Горски дъхави цветя - за Мама ЮЛЧЕТО набра:)

  • 62 508
  • 602
# 285
И Борко търси или връстници или по-големи от него. Както казах на нас единствения проблем ни е бил в яслата и то отчасти и по тази причина. Борис казваше, че там били само бебета и не може да си играе с тях. Сега есента първо бяха смесени групи с по-големи деца и с негови връстници. Като го водя се вижда, че на всяка масичка са изкарали някакви играчки, не са много, даже са много зле от към играчки милите, но са поизкарали каквото имат на масичките и Борко се пуска от ръката ми и директно отива на някоя масичка да играе. Това също е хитро - така децата се разсейват от играчките още с влизането. Освен това децата от парка, с които е свикнал са там и може би това също е голям плюс  Peace

Алена, аз исках още вчера да те питам, но бързах, че имах уговорка да разгледам една болница  Blush
Не са ли малки за тези спортове? Какво мислят възпитателите? Аз до сега съм питала за тенис и ми казаха 5 години, същото и за Айкидо (баща му се занимава с този спорт). Може би за танците само стават  Thinking  Сподели моля те впечатления като походите малко  Peace
Виж целия пост
# 286
Ние има вътрешен затворен двор - само за кооперацията и сме си направили трева, която поддържаме всеки ден, беседка ....

Скрит текст:

Единият ни съсед е бивш футболист и децата му тренират от много малки, съответно поритват внимателно и  виждам колко добре се справят, вкл. Калоян.

Разговарях педагозите, казаха, че футболът е любим в ОДЗ-то. Явно им се търчи на децата:) Имаме оградено футболно игрище с врати на двора в ОДЗ-то, зимата са вътре в голямата зала.

Треньорът по таекуондо - много ми хареса - работи с деца от 1997г., завършил е НСА, доктор ли беше - не си спомням, но е треньор и в нац. отбор - отдаден човек, млад е ...

Етап от мин. година - на пролетния фестивал

Скрит текст:

Каза, че ги възпитават в уважение към партньора, не правят спаринг .....т.е не се бият един с друг, нека опита, ако не му хареса (което ме съмнява) ще го отпишем, може по всяко време.

Да споделя един момент от откриването на учебната година - започнаха с театър и приключиха с рисуване с темперни бои.... Калоян направи за мама есенен етюд

Скрит текст:
Виж целия пост
# 287
Добър деееееееееен Hug

Писали,писали.......Личи си,че вече е студено на вън Laughing

Маритке,работя да......в Детската градина.Тази година съм първа група с 30 такива дребосъчета като нашите Hug
По темата с бебетата-за сега няма начин,защото сме женени за две банки.Като се разведем след 3-4 години,със сигурност ще помисля по-сериозно по върпроса Peace

Теди,аз не работех когато забременях и родих Ивон.С Алекс също.Но ако е трябвало да избирам,със сигурност нямаше да се върна на работа.За мен тези 2-3 години в които съм била изцяло тяхна "собственост" са незаменими.Работа ще има и след нас Mr. Green
Как е коремчето?Помня ,че в началото ти беше тежко?!


Цветулке,много ми става мъчно като чета това за Алекси.При нас имаше 2 такива дечица ,но след вече месец на градина мога с удоволствие да кажа,че влизат усмихнати в групата без дори да питат за мама.
Скрит текст:
Лично за мен,начинът е гушкане,гушкане и само това.В първите две седмици въпросните две дечица ми бяха постоянно в ръцете,дори и когато другите спяха.Не сме ги насилвали да се хранят,просто вземах филийка хляб и ги питах дали искат от моята.Така постепенно започнаха с хапки от "моето" хлебче,после от "моята " супичка и т.н.Много е важно какъв е подхода в градината.Разбира се,не винаги имаш време да обърнеш внимание на всички,но с малко желание се намира начин Hug
Важно е обаче и как се отнасяте към проблема у дома.Ако той усеща,че ти или такото сте в див ужас  от това,което се случва с него положението няма да се промени скоро.Ако дори думата "Детска градина" го травмира,по-добре не я споменавай повече,след като се приберете у дома.Когато каже,че не иска,кажи-добре,сега няма и толкова.Докато сте у дома,се съгласявай с желанието му да не ходи,на другият ден е ясно,че пак ще го заведеш.Нека докато си е в къщи,да е освободен по-всякакъв начин от мисълта за ДГ.
Госпожите какво казват за него?Защо не пробвате поетапно пускане?Първо за 2 ч,после за 4,после взимане веднага след спане........
Поговори с тях и,ако има желание и от двете страни няма начин да не се получат нещата Hug

Алекс е записан на Народни танци,Приложни изкуства и Плуване.До сега е ходил два пъти на Приложни изкуства и е много щастлив.определено му действа успокояващо Hug
Футбола не го влече кой знае колко,та за сега ще го пропуснем.
Каката ходи на Плуване от 1-ва група,тази година е и на Английски език и Приложни изкуства.Треньорката по Гимнастика я иска от две години,но тя не искаше да ходи.Тази година май проявява интерес,та може би ще ходи и на това.
Забава си е за тях и разтоварване Peace
Виж целия пост
# 288
Здравейте, отново благодаря за споделените мнения и съвети (особено от Ади някои неща непременно ще приложа).
Теди, Алена, при вас е нормално да са спокойни, защото вече са се отделили от мама и тати. При нас е трудно, защото Алекси досега е бил центъра на вселената, всички за него се грижим, с него се съобразяваме (а баба му направо го боготвореше за добро и лошо). И сега изведнъж света му се срина  Rolling Eyes

От друга страна, Ади, както си писала, аз самата изпадах в див ужас и притеснение, особено след първите няколко дена като видях реакцията му. Първо, че аз самата не съм ходила на градина и второ, че едва снощи имахме родителска среща и най-накрая видях къде и горе-долу как се грижат за детето ми. Смятам, че това е направо гадно и жестоко спрямо родители като мен (да не говорим, че се отразява и на детето). До момента си водех детето на едно напълно непознато място, на което ми изтръгват детето от ръката, докато то се залива от рев и страх. След това на тръгване го виждам през прозорчето как се е вкопчил в шишенцето в ступор без никакво успокоение от никъде. Като получа информация и, че не се храни, и като започна и вкъщи да не се храни, е това вече ме паникьоса и мен  ooooh!

Вчера обаче е ял и на обяд и следобяд, а когато татко му го взел, казал, че госпожата разказвала много хубави приказки и даже можела да пее. На родителската среща успях да видя къде и в каква обстановка се грижат за детето ми. Послушах приказките и на госпожите и поне едната ми вдъхва много голямо доверие (тази, дето пее  hahaha). Другата се държи като учителка по математика на 6-и клас  ooooh!

Вчера Алекси се нахрани дори и в къщи и се надявам да успее да се адаптира, и да видя поне минимален напредък, т.е. да се задържи поведението от вчера  Praynig

Ади, вчера ни четоха възрастовите характеристики на децата от тази възраст. Предполагам и при вас има такива. Дали може да ги пратиш за да ги прочета?
Виж целия пост
# 289
Ади,сега като каза си спомних,че си г-жа Ади:) банките са гадни да.ние също сме женени за една,но след няма и година вече се развеждаме,а вноските са ни много минимални,та дори не с еусеща,но имаме и лизинг на кола.това са ни женитбите.ама вие пък си имате жилище (заради него л исе оженихте),а ние сме на наем и имаме малък,гаднярски апартамент,който мноооого мечтая да сменя! абе въртя-суча да напасна нещата така,че да съм доволна,ама ще видим:)

цветулке и мен ми се къса сърцето като те чета.ама честно! наистина неискам да съм на твое място.не ми се развиват тероии сега,но една от директорките на детските градини,които посетих с цел да запиша в някоя Алето ми разказа една случка на дълго и широко,но с две думи: децата абсолютно много точно усещат как се чувства родителя.ако той се страхува,чувства се неудобно,виновен,тъжен и несигурен от факта,че детето му отива в детската градина се предава на 100% на детето и обратното.и това как може да с еобърне,ако е в негативна посока,но аз незнам.....лесно и е на нея д ами каже: "ти просто бъди весела и спокойна и ни се довери на 101%,за да е всичко ок наистина" то не е "по заповед на щуката" това:) аз на твое място бих напуснала работа,но не те съветвам това разбира се,защото вс епак ти чета постовете и разбирам,че неможеш:( стискам палци да се успокои Алекси,както и ти!
Виж целия пост
# 290
cvetulka  Hug много се радвам, че има светлинка в тунела и ще се радвам скоро да споделиш, че всичко е спокойно   bouquet
Виж целия пост
# 291
Теди,аз не работех когато забременях и родих Ивон.С Алекс също.Но ако е трябвало да избирам,със сигурност нямаше да се върна на работа.За мен тези 2-3 години в които съм била изцяло тяхна "собственост" са незаменими.Работа ще има и след нас Mr. Green
Как е коремчето?Помня ,че в началото ти беше тежко?!

Така е, Ади, права си  Peace Може да ме помислите за луда, обаче аз наистина си мислех, че второ такова предложение няма да получа и за мен това беше мечтаната работа, обаче за 2 години много неща се бяха променили, нямаше нищо общо с това, с което бях запозната преди да забременея (Аз бях 6 месеца на временен д-р, преди да забременея и после когато Борко беше на 10 месеца ми предложиха постоянен).
Сега вече разсъждавам съвсем различно  Peace

Аз си мисля да запиша Борко на плуване, обаче едно ме притеснява - да не се разболее, защото все пак зима идва и ще излиза оттам затоплен  Rolling Eyes

Цвети, според мен скоро нещата и при вас ще си дойдат на мястото и Алекси ще свикне с новостите в живота му  Hug
Виж целия пост
# 292
Теди,при нас плуването е само сутрин и децата не излизат от ДГ.
Виж целия пост
# 293
Теди,при нас плуването е само сутрин и децата не излизат от ДГ.


Ясно  Peace Защото аз ако го водя, ще бъде или в някой от спортните центрове или в х-л Аква - при нас има уроци и с познаваме с треньора, но така или иначе ще има едно излизане от хотела и вървене до колата, която и на минута да е от вратата, то му стига да го духне студения морски вятър, аз точно така се бях разболяла една зима... та съм в чуденка и най-вероятно ще го запиша на пролет  Peace
Виж целия пост
# 294
Е да,в този случай и аз бих записала на пролет Peace
Виж целия пост
# 295
Теди,при нас плуването е само сутрин и децата не излизат от ДГ.

има детски градини с басейни в тях? или съм пропуснала това инфо през целия си живот,или съм забравила.училищата ни в бг знам,че доста от тях имат басейни,ама за детските градини м исе губи......ами в швейцария може да забравите за такова нещо.нямам информация в нито една детска градина д аима басейн,а дори и за училищата не съм сигурна. аз също съм се насочила към плуване,но тук истинско плуване за 3 годишни няма.само се плицикат във водата на този етап.това и аз мога д аму го осигуря без да го водя на курс.предполагам другата година ще го запиша на истинско плуване.на муз. инструмент също ми се иска,но и за него  емалко малък на 3 години.
Виж целия пост
# 296
Да,Маритке в нашата ДГ има басейн,физкултурен и музикален салон Peace
Чувала съм и за др.градини с басейн Peace
Виж целия пост
# 297
Да, и в Бургас има такива градини, но нашата до колкото знам има музикален кабинет, за басейн съм сигурна, че няма, за друго не знам.
Аз съм присъствала на урок на деца в Аквата в Бургас и не се плицикат  Peace  Това, което аз видях беше - децата прегърнали едни като буйове и ритат с крачета и се придвижват от единия край на басейна до другия, като се движат по краищата на басейна, а треньора е над тях и ги наблюдава и наставлява  Peace
Виж целия пост
# 298
При нас целите които си поставя треньорката за 1-ва група са да се научат да лежат във водата и да потапят глава,което за 3 год дете страхотен страх.Ще го видим Ал как ще се справя.Ивон е супер бъзла,но за 3 год плуване в ДГ вече спокойно плува с една ръкавелка ,знае стиловете и скача от скок във вода.Вервайте ми,това огромно постижение за нея Laughing
Виж целия пост
# 299
Ехее, браво на Ивон! Тя знае повече от мен, аз стиловете не ги знам, плувам това дето се замахва с ръцете напред и по гръб  Laughing

Борко още като го къпем от време на време в коритото, защото той обичайно се къпе прав с баща си  , та когато е в коритото ги прави тези неща - да си потопи цялата глава под водата, но като е по гръб, ако е по корем не знам как ще му е  Laughing

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия