ТЕЛК и започване на работа

  • 119 169
  • 870
# 210
ММ разговаря днес с лекар от ведомствена комисия и той му казал, че трябва да мине и през комисия в Транспортна болница и има опасност да му вземат категориите, струващи ни доста време и пари. И се отказа да се явява на ТЕЛК.
И лекарства по касата не може, че диагнозата от епикризата е: "неуточнен......... съпроводен с неуточнена хипертония"  ooooh! Нищо, че лежи всеки месец в болница за вливания и са изписани лекарства за заболяването. Заради това "неуточнен" не можело те да се финансират от касата.
Виж целия пост
# 211
Откога се изплаща инвалидна пенсия - от датата на подаване на документите, на явяването пред комисията или на решението?


На мен когато ми излезе решението ми изплатиха два месеца със задна дата.


Когато подавате за първи път, ще ви изплатят от момента на подаването, а когато е продължение, от датата, когато е изтекло предишното решение. Изплаща се текущото + накуп със задна дата предишните.
Виж целия пост
# 212
Благодаря.Питах,защото продадох документи преди повече от година,а се явих пред комисията този месец.
Виж целия пост
# 213
ММ разговаря днес с лекар от ведомствена комисия и той му казал, че трябва да мине и през комисия в Транспортна болница и има опасност да му вземат категориите, струващи ни доста време и пари. И се отказа да се явява на ТЕЛК.
И лекарства по касата не може, че диагнозата от епикризата е: "неуточнен......... съпроводен с неуточнена хипертония"  ooooh! Нищо, че лежи всеки месец в болница за вливания и са изписани лекарства за заболяването. Заради това "неуточнен" не можело те да се финансират от касата.
Много трудно решение, но пък без изследвания няма как да се промени диагнозата, а и ако наистина е зле...може би си струва да се замислите за здравето и да премине през това, да се преквалифицира.... Тези неща са направени в защита живота и здравето на служителя, не са случайни.
Виж целия пост
# 214
Заболяването е такова, че трябва да се постигне ремисия след едногодишно лечение, а категориите ще ги отнемат доживот. ММ не ги използва сега, в момента работи доста по-лека работа. Но все пак е добре да ги има, човек не знае какво ще му поднесе живота.
За диагнозата не знам какво да правим - така го изписват от болница, заболяването има няколко разновидности и явно не могат да определят точно.
Както и да е, ще се справим някак.
Виж целия пост
# 215
yovanka полза от ТЕЛКа няма да имате почти никаква. Щом лекарствата така или иначе не се покриват от ЗК въобще не ви трябва. Заради една мизерна пенсия 150лв. и карта за градския транспорт 20лв на месец и винетка не си струва ама хич да рискува с работата. Реално лекарствата може да си ги купувате чрез човек от Турция, там излизат по-евтини от колкото ако си доплащаш тук в аптеката така наречените безплатни Crossing Arms
Виж целия пост
# 216
А, мерси Фри, страхотна идея. Ще потърсим човек.
Виж целия пост
# 217
Попадна ми темата пред очите, явно ще стане основна за обмяна на мнения за ТЕЛК при възрастни. Simple Smile
Аз вече си подготвих документите, останаха ми няколко дни, другата седмица ще се явявам. После ще пиша какво става там, но съм малко притеснена, не знам дали разрешиха вече проблема с хората с повече от едно заболяване и дали издават решения на всички....Днес ходих при джипито за рецепта за отстъпки на лекарствата и тя вика, че имало нова методика за определяне на инвалидността. Каква нова методика не ми е ясно като нищо май не разглеждаха.... Rolling Eyes Аман вече от тия неразбории ooooh!
Стискайте палци! След няколко дни ще пиша пак.
Виж целия пост
# 218
Хайде и да разкажеш за новата методика  Simple Smile
Има ли на някого влязло в сила решение вече, има ли проблеми, или пък някой сега наскоро да е минавал на комисия с повече от 1 заболяване да напише какво става?
Що за дивотия е това, не знам. При много болести едното заболяване влачи други след себе си, как може да ги игнорират  Twisted Evil
Виж целия пост
# 219
Моя близка ще ходи скоро, но пък ще проверя с много заболявания ли е. По принцип е с пейсмейкър
Виж целия пост
# 220
Поне по ТВ казаха, че вече си работят нормално и има влязло решение в сила.Дано да е така  Peace
Виж целия пост
# 221
Поне по ТВ казаха, че вече си работят нормално и има влязло решение в сила.Дано да е така  Peace

Има, в "Държавен вестник" от вторник. http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=115598
Виж целия пост
# 222
Надявам се и аз. За да си тръгна с решение, а не да го чакам кой знае кога....
Виж целия пост
# 223
Вече трима  познати ми казаха, че предишното им решение изтича до няколко дни, или вече е изтекло и още нямат писмо за ново. Какво трябва да се прави в такъв случай?
Виж целия пост
# 224
Вече трима  познати ми казаха, че предишното им решение изтича до няколко дни, или вече е изтекло и още нямат писмо за ново. Какво трябва да се прави в такъв случай?


Отиват на място да проверят, защото е възможно писмото изобщо да не е стигнало до тях.Първия път когато ходих претендираха, че са ми пратили вече две писма, а аз не съм се явила и съм си изтървала датата, но от тях да минело щели да направят компромис.Но аз писмо не бях получавала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия