Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се разпределят учениците по паралелки в НЕГ?
Кога започва учебната 2013/2014 година в НЕГ?
Кога се провежда родителската среща за закупуване на учебници?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се разпределят учениците по паралелки в НЕГ?
-
Кога започва учебната 2013/2014 година в НЕГ?
-
Кога се провежда родителската среща за закупуване на учебници?
-
Има ли традиция определен учител да води определена паралелка в НЕГ?
-
Какви са очакванията за учениците в НЕГ след дипломирането им?
Мисля, че детето ти е в СМГ - няма нищо общо като подготовка по предмета НЕГ, особено пък в 8 клас, когато трите часа по програма са крайно недостатъчни за добро и задълбочено упражняване на материала. И това не е проблем само на НЕГ, повсеместен е в езиковите. Както и според мен е несравнимо нивото по немски на финала на принципно амбициозно, мотивирано, но неходило след 8 клас дете на курсове за надграждане на наученото през първата година в СМГ по немски и такова в НЕГ. Всеки трябва да прецени за себе си на кое отдава по-голяма значимост. Състезатели по мат малко или много с времето ще позагубят скорост в НЕГ. И не защото учителите са лоши (има наистина страхотни), а защото предметът не е профил и се учи по учебници за ЗП до 10 клас вкл. От 11 клас нагоре детето може да избере профил Математика и информатика и тогава се задълбава повече, тъй като и часовете са повече, и учебникът е за профилирана подготовка. Може още от 9 клас да отиде и в лайстунг, където ще учи мат по немска система. Но като семегеец-състезател няма да бъде. 
Дано не се сърдиш