От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 25 384
  • 754
# 495
Поли, от миналата година изчислението не е година и осем месеца, а две години назад. Изчислява се от деня, преди да излезеш в 45-дневния болничен за раждането! Ако си работила 11 месеца, ти трябват още 13, за да се изчисли... ако имаш друг трудов и съответно осигурителен стаж преди това, независимо кога е бил, например работила си още 4 месеца някъде... вземат ти се 11-те месеца, вземат  се и 4-те месеца от преди 3 години /примерно/ и са ти необходими още 9 месеца... и като нямаш повече сумарно трудов стаж, за тези девет месеца базата е минималната работа заплата, в случая - 310 лева. Дано ме разбрахте Simple Smile Аз преди да изляза в 45-дневния болничен, ще имам година и 3 месеца трудов и осигурителен стаж. Трябват ми още 9 месеца, за да ми изчислят майчинството. Тях ще вземат на база 310 лева.


http://www.noi.bg/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/1860-ma13

В т.8 е описано точно как се изчислява размера на майчинството за първата година. И както и аз написах, не се излислява до деня, преди да излезеш в 45-дневния болничен за раждането, а до месеца предхождащ излизането в отпуск преди раждане, т.е м.Декември, в случая.
Виж целия пост
# 496
охххх аз да ви се похваля  Laughing идва буря   Hands Clap ще се живее днес
Виж целия пост
# 497
Поли, прости греха ми, че нарекох "болничен", 45-дневния отпуск  Joy Мале, опитах се да бъда полезна, не да те засегна. Не се впрягай  Peace Не съм от "безгрешните", а от тези, които споделят информация, която се надявам да помогне на някого   bouquet
Виж целия пост
# 498
Йо, много ми допадат разсъжденията ти за "лекарствата". Препоръчвам ти във фейсбук да намериш страницата на био магазин Терра верде. Варненски е, но имат супер интересни публикации.
Относно месото, пилешкото освен ако не е домашно е възможно най-лошия вариант за прием на месо. Блъскат го с всякакви химии, антибиотици, хормони и други прекрасности.
Относно изчисляването на майчинството, за да имате право трябва да имате 12 м стаж, в който са ви осигурявали за общо заболяване и майчинство. Ако са пропуснали тази част горите. За изчисляването се гледат последните 2 г. Ако няма данни за всички 24 м се взема минималната заплата. Не могат да ти вземат под внимание нещо от преди 5 г например. Болничните пък ако са без нито 1 ден прекъсване не оказват влияние върху размера на обезщетението. И все пак темата за майчинството счетоводно са най-компетентни и ще отговорят подробно и точно за всеки казус
Виж целия пост
# 499
Йо, много ми допадат разсъжденията ти за "лекарствата". Препоръчвам ти във фейсбук да намериш страницата на био магазин Терра верде. Варненски е, но имат супер интересни публикации.
Относно месото, пилешкото освен ако не е домашно е възможно най-лошия вариант за прием на месо. Блъскат го с всякакви химии, антибиотици, хормони и други прекрасности.
Относно изчисляването на майчинството, за да имате право трябва да имате 12 м стаж, в който са ви осигурявали за общо заболяване и майчинство. Ако са пропуснали тази част горите. За изчисляването се гледат последните 2 г. Ако няма данни за всички 24 м се взема минималната заплата. Не могат да ти вземат под внимание нещо от преди 5 г например. Болничните пък ако са без нито 1 ден прекъсване не оказват влияние върху размера на обезщетението. И все пак темата за майчинството счетоводно са най-компетентни и ще отговорят подробно и точно за всеки казус


Напълно ЗА коментарът относно майчинството  smile3521

Само ще допълня,че за да се взима майчинство по този параграф, всяка трябва да е на трудов договор иначе ще взима майчинство от социалните.

Ето защо ме посъветваха точно преди да дойдат 45 дни преди раждане да си намеря фирма към която да ме назначат и да си платя поне 5-10 дни осигуровки,защото в момента не работя, и така да се възползвам от 90% от осиг.доход за първата година и по 310 лв за втората. За мен е все пак ОК,защото ще ми липсват около година осигуровки,но пък държавата ще ми вземе под предвид 310 лв. Малко объркано го написах,но дано ме разберете.
Виж целия пост
# 500
Добре дошла,  polly2904   bouquet

Момичета,
мечтая си и аз да взема болничен и да се радвам на първата си бременност у дома. Още повече, че работното ми място е непоносимо и хората са далеч от представите ми за добър колектив.  smile3512
Проблема е, че ползвайки правото на болничен, автоматично си намалям и без друго анемичното майчинство. Направо съм в безизходица...

Дики, аз съм абсолютно на същия акъл - искам час по-скоро да изляза в болничен. Обаче ще питам док може ли да ми даде чак на прегледа който е в края на месеца.

Аз съм чела много по темата понеже го планирам отдавна и не мисля, че това влияе за майчинството. Но може и по-опитни мами да кажат.

С тези 180 дни.. Аз съм ползвала 15 дни в началото на годината, сега значи ли, че ми остават с 15 по-малко?

По темата с витамините - пия Огестан, който е с куп полезни съставки освен фолиевата киселина. Нищо друго засега ни трябва, каза док. Пия го обаче още преди да забременея, и се продължава мисля до към средата на бременността...

И честит празник на всички именички! Много да сте щастливи и здрави, за другото си имате потенциал   bouquet  bouquet  bouquet



Виж целия пост
# 501
Здравейте, приемате ли нови мами  Simple Smile
С термин 11 март съм, втора бременност Simple Smile
Лека бременност на всички с прекрасен финал  Peace
Виж целия пост
# 502
аз приключвам до тук....missed.....последва кюртаж...не съм на себе си.....................момичета-успех
Виж целия пост
# 503
Илиянче, миличка, знам колко ти е тежко  Hug Hug Hug
Наплачи се здраво.
Виж целия пост
# 504
Iliana_85,  Hug
Много съжалявам. ..
Но няма да се отчайваш, ще чакаме да ни кажеш в коя от следващите темички си се включила   bouquet
Виж целия пост
# 505
аз приключвам до тук....missed.....последва кюртаж...не съм на себе си.....................момичета-успех

Не знам какво да ти кажа, освен да гледаш напред и скоро да се включиш отново в подобна тема.
Това са ми най-големите страхове, нещото което ми пречи да се зарадвам на бременността.
Виж целия пост
# 506
iliqna_85 ужасно много съжалявам. Но горе главата. Много се надявам скоро да се включиш в някоя от другите подобни теми. Стискам палци и успех! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 507
Да допълня, че социалното майчинство е само 1 година и цели 100 лв.
Iliana_85  Hug
Виж целия пост
# 508
Ох, Илиянче...   Cry
Поплачи си... Но никога не губи вяра и кураж! Ще ни липсваш много!  Hug
Виж целия пост
# 509
аз приключвам до тук....missed.....последва кюртаж...не съм на себе си.....................момичета-успех

Мамка му, очите си изплаках.

Бъди смела, не сега, когато успееш... И продължавай да вярваш в чудеса.
И за мен това е голм страх, но гледам изобшо да не го допускам в съзнанието си, защото ще се побъркам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия