На екскурзия в Малта?

  • 143 276
  • 845
# 315
Значи има плажове все пак? И даже на някои казвате "много хубави". Аз почти се отказах да ходя за лятна ваканция. Да подновявам ли идеята?

Не е като българското, турското или гръцкото море, но има и пясъчни плажове Simple Smile Малко, малки, но ги има.
Виж целия пост
# 316
ами ние ти казахме кои са пясъчните плажове - на Малта - Мелиха и Голдън бей, на Гозо - Рамла бей... това е  Peace
Виж целия пост
# 317
това е Синята лагуна. Плаж силно казано. Слагаш столче на камъните, но пък водата ееееее,,...повече от кристална.


Това е Рамла. Нямам под ръка по-хубава снимка. Но плажа е доста голям, с червен пясък, естествен пясък. Защото има плажове с изкуствен такъв.

Виж целия пост
# 318
а, имала съм и на Голдън бей Simple Smile
Виж целия пост
# 319
Е, хора... това са си плажове отвсякъде!!! Не мога да преценя колко са големи от тези снимки, естествено, но пък това, което виждам, е красиво, та знае ли се!
Виж целия пост
# 320
Преди 2 седмици се завърнахме от Малта. Бяхме там с ММ за 3 нощувки (радвам се, че не бяха повече). Общо взето съм със смесени чувства от тази страна. Но по-скоро клоня към "не съм впечатлена" и "не бих се върнала".
Летяхме с WIZZ, тръгнахме навреме, полетът беше чудесен и след 1 час и 40 минути кацнахме на летището в Малта. От там веднага хванахме автобуса, който ни заведе директно в Слима, където беше хотелът ни. (Градският им транспорт е многодобре развит, чести автобусни линии за навсякъде, но във всички автобуси и страшна гъчканица и трудно си намираш места. Шофьорите карат ужасно. Трафикът е също ужасен и ако трябва да пътуваш растояние 20 км ти трябват повече от 1 час!)
Хотелът, който бях запазила е ROMA - НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ!!!
Бях се насочила към друг хотел, но 3 дни преди да тръгнем този беше с по-ниска цена и вкл.закуска, та затова се и подведох. Хора, ужасен е хотелът! Да, на крайбрежната е, има хубава гледка (ако сте в стая с морски изглед), спирката е на 20 м. от хотела, но толкова. Да ви кажа, в Малта хотелите не са много и навсякъде са до автобусните спирки, да го имате предвид.
Сега към забележителностите.
Първият ден бяхме във Валета(столицата). Красиво място, което задължително трябва да посетите.
Вечерта побързахме да опитаме от специалитета им заек по Малтийски - на мен много ми хареса.
Вторият ден отидохме до о.Гозо. 5 евро е ферибота от Cirkewwa, плаща се на връщане. От Слима до пристанището пътувахме с автобуса повече от час. Пристигнахме и веднага се качихме на фери-то. (Всичко там е така добре съгласувано по часове, качваш се на автобуса, слизаш, качваш се на друг или пък качваш се на ферито-след 10 мин то тръгва, стигаш на другото простанище, 5-10 мин и тръгва автобуса от там към столицата Виктория и т.н. това им е добре уредено).
От пристанището се запътихме към столицата на Гозо - Виктория да разгледаме Цитаделата - препоръчвам!
От там си купихме Гозовско сирене - вкусно е и става за подарък. След Виктория хванахме автобуса за Лазурния прозорец - много прехвалена забележителност. Ако трябва сега да реша дали да бия толкова път до този прозорец - не бих! Peace Не е чак толкова впечатляващо.
След Прозореца бях си набелязала да поплуваме и да се попечем на Червения плаж, където ми допадна. Беше широко, ситен пясък, кристално чисто море. Там е хубаво! Peace
Не успяхме да стигнем до Синята лагуна, но и не смятам, че сме изгубили особено, защото повечето им забележителности са бошлав работа.... #Crazy
Следобед се върнахме на фери-то и обратно към Малта. На фери-то има безплатен wi-fi, имайте го предвид, защото Малтийците навсякъде са със заключен интернет и искат пари (ужас) Shocked
От пристанището до Слима беше нещо...... ужасно Shocked Случихме на шофьор, който как не ни уби. Този раздрънкан автобус летеше по тесните улички, дупки, трясък. Ако видеше чакащи на спирката не намаляше от далеч, а спирачките се удряха точно пред тях и всички се друсахме като чували с картофи вътре..... Sick
Вечерта пак хапнахме в Слима. Между другото имат само 1 денонощен магазин, обикаляхме цяла вечер, за да го открием!
Третия ден посветихме на градините и двореца на Сан Антон - препоръчвам с 2 ръце! Peace
Отидохме и до Мдина - също препоръчвам. Седнахме и на прехваленото заведение Фонтанела - нищо особено като храна, гледката си струваше.
Рабат не заслужава внимание.
Общо взето това са местата, които посетихме. Придвижването става бавно и изнервящо. През 500 м. се спира на спирки. Страшна лудница е в автобусите - претъпкани са. Самата Малта няма никаква природа - много камъни и толкоз....
Ако имате въпроси - питайте Simple Smile
Виж целия пост
# 321
съжалявам, че не ви е харесало, но всеки има различно виждане  Peace Само да вметна за хотелите - няма как да са малко, на мен даже ми се видяха много... може би зависи в кое градче сте... Ние бяхме в Буджиба и там хотелите бяха, повечето, по малки улички, а магазини имаше доста  Peace
Виж целия пост
# 322
как беше времето?
аз бях там декември и много ми хареса, а отидох с нагласата, че няма...
цените бяха перфектни, времето много приятно, докато в София вече беше зима поне от месец...
автобусите и тогава си бяха претъпкани, представям си сега какво е с всичките туристи, иначе някои шофьори, но не повечето, по мое мнение, си бяха абсолютни простаци...като им кажеш да спрат и нарочно спираха внезапно и то след спирката....
по мои наблюдения WI FI имаше отключен на супер много места  Crazy
къде точно е  Червения плаж?
на мене прозореца много ми хареса, но си падам по природни красоти принципно
Виж целия пост
# 323
на мен също много ми хареса прозореца, както и Мдина ... абе, изобщо цялата архитектура, останала от Рицарите и от Британското владение  Peace
Виж целия пост
# 324
как беше времето?
аз бях там декември и много ми хареса, а отидох с нагласата, че няма...
цените бяха перфектни, времето много приятно, докато в София вече беше зима поне от месец...
автобусите и тогава си бяха претъпкани, представям си сега какво е с всичките туристи, иначе някои шофьори, но не повечето, по мое мнение, си бяха абсолютни простаци...като им кажеш да спрат и нарочно спираха внезапно и то след спирката....
по мои наблюдения WI FI имаше отключен на супер много места  Crazy
къде точно е  Червения плаж?
на мене прозореца много ми хареса, но си падам по природни красоти принципно
Времето през деня в началото на юни беше доста топло. Ставаше идеално за плаж и плуване. Вечер задължително връхна дреха, все пак е остров и духа Simple Smile Червеният плаж (Рамла) е в источния край на о. Гозо.
Цените бяха горе-долу като България, но х2.
Виж целия пост
# 325
между другото, хотелът, който за 1 седмица зимата беше 125 евро, за юли е 72 евро на вечер     Crazy
Виж целия пост
# 326
Тъкмо си мислех, че съм единствената, която не е кой знае колко впечатлена от Малта! (да не кажа почти разочарована)  Rolling Eyes

Но пък и това е плюс - да идеш, да видиш и да знаеш къде повече не ти се ходи.  Joy
Виж целия пост
# 327
Тъкмо си мислех, че съм единствената, която не е кой знае колко впечатлена от Малта! (да не кажа почти разочарована)  Rolling Eyes

Но пък и това е плюс - да идеш, да видиш и да знаеш къде повече не ти се ходи.  Joy
Peace
Определено не е дестинация за всеки Simple Smile
Много хора се впечатляват от камънаците и от порутените им сгради Shocked(които наричат Средновековие и полъх от Англия и т.н.). Нищо общо. Аз даже се чудих как живеят хората в тези съборетини... Не съм претенциозна, никак даже. Но това, което видях.... сори ама се чудя и как може много българи да се насочват там да живеят, да работят, че и да учат...
Виж целия пост
# 328
Тъкмо си мислех, че съм единствената, която не е кой знае колко впечатлена от Малта! (да не кажа почти разочарована)  Rolling Eyes

Но пък и това е плюс - да идеш, да видиш и да знаеш къде повече не ти се ходи.  Joy
Peace
Определено не е дестинация за всеки Simple Smile
Много хора се впечатляват от камънаците и от порутените им сгради Shocked(които наричат Средновековие и полъх от Англия и т.н.). Нищо общо. Аз даже се чудих как живеят хората в тези съборетини... Не съм претенциозна, никак даже. Но това, което видях.... сори ама се чудя и как може много българи да се насочват там да живеят, да работят, че и да учат...

е, все пак хората имаме различни мнения, не може всички да харесваме едно и също  Peace
Виж целия пост
# 329

е, все пак хората имаме различни мнения, не може всички да харесваме едно и също  Peace

Съвсем точно! Аз видях един друг свят, архитектура и останки, разказващи и показващи вековна история.. много различно като дух и атмосфера и доста по-запазено от много места, които съм посетила. Малта е била буквално кръстопът на много империи, култури и религии и пази всичко непокътнато. Това е за мен живата история. Но наистина всеки възприема тази страна различно...
Моето най-любимо място е Синята лагуна - на някой ще му се стори гол камънак и пустош, нооо затова сме различни  Grinning Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия