БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ ТЕМА 109

  • 73 654
  • 721
# 135
галинката воденицата е като истинска,невероятна картина се е получила. Аз пък  уж не харесвам есенни пейзажи,а сега като гледам и ми се прииска да ушия нещо в оранжева гама...
Виж целия пост
# 136
галинката, воденицата е чудесна. Много ги харесвам - някой ден може и да ги ушия като свърша с всичко купено и чакащо ред.
Оленка, защо чак в Кнежа отиде за изботите. Можеш ли да си представиш ако бяхме на едно място колко бързо щеше да ни мине деня  в приказки за гоблени по време на избори.
И за всички които се вълнуват заедно с мен- Виктория още вчера по обяд е пристигнала в Аляска. Остава за три дни в Анкоридж и в понеделник вечерта наше време трябва да отпътува за мястото на което ще работи. Всичко е наред при нея, само се оплака от изтощителното пътуване, но... какво да се прави. Тя може и да се включи в темата, като успее да се наспи.
Виж целия пост
# 137
Да не си помислите, че мързелувам съвсем - една фея за късмет:
 
Виж целия пост
# 138
Галинката, страхотна е воденицата  Simple Smile

Гледам, че си оставила борд около 1см само. Аз оставям винаги не по-малко от 4  Thinking
Виж целия пост
# 139
Благодаря за положителните отзиви.Борда отстрани на късата страна е 5см.,а на дългата около 4см.
може би на снимката изглежда малко.Спорно шиене и весел ден.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 140
Пропуснала съм доста, като гледам на коя страница е новата темичка вече  Blush.

Подарих си "Момичето с коня" на Ланарте  Mr. Green, обаче една нишка от панамата е доста удебелена и засукана - незнам дали ме разбрахте, прилагам снимка за ориентир, но на живо изглежда доста  по-зле...


Досега не съм шила на такава панама, та да ви попитам - според вас ще се покрие ли този дефект и дали си личи, когато се изпере и изглади, ако няма да е бродирано на мястото (немога точно да определя дали ще е бродирана част или не) или да рекламирам панамата?  newsm78 newsm78 newsm78


Връщам се да ви изчета  bouquet
Виж целия пост
# 141
галинката, воденицата е невероятна. Моята отлежава засега.
Виж целия пост
# 142
eletonbon ,  ще се покрие с ушитото това,ако трябва го завърти парчето панама, така ,че да  се покрие .Гобленът  е с еднакви размери от двете страни мисля , преброй си квадратчетата внимателно , ако   не-  пиши им да ти я сменят...
Виж целия пост
# 143


   галинката, браво за воденицата, страхотна е!И аз оставих моята, много голям гоблен се оказа, а останалите ме изкушават.
Виж целия пост
# 144
Отсъствах няколко дни и сега докато ви изчета и разгледам всичките приказни завършени и незавършени гоблени... Браво на всички, няма да изброявам поименно, всички знаем защо.
Виждам, че и моето пътуване е вълнувало тук, та да си кажа и аз накратко, сега ми е паднало. До тук единственото, което не ми хареса е времетраенето на пристигането ни. Около 30 часа от София до Анкоридж (да не говорим, че точно преди полета пътувахме от Плевен до София). Но пък времето е много приятно, хората са изключително дружелюбни, свършихме си всичката работа, чак ми остана време да се поразходя до понеделник и да разгледам спокойно. А умората от пътуването си отиде доста бързо. Тук се наспиваме за много кратко, въздуха им е толкова чист, че за 4-5 часа сън се чувствам сякаш съм спала 10. Взех си Целувката с мен (кога ли ще я завърша) да имам да си шия, когато ми се прииска, но не съм шила скоро, така че етап няма да ви показвам. Не знам кога ще ми е следващото включване, утре всъщност пак ще съм доста свободна, но после не знам. В понеделник пътувам към парка, където ще работя, но се надявам да успявам да си открадна по малко време за форум и шиене поне час два седмично (пък ако може и повече, няма да откажа). Хайде, чао от мен за сега и спорно шиене Wink
Виж целия пост
# 145
Хей, Вики, много хубави емоции ти пожелавам!
Виж целия пост
# 146
Опаааааааа да не мислите, че ме няма  tooth Тук съм гледам и се радвам на страхотните Ви неща  Heart Eyes

Аз малко шия напоследък.......надявам се да вляза в ритъм и да си се радвам на хобито всяка вечер  Heart Eyes

pepen, страхотни са тези гоблени - морските!

галинката, поздравления за Воденицата!

ИнаТWink Hug

eletonbon, според мен няма да имаш никакъв проблем с тази нишка.  Peace
Виж целия пост
# 147
Добър вечер на прекрасната ви общност, тук си споделяте възхитително творчество. Попаднах при вас, понеже търся инфо за комплектите за бродерия „Риолис„, иначе нямаме деца. закупих си един от „Аксиома„ да се забавлявам, №1063, изобразява две птици с клони на черна панама, има и лента, нямат си заглавия. Ами намирам, че текстилния материал е мн мек и тъкан така рехаво, оформящ едри дупките за конеца, че кръстчетата не се оформят твърде равномерни. Далеч е от това което съм пипала преди и определено не е Zweigart, но пък в сравнение с видяното тук при вас, аз съм съвсем любител. Добре, шия с три нишки и намирам, че конеца ще бъде достатъчно, но ми се щеше да узная повече. Преди съм шила малко, готови комплекти DMC и усещането е различно; въпреки това смятям, че гледано от разстояние ще бъде прилично. Дизаинът е мн изпипан а и не е затруднителен за изпълнение. Мн ви се радвам на хубавините, и отивам да продължавам да ви разглеждам. Желая една приятна вечер на всички ви.
Виж целия пост
# 148
Добър вечер на прекрасната ви общност, тук си споделяте възхитително творчество. Попаднах при вас, понеже търся инфо за комплектите за бродерия „Риолис„, иначе нямаме деца. закупих си един от „Аксиома„ да се забавлявам, №1063, изобразява две птици с клони на черна панама, има и лента, нямат си заглавия. Ами намирам, че текстилния материал е мн мек и тъкан така рехаво, оформящ едри дупките за конеца, че кръстчетата не се оформят твърде равномерни. Далеч е от това което съм пипала преди и определено не е Zweigart, но пък в сравнение с видяното тук при вас, аз съм съвсем любител. Добре, шия с три нишки и намирам, че конеца ще бъде достатъчно, но ми се щеше да узная повече. Преди съм шила малко, готови комплекти DMC и усещането е различно; въпреки това смятям, че гледано от разстояние ще бъде прилично. Дизаинът е мн изпипан а и не е затруднителен за изпълнение. Мн ви се радвам на хубавините, и отивам да продължавам да ви разглеждам. Желая една приятна вечер на всички ви.

Панамата в готовите комплекти на Риолис , които съм шила е доста мекичка в сравнение с тази, която се предлага по бг магазините. По - едра, по-мека, но не мисля, че това трябва да те притеснява.
Като гледам схемата на Риолис 1063 се шие с 2 нишки, има контур, панделки.
Разбирам, че шиеш с З нишки, но не разбрах защо? Приемам, че имаш доста конец, но все пак производителя си е преценил колко да сложи. В един момент да не ти стигне.
Много често техните схеми са с различни бодове с различни нишки конец.  Не виждам по схема да е така, но мисля, че вече се губи ефекта от комплекта.

И аз често си правя промени, но когато става въпрос за гоблен, моя сглобка. Но когато става въпрос за готов комплект - шия по схема.

Нали не стягаш много конеца? Чак пък големи дупки!  newsm78 Обикновено когато се изпере готовият гоблен някак се свива и всичко е по-добре.

Воденицата е СУПЕР! Както и Феята!  Hug

eletonbon Гледах, че Аксиома са намалили цената на някои комплекти Ланарте, ако е от там - изгодна покупка.

Вики, успех! Роси, видя ли - детето ще се справи, доволна ми звучи  Peace
Виж целия пост
# 149
добре си дошла  Hug
"Риолис" имат много хубави и още по-хубави модели  Laughing само цената не ми харесва  Laughing но се преживява.
хубави са ти птичките Simple Smile показвай етапчета да им се радваме и ние  Hug





 извинявай, но така написано това много развеселява  Grinning


Цитат
иначе нямаме деца. закупих си един от „Аксиома„ да се забавлявам,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия