Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 132

  • 122 375
  • 741
# 105
Felina, фондан е.
Правя си фитил от него, малко по-тънък от отвора на спринцовката и готово!
Виж целия пост
# 106
Благодаря ви за хубавите пожелания за моят дребчо. Наистина има много какво още да се желае по тортите, ама ги изядохме, та бележките са за другия път. Wink

shemet_neveroiaten, много нежна е бебешката ти торта.

vilana, интересно зелено ти се е получило на тортта с мечетата. Peace

Marieta, благодаря за съвета! Далматинците са много симпатични....докрала си ги супер! Чашата с бира и тя добре се е получила, а къщето на Маша и Мечокът как го прави?

blueeye®, направо им завидях на твоите прасенца - много готина торта! Grinning Моката е с много красиви цветчета - Ния явно се увлича и тя по красотите... Simple Smile Симпатичната акула е страхотна - успяла си да придадеш “изражение“ сякаш на “лицето“ ѝ. Поздравления за нея! Peace

ani_d, приказни торти и за кръщенето и тази с апарата, както винаги... А разрезите на тортата на Матео са един път. Аз искам да те попитам за платката отстрани - специални платки ли печеш, да са по-тънички и как преценяваш колко висока да е? Аз предполагам, че ги слагаш още докато редиш тортата, че така хубаво да се уплътняват краищата с крем?
И бебешките ти торти и тази за рождения ден на половинката са много хубави!

ditsan, благодаря за разяснението за балоните...ще опитам да видя дали ще ми се получат и на мен. Rolling Eyes

sansil, много са ти изпипани и трите торти - чудесни са! Големите маргарити са просто като рисувани!
Благодаря за клипчетата - много са полезни, особено за новаци дето все не им се получава я ръб, а покриването... Confused

Felina, не е малко крема, а нещастната ми ръка дето не умее добре да заглажда и да прави ръбовете...но се надявам с още торти да ми се получава все по-добре... Confused
Хубави са ти къпкейковете и тортата също. Изпипала си цветята. И точковите бели торти като за първи са чудни!

babybu, шоколадовият борд се е получил страхотно!

dimitrina73, чуден шрифт на мъфините - как го докара такъв?! Thinking

vilana, интересен замисъл с трицветния борд...нещо слънцето не ми харесва особено - по плътно ми се вижда...

Ето накрая да ви покажа и аз 2 торти, които приятелка ме помоли да направя за рождения ѝ ден, за да си почерпи колегите. Шоколадовата горе-долу се получи, но розово-бялата ми изигра лоша шега фондана и на 2 места се нацепи по ръба...Sad

Тази е с какаови блатове и шоколадовия мус от най-вкусната торта на Ирина Купенска:


А тази е вита с пандишпановите блатове на Димитрана и крем с маскарпоне и сметана:
И още снимки.
Виж целия пост
# 107
Момичета, има ли нещо специално в покриването на сърце, нищо не намирам в библиотеката Sad
Виж целия пост
# 108
Aз почвам от острият връх.
Виж целия пост
# 109
ами май успях Simple Smile е, кусури бол, ужасен конденз ми се получи,хем на климатик мръзнах да я обличам. Докато снимах осъзнах, че няма надпис и утре ще го мисля и него.  Идеята беше китито да е отгоре, но в последствие осъзнах, че само ще скрие сърцето и му смених мястото, че не ми се правеше ново. Вътре е пандишпан и шоколадов мус на танита. За малката ми племенница е Simple Smile
Виж целия пост
# 110
Vilana хубава е тортичката пъстра весела .

Toni_st много сладък бонбонен цвят и много нежна тортичка . И другата е много приятна .

Тупурче Китито е чудесно . После да пуснеш снимка с надписа. Предполагам празното място пред сърцето е затова. Аз бих наредила една редичка от най-дребните бели цветчета около сърцето да омекотя ръба между двата етажа .  Ама аз обичам да слагам много фринтифлюшки де ... ти може да не харесваш  newsm47

И сега да пусна една торта I PAD дето беше от днес за утре. На колежка на мъжа ми хлапето счупило ай пада на баща си 3 дни преди рожденния му ден и тя се примоли да и направя такава торта за извинение от сина им един вид. Мислех да сложа снимка на екрана на Ай пада и отгоре прозрачно желе  но ми казаха 3 до 5 работни дни и не стана . Щеше да е много по-добре. Та набързо за една вечер само това можах да направя . Не ми харесва както ако беше с изображение ама това е положението . Поне кутията стана добре а таткото е бил с широка усмивка на партито. Вътре е шоколадов блат на мама Simple Smile И шоколадов ганаж поръсен с едро счукани сурови лешници. Полях блатовете с малко мляко и това е. Сложих 3 реда блат и четвъртинката хартиса та сглобих едно мини торте за у нас . Много силен шоколадов вкус и много вкусно особено с лешниците ама много вкусно . Не бях правила такава торта преди . Определено ще я повторя.
И сега едно въпросче - смесих гъмпейст с перлена боя от шишенце и не видях никакъв ефект . После боядисах отвън съответно, но стана на следи от четката. Как да боядисам гладко и равномерно ? И дали като смесих , малко боя сложих или просто не става перлен ефект със смесване . Аз сложих на около 200 грама гъмпейст половин шишенце перлена боя . Шишето е 25 мл.  

Сансилче отивам да пробвам нурофена и фондана. Много ти благодаря за инфото  hug

Виж целия пост
# 111
Tony_st тортите ми харесват но втората ми се вижда че фондана не оцветен равномерно/може и целта да е била такава или от снимката/тупурче китито е станало добре.В сърцата какво има че нещо аз не го виждам.Аз реших да уважа децата за утрешния празник с една торта.Нищо специално но понеже предпочитат шоколад реших да пробвам това.Кошницата можеше и по добре.
Виж целия пост
# 112
здравейте момичета аз съвсем ви изтървах напоследък не ми достига изобщо времето -и имам много назад да чета-влизам с едно въпросче което много ме тормози и не мога да реша как да процедирам- за следващата неделя имам да правя сватбена торта -трябва да направя 100тина парчета-ще има една основна торта на три етажна стойка и отделно две торти без украси за попълване на бройката -не стига това ами в петъка сина ми е рожденник-та въпроса ми е -тъй като не мога да направя всичките торти за един ден дали е прекалено рано ако започна в сряда -колкото мога да направя и в четвъртък да довърша сглобяването  и да започна обличане и евентуално в петък да приключа и с украсите-та и рожден ден да правя -вътре ще е муса на Танита единственото което ме притеснява е че ще сложа замразени плодове-те дали ще изтраят от сряда и четвъртък до неделя когато ще се изяде тортата-ще съм благодарна на всеки който изкаже мнението си 
Виж целия пост
# 113
Бетина какви ще са блатовете?
Виж целия пост
# 114
Шеметче- готови пандишпанови от Илчовски -аз за блатовете и крема не се притеснявам защото от опит знам че 4 дни издържат-но не знам плодовете как ще се държат -3 дни-на 4тия ще се изяде -те да не ми направят някакъв проблем-аз ще ги сложа замразени и естествено всичко ще стои възможно повече в хладилника ще покривам набързо -украсата ми и тя е сравнително семпла-няма да ме бави-или да се захвана в четвъртък и докато не ги сглобя да не лягам
Виж целия пост
# 115
Шеметче- готови пандишпанови от Илчовски
Аз мислех че и тях ще правиш та поне тях можеше да замразиш от по-рано.
Виж целия пост
# 116
Бетинa, 5 дни ми се струвaт много, може би aко плодовете сa минaто преди товa в зaхaрен сироп, зa дa се "консервирaт" ?
Мими, много aпетитно изглеждa тaзи шоколaдовa тортa, обожaвaм тaкивa истории и със сигурност снимкaтa отивa в aрхивa ми Simple Smile)
Фелинa, достa добре е стaнaлa тортaтa. Много рaвнa изглеждa, нещо зa което ще ми трябвa много стaж Simple Smile
Тони, шоколaдовaтa иглеждa мнгоо добре, нещо вторaтa хем не виждaм кусури, хем не ми изглеждa много добре, може би aко беше с ръбове, a не зaобленa ...?

Нaшaтa тортa беше с шок. мус нa Тaнитa и товa стaвa моя фaворит. Много вкуснa, скъсaхa се дa я хвaлят, мммм. a в същото време се прaви толковa лесно Simple Smile В сърцaтa имa бонбони Simple Smile
Виж целия пост
# 117
Betina 33 моя позната тук, която прави къстъм кейкс от доста време, каза че като ги запечаташ тортите с фондан спокоино издържат по седмица дори. Аз мойта торта с влакчето за РД на сина ми я правих точно 4 дни преди празника. Вътре беше "среднощно вдъхновение" . Не беше мръднала. Единствения проблем който имах беше че бях сложила много крем половината вътре беше крем и еклери та взе да кляка надоло леко и мн се притеснявах . Друг път вече по-малко крем слагам. Обаче ако я направиш равномерно крем блатове или вита няма да се скапе. Мисля само че ако сложиш замразени плодове по-бързо ще почнат да отделят течност отколкото ако сложиш пресни. Аз поне бих сложила пресни . То зависи от сезона де .
Тупурче ще ти кажа как направих кутията . Опитах с фондан но не става. Изрязах си картонени шаблони на четирите стени Мерих ги да покриват облечената с фондан охладена и постегнала торта. После изарязах гъмпейст леко дебелинко разточена. С резачка за пици бавно изрязах за да не се разтеглят ъгълчетата измерих внимателно и оставих през нощта да съхне. На сутринта боядисах , пак съхна и залепих като леко застъпих от двете страни да се прихлупят ъглите и дастане хубаво 90 градуса . Това е . От фондан не става изобщо. Много е мек Гъмпейста е много стабилен материал за такава кутия. И при положение че тортата беше спешна са я срязали същия следобед та не беше станала на твърда кора. Но дори и да беше втвърдила просто трябва да махнат външните стени . Тя е облечена с фондан и това е . Тя жената ме пита как да я реже. Обясних и и гУтоу  Heart Eyes

Да питам за витите торти - колко правоъгулни блата отиват за една торта от 16 парчета?
Виж целия пост
# 118
Торта за неделя бих сглобила няй-рано в четвъртък вечерта, а най-добре в петък сутринта. В петък вечерта измазвам и в събота декорирам.
Виж целия пост
# 119
Благодаря ви момичета-Пепи и аз така правя попринцип но трябва да направя 5 торти и още една за рд на сина ми и затова се притеснявам дали ще имам физическата възможност за толкова много работа за 1-2 дни но няма да рискувам ще започна в четвъртък -още веднъж благодаря за мненията ви
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия