НОЕМВРИйска мама чувство я полази – “Камион ме блъсна, трактора ме гази” Тема 15

  • 42 904
  • 728
# 330
Здравейте!
Честит първи учебен ден и спорна година на всички, свързани пряко или косвено със сферата на образованието! Така ми се ходи на училище, помня как чаках с нетърпение първия учебен ден и срещата с всички познати!
ЧРД, Chikka! Бъди здрава и много щастлива!  newsm51
Честито бракуване, Вампи! Обичайте се и се уважавайте, пък всичко друго е просто битовизъм! Дано изпита ти се състой днес и да се свършва тази одисея!  Hug
kadrova4kata, тези екстри и аз ги имам всичките, освен да търпим и там където можем, например при киселините да повлияем, няма какво да правим. Задушаването е супер гадно, аз сега съм и със запушен нос, направо красота. А таза ме боля мен още в началните месеци, поспря и сега пак! Дано намалеят болежките!  Praynig
Пазете се и се щадете докато сме в това положение, че после и да искаме помощ и отмяна по-трудно ще се получава!
Утре мисля да отида на лекцията в мол София, ако има желаещи, моля, пишете ми на лични съобщения. Темата е за кърменето, лекторката е мнг готина, а подтемата за атопичния дерматит. Ще има и подаръци на Авент. Ще се радвам ако успеем да се запознаем и лично!
Аз бях на прегледи и петък и събота. В петък ми мериха тоновете, гледаха бебка и ми взеха секрет. Засега мажа външно с едно кремче на база клотримазол, а като излязат резултатите ще видим има ли нужда от друго. В петък ще разбера. В събота ме пратиха на подробен преглед на мозъка и сърцето, слава Богу всичко е нормално - това заради херпес зостера, който изкарах в 5-6 г.с. Бебка уж си отговаря на седмиците, а ми се вижда малка - 1600-1700, но е добре, пък и брат и и той сравнително малък - 3000 се роди. Аз съм едра, а незная защо такива малки ги раждам, но най-важното е да са здрави, а пък като излезе ще дръпне. Мен ме гласят за секцио 10 дена преди термин, не искат нормално да ме израждат. Дано поне успея да уговоря док за някоя дата, която по ми допада. След 2 седмици пак съм на тонове. Иначе водите и всичко е в норма, което ме радва!
Виж целия пост
# 331
Chikka Честит Рожден Ден ! Жива, здрава и много обичана. Здраво и хубаво бебенце да си гушкаш  newsm59  party023  party002
Виж целия пост
# 332
Момичета Crazy
Първо поздрави на всички мами,които изпращат първокласници,второкласници и т.н. Сигурна съм,че е голяма емоция bowuu
Поздрави и на всички учащи мами-не са една две сред нас Heart Eyes Смело с коремите напред момичета preggo smile3529

контракции  рейни вярно,че беше споменала,ще пробвам да не питам много много корема,че 2дни някакъв ужас беше -коремът ми твърд като камък ,не беше много болезнено,но неприятно Thinking

повръщането  Мис Лутър през цялата си бременност до сега повърнах един път и мисля,че беше в 4месец, бяхме излезли на вечеря с приятели и ядох някаква салата с рукола,пъпеж,пармезан и ядки и т.н. и после си я върнах SickНо мисля,че дори и да не бях бременна пак щях да я върна hahaha
Така,че помисли си да не е от храната newsm78.. Една позната малтийка ми разказва за себе си,че през 9те месеца не е спирала да повръща,дори в болницата преди да роди е имала лиген до себе си Tired
Не вярвям да е притеснително след 30г.с ,ако повърнеш,но попитай док на следващата си консултация за твое спокойствие Peace

  ura честит Рожден ден на рожденничката ни! Желая ти все хубави емоции и много щастливи мигове Heart Eyes!

Аз снощи доста късно заспах..Попринцип ММ като се върне към 11 -12 вечерта и вечеря,да се видим да си поприказваме,душ, филмче и съм заспала на 5тата минута от филма Joy Снощи до край го изгледах,вярно.че беше интересен ,ама то не бяха някакви горещи вълни,потих се страшно много,не можех да дишам  Кофти работа Crossing Arms само офкам и пъшкам...И ММ от къде му хрумна и ми вика за мое успокоение  (явно на шега,само дето не я разбрах  newsm78
"Питаш ли го Митьо "пищова" какво му е с този корем?!!?"   newsm78 #2gunfire  Joy Joy
Направо ме разби  Joy Joy
Виж целия пост
# 333
З А    Ч И К А

Виж целия пост
# 334
Chikka  newsm59  bigdance2 и от мен! Много здраве, усмивки и прекрасни мигове от ноември ти желая:)))
Виж целия пост
# 335
чика ЧРД, прекрасен ден ти желая!

джени повече не се катери ужас... Аз в момента така се съсредоточавам всеки път като излизам от ваната, много ме е страх. Трябва да внимаваме, момичета, малко остана!

Аз също наблюдавам че вечер корема ми е често по твърд, може би от стоене, ходене и т.нпрез деня, а снощи имах пак болезнени контракции. Някои питаше какво се усеща - при мен усещам хем болка отпред много ниско, хем одзад в кръста и едно усещане подобно на позив по голяма нужда. Имах една такава преди да си легна, и после като ставах до тоалетна през нощта. Сега е по добре, само стискам палци да не зачестят, искам поне 9 месец да уцеля и тогава... Топла вана ме отпуска, но надали бих си пуснала вана в 3 през нощта  Wink снощи пих и две но-шпа, въпреки че избягвам по принцип.

За повръщането - не ми се е случвало, но понякога леко ми тръгва (с извинение) заради киселините, да не би да има връзка с това?
Виж целия пост
# 336
Iki_to , онзи ден моя брат се изцепи че съм ставала от дивана като Митьо пишова #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Laughing Laughing
Чика, честит рожден ден !! Simple Smile
Виж целия пост
# 337
Здравейте мами,
Чика, честит рожден ден,много здраве,късмет и едно здраво бебче през ноември Hug
Честит първи учебен ден,и по-специално на мамите с първокласници,сигурно е голям трепет  Heart Eyes
За киселините аз още нямам такива екстри,но го отдавам на това,че съм от последните ноемврийки.Опитайте се да махнете от менюто хлебни и тестени неща,незнам колко ще помогне,но дано поне облекчи нещата.
Вампи,този път ще вземеш изпита,нали вече си госпожа,това е сериозна работа  Party
На всички мамите с болежки,една голяма прегръдка и търпение ви пожелавам,малко остана,почивайте максимално и се щадете  Naughty
Аз още съм на работа,то затова и пиша рядко,но пък ви чета редовно.Сигурно ще работя и октомври,ако всичко е наред  Confused Нищо поне ще има парички за бебо Laughing
През ноща с това WC не се издържа вече.Събуждам се-тоалетна-пия вода-от водата ми се преяжда-пия мляко с мед-лягам и бебето се е събудило и почва нощтната гимнастика и заспивам след един час.Представлението се повтаря 2- 3 пъти на нощ  ooooh!
Сега отивам да ви чета,че половината тема сте я свършили  Peace
Виж целия пост
# 338
Здравейте и от мен! Одавна не се бях вписвала в темата,до сега ви четах..то многооо..многооо..Освен да се похваля,на 10 август правих ме сватба с моя мъж беше страхотно и незабравимо..медения месец ни беше на язовир ние сме много зарибени по риболова и двамата  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Общо взето стягаме се лека полека и нямам мн време да седна..отделно ремонти работи..пфф лудницаа..Относно бебето добре е преди 5 дена го гледах ме на ехограф тежи 1460гр.Генеколожката каза,че е нормално това тегло че е добре,Аз незнам много ли е,малко ли е , средно ли е нямам си представа..Вие случайно да знаете как върви теглото?Искам още да питам ако има мами който да раждат в ОБ варна дали знаят за списъка който трябва да носим, и евентоално някой друг съвет какво трябва да занеса и какво не.
Виж целия пост
# 339
Chikka честит рожден ден пожелавам ти здраве щастие любов късмет и здраво пухкаво бебе през ноември   bouquet     party023      newsm59
На мамите с болежки търпение, остана още малко  Simple Smile
Симонка ще кажеш ли като ти мине лечението на гъбичките дали ти е минало от това лекарство ? Аз днес ще го слагам последен ден.Надявам се вече да се оправя че си слагах какво ли не  #Cussing out  
Виж целия пост
# 340
Chikka, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  newsm38  Gift Много да си здрава, щастлива, обичана и едно прекрасно бебче на термин!
Упех на всички ученичета и малки и големи!
За контракциите и ръцете на корема- като бях в МД акушерките постоянно повтаряха да не си пипаме коремите, "ръцете нямат работа на корема" и моята доки държи на това, даже като ме гледа с УЗИ внимава да не ме ръчка много и казва, да не дразня коремчето. Така, че не са просто приказки. Аз самата забелязах, че като не си пипам корема, в банята внимавам да не тече душа директно на корема контракциите са малко. А даже като ми се опира презрамката на чантата, която нося не на едното рамо, а по диагонал и минава точно през корема (а тя съвсем лека и малка чанта) ме гъделичка лекичко и ми става контракция. Така, че пазете коремчетата, вярно е това.
А за хапването - аз съм гладна постоянно напоследък, но абсолютно нищо не ми е вкусно, не знам какво ми се яде, много гадно, ама какво да се прави... Heart Eyes

Гледах няколко лекции за новородените, за съвсем първите дни - пускам линк, на мен ми се сториха много полезни и конкретни, за част от нещата не бях и чувала, а сега като знам, няма да се шашкам. Това е втората част, първата можете да я видите пак там и други полезни има, особено за мамите с първо бебче като мен. Гледах и едно за къпането, което не беше от БГ и нещо не ми допадна. Бебетата да се къпели поне 1-2 пъти  седмично  newsm78 , много рядко, не ми се струва удачно. Но всеки си избира. Българския подход с ежедневното къпане ми е по-на сърце.

http://www.youtube.com/watch?v=Hx2lGnvrhKg

Цунки и гушки на всички и да се пазите, и без алпинизъм и други геройства, че паданията могат да са доста сериозни!
П.П. Много ми е интересно Вампи какви ги дроби днес с този латински... Mr. Green

Редактирам се, за да кажа, че Светулка много тояно е описала болезнените контракции. И аз имах 2 такива, но веднага лягам, освен, че си пия Гинипрала (лекарството против контакции). Като ходя или правя нещо ми стават повече, затова лежачка. Аз трябва да съм на такъв режим, де, доки каза пълна лежачка, ставане за ядене и 00, ама аз малко не слушам и си го поплучавам тъпкано после във вид на контаркции... #Crazy
Виж целия пост
# 341
Здравейте и от мен! Одавна не се бях вписвала в темата,до сега ви четах..то многооо..многооо..Освен да се похваля,на 10 август правих ме сватба с моя мъж беше страхотно и незабравимо..медения месец ни беше на язовир ние сме много зарибени по риболова и двамата  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Общо взето стягаме се лека полека и нямам мн време да седна..отделно ремонти работи..пфф лудницаа..Относно бебето добре е преди 5 дена го гледах ме на ехограф тежи 1460гр.Генеколожката каза,че е нормално това тегло че е добре,Аз незнам много ли е,малко ли е , средно ли е нямам си представа..Вие случайно да знаете как върви теглото?Искам още да питам ако има мами който да раждат в ОБ варна дали знаят за списъка който трябва да носим, и евентоално някой друг съвет какво трябва да занеса и какво не..
Виж целия пост
# 342
Ехооо и аз съм тук,
от сутринта съм я отворила темата , ама не мога да ви наваксам и тва е.
Вампи честито мила , видя ли че те взеха , и повече да не си мрънкала , вече си Борисова, ББ да не мрънка случайно  Mr. Green
Чика newsm59 много здраве и късмет , любов и здраво и усмихнато бебе.
Аз си обучавам колежката тука и бебетата са ми толкова далечна тема сега , а кога ще наваксвам със всичко не знам  ooooh!
Гуш за всички  Hug
Виж целия пост
# 343
А Звяра къде се губи?
Вампи е изкарала 6-ца и сега празнува някъде и ни е забравила,че сме стискали палци тука за нея Laughing Laughing
Виж целия пост
# 344
Иеееееее  smile3535 много ме зарадвахте! Благодаря ви за хубавите пожелания да ви се връщат!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия