91 НЕГ - информация

  • 251 735
  • 1 378
# 390
Мноооого ви е далеч още, Айяла... Laughing

Личното ми мнение е, че зависи от много фактори - колко е съвестно детето, какъв е учителят, има ли изменения в регламента, колко ще се спечеш или не на устния и т.н.. Картинката е шарена -  като се почне от ходещи регулярно през годините на уроци (то и в 8 клас не липсват хора, ходещи на уроци,вероятно в гонене на приема в лайстунг, въпреки качествените учители по езика на зайците), мине се през такива, които непосредствено преди изпита са ходили тук и там на консултации за доизглаждане и се стигне до не ходили въобще (без значение дали са в графата смятащи, че ще се справят достатъчно добре и така  или са от тези, на които просто не им пука какво ще се случи). При всички положения обаче остават факторите учител, съвестност на самия ученик и евентуални промени във формата или оценяването.  Специално за класа на дъщеря ми мога да кажа, че попаднаха на добър тандем от бг и немска учителка и подготовката с тях  вървеше добре. От значение е обаче  фактът, че  точно тази година от Германия качиха минималните прагове за достигане на ниво С1 на някои от елементите. А и преди е коментирано, че само едно В2 на някой от елементите сваля цялостното ниво на сертификата до В2, без значение, че останалите три са със С1 (има тази година случай с дете с 3 пъти С1 и веднъж недостигнато В2, което автоматично му отнема възможността за сертификат Sad ). Така че е много относително кой как е преценил нещата по отношение на  нужда от допълнителна работа. Peace Не бих се наела да обобщавам. Като цяло резултатите са според мен достатъчно високи, вероятно спрямо предходни години броят на децата с В2 е по-висок заради упоменатите промени в скалата. Казвам вероятно, тъй като нямам статистика. Но през годините се работи в посока овладяване на отделните елементи от изпита, като най-много внимание, разбира се, се обръща на писмената част, тъй като това е най-обемният елемент, събиращ в себе си пресъздаване на съдържанието на статия, анализирането на графиката към нея, изтъкване на про и контра аргументи по темата, даване на примери от практиката и изразяване на аргументирано собствено мнение по темата. А това докарва обем от поне 3-4 карирани страници.. В класа на дъщеря ми на този елемент точно има поне десетина деца с максималните точки, което е индикатор, че нещата са правени както трябва.
Виж целия пост
# 391
Благодаря, Русалке, за бързия и изчерпателен отговор  Hug

Знам, че е далече и че е до голяма степен индивидуално, просто ми е интересна общата нагласа.
Виж целия пост
# 392
Браво на децата и попътен вятър!!!
Виж целия пост
# 393
Много ми се иска да похваля дете от НЕГ поименно. Няма да го направя по ясни причини, но поне искам да споделя и с други постижението му. Дванадесетокласник от 91НЕГ е приет в Харвард Simple SmileДано и занапред момчето с такава лекота да сбъдва мечтите си!
Виж целия пост
# 394
Много ми се иска да похваля дете от НЕГ поименно. Няма да го направя по ясни причини, но поне искам да споделя и с други постижението му. Дванадесетокласник от 91НЕГ е приет в Харвард Simple SmileДано и занапред момчето с такава лекота да сбъдва мечтите си!
Страхотна новина! newsm10 Много се радвам за момчето! Харвард трябва да се гордее, че ще има такъв ученик! Peace
Честито и на всички, успешно справили се с голямото изпитание ДСД! smile3501
И все така от добри новини да не се отърваваме. Hug
Виж целия пост
# 395
привет! някой знае ли официален имейл на администрацията на училището, или да има по-пряк контакт с тях, освен обявения телефон

бих искала да им изпратя линк към http://www.futureiscode.com/ с предложение да запишат и НЕГ като място за организиране на турнето [с голямо неудоволствие установих, че ги няма в списъка с регистрирани училища] и с надеждата, че може на някой от евентуално присъствалите ученици да му пламне искрата към професиите на бъдещето Simple Smile
Виж целия пост
# 396
Да побутна малко темата, че чак на трета страница е отишла...
Една добра новина: днес футболистките на НЕГ в оспорвана битка са разгромили футболистките на АК с 4:2! newsm20
Виж целия пост
# 397
Браво на  момичетата Simple Smile

Пожелавам успех утре и в петък на зрелостниците на НЕГ, нека се справят отлично Simple Smile
Виж целия пост
# 398
Браво на футболистките!

А отбор за момчета дали има? Моят син е много нещастен от условията за спорт в НЕГ.

Успех и на зрелостниците!
Виж целия пост
# 399
И от мен успех на зрелостниците - сигурна съм, че и там ще се справят отлично! fingerscrossed
Браво на спортистките!
Виж целия пост
# 400
Браво на футболистките!

А отбор за момчета дали има? Моят син е много нещастен от условията за спорт в НЕГ.

Успех и на зрелостниците!

има Simple Smile казваше се първо Звездичка FC Grinning после май се обединиха два класа, и се казваха Швабите ;] сега последно гледам, че са се прекръстили на "91 НЕГ",  участват в турнири, организирани от една интернет платформа - http://vambos.com/bg/, което е супер начинание, като гледам как моят син се скъсва от футбол във всяка възможна минута

и от мен успех на дванайсетокласниците!
Виж целия пост
# 401
И моят деветокласник участва в училищния шампионат по футбол. Simple Smile то не са трансфери от един отбор в друг, страсти горят... А  и във Вамбос играе също.  Mr. Green

А дванайсетокласникът седна от вчера да прочете нещичко за матурата утре, то от уроци за кандидатстване време никакво няма. ooooh! Та ще изкара матурите на мускули. Иначе досега има успех 5.94. bowuu

Успех утре на всички форумски дванайсетокластници! Hug

Виж целия пост
# 402
Хм, благодаря, момичета  Simple Smile. Ще питам моя мрънкач защо не рита там. Ако нещо пак не е доразбрал, ще се допитам отново до вас.

Звездичка е култово  Laughing

Палечка, браво на дванадесетокласника и успех!
Виж целия пост
# 403
Моята абитуриентка днес отиде само да си вземе бележката. За матура не чух да казва, че ще преговаря. Отива след училище да си търси разни дребни, остатъчни неща за бала.  Peace  И по-добре, каквото  е научила до момента - това е. Днес едва ли ще натрупа нови знания. hahaha
Виж целия пост
# 404
Браво на футболистките!

А отбор за момчета дали има? Моят син е много нещастен от условията за спорт в НЕГ.

Успех и на зрелостниците!
Както са писали, има и за момчета. Wink Сега научавам, че момчетата тренират. Момичетата се събират само за мачове. И моята е нещастна от "спорта" в НЕГ... Mr. Green Иначе тя си тренира сериозно извън училище, та просто се чудя, за какво и е и в училище. ooooh! Crazy
Скрит текст:
В едно друго известно у-ще с трибуквена абревиатура имат отбори по няколко спорта, ама пак има недоволни. На родителска среща родителите се оплакаха, че някои постоянно отсъстват за състезания "Ама моля ви се, това да не е спортно училище" Crazy То няма угодия.
Стискаме палци за зрелостниците, успешно представяне на матурите! fingerscrossed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия