91 НЕГ - информация

  • 251 756
  • 1 378
# 435
Здравейте,
предстои ни труден избор на гимназия от 8 клас.
Резултатите от матурата по БЕЛ показват, че освен децата и учителките по БЕЛ на 12-ти клас са много добри. Имаше положителни отзиви в темата за една от тях /г-жа Христемова/.
Каква е практиката - преподавателите по БЕЛ на завършващите НЕГ поемат ли 8-ми клас или поемат горните класове?
Какво е нивото по математика в 8-ми клас и нагоре - трябва ли да се молим на късмет или всички/поне повечето са добри?
Виж целия пост
# 436
Това е кофтито, май няма правило...Много размесено из класовете предават. За мен лично в училището има един слаб преподавател по БЕЛ, другите са до един на ниво.
Мастер, нивото по мат е като такова в езикова. Peace Мисля, че детето ти е в СМГ - няма нищо общо като подготовка по предмета НЕГ, особено пък в 8 клас, когато трите часа по програма са крайно недостатъчни за добро и задълбочено упражняване на материала. И това не е проблем само на НЕГ, повсеместен е в езиковите. Както и според мен е несравнимо нивото по немски на финала  на принципно амбициозно, мотивирано, но неходило след 8 клас дете на курсове за надграждане на наученото  през първата година в СМГ по немски   и такова в НЕГ. Всеки трябва да прецени за себе си на кое отдава по-голяма значимост. Състезатели по мат малко или много с времето ще позагубят скорост в НЕГ. И не защото учителите са лоши (има наистина страхотни), а защото предметът не е профил и се учи по учебници за ЗП до 10 клас вкл. От 11 клас нагоре детето може да избере профил Математика и информатика и тогава се задълбава повече, тъй като и часовете са повече, и учебникът е за профилирана подготовка. Може още от 9 клас да отиде и в лайстунг, където ще учи мат по немска система. Но като семегеец-състезател няма да бъде.
Виж целия пост
# 437
Това е кофтито, май няма правило...Много размесено из класовете предават. За мен лично в училището има един слаб преподавател по БЕЛ, другите са до един на ниво.
Мастер, нивото по мат е като такова в езикова. Peace Мисля, че детето ти е в СМГ - няма нищо общо като подготовка по предмета НЕГ, особено пък в 8 клас, когато трите часа по програма са крайно недостатъчни за добро и задълбочено упражняване на материала. И това не е проблем само на НЕГ, повсеместен е в езиковите. Както и според мен е несравнимо нивото по немски на финала  на принципно амбициозно, мотивирано, но неходило след 8 клас дете на курсове за надграждане на наученото  през първата година в СМГ по немски   и такова в НЕГ. Всеки трябва да прецени за себе си на кое отдава по-голяма значимост. Състезатели по мат малко или много с времето ще позагубят скорост в НЕГ. И не защото учителите са лоши (има наистина страхотни), а защото предметът не е профил и се учи по учебници за ЗП до 10 клас вкл. От 11 клас нагоре детето може да избере профил Математика и информатика и тогава се задълбава повече, тъй като и часовете са повече, и учебникът е за профилирана подготовка. Може още от 9 клас да отиде и в лайстунг, където ще учи мат по немска система. Но като семегеец-състезател няма да бъде.

Русалке, благодаря за отговора!  Hug
Знам, че отиде ли в ЕГ със състезателната математика приключва - чуденето ми е по-скоро дали няма да закъса на училищно ниво с тези 3 ч. седмично.  ConfusedДано по БЕЛ да имат късмет децата и да не попаднат точно на този 1 преподавател. newsm17
Виж целия пост
# 438
Оооо, няма никакъв шанс да закъса, изсилваш се в опасенията си. Разбрала си ме грешно, трите часа в 8 клас просто не стигат за кой знае  какво задълбочаване на знанията, каквото би имало в СМГ. Иначе нагоре има много деца, запазили афинитета си към мат. Най-много гимназисти избират именно профила  Математика/Информатика от 11 клас нагоре. Ако не долюбват предмета или се чувстват  неподготвени, не биха го направили. Все пак става дума за 6-7 часа седмично...Огромна част от зрелсотниците  избират след 12 клас технически, икомомически и компютърни  специалности по унита в Германия и се справят с математиката там. Значи имат базата..
Виж целия пост
# 439
В момента в нашия девети клас се учат на немски предметите: физика, химия, биология, история. Седем часа седмично немски. Учителите по предметите са наистина много добри. Миналата седмица училищният хор бяха във Виена - 8 дни, на разменни начала - много добра езикова практика беше за децата Simple Smile

Може ли някой да разкаже повече за хора на гимназията. На нашия  син са предложили да се присъедини към него
Виж целия пост
# 440
Присъединявам се към питането за хора. Каката ни, макар че се занимава от 3 годишна с пеене и не е спирала заниманията си с вокален педагог през годините, не пожела да пее в хора и това е. Една от малките обаче  сякаш проявява интерес. Или поне  на мен така ми се струва..
Виж целия пост
# 441
в понеделник г-жата по пеене го викнала нашия човек "да се пробва" за хора. Днес го прослушала и казала, че с него " може да се работи". Имало много деца в хора от различни класове. Следващото занятие щяло да е след 2 седмици, заради изпита за лайстунгскласе.
Виж целия пост
# 442
мине не мине, и се присетя пак за този лайстунг - от моя син не мога да изкопча никакви подробности [мисля, че просто не ги знае детайлите] - та тук от първа ръка някой ако може да каже - учебен ден ли си е денят на първия изпит, или само с това се занимават; колко време е определено за писмения изпит; кога и как научават дали преминават нататък

още съм на етапа да опитвам да съм по-информирана от самото дете hahaha
Виж целия пост
# 443
За хора мога да кажа само хубави неща Simple Smile Учителката е прекрасна и децата я обичат. Тя самата свири на инструмент и пее в хор. Преди концерти е малко по-напрегнато, защото репетициите са по-чести, но резултатът от усилията е удовлетворяващ за всички.
https://www.youtube.com/watch?v=8V1ch1iVwHI&feature=youtu.be
Тази година нямаше ходене в чужбина, но събития за изява не липсваха - през октомври пяха в Семинарията, по Коледа - в катедралата, по Великден - в Благоевград...

Да допълня горния си пост за програмата: В десети клас на немски се учи и география (освен изброените четири предмета). Тази година имаше конкурс за писане на стихове на немски и десетте най-добри се представяха "по артистичен начин" Laughing Било е много приятно.
Потвърждавам и за немския преподавател в осми и десети клас. В осми клас веднъж седмично, в десети - два пъти седмично.
Виж целия пост
# 444
Нашият син твърди, че децата, които няма да се явяват на изпитите за лайстунгскласе няма да ходят на училище на 17.06, съответно и на 23.06. Писменият изпит започва от 10:00 часа, но кога и как се разбира кой допускат до устен още не сме разбрали. Май писменият продължава 4часа както е и матурата
Виж целия пост
# 445
Няколко дни след писмения се изкарва списък с имената на явилите се деца. Има разбивка на резултатите по отделните писмени елементи и сборен резултат. Децата са наредени в низходящ ред съобразно представянето  им в точки. Горе-долу по средата на списъка (примерно при 180 явили се) се тегли цветна линия-разделител при 90-тото дете. Останалите над нея от първата половина отиват на устен, а другите  си остават само с писмен. После се оповестяват и комисиите от немци, изпитващи на устен и  часовете по разписание на всяко дете. След устните се публикува пак списък и в него линията-разделител отделя приети от неприети. Първите 6-7 под  чертата обаче са резерви. Биват приети на мястото на отказал се сред приетите.  Поне така беше преди, едва ли сега е по-различно. Колкото до това дали е учебен денят - не помня. Нека кажат Палечка, даниен - техните спомени са най-пресни. Но при устните определено се учи.

Химикал, мерси за инфото за хора Simple Smile
Виж целия пост
# 446
Мисля, че беше така - на писмения изпит неучебен ден,  а на устния учебен.Но мин . година много се проточиха нещата от 12.06.устен , май на20.06 беше писменият
Виж целия пост
# 447
Мисля, че беше така - на писмения изпит неучебен ден,  а на устния учебен.Но мин . година много се проточиха нещата от 12.06.устен , май на20.06 беше писменият

Е, сега остава само да размениш датите... Иначе става забавно с ходене на устен първо, а после на писмен.  Hug
Виж целия пост
# 448
Ами добре са ми датите...12.06 , 20.06....с думата май просто леко съмнение в спомените си казвам
Виж целия пост
# 449
Аз за май те рабрах, имах предвид друго Simple Smile Писала си на 12.06 устен, а на 20.06 писмен. Логично е да са обратно. Първо е писменият, после устният. Така или иначе става пределно ясно какво имаш предвид, просто се помайтапих с теб с най-добро  чувство  Heart Eyes Дано не се сърдиш Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия