Ebay - 90

  • 39 229
  • 755
# 300
Здравейте отново,

Спечелих една играчка на 8, на 10 продавача ми писа че утре я праща, а още нямам ни вест ни кост от посредника КД! Нормално ли е такова забавяне? Посъветвайте ме какво да правя!

Няма забавяне.Обикновено нещата се получават около 2 седмици след поръчването им.Все пак първо пътуват до англ.адрес, после - съобразно графика- пътуват 5/6 дни до БГ..





st. Dobri в постът най-горе на предната страница съм отговорила по същия въпрос. Peace
Виж целия пост
# 301
горгона  Hug
Виж целия пост
# 302
Момичета, самата аз не вярвам че пиша това, но се оказва че има и читави китайски продавачи  Mr. Green
 Моята история с маратонките завърши с щастлив край. Разкошни са, помолих и познат, с претенции много да разбира, щото има и такъв магазин, каза че са си истински найк. Щерката е влюбена  в тях. Като се върне от даскало/с тях е разбира се/, ще направя снимка да ги документирам  Grinning
Виж целия пост
# 303

  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 304
Момичета, дайте предложение за снайпер. До сега ползвах този http://biddingscheduler.com/cgi-bin/ebay_top.pl , но нещо ми се прецака и не работи- губя 3ти търг (с англ. адрес съм, не е  това причината). Сега  искам друг, моля за препоръки. Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 305
Момичета, самата аз не вярвам че пиша това, но се оказва че има и читави китайски продавачи  Mr. Green
 Моята история с маратонките завърши с щастлив край. Разкошни са, помолих и познат, с претенции много да разбира, щото има и такъв магазин, каза че са си истински найк. Щерката е влюбена  в тях. Като се върне от даскало/с тях е разбира се/, ще направя снимка да ги документирам  Grinning

Ееее, браво! HugСъс здраве да си ги носи! То твоето си беше истинска сага! Mr. Green

Аз имам (или май ще имам) грижи с една купувачка. Още като видях, че е USA ми призля, големи немърливци са USPS напоследък! На 25тия ден от спечелването на търга, каката Дима (!) ми отвори кейс за неполучена стока. Принципно напоследък често ми се случва с американски пратки, затова и в листингите пиша изрично "има забавяне в пратките до САЩ, бла, бла", да го имат предвид. Цъкам тракинг номера в track&trace -  Shocked пратката доставена преди 10 дни (14 дни след изпращането) Shocked Пиша и да си потвърди името на получателя, да не би да бъркам бележките - е, не, тя е! Пак и писах, пратката е доставена на еди си коя дата. Каката ми връща това:"
"hello, i hope to get item soon, as I am not in USA now but in Ukraine and get items with some delay ( they send me from USA to Ukraine) "
Не се стърпях, писах и аз Mr. Green:
"Hello, I also hope you'll receive items shortly, but as my obligation to deliver the shipment to the USA address is fulfilled, I think you should close the case as I cannot be held responsible if your item is lost during USA-Ukraine transit! P.S. I ship to any country and if you have ordered the package directly to Ukrainian address you would have got it a month ago."
Та въпроса ми е къде е моя seller protection в случая? Насрещен кейс не мога да отворя, не мога и да ескалирам. Какво мога да направя?
Виж целия пост
# 306
Здравейте! Бих искала да ви попитам, ако на някого му се е случвало как се процедира и какъв ще е резултата. Преди седмица поръчахме фотоапарат от e-bay, но поръчката беше адресирана за адрес в Америка, щеше да я вземе един приятел, за да не се облагаме с мито в БГ. Но какво стана поръчката беше експресна  и трябваше да пристигне до адреса най-късно в петък, защото момчето, което щеше да го приеме в понеделник тръгна за БГ. И какво всъщност стана поръчката не дойде в петък, нито в понеделник, а чак във вторник и си остана там. Пратихме емайл до куриерската фирма и те ни казаха, че ще я задържат няколко дена, а после какво ще стане никой нищо не казва. ако някой е изпадал в тази ситуация моля да пише, защото съм много притеснена дали ще ни върнат парите. Мерси предварително..
Виж целия пост
# 307
gostenka28, като няма кой да получи пратката  тя се връща на изпращача и той връща парите.
Виж целия пост
# 308


Аз имам (или май ще имам) грижи с една купувачка. Още като видях, че е USA ми призля, големи немърливци са USPS напоследък! На 25тия ден от спечелването на търга, каката Дима (!) ми отвори кейс за неполучена стока. Принципно напоследък често ми се случва с американски пратки, затова и в листингите пиша изрично "има забавяне в пратките до САЩ, бла, бла", да го имат предвид. Цъкам тракинг номера в track&trace -  Shocked пратката доставена преди 10 дни (14 дни след изпращането) Shocked Пиша и да си потвърди името на получателя, да не би да бъркам бележките - е, не, тя е! Пак и писах, пратката е доставена на еди си коя дата. Каката ми връща това:"
"hello, i hope to get item soon, as I am not in USA now but in Ukraine and get items with some delay ( they send me from USA to Ukraine) "
Не се стърпях, писах и аз Mr. Green:
"Hello, I also hope you'll receive items shortly, but as my obligation to deliver the shipment to the USA address is fulfilled, I think you should close the case as I cannot be held responsible if your item is lost during USA-Ukraine transit! P.S. I ship to any country and if you have ordered the package directly to Ukrainian address you would have got it a month ago."
Та въпроса ми е къде е моя seller protection в случая? Насрещен кейс не мога да отворя, не мога и да ескалирам. Какво мога да направя?
Натисни я, да затвори кейса, че ще я репортнеш. Това можеш да направиш, но м/у нас казано, то не води до нищо. Ако не го затвори, отговори през кейса като обясниш, че твоята част от договора е изпълнена, имаш доставка до САЩ, от трекинга се вижда, че е доставена! След това, дали пратката пътува за Африка или Австралия, това не е твой проблем! Напиши подробно кото за първолаци...
Виж целия пост
# 309
Здравейте отново,

Спечелих една играчка на 8, на 10 продавача ми писа че утре я праща, а още нямам ни вест ни кост от посредника КД! Нормално ли е такова забавяне? Посъветвайте ме какво да правя!
За всеки случай прати линк от търга на превозвача. Случва се стоката да е пристигнала на правилния адрес, но с грешно изписано име или липсващо ID (за превозвачите, които ползват такива).  Може да отлежава кротко в склада и да си те чака. Наскоро имах такъв случай и по снимката от търга ми я доставиха веднага.
Виж целия пост
# 310
Извинете неинформираността ми, но за пръв път ще пазарувам и имам неяснота по доставката. Ако, да речем, ползвам Габко, давам в ибей за доставка адрес на офис на Габко в Англия и после Габко доставят до даден адрес в Бг, така ли?
Виж целия пост
# 311
Извинете неинформираността ми, но за пръв път ще пазарувам и имам неяснота по доставката. Ако, да речем, ползвам Габко, давам в ибей за доставка адрес на офис на Габко в Англия и после Габко доставят до даден адрес в Бг, така ли?

Точно така  Peace
Виж целия пост
# 312
@steraki,   bouquet
Виж целия пост
# 313
Добър ден! Пазарувам от ибей от достатъчно дълго, че да се справям сама, но сега имам проблем.
Искам да купя от един продавач едни играчки за игра, цените за сега са много изгодни, но за да не ги изпусна искам да използвам един от онези два линка от първа страница. Чета, чета, но като не съм използвала такива до сега не ми е съвсем ясно. Дайте идеи, моля, как да не ги изпусна  Peace
Виж целия пост
# 314
Добър ден! Пазарувам от ибей от достатъчно дълго, че да се справям сама, но сега имам проблем.
Искам да купя от един продавач едни играчки за игра, цените за сега са много изгодни, но за да не ги изпусна искам да използвам един от онези два линка от първа страница. Чета, чета, но като не съм използвала такива до сега не ми е съвсем ясно. Дайте идеи, моля, как да не ги изпусна  Peace

За кои линкове от първа страница става въпрос?За снайперите ли става дума?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия