"Есен настъпва, а МАРТ е далече, но в корема на мама тупти малко човече "

  • 21 286
  • 685
# 540
Laddy D, още в началото правят клизма. Повярвай ми, изобщо няма да ти пука от това в този момент  Laughing
За прегледите, мъжът ми ме кара винаги,  макар че никога не съм го карала. На мен също ми е съвестно  и като мога сама, се оправям и не занимавам никого.  
С градския транспорт,  нямам проблеми. Да, не е супер приятно, но и аз не съм принцеса, нали  Joy  Йо, ти обаче си истинска фурия  Laughing . По колко километра на ден навърташ  Wink ? Щом си ок, не виждам проблем. Все пак, наистина, не сме болни  hahaha
Валя, много кофти история. Кажи му, че като ти започнат болките, ще отидеш да родиш в сервиза  hahaha
Виж целия пост
# 541
Армира ... аз явно ям доста забранени неща... леле мале... филенца не може, саламчета, луканки... а аз какво да закусвам Sad

Какво мога да ям?

Нели - то си е идейка .... според мен ще е супер доволен Simple Smile
Виж целия пост
# 542
Можеш да закусваш:
мюсли,овесени ядки,кисело мляко с плод,пълнозърнест хлаяб,яйце,ссирене,кашкавал(малко)..

Всички меса който не са минали термична обработка са забранени- нали за това пускаме токсоплазмозата.Луканка,салами,пастети- не Naughty
Виж целия пост
# 543
Аз нищо не съм пускала..... офф... и какво сега - моето на път да стане октоподче ли  smile3506
Виж целия пост
# 544
viliito333 първата си бременност следих при нея. Доволна съм, любезна е, обяснява,  но болнични наистина не дава. Аз не съм и искала де. Сега мислех пак там, но ми идва далечко, паркирането ми е много трудно, пък и се налага много често да съм с малкия, та се записах по близо до нас.

За мамите които искат собствена къща, ето един сайт. http://www.jilishta.com/index.php Има много хубави идеи. Ето я и лубимата ми къща http://www.jilishta.com/proekt_na_kasta_2013_15.php
Виж целия пост
# 545
Winter mоm не ми отваря линковете  Sad
Виж целия пост
# 546
Валя, много ме хвана яд на мъжа ти! Че и сърдит го раздава.  #2gunfire Направо ми иде да ти пратя моя мъж да ти премести шкафа  Laughing А да те остави да се тътрузиш в гадния градски транспорт с риск да бъдеш ударена .... ми пари за такси да ти беше оставил. Аз сънувам кошмари, че трябва да се возя на градски транспорт, не че не ми се случва, но бременна или с бебе не бих си го причинила. Особено в сезона на вирусите.

За присъствието на таткото ... ми незнам защо ми е. В ситуации, в които трябва да се мобилизирам и концентрирам, незнам той какво може да направи. Аз на негово място бих се чувствала безполезно. Ама знам ли, ако иска да присъства. В предродилна докато се чака разкритие по-може, за да прави компания, да ти даде нещо. Ясно е че работата ние ще я вършим  Mr. Green Обаче доводите на she_moto накланят везната таткото да чака добрата вест пред вратата  Laughing

Клизма се прави, ако има време  Mr. Green Аз знам за бебе родено с а.о на главата.

Разговорили сте се за любимото ми люто и киселко. Киселите краставички свършиха, чакам ново зареждане. Онзи ден приятели ми разказваха за нов индийски ресторант и като ми текна лигата за нещо постно и люто  Crazy

pixelmoxie, нося 10 размер по УК и от Некст взинаги взимам пак същия. Ако ще ти е от полза.

Лабела, може би сега е момиче Wink
Виж целия пост
# 547
Valya, споко- и аз хапвам суджук Simple Smile По-принцип не трябва де, ама като всичко е в разумни количества, не е страшно.
И на мен не ми отваря линковете за къщите, и аз искам къщаааа:) Ама ако ме чуе мъжа ми, и ще ми се кара, че то аз само това не съм заискала още Money
mylili, мерси и аз съм UK размер 10, значи същия си оставам(засега)  Simple Smile

Абе знам че поизтървах малко дискуцията за количките, ама някой има ли впечатления каква е разликата между триколка и такава с 4 колела? Коя е за предпочитане?
Виж целия пост
# 548
Обикновено правят клизма, НО НЕ винаги. Някога няма време, друг път просто не е практика за болницата. За варна знам само за аг и то предлагат не задължават. Аз и за секциото си я поисках
Виж целия пост
# 549
Това с градския транспорт и на мен ми идва в повече. Не искам да обидя никой, но наистина не виждам нещо кой знае какво да се возиш бременна в градски транспорт. Сега ми се налага рядко, вече съм шофьор, но с миналата бременност постоянно пътувах и не се чувствах ощетена. Все пак не сме болни, бременни сме. Чувствам се по този начин за много други неща. Като цяло гледам да не се вманичавам.
Виж целия пост
# 550
Winter mоm, ама аз наистина започвам да мисля, че не съм в ред  Thinking Все гледам всичко, което мога да си върша сама, да си го върша... даже през ум не ми минава да кажа на мъж ми.   Rolling Eyes
А моят сладур много се вълнува да вижда нашата дивачка на монитор, но го е страх да се радва. Все казва, че ще е най-щастливият мъж на света и всички ще разберат, че е станал баща, но първо да види детето да се роди и всичко да е наред... някак не смее много да се радва и да говори за бебка  Thinking Аз постоянно дрънкам за нещо, свързано с малката въшка  Crazy
she_moto, и моят често го нямаше по едно време... и в Щатите беше на курс за два месеца... не ме питай как издържах  #Crazy Имах една тетрадка, бях начертала календар и задрасквах дните, докато се върне! Имахме 7 часа разлика във времето, та рядко можехме и да се засечем на скайп и беше голяма драма  Laughing На летището се разревахме, не можехме да се отделим цяла седмица ...  Blush И му казах да не е посмял пак да бяга за толкова време  Laughing Иначе и на състезания често ходи и там по няколко дни го няма и признавам си - даже си поревавам... гадно ми е да го няма и това е  Party А за плацентата - мъж ми изражда котката, знае какво излиза  Joy А пък и аз толкова гадости съм му разказвала от моята работа, че надали нещо ще го впечатли, та не е това причината да не го искам на самото раждане...
Валче, нали знаеш онзи лаф... "Ако излезете с мъж, който твърди, че е "свободен" и по време на срещата му звънне "Пешо-авточасти", не му вярвайте"  Joy
За забранените храни - че аз всичко ям май май  Blush Ужас !
Мен друго ме заинтригува относно присъствието на татковците при раждането... Честно да ви кажа, ако бях лекар, нямаше да ми е приятно, докато ми е напрегнато и работя, да има странични емоционално - ангажирани с работата ми хора.  newsm78 Мисля, че така напрежението над лекарите е по-голямо и не за хубаво! Ама мое скромно мнение  Blush
neliatanasova, на мен планинските преходи и необлагородените пещери не ми се опряха миналата седмица, та един транспорт...  Wink Laughing Да чукаме на дърво само да сме добре!
Айде, отивам да хапна, че ме огладняхте с тези вредни храни  Joy После продължавам с чистенето и на следващата почивка, пак се паркирам тука...
Виж целия пост
# 551
Това с градския транспорт и на мен ми идва в повече. Не искам да обидя никой, но наистина не виждам нещо кой знае какво да се возиш бременна в градски транспорт. Сега ми се налага рядко, вече съм шофьор, но с миналата бременност постоянно пътувах и не се чувствах ощетена. Все пак не сме болни, бременни сме. Чувствам се по този начин за много други неща. Като цяло гледам да не се вманичавам.

Аз нямах предвид, че сме болни или нещо такова. Въпреки че те белите от нищо стават понякога (недай Боже). И без корем ми е гнусен градския транспорт. Не мога да залича спомена на миризма на зарзавати в трамвая, когато навремето пътувах до работа.  ooooh! А някои индивиди ми изглеждат направо опасни за общественото здраве. И да поясня, че говоря за София. В Бургас бях приятно очарована от автобусите. Ми гнуслива съм явно!

Йо, с най-добри чувства ти казвам, че няма нищо героично всичко сама да правиш. Имам личен пример в обкръжението си. Жената все сама да се справя, въпреки предложената от мъжа й помощ. Години по-късно той не се сеща изобщо да й помогне, дори когато тя върши типично мъжки дейности. Ми свикна човека, че не се очаква да прави нещо. И да се ядосва жена му, не може вече да промени ситуацията. Младо семейство сте, както го свикнеш, така ще бъдете! Пак казвам - с най-добри чувства  Hug
Виж целия пост
# 552
Здравейте! Толкова нови теми сте подхванали и все интересни!  Hug

За храната: Аз съм си чревоугодница и затова съм се хванала на веруюто, че организмът си казва какво трябва и какво не. В тази връзка много се притеснявах как ще спра алкохола, аз си пиех всяка вечер - вино или ракия. Сега не ми се пие, ама хич! Същото е и с любимото ми кафе. Само от мисълта ми призлява. Но всичко друго - кисело, люто, си хапвам - щом организмът ми го приема, значи е ОК. Или така ми е по-лесно да си мисля. Но ако тръгна да качвам поголовно, ще се спра.

За присъствието на таткото при раждането: Аз съм против - твърдо. Искам за мъжа ми това да остане един красив спомен, усмихнат, а не сгърчен и нелицеприятен. Това едно на ръка. Второ, както някоя от вас каза, аз не бих могла да се насладя на болката на най-обичания ми човек, та дори да е естествен път към нещо прекрасно. Бих страдала и това би ми развалило момента. А мъжът ми е много по-състрадателен от мен. В никакъв случай!  Naughty

За дрехите И аз реших - ще си разшия плитките дънки при шивач, да ми сложи ластично парче и да си ги нося - имам безброй и ако не стана слон, а продължа само на корем да раста, ще мога да си ги нося още. Специалните дрехи за бременни ми се струват ужасни!

Кажете, моля ви, как се движите с килограмите, бях ви питала и преди. Аз до момента (15 седмица) съм 3-4 кг. нагоре и макар видимо да не съм се освинила, се притеснявам, ако продължавам с тия темпове.  Sick
Виж целия пост
# 553
 :lсе доol: Valya_P бе се притеснявай и моето май  ще е октоподче  Laughing на мен като ми се дояде нещо забранено и започвам ааааа то бебето иска с този номер минава така мм ми взе обувки  Grinning хубаво е че сменихте темата с тези свекърви и сега ще мрънкаме за мъжете си  Joy то мм си ме глези масажи като ми се дояде нещо и ме мързи той ми го носи малко  само в леглото му идва в повече а то хормони  и нещо не му  устоявам  luvbed въпреки за майка му мога да се оплаквам до утре тя си е стара злобна жена все пак му е майка но сега например няма търпение да се изнесем от апартамента и ме обвинява че било мръсно че много шум сме дигали като се смеем като съм готвила и пръскало е тя като и до ден днешен не може да готви и не  знае че така става понякога на дивана да не се лежи луди работи  #Crazy нямам търпение след 10 дни да се изнесем   newsm44 добре че се обичаме и търпим иначе не знам  newsm03 и мами надявам се днес да не сте се преуморявали и да е минал успешен . за клизмата ще се прави няма как  без последици да мине раждането  Simple Smile
Виж целия пост
# 554
mylili , именно... няма абсолютно нищо героично в това да върша сама съвсем нормални и обикновени неща от ежедневието  Peace А пък, ако трябва да го разглеждаме така, предпочитам "герой", вместо "жертва" ...  smile3548 Аз се дразня на мъж ми, че дондурка родата си и че се възползват от него да им свърши неща, които и сами могат да направят, остава и аз да стана такава...  Crazy Не съм болна, не съм саката, а мъж ми не ми е прислуга. Когато наистина имам нужда от неговата помощ, ще я потърся, но определено това няма да е, за да не се возя на рейс... примерно Simple Smile И пак да кажем - всеки си има мнение и начин на действие, не ангажирам никого, ама и аз не приемам да натоварвам мъж ми с елементарни ежедневни задачи, с които всеки нормален човек се справя сам Simple Smile Разни хора, разни идеали...
Famille , аз съм в 16-та г.с. и съм +3 кг.  Peace
Рали, на мен мъжът ми ми изглежда все по-красив и неустоим  Mr. Green Гледам го като извънземно, все едни мръснишки мисли са ми в главицата...  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия