91 НЕГ - информация

  • 251 751
  • 1 378
# 420
аз също за лайстунг да питам - уж щеше да има родителска среща да ни разяснят, а накрая само едно информационно писмо от Немския отдел прочетох...

Хм, аз даже и писмо не съм получила. Само попълних декларация, че съм съгласна детето да се яви на изпит. На коя дата се провежда изпита, апропо, че диването не знае  ooooh!

От сина знам, че големите ученици ги "заклевали" да не се записват в лайстунг, много трудно било. Това, обаче, страшно ми хареса:

Да допълня аз от какво съм доволна - подготвят ги за реални житейски ситуации, не ги товарят безсмислено със зубрене, държат на личното отношение и мнение за преподавания предмет. Стараят се да  направят от класа колектив. Преподават им немци и подбрани много добри от българските учители. Материалната база е много добра.

Това, за съжаление, липсва в бълг. образование. Децата го усещат и не са особено мотивирани, поне моите
Виж целия пост
# 421

Хм, аз даже и писмо не съм получила. Само попълних декларация, че съм съгласна детето да се яви на изпит. На коя дата се провежда изпита, апропо, че диването не знае  ooooh!



на 17 писмен, на 23 устен - за който е допуснат; а външното оценяване било на 19-ти

иначе и на мен това от цитата на Палечка ми направи приятно впечатление, че аман от заучени клишета без никаква практична стойност
Виж целия пост
# 422
Да, така е както го е написала Палечка , то не са презентации, то не са проекти, постановки и всеки път в екип и наистина на децата това много им харесва.
Виж целия пост
# 423
Здравейте, не мога да намеря учебните планове  на сайта на 91 нег, само седмична програма,от която не става ясно колко часове и какви предмети (зип, сип) имат през годините на обучението. Моля за информация, къде да търся☺
Виж целия пост
# 424
Профилът е природо-математически. Simple Smile Пуснах  във форума преди няколко дни (в седмокласната тема също) линк към събитие на 13.06 - Ден на отворените врати в гимназията. Ако сега ни предстоеше изборът, бих отишла с детето. Simple Smile Сигурна съм, че ученици и учители ще отговорят на питанията ви.
Да, благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 425
Мами, аз да попитам, знае ли някой как стои въпросът с немците на не-лайстунг паралелките. Досега (в 8-ми и 9-ти клас) немци не сме видели, а класната им е казала, че по принцип в 10. клас трябва да имат немски преподаватели по два предмета, ама не било сигурно дали ще се намерят немци... Sad
Виж целия пост
# 426
А сегашните осмокласници и десетокласници имат ли немци?
Имам предвид, че  е странно тази липса на немци да преследва само този випуск във всеки етап от обучението. newsm78

Виж целия пост
# 427
Странни неща казва тази ваша класна.. Mr. Green Днес дете от друг 9 клас ми каза, че преподавателката по немски му казала, че нещата са си по старому и от изпита няма да зависи разпределение на паралелки. Колкото до другото, немци винаги е имало  в 10,11 и 12 клас, но никога по два предмета. Винаги са си предавали само  немски на ДСД паралелките, в посока подготовка за  изпита в 12 клас. И защо да няма свободни немци? Нали сега си тръгнаха 12 клас, хорариумът от часове на немците с тях  съвсем естествено ми се струва ще бъде пренасочеен към  бъдещия 10 клас. Thinking На сега завършилите 12 клас (ДСД) предаваха Ганц и Лаутенбахер.

Да, Нова, и осми клас имат немци, и десети също.
Виж целия пост
# 428
 коментар за матурите по БЕЛ за зрелостниците - http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2015/06/05/2547632_po-malko … tati_na_maturite/

Цитат
Най-добре са се представили учениците от Американския колеж - със среден успех 5.72 на изпита по литература и Немската езикова гимназия в София също с 5.72 (но с двойно повече зрелостници), както и Испанската езикова гимназия "Мигел де Сервантес" с отличен 5.68.

браво на випуска, който продължава да поддържа високо реномето на гимназията! Simple Smile
Виж целия пост
# 429
коментар за матурите по БЕЛ за зрелостниците - http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2015/06/05/2547632_po-malko … tati_na_maturite/

Цитат
Най-добре са се представили учениците от Американския колеж - със среден успех 5.72 на изпита по литература и Немската езикова гимназия в София също с 5.72 (но с двойно повече зрелостници), както и Испанската езикова гимназия "Мигел де Сервантес" с отличен 5.68.

браво на випуска, който продължава да поддържа високо реномето на гимназията! Simple Smile
smile3501
И следващите випуски да продължат все така!
Русалке, поздравления за космическия резултат на девойката! newsm10
Виж целия пост
# 430
Благодаря, мамамилк Hug
Дано и следващите випуски поддържат челната позиция на училището на ДЗИ.  Simple Smile

Дано МОН изкара  разбивки като минали години за брой явили се на дадена матура  и постигнат от тях среден успех. Би ми било просто интересно да видя справянето на випуските, въпреки че не ни предстои да избираме гимназия. И слава богу, още  един път 7 клас би ми дошъл в повечко.  Mr. Green

Виж целия пост
# 431

Дано МОН изкара  разбивки като минали години за брой явили се на дадена матура  и постигнат от тях среден успех. Би ми било просто интересно да видя справянето на випуските, въпреки че не ни предстои да избираме гимназия. И слава богу, още  един път 7 клас би ми дошъл в повечко.  Mr. Green



Извинете за нахлуването в темата, но това са разбивките от топ 10 на ДЗИ за тази година:

http://www.danybon.com/obrazovanie/top-10-uchilista-matura-bel-12-class-2015/

Поздравления за всички от челната десятка smile3501
Виж целия пост
# 432
Елис, благодаря, но нямах предвид такъв файл. Има си официална екселска таблица  на МОН, в която от падащо меню  си избираш област и предмет. Обхванати са всички училища в страната. Вижда се както средният успех на явилите се, така и  техният брой. Simple Smile Отделно в  колони преди това стои успехът от предходната година по предмета и в друг цвят в числово измерение  е показано покачването/понижаването на резултата спрямо миналогодишния. Peace
Виж целия пост
# 433
След като разбрах, че 13.06 е Ден на отворените врати в гимназията решихме, че задължително ще присъстваме. Оказа се обаче, че детето има ангажимент до 12,30 часа.

Според вас дали ще има смисъл да посетим към 13,00 часа училището или всичко ще е приключило? Имате ли представа от предходните години как протича деня?

Виж целия пост
# 434
Според вас дали ще има смисъл да посетим към 13,00 часа училището или всичко ще е приключило? Имате ли представа от предходните години как протича деня?


Мисля, че тази година за първи път има ден на отворените врати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия