Приучване към гърне - част 3

  • 83 257
  • 1 486
# 990
а, да не те отчайвам, ама при моя имаше период, в който сам си носеше гърнето...е, мина му. Laughing продължи около месец.
Виж целия пост
# 991
Дам, и при нас така..
Виж целия пост
# 992
   Каквото и да става , не мисля да се отказвам. Ще продължаваме в същия дух, сигурна съм, че все до втората годинка ще не научи Wink
Виж целия пост
# 993
Да, сложиш ли пелена, това ще е крачка назад.
Виж целия пост
# 994
   Каквото и да става , не мисля да се отказвам. Ще продължаваме в същия дух, сигурна съм, че все до втората годинка ще не научи Wink
Само така ,то вече се е научило детето .Това ,че може да има инциденти не значи ,че трябва да му сложиш пак памперс.
Виж целия пост
# 995
Jen4et012, цял месец си я държала по гащички вкъщи, докато се научи! Поздравявам те за търпението и постоянството! Само като си спомня как и аз опитах така преди няколко месеца - не издържах и 3 дни и пак го "опелених". Резултатът беше не нула, ами минус 100.
Сега се чудя, всички казват - през лятото го оставяш да си ходи по гащи и тогава го учи. Е да, ама като е лято и е само по гащи и той като се изпиша ще иде по крачето и долу на пода, той няма дори и да усети, че му е мокричко, а сега ако го оставя, ще е с дълъг панталон и ще се подмокри целият, по-вероятно е сега да му направи впечатление, че не е приятно да е мокър.
Знам, че опитът е показал друго, ама си размишлявам... Crazy
Виж целия пост
# 996
Ще се научат. Няма да останат с памперс, не се притеснявайте.
Но, им оставяйте въздух, така да се каже. Не на всяка цена, не задължително.
И за вас ще е по-спокойно. Това с решението на майката, че сега, веднага трябва да се случи отучването води до голямо изнервяне на двете страни. Казвам го от опит Peace
Виж целия пост
# 997
Имам 2 чифта ето такива вечер когато час преди къпането е свършила голямата работа, и ги слагам с една пелена, за да не тече по краката. Мисля си, да взема още няколко чифта, нали лятото бързо съхнат и да кара с тях, докато не почне да си казва.
Виж целия пост
# 998
Ще се научат. Няма да останат с памперс, не се притеснявайте.
Но, им оставяйте въздух, така да се каже. Не на всяка цена, не задължително.
И за вас ще е по-спокойно. Това с решението на майката, че сега, веднага трябва да се случи отучването води до голямо изнервяне на двете страни. Казвам го от опит Peace
Съгласна съм напълно. Това цял месец да се опикава и да опикава къщата.... не, категорично не е за мен, не 3 дни - 3 часа няма да издържа! В един момент детето просто "узрява" за идеята и маха пелените без никакви драми, опикани къщи и т.н.
Виж целия пост
# 999
Ще се научат. Няма да останат с памперс, не се притеснявайте.
Но, им оставяйте въздух, така да се каже. Не на всяка цена, не задължително.
И за вас ще е по-спокойно. Това с решението на майката, че сега, веднага трябва да се случи отучването води до голямо изнервяне на двете страни. Казвам го от опит Peace
Съгласна съм напълно. Това цял месец да се опикава и да опикава къщата.... не, категорично не е за мен, не 3 дни - 3 часа няма да издържа! В един момент детето просто "узрява" за идеята и маха пелените без никакви драми, опикани къщи и т.н.

Споделям мнението от личен опит.
Виж целия пост
# 1 000
Месечинке, и аз съм съгласна с теб, за това не се притеснявам в яслата, че ще му се разпаше кръста, защото искат слипове и върху памперса и много добре се запасва  Laughing
Виж целия пост
# 1 001
Съгласна съм напълно. Това цял месец да се опикава и да опикава къщата.... не, категорично не е за мен, не 3 дни - 3 часа няма да издържа! В един момент детето просто "узрява" за идеята и маха пелените без никакви драми, опикани къщи и т.н.

+1
Виж целия пост
# 1 002
Вашия личен опит направо е за коша. Толкова сте се постарали, толкова ви е опитът.

Когато решиш да махаш памперс, сваляш памперса и вместо да чакаш детето да се изпикае някъде и да бършеш подире му, като се изпикае не където трябва, му показваш какво е станало, правиш му забележка и му казваш къде трябва да се прави. При следващо изпикаване не където трябва, му се скарваш и то разбира, че не е добре да пикае където си реши. Така за 2-3 дни се създава навик, а до седмица вече няма и инциденти.
Виж целия пост
# 1 003
Когато решиш да махаш памперс, сваляш памперса и вместо да чакаш детето да се изпикае някъде и да бършеш подире му, като се изпикае не където трябва, му показваш какво е станало, правиш му забележка и му казваш къде трябва да се прави. При следващо изпикаване не където трябва, му се скарваш и то разбира, че не е добре да пикае където си реши. Така за 2-3 дни се създава навик, а до седмица вече няма и инциденти.

Уау, не се бях сетила, че можело и така. Благодаря ти за ценния, пардон, безценния input.

П.П. При трето изпикаване, пребиваш ли го направо, или първо пробваш само с един шамар?
Виж целия пост
# 1 004
Да ви кажа и аз така мисля, проработило е при други, ще пробвам. Като се постопли край на памперсите и това е. Сега не чистя по малко след него. За сега е пълна контра на всички опити, колко да го чакам?   На 2 г. е. Имам един пример около мен, на 3 е и дума не обелва в тази посока. Мисля, че с много толеранс и ние ще си откараме спокойно до 3, че и повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия