За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 24 949
  • 769
# 285
Очаквах това ми незнание да се просветлява от педиатърката ни и да ме праща където е необходимо  и когато е необходимо пък то

И аз така си мислех, но се оказва точно обратното - спестяват много важна информация с вярата, че нито се информираме от други места или ни е все едно какво пропускаме, НО в крайна сметка това е свързано с ДЕЦАТА НИ - на следващия преглед ще си искам направление за ортопед !
Убедена съм, че ще ми откаже под претекст, че вече съм ходила на платено на 2 месеца......... и не е нужно да се ходи отново - каза ми, че е било по желание на родителите, значиииии ще ми замаже очите отново, НО не пречи да опитам.

А на нефролог кога се ходи? На каква възраст - не бях чувала подобно нещо.........

Може ли да ми дадете линк към актуализирана информация  Praynig
(тъй като казвате, че линковете, които преди споделихте - не са...)
Виж целия пост
# 286
Здравейте , моята бебка е недоносена и пиеше Фризо прематур а от както минахме на единицата  ми е много трудно Sad Сменяме ги постоянно защото имаме проблем с акането едното я запича а пък от другото т.е. Аптамила повръща и ака рядко а пък са ми и много скъпи и не знам какво да правя . Та въпросът ми е мога ли да й давам babylove 1 или то е само за доносени?
Благодаря ви предварително !  Smile
Виж целия пост
# 287
Здравей, Ина Божинова, моята бебка не е недоносена, но се роди с много ниско тегло (2020г.) минахме през няколко вида АМ, които все не ни устройваха докато една педиатърка не ме посаветва да взимам Милумил. Сега бебчето ми е много добре с това АМ (качва добре, не повръща, няма запек или разстройство), така че може да попиташ педиатърката ви дали е подходящо и за недоносени. Не съм компетентна по въпроса, но се надявам споделеното да ти е от полза  Peace
Виж целия пост
# 288
Здравей, Ина Божинова, моята бебка не е недоносена, но се роди с много ниско тегло (2020г.) минахме през няколко вида АМ, които все не ни устройваха докато една педиатърка не ме посаветва да взимам Милумил. Сега бебчето ми е много добре с това АМ (качва добре, не повръща, няма запек или разстройство), така че може да попиташ педиатърката ви дали е подходящо и за недоносени. Не съм компетентна по въпроса, но се надявам споделеното да ти е от полза  Peace
Благодаря за отговора otito ще попитам и педиатърката и дано най-накрая открием нашето АМ Simple Smile !
И само за да те успокоя ние се родихме 1300 гр. Simple Smile но вече 4800 гр. Simple Smile
Виж целия пост
# 289
Очаквах това ми незнание да се просветлява от педиатърката ни и да ме праща където е необходимо  и когато е необходимо пък то

И аз така си мислех, но се оказва точно обратното - спестяват много важна информация с вярата, че нито се информираме от други места или ни е все едно какво пропускаме, НО в крайна сметка това е свързано с ДЕЦАТА НИ - на следващия преглед ще си искам направление за ортопед !
Убедена съм, че ще ми откаже под претекст, че вече съм ходила на платено на 2 месеца......... и не е нужно да се ходи отново - каза ми, че е било по желание на родителите, значиииии ще ми замаже очите отново, НО не пречи да опитам.

А на нефролог кога се ходи? На каква възраст - не бях чувала подобно нещо.........

Може ли да ми дадете линк към актуализирана информация  Praynig
(тъй като казвате, че линковете, които преди споделихте - не са...)
Аз хич не спазих сроковече с ходенето при ортопед - заведох го на 4-5 месеца Embarassed Ортопедът ми каза да го заведа след годинката отново, след като е проходил. За нефролога и аз за сефте чувам Peace
Виж целия пост
# 290
Прегледът при нефролог е задължителен от февруари 2013 г. Прави се на 6-месечна възраст. Проверяват най-вече бъбречното легенче, двете бъбречета, пикочен мехур, при момчетата и ташачетата.

Ето тук по-подробно в едно интервю
http://utroruse.com/article/6151/

Обаче сега открих друга информация  ooooh!
http://www.segabg.com/article.php?id=647600

Това е от май, не знам какво са решили оттогава, но е наистина хубаво да се направи.
Виж целия пост
# 291
Нашата педиатърка пък ми каза наскоро, че това изследване вече е премахнато от задължителния списък и се прави само по желание. Ние го направихме де.
Виж целия пост
# 292
Нашата педиатърка пък ми каза наскоро, че това изследване вече е премахнато от задължителния списък и се прави само по желание. Ние го направихме де.

Ние го хванахме докато беше задължително. Една приятелка също го направи по тази причина и се откри, че детето има увеличено бъбречно легенче, та сега го наблюдават. Ако се погледнат причините, поради които е хубаво да се мине на такъв преглед, определено плюсовете от такова изследване са повече.

Ние ходихме в "Детско здраве", самият преглед отнема буквално 3 минути (+ още 5 минути писане  Mr. Green), струваше май 30 лева.
Виж целия пост
# 293
Ние ходихме при нефролога преди няколко дена. Прегледа ни на ехографа - показваше ми органите. Каза, че всичко ние наред. След това я обърна и по корем и пак гледа. Накрая ми каза - ела да гледаме заедно, това е най важния преглед. Свали памперса и я погледна долу дали нямала сраствания, тъй че не е само ташачетата при момчетата. И нас ни гледаха Simple Smile За щастие каза, че всичко ни е наред. Направление ни даде педиатърката след като попитах аз. Даваше ни за кръв и урина и аз попитах за ехографа. Тя каза - той се прави между 6 месеца и 1 година, ако искаш ще ти дам сега.
Виж целия пост
# 294
здравейте мамчета Hug, имам един въпрос Симонка спи по 4-5 понякога и 6 часа между храненията а снощи удари капака 8 часа  наистина яде повечко ( 150-160гр) и като се събуди си седи към 1-1.5 час будна според вас нормално ли е Rolling Eyes
Няма от какво да се притесняваш щом на Симонка и се спинка нека да спинка . Simple Smile Моята принцеса се роди 2м. и 18 дни преди термин и имаше късмета всичко да е наред . Изписаха много по-рано от очакваното и в тази връзка и аз се притеснявах . Попитах педиатърката и неонатолозите дали да я будя за хранене тъй-като пропускаше едно още от първият ден вкъщи и те ми отговориха  категорично да не я будя и че всяко бебе само определяло според нуждите си кога и по колко да яде.  А друг е въпросът ако не наддава добре, тогава вече ще трябва да я будиш и да настояваш Simple Smile да си изпива млякото Simple Smile

Моята бебка е недоносена и е на 3м. и 10д. некоригирана възраст или на 10 дни коригирана. Искам да попитам кога мога да и давам кисело мляко ? Педиатърката ми каза чак на годинка к.в. а на мен ми струва че е много късно . Тя не е имала никакви проблеми със захранването през неонатологичният си период и до днес като стомашни инфекции и други и се захрани от първият опит . И да си призная дадох и 3-4 кафени лъжички да опита и и беше много вкусно дори и без захар. Иска ми се вече да и сваля етикета "недоносено" и да с стане нормално бебе , а и тя се държи точно като такова! Храни се много добре и наддава по 1,200-1,500 на месец и е напълно здрава Simple Smile.
Моля за съвет!
Виж целия пост
# 295
Лично мнение, струва ми се много рано за кисело мляко.
Виж целия пост
# 296
Ина Божинова, недей да си правиш експерименти с детето. Не давай никаква друга храна и течности освен млякото поне до 5-6 месец, защото ще й разбиеш стомахчето за нищо. Да не говорим, че до тази възраст храната не се разгражда и не се усвоява, а само натоварва организма излишно.

В последните години се препоръчва киселото мляко да се дава около 1 годинка (аз лично ще дам след 1 годинка). Ето ти списъка на млечните храни и подходящата възраст за тях, ти си прецени какво ще правиш  Peace

Млечни каши и млечни продукти:
Млечни каши: след 9 месец.
Бебешки йогурт: след 9 месец
Извара: 9-12 месец
Кашкавал: 10-12 месец
Краве мляко: след 1 годинка (оптимално – 2-3 години)
Виж целия пост
# 297
Ина Божинова, недей да си правиш експерименти с детето. Не давай никаква друга храна и течности освен млякото поне до 5-6 месец, защото ще й разбиеш стомахчето за нищо. Да не говорим, че до тази възраст храната не се разгражда и не се усвоява, а само натоварва организма излишно.

В последните години се препоръчва киселото мляко да се дава около 1 годинка (аз лично ще дам след 1 годинка). Ето ти списъка на млечните храни и подходящата възраст за тях, ти си прецени какво ще правиш  Peace

Млечни каши и млечни продукти:
Млечни каши: след 9 месец.
Бебешки йогурт: след 9 месец

Извара: 9-12 месец
Кашкавал: 10-12 месец
Краве мляко: след 1 годинка (оптимално – 2-3 години)

Благодаря , Деси ! Признавам че отговорът не ми хареса , но явно това е реалността !  Sad Няма да си правя повече експерименти Simple Smile обещавам  Embarassed
Още веднъж Благодаря   Peace
Виж целия пост
# 298
И аз мисля, че е много рано за кисело мляко и в случая проблема не е в това, че е недоносено детето, защото и за нормално износените пак се дава след годинката

Деси, има едни нови бананови млечни каши на Ганчев, които ги дават за след 4 месеца. Аз мислех към 6-тия месец да й давам от тях, но сега като написа това за след 9-тия.... Дали наистина е подходящо да се дават преди това?
Виж целия пост
# 299
И аз мисля, че е много рано за кисело мляко и в случая проблема не е в това, че е недоносено детето, защото и за нормално износените пак се дава след годинката

Деси, има едни нови бананови млечни каши на Ганчев, които ги дават за след 4 месеца. Аз мислех към 6-тия месец да й давам от тях, но сега като написа това за след 9-тия.... Дали наистина е подходящо да се дават преди това?
Абсолютен боклук са...пълни със сухо мляко  Sick
По добре дай безмлечна оризова каша първо,по късно с  с млечните съдържания  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия