С ЮНЧЕТА засмени, вече сме в родени!

  • 36 498
  • 737
# 360
Ive, doki mi dade napravlenie kato me pregleda vchera, poneje nali bebo beshe golemichuk, ta za da mi se stegne perineumyt i posle shte hodq i za korema, che oshte ne mi se e pribral. Toq pich dnes mi obqsnqva na edni kartinki kude e klitorut i vaginata, a az go gledam susredotocheno i migam... Kaza, che stqganeto na perineuma se pravi, za da ne mi izpadnat organite pri nqkoe po-seriozno natovarvane. Samata terapiq e s edin elektrod, koito ti vkarvat otdolu i toi stqga vuprosniq muskul. Po-natatuk shte trqbva az da stqgam i shte mi davat za domashno az da si se uprajnqvam.
Виж целия пост
# 361
Ахааааа, ми ще ти препоръчат упражненията на Кегел сигурно, Фешънче.
Виж целия пост
# 362
Здравейте,

днес водих малката на преглед - за един месец е качила 1300 гр. и е пораснала с 5 см. Сега е 4.700 кг. и 58 см. Лекарката пак каза, че съм я била прехранвала (нормата била 600-1000 гр. и 1-4 см. за първия месец), аз само се усмихнах. Постоянно ме пита дали й давам вода, казвам й, че малката не я иска, за да не ми досажда вече. Биха й ваксина и малката поплака през деня, сега я пових, нахраних и заспа. Спи вече 3 часа сигурно, много дълбоко, май ще си купя още една пеленка с лепенки, че иначе все се развива, като я повивам, а това явно много я успокоява.

Вместо да си легна с малката снощи, стоях до 3 ч. После станах рано, защото тя е в много добро настроение сутрин и иска да разглежда къщата. Сега едвам гледам. Взех си още 2 книжки за бебета, сред които "В търсене на изгубеното щастие" на Джийн Лидлоф, която нямам търпение да прочета. Откакто правя нещата от книжката на Харви Карп, забравих какво са колики. В момента, в който дребосъчката започне да се пъне, свива и реве, следвам петте стъпки и тя се успокоява мигновено. Това е най-доброто нещо, което съм чела, за успокояване на малки бебета. Харесала съм си едно кенгуру на Ergo Baby и сега следя за оферти, защото иначе е доста скъпо.

Днеска ходихме на разходка, ама след ваксината малката беше доста кисела, дори бибата не я успокои особено. Лекарката ми повтори да не й давам залъгалка, ама то ако дребната няма нещо в устата, разходката е невъзможна, а да вървя с бебе, което ми виси от гърдата, ми се струва непостижимо Simple Smile

Отивам да си мия зъбите, ще накърмя бебето пак и ще лягам, че иначе голяма депресия Simple Smile
Виж целия пост
# 363
Здравейте мамчета,

Днес бебка беше добричка и имахме много хубав ден. Тя за първи път спа 5 часа и половина без да се събуди и мама и татко успяха да свършат много задачки. Сутринта я заведохме да и направят снимки за паспорт, аз си мислех че ще ни отнеме часове, но фотографката беше много бърза и успя да я хване за една минутка в правилната поза. Сложихме я на земята на един матрак и тя милата се ококори от светкавицата и снимките станаха супер.
След това отидохме до общината да я регистрираме и до полицията да подадем документи за паспорт и до седмица ще е готов, имаме си билети за БГ и на 15ти август живот и здраве ще летим за Варна. Надявам се всичко да мине лесно и да няма много проблеми. Ако този полет е ок и малката не пищи много в самолета се каним зимата да ходим някъде на топло на почивка с нея...но да видим как ще са нещата тогава.

Мами да ви попитам вие давате ли витамин Д на малките? Тук е задължителен, но на Ева и се появяват колики от тези капки и ги спряхме временно да видим дали има ефект. Откакто не ги взимаме мисля че няма проблеми с коремчето, спокойна е...спинка и яде нормално и проплаква от време на време. Докато е будна все се чудя как да я занимавам, много е малка още, а аз така искам да си играя с нея Laughing

Много ви се смея на лайняните истории, ние сме нямали такива изпълнения..памперсите са наакани, но до сега никога не е протичало, но всичко си има първи път предполагам.

Лека вечер, че ние се събудихме и ще трябва да ядем
Виж целия пост
# 364
tancheto_halacheva за помощта от социалните ми казаха,че щом съм пуснала документите през юли,да чакам пари края на август/това е за София/ ooooh!
Виж целия пост
# 365
Здравейте мамчета,

Днес бебка беше добричка и имахме много хубав ден. Тя за първи път спа 5 часа и половина без да се събуди и мама и татко успяха да свършат много задачки. Сутринта я заведохме да и направят снимки за паспорт, аз си мислех че ще ни отнеме часове, но фотографката беше много бърза и успя да я хване за една минутка в правилната поза. Сложихме я на земята на един матрак и тя милата се ококори от светкавицата и снимките станаха супер.
След това отидохме до общината да я регистрираме и до полицията да подадем документи за паспорт и до седмица ще е готов, имаме си билети за БГ и на 15ти август живот и здраве ще летим за Варна. Надявам се всичко да мине лесно и да няма много проблеми. Ако този полет е ок и малката не пищи много в самолета се каним зимата да ходим някъде на топло на почивка с нея...но да видим как ще са нещата тогава.

Мами да ви попитам вие давате ли витамин Д на малките? Тук е задължителен, но на Ева и се появяват колики от тези капки и ги спряхме временно да видим дали има ефект. Откакто не ги взимаме мисля че няма проблеми с коремчето, спокойна е...спинка и яде нормално и проплаква от време на време. Докато е будна все се чудя как да я занимавам, много е малка още, а аз така искам да си играя с нея Laughing

Много ви се смея на лайняните истории, ние сме нямали такива изпълнения..памперсите са наакани, но до сега никога не е протичало, но всичко си има първи път предполагам.

Лека вечер, че ние се събудихме и ще трябва да ядем
Simple Smile  Ххехехехе  лайняни и напикани истории колкото щеш. Аз имах една туко що. В три часа вечерта и да видиш как набързо се събудих Simple Smile като ме обля един топъл фонтан .... хахаха
За витамин Д, да ти кажа мойта педи ми го изписа вчера и ми каза, че това било " превантивна мярка " цитирам я дословно Simple Smile !!! Още не съм купила капките събирам  инфо за тях и тогава чак ще решавам да ги взимам ли за малкия или не Simple Smile упсех на теб и бебенцето и много хубаво си направила. Щом си я усетила, че тези капки не ѝ влияят добре- спирай ги !!!
 Peace
Виж целия пост
# 366
Ох и нас ни чакат 2 всксини,понеже ще бия и за ротавирус... Sad кий знае какви са страничните ефекти после
За вит д е добре да се дава-аз не бях сериоьна докато лекарката не я притесни едно постоянно притреперване на гери и и увеличи дозата.сега съм супер стриктна защото и аз се притесних. Честно казано не ми се вярва от Д-ро да са коликите. Аз бих го давала,-ама ти си знаеш
Виж целия пост
# 367
tancheto_halacheva за помощта от социалните ми казаха,че щом съм пуснала документите през юли,да чакам пари края на август/това е за София/ ooooh!
Същото е и за Благоевград!!! То пък големите пари дето ги отпускат за бебенца .... направо да се чудиш къде да ги похарчиш!!! Ама те такова е в нашата мила родина Simple Smile
Мерси и успех  Peace
Виж целия пост
# 368
Ох и нас ни чакат 2 всксини,понеже ще бия и за ротавирус... Sad кий знае какви са страничните ефекти после
Аз съм доста против ваксините защото наскоро четох една книга за световната конспирация и може да ми се смееш, само че там пишеше точно как преди години, ваксините които са били на нашите родители и на нас дори, предизвикват редица други болести и не се знае на кой организъм как  ще повлияят. Аз на 25 съм на лекар заедно с бебенцето за ваксина и взех та обясних на лекарката ни, че не съм много " ЗА " ваксините и тя ми вика колко били полезни и как предпазвали от еди какво си- а това , че вредят на друго не се гледа.... но както и да е, в такъв свят живеем Simple Smile
Виж целия пост
# 369
Аз за близнаците добре облажих,но ако реално разчитах на тия пари,за никъде нямаше да стигнат
Виж целия пост
# 370
Аз за близнаците добре облажих,но ако реално разчитах на тия пари,за никъде нямаше да стигнат
Леелееееее има и други мами които не спят Simple Smile Simple Smile Simple Smile хахахахаха . Аз съм пуснала тука едни дъждове едни гръмотевици и малкия отнесе плувката. Мрънка си нещо до преди малко ама е сега вече изплѝл бибата и .... спи непробудно Simple Smile ( докато не огладнее след час- два ).
Аз за помощите разчитам единствено на тази която е за майки студентки. ТЯ е сума която си заслужава чакането и нервките иначе онея 25о лв за раждането дето ги дават.... та това са ми памперсите на детето за 5 месеца ( в най- добрия случай ) и добре, че кърмя иначе ако требваше и храна да си купувам постоянно, за къде по напред Simple Smile Simple Smile   Peace Shocked
Виж целия пост
# 371
Ох и нас ни чакат 2 всксини,понеже ще бия и за ротавирус... Sad кий знае какви са страничните ефекти после
За вит д е добре да се дава-аз не бях сериоьна докато лекарката не я притесни едно постоянно притреперване на гери и и увеличи дозата.сега съм супер стриктна защото и аз се притесних. Честно казано не ми се вярва от Д-ро да са коликите. Аз бих го давала,-ама ти си знаеш
Канари какво притеперване е имала Гери?
Оф моята спа от 9 до 2 и оттогава спи 10 мин,приплаче и така...вчера не е яла,повръща на фонтан,яде ми 2 пъти тая нощ по 60 мл,има яки газове отново,пръцка миличката и се гъне и се мъчи.На педи звънях вчера,тя нормално било,имала колики,нормално било да не яде всеки път по 80-90,е ок ма се сабират 2 дена е яла по 250 мл общо за деня и все заспива,на цицата заспива.на шишето заспива,тая педиатърка почва да ме дразни,като и звъннах да дойде в къщи след като ни изписаха,ще си счупи краката да дойде и да бърза,щото 50 кинта,не са за изпускане,и ММ я взе даже с колата,че и я върна след това.Сега като и звънна и ми мъца по телефона само,както съм набрала тая нощ.ще и звънна и ще я навра в на кучето гъза.
250 лв ли е тая еднократна помощ ?
Виж целия пост
# 372
Ох и нас ни чакат 2 всксини,понеже ще бия и за ротавирус... Sad кий знае какви са страничните ефекти после
За вит д е добре да се дава-аз не бях сериоьна докато лекарката не я притесни едно постоянно притреперване на гери и и увеличи дозата.сега съм супер стриктна защото и аз се притесних. Честно казано не ми се вярва от Д-ро да са коликите. Аз бих го давала,-ама ти си знаеш
Канари какво притеперване е имала Гери?
Оф моята спа от 9 до 2 и оттогава спи 10 мин,приплаче и така...вчера не е яла,повръща на фонтан,яде ми 2 пъти тая нощ по 60 мл,има яки газове отново,пръцка миличката и се гъне и се мъчи.На педи звънях вчера,тя нормално било,имала колики,нормално било да не яде всеки път по 80-90,е ок ма се сабират 2 дена е яла по 250 мл общо за деня и все заспива,на цицата заспива.на шишето заспива,тая педиатърка почва да ме дразни,като и звъннах да дойде в къщи след като ни изписаха,ще си счупи краката да дойде и да бърза,щото 50 кинта,не са за изпускане,и ММ я взе даже с колата,че и я върна след това.Сега като и звънна и ми мъца по телефона само,както съм набрала тая нощ.ще и звънна и ще я навра в на кучето гъза.
250 лв ли е тая еднократна помощ ?
Яхнала си метлата! То да ти кажа и аз да бях и аз щях да се издразня и да се разправям с нея. Значи, моя малкия сладур също си заспива на гърдата и в момента в който го сложа на креватчето се събужда и започва да мрънка, взимам го аз, слагам го пак на гърдата и суче каквото суче ( около 5-10 минутки ) и пак заспи... и така няколко пъти. За храненето е нормално когато го мъчат бебчето коликите да не яде както е яло преди това. Изморява се като го боли и като се гърчи от тях и ти като го сложиш на гърда и то хапне малко, успокои се и заспива! Но за всеки случай говори с педиатърката пак. Направо отивай при нея в кабинета, така по телефона не си е работа, щот така много лесно може да те отбие и да те пусне по нанадолното ( което вече го е направила, както подразбрах от поста ти ). Така че отивай там на място и започвай да я заливаш с въпроси. Каквото те притеснява я питаш и ако пак ти мънка и не си доволна от нея- сменяш я. Аз съм на тоя принцип. Искам да съм спокойна и да знам, че на педиатъра ще мога да разчитам 24 часа и, че ще може винаги да ми помогне и да ми даде адекватен съвет, не само да ми говори заучени фрази и да ми мрънка...
Успех миличка Simple Smile и не се тревожи за бебчето  Peace    Hug
Виж целия пост
# 373
Ами на опееделено време притреперваше с крачета все едно и е студено.мислех че е нормално докато не го направи при лекарката и тя не остана доволна.сега обаче най-после поспря,но оттогава не пропускам двойната доза вит д, че изпитвам ужас от рахита.

Аз никога не спя Wink на оклло 2 ч и поливина ви правя проверки Simple Smile

Венива,повечето минахме през това..ще се израсте,но трябва време,ужасно е и е изтощително но няма как...
Виж целия пост
# 374
Veni, според мен е почти невъзможно да се получават колики от витамин Д - все пак е само по 1 капка на ден, освен това е разтворен в мастна субстанция, защото е мастноразтворим .... даже по-скоро да успокои коремчето като създаде мазен филм върху лигавицата. Много силно ти препоръчвам да се консултираш с педиатър, преди да спреш витамин Д. Освен рахит, може да има проблеми с израстването на зъбите и със затварянето на фонтанелата.

Наш ерген вече втора нощ спи от 1 до 6:30, а после мама му си поспива от 7:30 до 9:30. Така съм съгласна, но пак съм си като зомби, де:) Много се дразня с тоя Колийф как се капе в манджата половин час преди ядене - то сутрин е невъзможно да се даде, защото аз спя, а чуя ли го да мрънка от глад - къде ти чакане още половин час! А точно сутрешната кърма е с повече воднисто и богато на лактоза предно мляко заради задържането през нощта (по-голяма пауза без цедене и сукане). Пък точно лактозата прави коликите, а Колийф съдържа лактаза - ензим, който я разгражда. Това си е биологична молекула и трябва да се активира - няма начин, ще си чакаме половин час, важното е, че действа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия