91 НЕГ - информация

  • 251 758
  • 1 378
# 450
Ти пък, не стига, че не виждам какви ги нижа, , ами и упорствам..Sad(((
Виж целия пост
# 451
благодаря за споделените детайли  Hug добре че има форум, да се ориентирам що-годе, че иначе като нищо няма да ми бъде съобщен номера на низходящата позиция, сега поне ще знам какво да питам  Mr. Green
Виж целия пост
# 452
Моята стара информация е, че до устен изпит се допускат първите 100 деца, а по- горе се вижда, че се класират по- малко.
Виж целия пост
# 453
Така беше, но когато на изпита се явяваше букавално целият випуск, за който 100 деца са половината. Преди две години, явно заради по-малко явили се,  до устен допуснаха определено по-малко от 100. Не мога да кажа точно колко, но някъде към 80 и няколко по спомени. Със сигурност децата с позиция 90+ бяха под  чертата.
Виж целия пост
# 454
То и тази година не всички ще се пробват, предвид че някои батковци и каки разправят, че не си струват усилията и че накрая пак опираш до българската диплома
Виж целия пост
# 455
То и тази година не всички ще се пробват, предвид че някои батковци и каки разправят, че не си струват усилията и че накрая пак опираш до българската диплома
Е, то смисълът от тези паралелки  не е немската тапия само, а цялостното преподаване. Wink . И по скоро се отказват, от страх от многото учене, за което се носят легенди. Mr. Green
Имате възможност да пробвате напълно безплатно да учат децата по немска система с немски преподаватели  при по- добри битови условия- какво има за чудене... Да не говорим, че  читавите преподавателит по немски в шпраха са кът..
Виж целия пост
# 456
Палечка, а какво означава "при по-добри битови условия"? Не ползват ли една и съща база с останалите паралелки?
Виж целия пост
# 457
Има си и за чудене. Всеки има различни доводи ЗА или ПРОТИВ, всеки познава детето си. Познавам дете, което сега е в един от 8-те класове. Пробва ли се, гарантирано ще бъде сред първите. Завидно за възрастта ниво по немски, както на писмен, така и на устен. Но въобще не се чуди, определено няма да се яви на изпита дори.  Има и други такива. Peace
Виж целия пост
# 458
Има си и за чудене. Всеки има различни доводи ЗА или ПРОТИВ, всеки познава детето си. Познавам дете, което сега е в един от 8-те класове. Пробва ли се, гарантирано ще бъде сред първите. Завидно за възрастта ниво по немски, както на писмен, така и на устен. Но въобще не се чуди, определено няма да се яви на изпита дори.  Има и други такива. Peace
Споделям моето лично мнение, никого нито агитирам да се записва, нито дори да се пробва като кандидатства.  Peace.
Каква е логиката на цитирания случай от теб, няма как да знам, но предполагам, че е значима за младежа и близките му.
 Peace
Но моята беше точно тази, изложена в горния ми пост и затова понатиснахме нашия да се запише, защото и той се колебаеше от чутото покрай брат си за трудните две последни години. Към момента е доволен и никак не съжалява. Mr. Green
Айяла, да, учат в едно училище, но стаите им са много по-удобни / примелно ергономични столове/, много чисти /минава се абсолютно всички с дезинфектант, та дори дрехите на сина миришат , като се прибере, защото не се прорускат и облегалките на столовета/, ползват приоритетно кабинетите по биология и химия / когато се застъпват с шпраха/, защото немският отдел ги е оборудвал...това се сещам  на прима виста.
А и всъщност изказвам мнението си от първа ръка с мисълта , че мога да помогна на четящите в избора им. Нещо, което миналата година не открих в темата, когато кандидатстваше моят в лайстунг, въпреки молбата ми да се включат миналите по този път вече. Wink
Виж целия пост
# 459
Палечка, споделих с теб  доводите на въпросното дете. Peace
Виж целия пост
# 460
Познавам деца, които се явиха на изпитите, но се отказаха от лайстунг, за миналата година се пуснаха слухове, че няма да имат право да се местят от лайстунг след 9-ти клас и да се връщат в обикновените паралелки, не знам доколко са верни  Mr. Green и доколко са повлияли на решението им.
А може би и не всички ги привлича профил математика и информатика. newsm78

Виж целия пост
# 461
От очевидци знам,че материалната база на лайстунгите е в пъти по-добра от обикновените паралелки. Безплатните  учебници изобщо не влизат в съображение, когато се говори за образованието на единственото ни дете. Нас най-много ни притеснява информацията, че поне половината места се знаят вече за кого са #Cussing out
Виж целия пост
# 462
Това пък какво ще рече? Не съм чула през годините  масово да играят връзки за лайстунг. Единици сигурно има, бях чувала за дете на техен колега, на което малко не е стигало, както и  платен прием за чужденците. Но мисля, че мнозинството си влиза по канален ред, демек напълно заслужено. Колкото и да имам своите страхове и резерви към лайстунг, не бих си изкривила душата да не призная, че се приемат баш децата, които през годината се справят наистина на ниво. Разбира се, че може и знаещо дете да не бъде прието заради ред фактори като недобра кондиция в деня на изпита или притеснение. Но това няма да е показател за влязъл на негово място връзкар. Като цяло нека не приписваме и на немския отдел бг качества в подобни размери... Иначе стана малко  в стил "С какъвто живееш, такъв ставаш". А не е такава ситуацията с отдела в НЕГ, действат си хората принципно и съвестно, дано  от бг страна попият нещо от тях.
Виж целия пост
# 463
Нас най-много ни притеснява информацията, че поне половината места се знаят вече за кого са #Cussing out
Това наистина го чувам за първи път. Shocked
Слухове за всичко съм чувала през годините, ама такъв не. И не мисля, че има място, както е написала и Русалката. Peace
Обикновено , ако детето е сред първите десетина по немски в класа, влиза в  лайстунг. Това ми каза преподавателка в гимназията миналата година и като се замислих, си е права.
Така че всеки може сам и обективно да си прецени отсега шансовете. А и ще видите, че горецитирания слух няма място в обективната ситуация. Peace
Виж целия пост
# 464
Има си и за чудене. Всеки има различни доводи ЗА или ПРОТИВ, всеки познава детето си. Познавам дете, което сега е в един от 8-те класове. Пробва ли се, гарантирано ще бъде сред първите. Завидно за възрастта ниво по немски, както на писмен, така и на устен. Но въобще не се чуди, определено няма да се яви на изпита дори.  Има и други такива. Peace
И ние го познаваме, макар и не толкова отблизо и няма да се учудя да се появи на писмения за всеобща изненада и огромен смут на съучениците си. Просто си е такъв характера му.

А за другите " вярвания и страхове", мила ми русалке, в друг случай може да се каже: Блажени са вярващите! Някъде в цялата информация се подмяташе и репликата за личен разговор с директорката. Веднъж или повече пъти вече се е случвало. По немските стандарти ли е да се прави компромис за техен колега? Само защото си дете на колега ли ти дава привилегия да се класираш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия