2 АЕГ "Томас Джеферсън" - ИНФОРМАЦИЯ

  • 143 665
  • 765
# 210

Миналата година в осмокласната тема се коментираше, че във Втора АГЕ паралелките са от 31 до 33 деца при прием 26. В началото на февруари коментарите бях за 9 ФЕГ, където в няколко класа имаше прехвърлени деца от 35 СОУ. За Първа АЕГ си спомням за класове по 30-31 деца при план прием 28. Ако не се лъжа в 91 НЕГ нямаше много парашутистиа. За 73 СОУ и 164 ИЕГ нямам информация. В СМГ лично познавам дете влязло с връзки, но нямма идея по колко деца са в клас.
[/quote]
Навсякъде положението е едно и също. Всички обявяват прием за по 26-28 ученика, след което стават до 32 на 15 септември! Няма ЕГ, което да не го прави! Някои от парашутистите идват директно с писмо от министъра! На това и директора не може да се противопостави!
Виж целия пост
# 211

[/quote]
Ами не Simple Smile не са били много - 15-20 деца, повечето от 9-ти клас. От нашата паралелка не е имало други. Предполагам инициативата е тръгнала от ФБ групата.
[/quote]

Благодаря Лекси  Hug Казах на младежа, ама ....
Виж целия пост
# 212
Здравейте.Дъщеря ми много иска да влезне в това училище.Може ли да ми кажете колко струва на семестър и колко трябва минимум да и е бала.Благодаря ви! Simple Smile Grinning
Виж целия пост
# 213
Здравейте.Дъщеря ми много иска да влезне в това училище.Може ли да ми кажете колко струва на семестър и колко трябва минимум да и е бала.Благодаря ви! Simple Smile Grinning

(?!) newsm78
 Вероятно сте объркала темата и не това е училището, което имате предвид защото 2 АЕГ е общинско училище и като такова няма такси, а се финансира от общината. А какъв ще бъде минималният бал за прием догодина /предполагам, че тогава ще кандидатства дъщеря Ви/, никой не може да Ви каже, тъй като се променя всяка година в зависимост от общото представяне на децата и желанията. Тази година минималният бал за момичета беше 33,676 - на второ класиране.
Виж целия пост
# 214
Успешна учебна година на всички ученици в гимназията (и техните родители)!
 Да попитам относно учебниците по АЕ за деветокласниците:наистина ли няма шанс да се направи нещо за смяна на системата на "Просвета", все пак всяка непретенциозна езикова школа води обучението си по утвърдени от десетилетия англ. системи, а в прехвалена английска гимназия "избираме българското"? Cry
Виж целия пост
# 215
Успешна учебна година на всички ученици в гимназията (и техните родители)!
 Да попитам относно учебниците по АЕ за деветокласниците:наистина ли няма шанс да се направи нещо за смяна на системата на "Просвета", все пак всяка непретенциозна езикова школа води обучението си по утвърдени от десетилетия англ. системи, а в прехвалена английска гимназия "избираме българското"? Cry

Щом смениха учебниците за 8 клас, значи има и шанс да сменят тези за горните класове. Самите преподаватели също не харесват тази система "English for you". Проблемът е че главната учителка г-жа Методиева е съавтор на тези учебници и явно тя и директорката имат някаква уговорка.
Виж целия пост
# 216
Има ли мами/татковци на деветокласници тук? Какви са впечатленията на децата от новите учители? В нашия клас имаме няколко нови деца и доста нови учители Simple Smile По Химия са им казали, че до петък трябва да донесат пари за учебници и помагало, а пък по География госпожата отсъствала и играли на игри с психоложката Simple Smile
Виж целия пост
# 217
Успешна учебна година на всички ученици в гимназията (и техните родители)!
 Да попитам относно учебниците по АЕ за деветокласниците:наистина ли няма шанс да се направи нещо за смяна на системата на "Просвета", все пак всяка непретенциозна езикова школа води обучението си по утвърдени от десетилетия англ. системи, а в прехвалена английска гимназия "избираме българското"? Cry
Във въпроса ти е отговорът.
Една хубава материална база има, иначе нивото е на обикновено квартално училище средна хубост.
Виж целия пост
# 218
Има ли мами/татковци на деветокласници тук? Какви са впечатленията на децата от новите учители? В нашия клас имаме няколко нови деца и доста нови учители Simple Smile По Химия са им казали, че до петък трябва да донесат пари за учебници и помагало, а пък по География госпожата отсъствала и играли на игри с психоложката Simple Smile
Извинявай, ако не е тайна, коя е паралелката, и колко е броя на децата вече?
По химия са предложили да се закупи ( по желание) 2 учебника на английски и на български? Що за глупост?  Нямам думи просто. Иначе да, някои учители са отсъствали още първия път!?
Виж целия пост
# 219
Да се отчета и аз Simple Smile

При нас има две нови деца, но паралелката от 32 е станала на 31, тъй като три деца напуснаха - две отидоха в чужбина и едно беше неофициално изключено, а официално - помолено да напусне поради купища отсъствия и огромно количество двойки. Това дете беше от "допълнително приетите".

Учителите: по английски, математика и български - остават същите. По немски - Хитрова - за ужас на децата - била свръх взискателна. По история - Михов - харесали са го. По физика - Живка Савова, но още не са имали час с нея. По география - Вардарска, която е отсъствала и както при mims21 са играли игри с психоложката. По химия - Росица Сотирова. Кактусче и при нас са казали, че е препоръчително да се купи и учебник на английски, но са обяснили, че това е само за техния клас, тъй като химията е профил. newsm78 По биология - Ирина Костадинова, което се знаеше, тъй като тя им е класна. По музика и изобразително са същите, а останалите не ги запомних. Моля, който има впечатление от тези учители, да сподели  bouquet

За учебниците по английски: Може би трябваше да направим нещо миналата година, защото за тази вече е късно. Ако имате предложения, трябва да се действа от сега, за да се сменят догодина. Въпросът е и с коя система ще се сменят. Ако съм разбрала правилно, 8 клас започват по системата Лонгман, което по мое мнение пак не е най-добрият вариант. Аз съм фен на Кеймбридж, без да твърдя, че съм специалист.

Ironic, в кой клас е твоето дете в училището?
Виж целия пост
# 220
... Кактусче и при нас са казали, че е препоръчително да се купи и учебник на английски, но са обяснили, че това е само за техния клас, тъй като химията е профил.

Aз може би съм се объркала, но мислех, че в 9 клас химията ще я учат на  английски език. Ако по план я  учат на български език, изобщо не си предтавям някой да седне да чете учебника на английски.
Виж целия пост
# 221
Според информацията на сайта, тази година на английски трябва да учат история, физика и география. А химията - догодина и в 11 клас. От друга страна, в сайта не е посочено, че Вардарска преподава географията на английски ... newsm78. За сега само за историята знам със сигурност, че ще е на английски. Предполагам и физиката, тъй като Живка Савова преподава физика на английски. При нас по химия е Росица Сотирова, която е единственият преподавател по химия, за когото не е посочено, че преподава предмета на английски. Да ти кажа и аз не си представям как ще им остане време да четат химията и на английски, за да учат термините, които ще им трябват догодина. И без това 9 клас е труден и натоварен.
Виж целия пост
# 222
Давам информация от дъщеря ми, която е 10 клас паралелка АЕ, НЕ, биология, химия.
На английски учеха в 9 клас физика, биология, химия и история. Учебниците по физика и химия са на български, но се преподава на английски (съответно Живка Савова и Росица Сотирова). По история и преподаването, и учебника са на английски (Михов - много готин). По биология има 2 учебника - на български с материала от 8 клас - за животни и на английски - анатомия на човека. Преподаваше им Костадинова - учениците много я харесват, преподава забавно и интересно. По география е на български - госпожата Вардарска - много взискателна. Ако Ви интересуват някакви учебници казвайте.
Виж целия пост
# 223
Давам информация от дъщеря ми, която е 10 клас паралелка АЕ, НЕ, биология, химия.
На английски учеха в 9 клас физика, биология, химия и история. Учебниците по физика и химия са на български, но се преподава на английски (съответно Живка Савова и Росица Сотирова). По история и преподаването, и учебника са на английски (Михов - много готин). По биология има 2 учебника - на български с материала от 8 клас - за животни и на английски - анатомия на човека. Преподаваше им Костадинова - учениците много я харесват, преподава забавно и интересно. По география е на български - госпожата Вардарска - много взискателна. Ако Ви интересуват някакви учебници казвайте.
Защо, защо.... ?

Някой знае ли коя фирма шие тениските? Интересува ме име и телефон.
Виж целия пост
# 224
Bluebell, сърдечно благодаря за информацията  bouquet

Значи информацията в сайта относно какви предмети в кои години се преподават на английски е грешна. Ще съм благодарна ако споделиш впечатления от Живка Савова и Росица Сотирова. А също и от Хитрова, ако тя е преподавала на дъщеря ти.

Кактусче, не знам коя фирма шие тениските, но в момента могат да се поръчат бройки в училището. Има и нови цветове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия