В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
# 165
denim123, не знам защо съм съкратила така заглавието, не обичам. Точно "Под сянката на свещеното дърво" чета. На 102 страница съм. Мноооого ми харесва. Описанията са толкова живи и образни. Попаднах в един нов свят. Усещам, че книгата няма да е лека, няма как е, при тези събития.

Нали? Изключително ... дишаща книга! Тя беше автобиографична, нали не греша? Защото през цялото време си представям авторката от задната корица Simple Smile

Елинка, много красива и нежна история е разказана в "Невидимият мост", Приятно четене!  Hug
Виж целия пост
# 166
Дочитам Дневникът на Бриджит Джоунс.Общо взето цяло лято съм на някакви леки романчета,като изчетох всичко на Александра Потър на български Mr. Green Хем ми се иска да се захвана с нещо по-стойностно, хем пък не ми се чете и бързо се отегчавам.Може би е виновно хубавото време Flutter
Виж целия пост
# 167
Да, да, обърках имената на книгите, Джой, извинявай! А чела ли си друг роман за тях? Би ли препоръчала нещо?
Отново от Филипа Грегъри- "Шутът на кралицата", в него фокусът е върху Дъдли и влюбена в него девойка, не върху Елизабет. Не е лош, но "Любовникът на девицата" е по-хубав.

В темата за исторически романи  бях питала за заглавия и получих този отговор:
Джой,ето две заглавия Elizabeth & Leicester: Power, Passion, Politics и His Last Letter: Elizabeth I and the Earl of Leicester  И двете не са издавани на български.Това е списък с книги с по-разширена тематика http://www.amazon.com/Elizabeth-Robert-Dudley-scheming-affection … lm/R2VERC9RWTBJH2
На български се сещам само за Любовникът на девицата на Филипа Peace

За съжаление заинтригувалите ме не успях да ги издиря.

Мога да ти препоръчам филм, не един и два, иначе Simple Smile.


В темата за историческите романи по този въпрос бях препоръчала " Мария Стюард" на Цвайг, там също е застъпена любовната история между Елизабет и Дъдли. Видях, че е излязла отново по книжарниците и може лесно да се намери. Прекрасен роман.
Виж целия пост
# 168
Ще ме прощавате за двойния пост, но прочетох, че в София ще има Алея на книгата за първи път и бързам да ви кажа!

Има ли разлика между "Алея на книгата" и "Панаир на книгата" или е долу-горе едно и също?

Прочетох "Слугинята" и наистина е много добре написана, харесаха ми историите, увлекателния стил и героините. Особено симпатична ми стана госпожа Силия  Simple Smile.

Сега съм си взела от библиотеката, по-скоро като неангажиращо четиво, "След мръкване" на Мураками. За мен книгите му доста се повтарят, но поне се чете леко.
Виж целия пост
# 169
След "Капанът за сънища" на споменатия вече Кинг Mr. Green, ми се четеше нещо леко. Набързо прочетох "Стефани Плъм или Г-ца 10%" - забавна книжка. Grinning

Сега започвам
Виж целия пост
# 170
Izma, хареса ли ти Капанът?
Сподели мнение, моля!
Виж целия пост
# 171
Има ли разлика между "Алея на книгата" и "Панаир на книгата" или е долу-горе едно и също?
Не зная, не съм ходила на Алея на книгата. Май за първи път се организира в София. Алеята ще е на открито, на площад Света Неделя, ще има културна програма и шатри на различните издателства. Едва ли ще е по-различно от Панаира.

zornitsa, чела съм отдавна Цвайг, но си спомням поста ти в историческата тема. Даже изрових от архивите Мария Стюарт и Мария Антоанета, защото мисля да ги препрочета при първа възможност.
Виж целия пост
# 172
svetal4o27, много се радвам, че ти е харесала "Правек и други времена", според мен ще ти хареса и "Жълтък" на Йосип Новакович, мен направо ме изуми.
Скрит текст:
(още не съм прочела книжките, надявам се, че мога да ги задържа малко, поради обективни причини, бях отново на море  Blush )

Момичета, имам важно питане към тези, които имат таблети. Коя от стотиците програми за четене препоръчвате?
Виж целия пост
# 173
Момичета, имам важно питане към тези, които имат таблети. Коя от стотиците програми за четене препоръчвате?

Ползвам Cool Reader, доволна съм  Peace
Виж целия пост
# 174
3ти том от "Хрониките на Клифтън" на Дж. Арчър, "Най-добре да си остане тайна". Доста бързо ми върви трилогията, харесва ми. Simple Smile
Виж целия пост
# 175
Да, да, обърках имената на книгите, Джой, извинявай! А чела ли си друг роман за тях? Би ли препоръчала нещо?
Отново от Филипа Грегъри- "Шутът на кралицата", в него фокусът е върху Дъдли и влюбена в него девойка, не върху Елизабет. Не е лош, но "Любовникът на девицата" е по-хубав.

В темата за исторически романи  бях питала за заглавия и получих този отговор:
Джой,ето две заглавия Elizabeth & Leicester: Power, Passion, Politics и His Last Letter: Elizabeth I and the Earl of Leicester  И двете не са издавани на български.Това е списък с книги с по-разширена тематика http://www.amazon.com/Elizabeth-Robert-Dudley-scheming-affection … lm/R2VERC9RWTBJH2
На български се сещам само за Любовникът на девицата на Филипа Peace

За съжаление заинтригувалите ме не успях да ги издиря.

Мога да ти препоръчам филм, не един и два, иначе Simple Smile.


В темата за историческите романи по този въпрос бях препоръчала " Мария Стюард" на Цвайг, там също е застъпена любовната история между Елизабет и Дъдли. Видях, че е излязла отново по книжарниците и може лесно да се намери. Прекрасен роман.
Да, помня Hug. Струва ми се обаче, че Цвайг не е точно това, за което питаше Вени- неговият роман е типична биография, сухи факти и малко емоция, а и там споменаването точно на Дъдли е само във връзка с евентуалното му лансиране за жених на шотландската кралица Peace.
Виж целия пост
# 176
Izma, хареса ли ти Капанът?
Сподели мнение, моля!

Определено ми хареса Peace Това е първата ми книга от Кинг, в която чета за извънземни, а аз не си падам много по такива книги.
Но въпросните за мен са само фон, второстепенна роля, на всичко останало което се случва - любовта, приятелството, страховете в собствената ти глава.
Много обичам точно тази нишка в книгите на Кинг - приятелството от детските години, порастването, връщането назад със спомените, жертвите, които си готов да направиш за своите приятели.
Виж целия пост
# 177
Прочетох най-накрая "Орландо" с триста зора. Имаше много забавни моменти, които може би биха били по-забавни за мен, ако знаех повече за описваните личности. Много ме подразни това, че бележките на преводача са накрая на книгата и всеки път трябваше да прелиствам напред да чета ( а тези бележки са страшно много и на почти всяка страница се налагаше да се спирам по средата на някоя мисъл и да гледам отзад, за да схвана иронията или да разбера защо се споменава еди какво си.

Гледах и филма с Тилда Суинтън. Ужасно претупани и изкуствени ми се сториха диалозите, а хуморът съвсем се губи. Определено книгата е по-добра. Но и двете не са за всеки. Хора с дебели нерви трябват.

Започвам "Животът на Пи".
Виж целия пост
# 178
Граф Монте Кристо
Не знам, водят я интересна, но лично мен не ме очарова. Чета я, защото ще я уча тая година, пък трябва да знам за какво иде реч newsm78
Засилила съм се да чета произведенията на Кинг. Грабна ме Rolling Eyes
Виж целия пост
# 179
Автобиографията на Марк Твен я препоръчвам с две ръце  Peace Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия