За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 225
Привет. Преди 3 дни дъщеря ми имаше 2 водни изхождания, на следващия ден всичко беше нормално, вчера също има 2 водни изхождания и повърна 2 пъти, след като се нальока с вода  Rolling Eyes Температура НЯМА и не е имала, настроение има , както и много апетит  Shocked  Опитвам се да давам Хидрасек, яде само запичащи неща (филии припечени, картоф, ориз, нар, банани - без млечни храни) ... Можете ли да ми дадете съвет какво още мога да направя, за да й помогна да си възстанови флората в коремчето? Утре ни е рожденичка и се надявам поне да не оповръща празника си  Blush
Ако още не си включила пробиотика-давай веднага.
Линекс,био баланс бейби,биогая...каквото решиш.
Може да е било някакъв вирус и да  е преминало покрай детето.
Виж целия пост
# 226
Благодаря. Пробиотик ще взема след малко, ама ни е голям проблем даването на всвякакви прахчета, хапчета и тн.. но ще опитам Simple Smile
Виж целия пост
# 227
Аз съм слагала Ентерола прахче в храната - мляко с бисквити, попара...
Виж целия пост
# 228
И аз предния път така го дадох, но днес не пожела да си изяде закуската с прахче... иначе изглежда добре, не е повръщала повече от 12 часа, не иска и гърнето.

Благодаря ви! Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 229
Момичета имам малко въпросчета за бебчо. Вече както виждате сме на три месеца и половина и ми се иска да започна да му давам сокчета. Дали е рано според вас? Ние в четвъртък и без това сме на консултация, но....вече нямам търпение. А и още нещо. Вие какво правите с топченцата косичка, които се образуват на задната страна на главичката на бебчо? Пипате ли ги изобщо или те си падат? Защото една приятелка с малко по-голямо бебче ги разплита някак си? newsm7
Виж целия пост
# 230
Момичета имам малко въпросчета за бебчо. Вече както виждате сме на три месеца и половина и ми се иска да започна да му давам сокчета. Дали е рано според вас? Ние в четвъртък и без това сме на консултация, но....вече нямам търпение. А и още нещо. Вие какво правите с топченцата косичка, които се образуват на задната страна на главичката на бебчо? Пипате ли ги изобщо или те си падат? Защото една приятелка с малко по-голямо бебче ги разплита някак си? newsm7
Аз ги режа, то т'ва няма шанс да се разплете (мое виждане), обаче се замислям за четка за коса  newsm78
Относно сокчететата всеки сам си решава. Нашата ЛЛ ми каза още на 3 навършени месеци да й дам, но така и не я послушах. Сок не съм дала и до сега, не виждам смисъл
Виж целия пост
# 231
p_paneva, за сок е изключително рано. Той е изключително агресивен към стомаха.
Прочети повече за захранването.
Виж целия пост
# 232
Момичета имам малко въпросчета за бебчо. Вече както виждате сме на три месеца и половина и ми се иска да започна да му давам сокчета. Дали е рано според вас? Ние в четвъртък и без това сме на консултация, но....вече нямам търпение. А и още нещо. Вие какво правите с топченцата косичка, които се образуват на задната страна на главичката на бебчо? Пипате ли ги изобщо или те си падат? Защото една приятелка с малко по-голямо бебче ги разплита някак си? newsm7
Раничко,твърде даже за сок ви е ... Peace
Относно косата,може би се сплита отзад на тила?
Аз разресвах доколкото успявах с гребенче с топчици на края и клъцвах,ако е твърде заплетено.
Виж целия пост
# 233
Момичета като стана въпрос за сокове да попитам и аз. Малкия скоро ще навърши 5 месеца,дали мога да му дам сок, нещо от този род http://www.ganchev.bg/bg/product/sokove/nektar-ot-yabalki-morkovi-i-banani  newsm78 ... когато излезем навън и по-големите дечица пият,той започва да преглъща и очите му са само в сока,направо жал ми става, а вода или чай отказва.
Виж целия пост
# 234
Не, никакви сокове на такова малко бебе.
Виж целия пост
# 235
Хаха Simple Smile Извинявай, ама на 5 месеца малкият надали разбира какво е сок и какво изпуска.
А и по-добре още от  сега свикни, че няма да можеш да му дадеш всичко по което се загледа.

С най-добри чувства го казвам.

Кое е по-лошо? Да гледа тъжно или да да има колики?
Виж целия пост
# 236
Ето какво съм записала аз за соковете:

Сок
Въвежда се на 6-7 месеца. Започва се с няколко капки. 1-ви ден - не повече от 10-15 капки (в 100 мл вода), 2-ри ден (при нормална реакция) – ½ ч.л., с всеки следващ ден количеството се увеличава с ½ ч.л., докато стигне до 50 мл. Количеството се дава на 2 пъти, желателно през първата половина от деня, 10-15 минути след хранене. Препоръчително първият сок да е от зелена ябълка. Най-удачно е да се разрежда с преварена вода 50:50.  

Купените сокове и нектари изобщо ги забравете  Peace

Моето дете отказа всякакви сокове, чайове и т.н. (и по-добре!) и пие само вода.
Виж целия пост
# 237
Чак пък на 5 месеца да гледа жално и да преглъща Simple Smile
Сокът е последното, което бих въвела, чак след като яде каши, пюрета, плодове и то не веднъж дневно по лъжичка.
Виж целия пост
# 238
Заглежда се по шарената кутийка на сока най-вероятно, със сигурност не по самия сок.
Подкрепям горните мнения относно даването на сок. Лично аз след годинката дадох на баткото, и то домашен. С малката ще процедирам по същия начин.
Виж целия пост
# 239
Сори ако ми е глупав въпроса, но ако правилно съм разбрала-искате да кажете, че пюретата и кашите се въвеждат преди сокчетата? Защото  една приятелка тук с малко по-голямо бебче и тя му даваше най-напред сокчета, та затова се зачудих.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия