ИСТАНБУЛ 24

  • 55 961
  • 723
# 15
евро приемат ли или само турски лири
Виж целия пост
# 16
Помощ  Praynig Много искам да отида до азиатската част, но ще имам само около 3 часа на разположение. Много са местата там, които си заслужава да се видят (това по мнението на всички момичета тук), но като че ли най-много искам да видя женската джамия, Мода и бронзовия бик в Кадъкьой. Мислите ли, че ще е възможно и в каква последователност да ги подредя? И има ли фери от Ортакьой или Кабаташ до Азия?
Уж всичко изчетох, а ми стана каша в главата  Shocked
  bouquet

Женската джамия е някъде по средата на маршрута на автобусите между Кадъкьой и Юскюдар. Доколкото си спомням от Кабаташ има фериботи и до двете пристанища, но никога не съм ги ползвала, за да съм 100% сигурна. Но наистина времето е много малко, а и не пишеш тези 3 часа само за Азия ли са или и за пътуването до там. От пристанището до джамията може би се пътува около половин час, но ако няма задръстване. Иначе може и повече да е.  Wink А Мода и бика са до пристанището на Кадъкьой. Ако човек мине на бърз ход, може и за 1/2 час да ги види, но е добре да има повече време, за да се надникне из уличките, да се хапне нещо. Впрочем ако за ориентир се вземе булевардът, който отива до бика, на същото място като Мода, но от другата страна на улицата също има доста оживена търговска част. Там вече два пъти ядем дюнери, които никак не са лоши, а са по-евтини от тези на туристическите места. Там са съсредоточени и много магазини за техника. Ако се наложи да търсите карта за фотоапарат или батерии, там е мястото (на нас болката ни беше картата, но така и не купихме) Има и магазинчета със сувенири.

В предишната тема някой попита за разстоянието Кабаташ - Бешикташ. Аз бих го вървяла пеша. Иначе има автобуси, които се използват за 1-2 спирки.  Wink  На пристанището в Бешикташ също съм виждала ферибот, но не се загледах да видя за къде е. В Ортакьой има малко пристанище, но никога не съм виждала ферибот. Може би обслужва само линията Еминьоню-Саръйер, а по нея съм виждала само по-малки корабчета.

евро приемат ли или само турски лири

Зависи от мястото. В супермаркета или на касата в музея си трябват лири. Евро ще приемат в дюкянчето на търговеца Х или на пазара, но за теб няма да е особено изгоден курса.  Wink
Виж целия пост
# 17

Шебече,  Hug Аз повече чета, ама все пак да се разпиша. Simple Smile

Таня, много изкушаващи оферти има в линка, който пусна. Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 18
Таня, много изкушаващи оферти има в линка, който пусна. Благодаря!   bouquet

Чети внимателно. Случайно отворих една на Караджъ турс и цената важеше само ако запишеш 3 от екскурзиите им.  Wink  Получаваше се по-голяма сума от отстъпката.  Laughing
Виж целия пост
# 19
Въпреки че много искам да видя женската джамия, май е по добре да я оставя за друг път. Така ще имам повод да се върна пак  Laughing По-добре да се разходим спокойно и да не бързаме, иначе ще ми е притеснено и няма да успеем да се насладим на атмосферата. Благодаря, момичета! Остана да уточня ферито  Simple Smile
Виж целия пост
# 20
Оправих първия пост  Grinning Одеве писах, писах и затворих подпрозореца преди да публикувам  ooooh! Така и така закъснях брутално за срещата си, поне да бях свършила работа  ooooh!

Госпожата, то малко късно, ама весело изкарване и много положителни емоции  Hug

Сончето снимала клип в Истанбул, и съдейки по локациите, Ортакьой май вече е отворен:
http://planeta.tv/bg/novina/sonya-nemska-zasne-videoklipa-km-duetnata-si-pesen/

 Party
Виж целия пост
# 21
Шебече, благодаря за прекрасната тема отново. Принцовите острови ми бяха най-любими, защото този ден ми беше пълен релакс. Това, което не ми хареса там бяха стотиците файтони. Харесвам свободните коне Wink По време на разходките из Истанбул ми направи впечатление, че няма бездомни кучета , но не видях и домашни да разхождат. Все пак на Буюк Ада видях две доста големички и това за 6 дни обикаляне.

Merivas от Кабаташ има ферибот до Кадъкой, струва ми се че около 30 мин пътувахме, но не съм си гледала часовника там. Ако имаш 2 часа си заслужава да отскочиш дори само заради гарата Хайдарпаша. Отидох да я помириша и разгледам само заради Елиф Шафак. Ферибота обратно можете да хванете и от гарата до Еминюню

Госпожата много приятни емоции ти пожелавам и незабравими спомени, които да те топлят Wink)
Виж целия пост
# 22
Мислех, че съм писала в новата тема, пък то било в старата.. #2gunfire
Днес си взех парите от Б Тур - много съм доволна. Ще продължавам да ви чета с интерес, пък може и да ида до Истанбул...
Виж целия пост
# 23
... Ще продължавам да ви чета с интерес, пък може и да ида до Истанбул...

Още малко като се позавъртиш в темата и ще стегнеш самостоятелно куфарите - питай gospojata.  hahaha
Виж целия пост
# 24
Благодаря за новата тема.   bouquet
Госпожата, лек път и много красиви моменти в любимия град.
Ние сме си тук и макаме снимки.
Виж целия пост
# 25
 Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Така,така,ето това е темичка,ето това са забързани
котешки лапички по карти,маршрути,фаилове,разписания и искелесита! Hug Hug Party Crazy Laughing  

Госпожата! Ще пътувам с теб
 ще пия  чай с теб мислено,ще надниквам през залеза от ферито над Любимия ми Саръйер Hug
магичната къща на Забранената,но Вечна Любов,прегърни Истанбул и му прошепни че
 много ми липсва и го обичам! Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

Да споделя Огромното си Щастие че от Спортния магазин на известна марка ми се обадиха
вчера че Спешъли фор ми са ми запазили плакати на Рафа Надал и днес ми ги връчиха Най-тържествено! Аз плаках и се радвах,все едно съм на Пиер Лоти! Ети,сънувай и заради мен
джанъм!  Heart Eyes Heart Eyes
И друго да казвам ли- Mr. Green Wink Отслабнала съм с 12 килограма!  Heart Eyes Sunglasses bowuu bowuu

На всички които пътуват- прекрасни и слънчеви дни в сърцето на Любовта- Истанбул!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 26
Редемче,  Hug  Heart Eyes
Виж целия пост
# 27
Шебек Момичета, страхотни сте   bouquet
Виж целия пост
# 28
Ей, ама разревахте ме, значи !  Crossing Arms
Обичам ви много ! Утре ще пиша, че сега не виждам клавишите !  newsm51  love001 newsm51
Виж целия пост
# 29
gospojata  Hug лек път и незабравими емоции в магичния град! Ще чакаме разказ и снимки, скоро не се е случвало да съпреживеем нечии истанбулски емоции.  Simple Smile

И друго да казвам ли- Mr. Green Wink Отслабнала съм с 12 килограма!  Heart Eyes Sunglasses bowuu bowuu

Редеми  Hug браво! Сега трябва да ни издадеш и метода.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия