Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 316 014
  • 1 095
# 525
Ами хорион биопсията е на по-ранен етап мисля .. . приятелка прави тест при тези криосейф.. как се казваха .. с близнаци е , аз я насочих там където и аз го правих като никой никога не го е казвал това за двете бебета .. нещата с пола обаче стоят по начина по който ти си описала по-горе ..
Виж целия пост
# 526
С близнаци и хорионбиопсия не дава нищо точно.
Виж целия пост
# 527
Хорионбиопсия изобщо пък ми казаха, че е изключено, ако няма ехографски показания. В никакъв случай. Не живея в България и така ... дори да съм на 40 години, нямало да ми направят без ехографски показания. Чакаш до седмица 15, ако трябва и до 19 и това е. Аз дотогава ще се побъркам ...
Виж целия пост
# 528
Какво те притеснява, само възрастта ли ?
Може ли да се ходи на т.нар. фетална морфология при вас?
Виж целия пост
# 529
Какво те притеснява, само възрастта ли ?
Може ли да се ходи на т.нар. фетална морфология при вас?

Едно възрастта - 36, друго че имам проблем с кръвоносните съдове и трето най-важното, че досега имам два мисед аборта в ранни седмици и до фетална така и не стигам.
Виж целия пост
# 530
Еми то това са ехографските прегледи които чакат там .. варианта е да пътуваш за близка до теб държава , тук много потребителки споделяха за този вариант , а на моята приятелка с близнаците и взеха кръв 12-13 седмица ,там те ли поемат теста за да отказват да ти го направят без да има някакви показатели?
Виж целия пост
# 531
Еми то това са ехографските прегледи които чакат там .. варианта е да пътуваш за близка до теб държава , тук много потребителки споделяха за този вариант , а на моята приятелка с близнаците и взеха кръв 12-13 седмица ,там те ли поемат теста за да отказват да ти го направят без да има някакви показатели?

Не. Питах както в държавната болница, където съм заведена, така и в две частни. Такъв бил протокола, без показатели и двуплодна бременност в никакъв случай, нямали право да съобщават резултати, ако не са сигурни, че са точни, за това се носела съдебна отговорност. А пък никак не ми се лети, честно казано, ще се чака май, какво да се прави ... то и да си направя другаде, няма да го признаят сигурно и пак ще ме карат да чакам.
Виж целия пост
# 532
Защо  ако го направиш другаде няма да го признаят ?? Ти за себе си го направи ,да си спокойна .. егати различията в държавите .. тук поне всичко става по желание и с пари ест. Вкоя държава си ти  , стана ми чак интересно
Виж целия пост
# 533
Защо  ако го направиш другаде няма да го признаят ?? Ти за себе си го направи ,да си спокойна .. егати различията в държавите .. тук поне всичко става по желание и с пари ест. Вкоя държава си ти  , стана ми чак интересно

В Англия. То за успокоение, ако излезе добър резултат, ами ако не излезе добър, трябват и последващи действия. Или пък ако наистина не е точен. Май най-добре да се свържа с някоя БГ клиника и да се консултирам по този въпрос и ако трябва да пътувам, какво да се прави.
Виж целия пост
# 534
Няма нищо по-хубаво от спокойствието .. особенно като си бременна ,в коя седмица си ? И да ,ела си до бг ,говори ,направи го .. при един лош резултат аз бих правила амниоцентеза преди да предприема нещо ,но пък момичето което ме обслужваше ми разказа за двойка ,която веднага след лошия резултат е взела решение да махне бебето , без амнио , но пък имали и съмнения още от ехографията .. разни хора -разни идеали .помисли си какво би те удовлетворило и го направи ,тук сме насреща за инфо в бг и околията Hug
Хора , аз реших да запазя и стволови клетки към същата фирма , мацката ми направи около 1000 и  200-300 лв намение ,интересно ми е вие запазвахте ли ?
Виж целия пост
# 535
Здравейте,не знам дали тук се обсъжда само пренатест.Имам въпрос - почти 9 г.с. съм и се спрях на vision защото се прави пак в ЕС и е на достъпна цена.Интересува ме има ли смисъл да се прави разширения пакет с микроделециите? Четох,че дават много фалшиво + резултати и водят до ненужни инвазивни процедури впоследствие.
Виж целия пост
# 536
Прочеети как е верифициран самия тест и какви методи използва, а ако имаш възможност виж и мнения в чужди пациентски форуми.
Виж целия пост
# 537
Здравейте,не знам дали тук се обсъжда само пренатест.Имам въпрос - почти 9 г.с. съм и се спрях на vision защото се прави пак в ЕС и е на достъпна цена.Интересува ме има ли смисъл да се прави разширения пакет с микроделециите? Четох,че дават много фалшиво + резултати и водят до ненужни инвазивни процедури впоследствие.

Здравей! Правихте ли теста на Вижън! Пред дилема съм дали да избера тази фирма! Споделете какво избрахте!
Виж целия пост
# 538
Здравейте,не знам дали тук се обсъжда само пренатест.Имам въпрос - почти 9 г.с. съм и се спрях на vision защото се прави пак в ЕС и е на достъпна цена.Интересува ме има ли смисъл да се прави разширения пакет с микроделециите? Четох,че дават много фалшиво + резултати и водят до ненужни инвазивни процедури впоследствие.

Здравей! Правихте ли теста на Вижън! Пред дилема съм дали да избера тази фирма! Споделете какво избрахте!
Здравей, за съжаление не стигнах до пренатален тест заради мисед в 10 г.с. Но пренатест имат един нов тест за генетични заболявания и при следваща бременност живот и здраве ще разпитам за какво става дума и колко струва. Защото хромозомните анеуплоидии са ясни - тези тестове вече навсякъде се предлагат, но за генетичните за първи път виждам. Според мен е доста по-добър вариант, но пак зависи от цената.
Виж целия пост
# 539
Аз за това правих Пренатест. Резулатите ми бяха изследвани чрез два метода. Заслужаваха си парите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия