Фраксипарин, Клексан и Аспирин протект - тема 7

  • 118 364
  • 1 017
# 870
Аз всъщност не съм съвсем сигурна, че е било от аспирина. Най-добре лекар да каже какво да направиш.
Виж целия пост
# 871
Здравейте момичета,
не съм писала от доста време, т.е. не съм и следила темата от това време, но сега имам нужда от малко успокоение.
На фракси съм 0,4 всеки ден, до сега не ми се е случвало да пропусна, но днес сутринта като се чудех от коя страна си бих вчера,  с ужас установих, че вчера не съм  no. Преди в темата съм чела за момичета, които са забравили, но се сещат през деня и си го бият, а аз въобще не се и сетих и реално имам един цял пропуснат ден. Днес съответно си го бих сутринта в обичайното време.
Въпроса ми е колко е опасно и ще навредя ли на бебето, вече съм в деветия месец, т.е. имам 8 непрекъснати месеца в които съм си била и се надявам, че има нещо натрупано в организма ми.
По законите на Мърфи, не мога да си се обадя и на лекарката си, защото до 4 юли е в чужбина, а до тогава ще се побъркам. Няма към кой друг да се обърна ....
Виж целия пост
# 872
Здравейте момичета,
не съм писала от доста време, т.е. не съм и следила темата от това време, но сега имам нужда от малко успокоение.
На фракси съм 0,4 всеки ден, до сега не ми се е случвало да пропусна, но днес сутринта като се чудех от коя страна си бих вчера,  с ужас установих, че вчера не съм  no. Преди в темата съм чела за момичета, които са забравили, но се сещат през деня и си го бият, а аз въобще не се и сетих и реално имам един цял пропуснат ден. Днес съответно си го бих сутринта в обичайното време.
Въпроса ми е колко е опасно и ще навредя ли на бебето, вече съм в деветия месец, т.е. имам 8 непрекъснати месеца в които съм си била и се надявам, че има нещо натрупано в организма ми.
По законите на Мърфи, не мога да си се обадя и на лекарката си, защото до 4 юли е в чужбина, а до тогава ще се побъркам. Няма към кой друг да се обърна ....

Не мисля, че ще има някакъв проблем! Изобщо не се притеснявай  Hug
На много момичета по време на бременността им го спират за определено време и после пак продължават - в никакъв случай не може да си навредила на бебчо само с един пропуск!
Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 873
Здравейте момичета,
не съм писала от доста време, т.е. не съм и следила темата от това време, но сега имам нужда от малко успокоение.
На фракси съм 0,4 всеки ден, до сега не ми се е случвало да пропусна, но днес сутринта като се чудех от коя страна си бих вчера,  с ужас установих, че вчера не съм  no. Преди в темата съм чела за момичета, които са забравили, но се сещат през деня и си го бият, а аз въобще не се и сетих и реално имам един цял пропуснат ден. Днес съответно си го бих сутринта в обичайното време.
Въпроса ми е колко е опасно и ще навредя ли на бебето, вече съм в деветия месец, т.е. имам 8 непрекъснати месеца в които съм си била и се надявам, че има нещо натрупано в организма ми.
По законите на Мърфи, не мога да си се обадя и на лекарката си, защото до 4 юли е в чужбина, а до тогава ще се побъркам. Няма към кой друг да се обърна ....
Изобщо не се притеснявай, всичко е наред. На мен когато ми правиха изследването за Ха фактор нарочно ми разместиха часовете за поставяне та се получи доста голяма пауза - горе долу 20 часа. Разпитах много подробно трима лекари и казаха че не е никакъв проблем. Освен това имаш натрупване от приема до момента. А и преди самото раждане така или иначе ще ти го спрат. Успех и не се притеснявай за глупости  Hug
Виж целия пост
# 874
AMARIA ti ednovremenno I fraksiparin I aspirin li pilzvash moje da e zatova zashtoto znam che I dvata aparata sa s heparin I moje da ti idva poveche dozata az predi da zabremeneq pih aspirin a sega pri polojitelen test sam na fraksiparin vseki den.Konsultirai se s lekar.uspeh ti pojelavam
Виж целия пост
# 875
AMARIA ti ednovremenno I fraksiparin I aspirin li pilzvash moje da e zatova zashtoto znam che I dvata aparata sa s heparin I moje da ti idva poveche dozata az predi da zabremeneq pih aspirin a sega pri polojitelen test sam na fraksiparin vseki den.Konsultirai se s lekar.uspeh ti pojelavam

При мен са през ден, редувам ги  Naughty Разбира се че се консултирам постоянно с лекар, също така продължавам да посещавам и клиниката за репродуктивни проблеми, от която ми назначиха терапията  Wink
Виж целия пост
# 876
Фраксипарина не се натрупва в организма. Действието му е 12 часа. След това идва нормата коагулация.
Анти ха се прави на 4-тия час от поставяне на инжекцията.
Който се притесняваше, че пикае по тъмно. От фраксито е. То най-вероятно си го пише в листовката.
Виж целия пост
# 877
Здравейте! Аз съм на терапия фраксипарин 0.3 от началото на бременността. Наближава ми термина -началато на август.Всички лекари са на различно мнение до кога трябва да се поставя фраксипарина.Лекарката при която ходя на ЖК и при която мисля да раждам ми каза до 32г.с., повечето от др.лекари са на мнение до края или 36 часа преди планово секцио.Говорила съм и с генетици те са на същото мнение.Моля ако някоя от вас от личен опит може да сподели до кога си е поставяла фраксипарин.При мен проблема е хомозиготно носителство 4G/4G и мисля да раждам нормално, ако не се наложи секцио.Също ме интересува дали след раждане сте продължили с фраксито и колко време. Много ще съм благодарна  Hug
Виж целия пост
# 878
megi_sf, и аз съм на фракси 0.3 и с 4г/4г генотип.
Лекарят ми каза, че не е проблем, ако раждането тръгне нормално и съм си била същата сутрин инжекция. Това ми го потвърди и проф. Паскалева от 3та градска, имунолог/хематолог, която каза, че тази доза от 0.3 е много малка, за да се притесняваме за нея Wink
Ако е секцио, добре било предният ден да не се бие инжекция.  Peace
Виж целия пост
# 879
Момичета, днес пратих мъжа ми да ми купи Аспирин Протект че не се чувствах в кондиция и в аптеката са му предложили  някакъв нов Аспирин Протект 75 мг. Аз досега съм пила само Аспирин протект 100 мг -един в кутийка зелено с бяло и по средата с малко червенко- 4 блистера по 10 таблетки. А новият бил НЕ 100, а ---75 мг  и бил в шишенце- щели да го правят по западен стандарт. Аз досега съм изчела доста чуждестранни книжки и статии - и наистина там дават на бременните по 75 мг. и даже се 4удех защо само в БГ е по 100мг.... Само аз ли съм единствената която не си е питала лекаря какъв аспирин да взимам.... Вие какъв аспирин пиете - колко мг ???   newsm78
Виж целия пост
# 880
Сигурна съм, че всички сме на 100мг.
Виж целия пост
# 881
Сигурна съм, че всички сме на 100мг.

 newsm10
Виж целия пост
# 882
Благодаря за отговорите !!! И аз ще продължавам на 100мг.
Виж целия пост
# 883
И моят беше 100 мг  Peace
Виж целия пост
# 884
Fiona, аз също приемах от 100 mg. Незная дали си спомняш, преди време запитах в темата кой до кога е приемал аспирин, но никой не отговори. След няколко прегледа с док, на които бих се доверила, го спрях в 33 седмица. Оказва се, че полезен в началото, може да бъде много вреден за бебето след 32 седмица, влияе му на сърчицето, въпреки, че някои док казват да се спре 10 дни преди раждане. Аз реших все пак да се доверя на другите мнения. Споделям го, ако има някое момиче, което също като мен се колебае, Фиона, мисля, че ти също се интересуваше.
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия