ИСТАНБУЛ 24

  • 55 960
  • 723
# 45
Здравейте, момичета!

Настъпи моментът да се запиша в прекрасната ви тема, при условие, че преди седмица се прибрах от петото си поредно посещение в Истанбул. Прекрасен град, прекрасни моменти, и всеки път се връщам от там все по влюбена! Laughing
Тази година ходих два пъти - пролетта пътувах със Запрянов и останах сравнително доволна, а понастоящем самостоятелно със съпруга ми.
Разбира се, планирам и трето посещение за тази година, само дано плановете ми се реализират скоро. Laughing
Приятно прекарване на заминаващите! Hug

ПС: Сосче, Мимии, драго ми е  Hug
Виж целия пост
# 46
Малвина~Ина , добре си ни дошла!  Hug
Разкажи къде ходи, какво видя и снимчици може.  Joy





Виж целия пост
# 47
Ох, бре Мимии, много ме мързи! Laughing Hug
Ама в кратце ще напиша... Mr. Green

Заминахме си ние супер непредвидено, като даже нямахме резервация за хотел, та от автобуса си направихме такава.  Laughing
Отседнахме в малко бутиково хотелче на име "Аладин" в Султан Ахмет. Ето го хотелчето: http://www.hotelalaaddinistanbul.com/index.php  Много съм доволна от престоя си в него!
Общо взето бяхме там по време на Рамазана и вечeрно време беше една малка лудница (снимки по-надолу). През деня беше много приятно за разходка в тази туристическа местност, вечерта си пробиваш път с лакти, за да си намериш пролука да минеш.  Laughing
Много хора отиваха там за ифтар, а и общината им беше осигурила страхотна програма всяка вечер.
Трудничко си намирахме къде да хапнем вечерно време, поради факта, че вечер заведенията бяха претъпкани, но пък "Ортаклар" се оказа съвсем близо до нас, а там храната е повече от вкусна! Препоръчвам го с 5 ръце! Laughing
Иначе този път успях да се поразходя до различни местности, които не бяха предвидени за посещение предварително. Посетих местност на име "Флория" - прекрасно място, ходих до Cevahir Mall, но аз и преди съм го посещавала, ходихме до азиатската част и се разходих по улица "Багдад", разходка с туристически автобус също влезе в програмата, традиционно - Таксим, Гези парк, Истиклял, а и всяка вечер блажено си похапвах вкусотийки в "Мадо", Аксарай. Общо взето много се впечатлих от азиатската част, или по-точно разходката ми по "Багдад", удивлението ми беше, че е много европеизирана, лично аз не го очаквах. Та много ходене ударихме, сутрин стартирахме от 10:00, вечер се прибирахме към 01:00, но пък емоциите и изживяването са неповторими. Оххх, размечтах се пак за там. Laughing

Ето и малко снимчици:

Скрит текст:
1. гледка от терасата на хотела:



2. Султан Ахмет по време на Рамазана - неразпознаваем:



3. от туристическия бус:



4. една красота:  Heart Eyes



Имам много снимки, но пусто нарцис като мен навсякъде се е изпъчил  Laughing
Виж целия пост
# 48
Малвина, друго си е така да се впишеш в темата. Зажаднели сме за разкази и снимки в темата.  Hug
Откакто Бтур взеха парите и забравиха да пътуват...само с мечти си стоим тук.  Joy
Каква беше цената на нощувката в хотелчето?

Улицата в азиатската част на турски звучи като "Баадат"(ако бъркам някой да ме поправи).  hahaha
За снимките те разбирам - аз като пътувам снимам за публиката и отделно снимам за личен архив.  Joy
Виж целия пост
# 49
Мимии, цената беше 65 евро с включена закуска.  Peace
А може и така да се произнася името на улицата, не съм се съсредоточавала особено в произношението. Laughing
Виж целия пост
# 50
Шебекчето,   bouquet

gospojata, пожелавам ви приятно и незабравимо пътешествие.  Hug И да не пропуснеш да опиташ баклавичките, локумите и другите лакомства, които се предлагат под път и над път.  Laughing
И аз ти желая много приятни емоции и с нетърпение ще те чакаме да се върнеш и да разкажеш. Хапни и заради мен локумец, три парчета си заплювам поне.
Скрит текст:
За мое съжаление "услужливата" бургаска съфорумка не се оказа чак толкоз услужлива.

Темата вече заприлича на себе си и се връща в нормалния си ритъм. Heart Eyes
Виж целия пост
# 51
Момичета,
мераба и хош булдук, както се казва, от две-три теми насам чета, чета, обаче като няма какво да кажа, и си трая, но вече не издържам. Затова моля най-любезно да ме приемете в групата, пък а дано и аз да имам какво да кажа в скоро време си пожелавам.
Виж целия пост
# 52
Момичета,
мераба и хош булдук, както се казва, от две-три теми насам чета, чета, обаче като няма какво да кажа, и си трая, но вече не издържам. Затова моля най-любезно да ме приемете в групата, пък а дано и аз да имам какво да кажа в скоро време си пожелавам.

Добре дошла!  Hug  Скоро ли ще пътуваш? Или е само в сферата на пожеланията?  Grinning  Търсим някоя бургазлийка да донесе малко локум на Ексайтед.  Wink 
Виж целия пост
# 53
Днеска се навъртам наоколо, ама понеже нямам какво да кажа (пък и не ми се говори нещо), използвам повода да кажа привет на сладката Ексайтед и на малкото Ексайтедче  Hug Hug Hug
Освен това,  добре дошли"на новите ни колежки  newsm78 или как да ги нарека   bouquet

Редемче, браво за новата линия!  Hug Как, кога, защо?  Shocked

За локума - български пощи могат да транспортират локума за дребни левове, бъдете добри с момичето  Whistling

Андж, то колко евтино е това евтино напиване  Grinning Щото гледам една панорамна тераса, едни светлини - на лукс ми изглежда  newsm78 Аз си мечтая да съм някакво хипи, да мога да спя на палатка, да ходя да пия по дупки с разни съмнителни посетители и...бе, да съм по-народен човек  ooooh! Ама нъцки, но мисля твоите барове са крачка в тая насока. Ама ти не ни пробутвай тея статии на братушките, ами кажи от твоя опит къде да ходим. Приятна етно-рок музичка е препоръчителна  Peace

Поздрав с това видео и отивам да клюкаря чета темата, която напоследък ми е доста интересна  Embarassed Като Биг брадър е  Laughing

Виж целия пост
# 54
Благодаря! Помня аз като го поръчваше локума Ексайтед, даже се надявах и на разкази, но явно ще трябва да почакаме. Мойто ходене засега е само на пожелание, но се задават разни празници, няма извинение.
Виж целия пост
# 55
Шебече, не може само да загатнеш тема, без да я споделиш. Давай я насам.  Joy

santine, добре дошла!

Ескайтче, да поръчаме ли локум по госпожата? Аз ще ти го изпратя после...
Виж целия пост
# 56
Добре съм ви заварила!   bouquet.
Виж целия пост
# 57
Добре дошли на новите момичета в темата!  Hug


Ексайтед,  Hug  ако не държиш да е точно от Истанбул локума /но мисля, че това беше изрично условие  Sad/, мога да ти донеса от Одрин, мислим да отскочим до там след 19 август. Може и лично да ти го предам, ако прибирането ни е през Бургас.  Wink
Виж целия пост
# 58
Търсим някоя бургазлийка да донесе малко локум на Ексайтед.  Wink  
 аз съм бургазлийка и тръгваме за Истанбул на 20 август, така че ако някой иска локум или нещо друго, казвайте
Виж целия пост
# 59
Търсим някоя бургазлийка да донесе малко локум на Ексайтед.  Wink  
 аз съм бургазлийка и тръгваме за Истанбул на 20 август, така че ако някой иска локум или нещо друго, казвайте

Ексайтед, само 10 дни са! Възползвай се от офертата!  Laughing  А докато чакаш, можеш да пробваш една кутийка на Захарни заводи - Горна Оряховица, но купена от голям магазин на промоция (в момента това е Кауфланд). Не бях купувала поне от 15 години и се учудих колко пресен и хубав е лукумът им, но е само обикновен, цветен и със сметана, а не с ядки и подобни. В малките магазинчета ме е страх, че може да е застоял, а в Кауфланд имаше хора, които купуваха и по 10-15 кутии.  Wink

Госпожата сигурно вече е стигнала.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия