. Само една рокля на "Guess", ако е guess въобще, ми хареса. А пък що се отнася до Варна - на Княз Борис (за тези, които не са от Варна - главната улица със скъпи и не толкова магазини) има един магазин със скъпи дрехи - дънки по над 200 лв и т.н. също пазаруват от таобао Wink Само че ги продават на 5-орни цени и ги водят "оригинални". И защо да дам 200 лв за същото качество дънки, като мога да дам 50? Ако си ги купувам от Милано - ок и 200 ерво съм давала, ама тук да ни цакат най-нагло при положение , че купуваме дрехите от едно и също место, а те ми го продават с космическа надценка ... айде нема нужда  Stop
Виж целия пост
# 353
-True Blue-
Защо въобще се хабиш-доста под нивото ти е..  Peace
2-та поста над твоя защо не са изтрити? Имаш ли модераторски права в темата?
В темата за Aliexpress дадох линк за търговец в ТаоБао с МНОГО добри реплики на GIVENCHY и RICK OWENS , от който зареждат почти всички "престижни" магазини в БГ.
Виж целия пост
# 354
Никакви права нямам Grinning трябва да се докладва на модератор.
Виж целия пост
# 355
-True Blue-
Защо въобще се хабиш-доста под нивото ти е..  Peace
2-та поста над твоя защо не са изтрити? Имаш ли модераторски права в темата?
В темата за Aliexpress дадох линк за търговец в ТаоБао с МНОГО добри реплики на GIVENCHY и RICK OWENS , от който зареждат почти всички "престижни" магазини в БГ.

Може ли да споделиш линка и тук.Благодаря предварително!
И да питам ако някой е по наясно,примерно искам да си отворя такъв магазин с реплики,как става номера с поръчката и вкарването на по голямо количество дрехи,обувки,чанти.Карго фирма ли да търся?Тъй като Мистертао,май не предлагат Карго услуга.
Виж целия пост
# 356
Искаш информация,за която доста хора ще си замълчат  , или ще ти поискат да си платиш за да я получиш.Малко е като "Ейй-искам да отворя ресторант я някой да ми каже точно как-как зареждате,как готвите,какви данъци плащате....."
В МистърТао има профил droppshiper .
Можеш да го направиш разбира се-да си отвориш магазин , но не и без връзки-ако нямаш , или не можеш да си намериш -направо забрави.
Всички т.н. аутлет-чета, "митничарски магазини" , складчета от една страна , и от друга всички "престижни" магазини по главни улици и молове в БГ зареждат стока по 3 начина:
1. Стари и застояли стоки от Европа,които често са модели на поне 3-4 години.
2. Реплики (някои лоши,някои супер добри) и OEM стоки от Китай и
3. Дефектни стоки от Китай.
За 1. -> В Италия има ОГРОМНИ складове със застояла стока.Има модели на 1 година,има и на 5-6 години.Българските търговци зареждат купуват стоки на ПОНЕ 3-4 години,защото тези на 1 година не са толкова евтини.Влизал съм в такъв склад-само първия етаж беше с размерите на голям етаж от МОЛ и беше само за дънки.
За 2. -> ТаоБао на едро е най-лесно. Да си намериш търговец, който да ти препродаде OEM стоки е трудно,а да се свържеш с фабриката е МНОГО трудно и трябва МНОООГО пари да дадеш.OEM стоки са такива,които се правят в официалните фабрики в Китай,но след като официалното работно време свърши.Грубо казано хер Щайер си тръгва , работниците си тръгват , но след това идват нови китайчета,които цяла вечер бълват тениски и маратонки на Адидас.Супер трудно е да се свържеш с OEM фабриката да си договориш такава стока,а да не говорим ако става дума за премиум марки.
99% от очилата на премиум марките се правят в Китай-нищо,че пише , че са правени във Италия,или Франция.Някои марки китайски под-изпълнители им правят частите , а те си ги сглобяват в Италия,някой и това не правят.
Така обичаната от всички жени марка Celine известна най-вече с чантите си си прави чантите там също.
За 3. -> това е предпочитан начин от много бг търговци-купуват на едно от Китай неща с малки дефекти,които се оправят най-често във гръцките фабрики около Петрич и се пускат на пазара.В ТаоБао има доста търговци,които продават само дефектни стоки-някой от тях са минимални,но други си трябва шивач/ка да ти ги оправи.
Доставката-варианти много,зависи дали идеята ти е за магазин,или са тип гараж/малко т.н. аутлет-че.Тези които купуват много вече активно поръчват есенно/зимна стока,ако вече не са го направили.
И то дотук е лесната част.Трябват ти връзки на митницата за да плащаш по-малко.Нали не мислиш,че може да вкарваш по 50-60 чифта дънки и китайците да има слагат надпис на кашона Gift? Simple Smile Всички си плащат-от малкия гараж,до официалния вносител.Без такава връзка няма да бъдеш конкурентна на пазара.
Трябва ти връзки и в данъчното-някой на който да си му плащаш месечна заплата.И пак нямаш гаранция-не знаеш конкурента дали няма да плати повече,или на по висшестоящ.
Виждам че си от "морето" - там ако нямаш връзки 100% ще ти се наложи освен на данъчни да си плащаш и да те "охраняват".
Ако пък много ти тръгне има голяма шанс да ти направи проблем официалния вносител,ако марката е официално представена в БГ. Смешното е,че дори официалните вносители в БГ правят магарии и си вкарват китайска стока-от маратони,до парфюми до части за коли . Затова последните години взеха правата на толкова много тарикати-супер много чужди фирми си смениха официалните представители в БГ.


http://shop36213355.taobao.com/?spm=a1z10.3.w1002-1012922737.1.EdYxOF

Това е проверения търговец.
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z10.3.w1017-1012922782.48. … =16377949507&
и
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z10.3.w1017-1012922782.60. … =15007904519&
са със супер качество,като за ватираната блуза ме е яд,че имам същата купена от бутик.
Виж целия пост
# 357
Искаш информация,за която доста хора ще си замълчат  , или ще ти поискат да си платиш за да я получиш.Малко е като "Ейй-искам да отворя ресторант я някой да ми каже точно как-как зареждате,как готвите,какви данъци плащате....."
В МистърТао има профил droppshiper .
Можеш да го направиш разбира се-да си отвориш магазин , но не и без връзки-ако нямаш , или не можеш да си намериш -направо забрави.
Всички т.н. аутлет-чета, "митничарски магазини" , складчета от една страна , и от друга всички "престижни" магазини по главни улици и молове в БГ зареждат стока по 3 начина:
1. Стари и застояли стоки от Европа,които често са модели на поне 3-4 години.
2. Реплики (някои лоши,някои супер добри) и OEM стоки от Китай и
3. Дефектни стоки от Китай.
За 1. -> В Италия има ОГРОМНИ складове със застояла стока.Има модели на 1 година,има и на 5-6 години.Българските търговци зареждат купуват стоки на ПОНЕ 3-4 години,защото тези на 1 година не са толкова евтини.Влизал съм в такъв склад-само първия етаж беше с размерите на голям етаж от МОЛ и беше само за дънки.
За 2. -> ТаоБао на едро е най-лесно. Да си намериш търговец, който да ти препродаде OEM стоки е трудно,а да се свържеш с фабриката е МНОГО трудно и трябва МНОООГО пари да дадеш.OEM стоки са такива,които се правят в официалните фабрики в Китай,но след като официалното работно време свърши.Грубо казано хер Щайер си тръгва , работниците си тръгват , но след това идват нови китайчета,които цяла вечер бълват тениски и маратонки на Адидас.Супер трудно е да се свържеш с OEM фабриката да си договориш такава стока,а да не говорим ако става дума за премиум марки.
99% от очилата на премиум марките се правят в Китай-нищо,че пише , че са правени във Италия,или Франция.Някои марки китайски под-изпълнители им правят частите , а те си ги сглобяват в Италия,някой и това не правят.
Така обичаната от всички жени марка Celine известна най-вече с чантите си си прави чантите там също.
За 3. -> това е предпочитан начин от много бг търговци-купуват на едно от Китай неща с малки дефекти,които се оправят най-често във гръцките фабрики около Петрич и се пускат на пазара.В ТаоБао има доста търговци,които продават само дефектни стоки-някой от тях са минимални,но други си трябва шивач/ка да ти ги оправи.
Доставката-варианти много,зависи дали идеята ти е за магазин,или са тип гараж/малко т.н. аутлет-че.Тези които купуват много вече активно поръчват есенно/зимна стока,ако вече не са го направили.
И то дотук е лесната част.Трябват ти връзки на митницата за да плащаш по-малко.Нали не мислиш,че може да вкарваш по 50-60 чифта дънки и китайците да има слагат надпис на кашона Gift? Simple Smile Всички си плащат-от малкия гараж,до официалния вносител.Без такава връзка няма да бъдеш конкурентна на пазара.
Трябва ти връзки и в данъчното-някой на който да си му плащаш месечна заплата.И пак нямаш гаранция-не знаеш конкурента дали няма да плати повече,или на по висшестоящ.
Виждам че си от "морето" - там ако нямаш връзки 100% ще ти се наложи освен на данъчни да си плащаш и да те "охраняват".
Ако пък много ти тръгне има голяма шанс да ти направи проблем официалния вносител,ако марката е официално представена в БГ. Смешното е,че дори официалните вносители в БГ правят магарии и си вкарват китайска стока-от маратони,до парфюми до части за коли . Затова последните години взеха правата на толкова много тарикати-супер много чужди фирми си смениха официалните представители в БГ.


http://shop36213355.taobao.com/?spm=a1z10.3.w1002-1012922737.1.EdYxOF

Това е проверения търговец.
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z10.3.w1017-1012922782.48. … =16377949507&
и
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z10.3.w1017-1012922782.60. … =15007904519&
са със супер качество,като за ватираната блуза ме е яд,че имам същата купена от бутик.


WaltherP99 много ти благодаря за изчерпателната информация!!С някои от нещата съм наясно,примерно с митническия контрол.Там нямам ли връзка,има вариант да ми конфискуват стоката.Тъй като са реплики на известни марки.Идеята ми е не да пазарувам в количества 10-20 от модел,а точно както каза ти,малко гаражно магазинче с подбрани стоки по една две бройки от модел.
Интересува ме се сега примерно ако си поръчам неща до 10-20кг,пратката как и къде ще пристигне тя,естествено че няма да е в пощата.Трудно е да я правя на 10 по малки пратки,иска ми се да пристигне наведнъж.Митницата ми е на 60км,но може би ще се налага да ходя да си я освобождажам от там и ДДс и Мито и т.н.С това се запознах,за пакети над 150euro.
Смятам магазина да е само за 2-3 месеца докато е сезона тук,тъй като зимата никой от града няма да си купи реплика за 100лв на даден продукт.Града ни е малък,ако беше Бургас е друго.
Да относно продаването на реплики и правата за това е трудно,макар че повечето бутици,които съм влизала в Бс с стоки от таобао,продават нелегално.Един познат който имаше няколко такива магазини с марки,се принуди да ги затвори,заради този проблем с разрешителните за продажба на дадена марка.Макар че беше много доволен от това.
За връзките в митницата разбрах,но за данъчните и охраната НЕ   Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 358
WaltherP99 благодаря за линковете,магазините са супер.
Някой по нагоре питаше за часовник,сега чакам тези
http://item.taobao.com/item.htm?id=24176996679&spm=2014.12015342.0.0
http://item.taobao.com/item.htm?spm=2013.1.w4673298-1655192973.2 … mp;id=18250888797
http://item.taobao.com/item.htm?id=25224956981
Изпартиха ми ги с сингапурската поща,защото били с батерия и контрола на митницата им,имало вероятност да ги конфискува.
Виж целия пост
# 359
WaltherP99 ето още няколко интересни и проверни магазини,може да си избереш нещо
http://d2sale.taobao.com/?spm=2013.1.1000126.3.LZRLOp
http://cocofor.taobao.com/search.htm
]http://cdcyd.taobao.com/?spm=2013.1.1000126.3.Ays1BR[url]
http://007men.taobao.com/ [/url]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия