Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 32

  • 56 309
  • 735
# 720
В грешка си!Ако не ги взема ги връщат и ще си ги взема евентуално следващия месец.Ако и тогава ги изпусна губя двата месеца!Случвало ми се е!

Абсурдно е пощите да ти засмучат парите за два месеца,защото не си ги потърсила.И не ги връщат на следващия ден със сигурност.Ти потърси повече информация.Ако пък вашата поща си позволява такива фриволни действия,сигнализирай

Защо не си на карта?
Абсолютно съм съгласна с Елфита. Няма такова нещо. Значи някой си позволява повече отколкото има правомощие....никой няма да ти вземе парите след един ден, ако не си ги потърсила..абсурд.
Виж целия пост
# 721
В грешка си!Ако не ги взема ги връщат и ще си ги взема евентуално следващия месец.Ако и тогава ги изпусна губя двата месеца!Случвало ми се е!

Абсурдно е пощите да ти засмучат парите за два месеца,защото не си ги потърсила.И не ги връщат на следващия ден със сигурност.Ти потърси повече информация.Ако пък вашата поща си позволява такива фриволни действия,сигнализирай

Защо не си на карта?
Защото , ако живее примерно в село Богдан там няма банкомат.Има само клон на пощата , а банкомата е в Карлово.Не всички живеят в Сф, Плд и т.н.
Виж целия пост
# 722
здравейте,искам да попитам  Confused
синът ми е роден на 30-ти миналия месец и по принцип този трябва да подам за детски...но ЛЛ не може да ми даде бележка за имунизациите,тъй като първата която ще сложи ще е на 03.12.
в такъв случай не мога да подготвя пълния комплект за детски ..има ли друга бележка,която може да се подаде? newsm78

ЛЛ  издава бележка, че всички ваксини до момента са му поставени. Няма причина да ти откаже Peace

вчера бях при нея и ми каза,че не можела да ми даде,тъй като не била сложила ваксина до момента... newsm78
от социалните днес ми отказаха да ми приемат док,защото нямам такава бележка...
явно ще пропуснем този месец Thinking
Виж целия пост
# 723

Защото , ако живее примерно в село Богдан там няма банкомат.Има само клон на пощата , а банкомата е в Карлово.Не всички живеят в Сф, Плд и т.н.

Това беше първото ми предположение,че нямат банкомат в населеното място.Но тя не ми отговори

Ако й прибират детските от пощата,както тя описва,пак ще е по-добре на карта да са.Все на 1-2 месеца ще отскочи до населено място с банкомат.


явно ще пропуснем този месец Thinking

В епикризата на бебето от родилното са написани,поставените ваксини.На тази база педиатърът ще ти издаде бележката за социалните.Нормално е да не ти приемат документите без тази бележка
Виж целия пост
# 724
здравейте,искам да попитам  Confused
синът ми е роден на 30-ти миналия месец и по принцип този трябва да подам за детски...но ЛЛ не може да ми даде бележка за имунизациите,тъй като първата която ще сложи ще е на 03.12.
в такъв случай не мога да подготвя пълния комплект за детски ..има ли друга бележка,която може да се подаде? newsm78

ЛЛ  издава бележка, че всички ваксини до момента са му поставени. Няма причина да ти откаже Peace

вчера бях при нея и ми каза,че не можела да ми даде,тъй като не била сложила ваксина до момента... newsm78
от социалните днес ми отказаха да ми приемат док,защото нямам такава бележка...
явно ще пропуснем този месец Thinking
Дано не бъркам, но мисля, че цялата документация от родилното - мерки, теглилки и ваксини, се предоставят на ЛЛ. Той на база на тях издава бележка, че ваксините за възрастта са поставени.
Моля, някой да ме поправи, ако греша.

ПС. ПИБ - София, няма все още.
Виж целия пост
# 725
здравейте,искам да попитам  Confused
синът ми е роден на 30-ти миналия месец и по принцип този трябва да подам за детски...но ЛЛ не може да ми даде бележка за имунизациите,тъй като първата която ще сложи ще е на 03.12.
в такъв случай не мога да подготвя пълния комплект за детски ..има ли друга бележка,която може да се подаде? newsm78

ЛЛ  издава бележка, че всички ваксини до момента са му поставени. Няма причина да ти откаже Peace

вчера бях при нея и ми каза,че не можела да ми даде,тъй като не била сложила ваксина до момента... newsm78
от социалните днес ми отказаха да ми приемат док,защото нямам такава бележка...
явно ще пропуснем този месец Thinking

Е що за глупост е това, идеята е бележката да е, че посещава редовно консултации също, ми като няма навършени месеци за имунизация според календара, няма как да е сложила ваксина, що се прави на чукната тази ваша ЛЛ, не разбирам. Отиди пак и йкажи, че ти тряба тази бележка за детските и че не касае само ваксините, а и посещението за консултация.
Виж целия пост
# 726
идеята е бележката да е, че посещава редовно консултации

Не е това идеята на бележката.Гледат се ваксините.Новородено бебе има поставени 2 ваксини в родилното.Педиатърът просто се прави на дърво.Масово се издават такива бележки на база епикризата от родилното
Виж целия пост
# 727
Да , епикризата от болницата се прилага към картона на бебето и на тази база Джи Пи То издава бележка - един вид удостоверява ,че са сложени необходимите ваксини за възрастта . Ми тя първата ваксина от ЛЛ може да се забави ( например ако бебето е неразположено и не е подходящо да му се поставя ) .
Виж целия пост
# 728
от социалните днес ми казаха,че закона е такъв-след поставяне на първата имунизация
а ЛЛ вчера каза,че тя не  е поставила и не може да ми напише
явно има начин,но или ЛЛ не го знае или се прави на отвеяна newsm78
благодаря мн за бързите и компетентни отговори,ще ходя да се разправям пак  bouquet Hug
Виж целия пост
# 729
A за Пощенска Люлин някаква информация?
Все още няма...
Вече има  Peace
Виж целия пост
# 730
здравейте,искам да попитам  Confused
синът ми е роден на 30-ти миналия месец и по принцип този трябва да подам за детски...но ЛЛ не може да ми даде бележка за имунизациите,тъй като първата която ще сложи ще е на 03.12.
в такъв случай не мога да подготвя пълния комплект за детски ..има ли друга бележка,която може да се подаде? newsm78

ЛЛ  издава бележка, че всички ваксини до момента са му поставени. Няма причина да ти откаже Peace

вчера бях при нея и ми каза,че не можела да ми даде,тъй като не била сложила ваксина до момента... newsm78
от социалните днес ми отказаха да ми приемат док,защото нямам такава бележка...
явно ще пропуснем този месец Thinking
Личния няма право да ти откаже бележка.На бебета се слагат всеки месец ваксини и е нормално да се закъснее с някое поставяне ако детето се разболее, и какво правим тогава..Сигурно половината майки ще са със спрени детски.
Виж целия пост
# 731

Мерси Аморче  Hug
Виж целия пост
# 732
В Сливен дали има превод на детски?
В 11 ч. проверих и нямаше /ПИБ/
Виж целия пост
# 733
идеята е бележката да е, че посещава редовно консултации

Не е това идеята на бележката.Гледат се ваксините.Новородено бебе има поставени 2 ваксини в родилното.Педиатърът просто се прави на дърво.Масово се издават такива бележки на база епикризата от родилното

Редовното посещение на консултации също се гледа, не подавам за сефте, от мига в която въведоха дези бележки си го спомням - пак заради ромите стана, избухна епидемия от Морбили и то точно в ромски махали във Варна, така че идеята беше, че редовно посещават децата консултации и че са ваксинирани. Съвкупна е бележката.  Peace
Виж целия пост
# 734
Редовното посещение на консултации също се гледа, не подавам за сефте, от мига в която въведоха дези бележки си го спомням - пак заради ромите стана, избухна епидемия от Морбили и то точно в ромски махали във Варна, така че идеята беше, че редовно посещават децата консултации и че са ваксинирани. Съвкупна е бележката.  Peace

И как точно редовните консултации ще те предпазят от морбили???Може да се ходи на консултации редовно и да не се поставят ваксини или да не се ходи редовно,а само за ваксини.Или ваксините са всеки месец?

Идеята на бележката е да се представи,че детето се ваксинира според Имунизационния календар на Република България.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия