ИСТАНБУЛ 24

  • 55 961
  • 723
# 690
Тaня67, и аз много исках да зърна двореца Йълдъз и най-вече султанската джамия Йълдъз Хамидийе, която няма аналог в Истанбул. Затова първоначалният ми план бе след като изляза от горната страна на Йълдъз парк да продължа по улицата в посока обратна на Ортакьой. Оказа се обаче, че няма да е никак лесно - озовах се на един надлез, слизането от който бе невъзможно. Ето тук на клипа съм снимал от този надлез. Дворецът би трябвало да е някъде зад кьошка, който приближавам (ПС - не, този кьошк е част от Техническия университет Йълдъз. Под този университет се намира Градският музей, а до него и музея Йълдъз ):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pWAnbBnzwx8#t=294  min 4:54

Отказах се и се отправих за Ортакьой. По-късно от картата се уверих, че е трябвало да продължа по същата улица Palanga cd след надлеза докато излезна на главния булевард Барбарос. От там насетне до входа на двореца Йълдъз е лесно. Общото разстояние според картата е 1,2 км. От надлеза е още по-близо...



  
Виж целия пост
# 691
Утре вечерта заминавам newsm44 newsm44 newsm44
Благодаря за информацията, която успях да намеря тук.
Като се върнем, ще разказвам и ще показвам....... Simple Smile
Виж целия пост
# 692
jejy  Hug  Весело изкарване с много слънце и положителни емации ти пожелавам и ще чакам с нетърпение разказ и снимки от Истанбул
Виж целия пост
# 693
Някой в "Бтур"скоро да е пътувал или да му предстои скоро-т.е. какво стана с тази агенция?
Виж целия пост
# 694
Здравейте. Искам да ви попитам - препоръчайте ми някое приятно местенце за хапване във Фатих и можете ли да ме ориентирате колко приблизително ще излезе за двама души?
Виж целия пост
# 695
Някой в "Бтур"скоро да е пътувал или да му предстои скоро-т.е. какво стана с тази агенция?
И аз питах същия въпрос. Имаме ваучери за след седмица, казаха ни да очакваме обаждане с информация за пътуването....
Виж целия пост
# 696
Здравейте!
Най-сетне и аз да се похваля, че потеглям.....  newsm44 newsm44 newsm44
Утре по това време мисля да си пия чайчето на Пиер Лоти!  Praynig Praynig Praynig
Пък после подробно ще се показва и разказва.  Wink
Благодаря на всички, които участват в създаването и обновяването на темата! Без ВАС нищо нямаше да е същото!  newsm20
Виж целия пост
# 697
jejy, malkoto84, приятен път, вълнуваща разходка и не бързайте да се връщате!  Simple Smile
Виж целия пост
# 698
Лек път и незабравими преживявания на всички, които ще пътуват до любимия град !  Hug


Виж целия пост
# 699
   Здравейте! И аз да се похваля -довечера заминавам за Истанбул.Ще ми бъде второто пътуване до този прекрасен град.
Виж целия пост
# 700
 Лек път и приятно изкарване-насладете се,пък като се върнете споделете Hug
Виж целия пост
# 701
ЧРД, Мими! Бъди все така страхотна и отзивчива дама.    bouquet
Всичко най-добро ти желая.

пп. ще се глобяваме...щом още не си сложила торта за почерпка. Laughing
Виж целия пост
# 702
И ние искаме в Истанбул !



Адашче, Честита да си !   bouquet Пожелавам ти много здраве и дълъг живот, за да сбъднеш всичките си мечти и да обиколиш всички места, които пожелаеш ! Радвам се, че имам възможността и късмета да те познавам ! Весел празник !

Виж целия пост
# 703
regina di cuori, вземам си забележка и слагам софрата.  hahaha
Благодаря за пожеланията!  Hug

gospojata, отново ти благодаря за милите думи и пожелания!  Hug

Тортичка:
Скрит текст:
И ... питие:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 704
Мимии,Честит празник!
Здраве и приятни пътешествия от сърце ти желая!
Благодаря за почерпката и наздраве-за твое здраве!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия