Приучване към гърне - част 3

  • 83 257
  • 1 486
# 1 110
И  аз  живея  в  чужбина  в  Австрия  и постоянно  пътуваме  по  други  държави  и  деца  на  5-6  години  виждам  по улиците  с  биберони  те  на  училище  ще  тръгнат  но  не  са махнали бибероните .  baby_neutralМного  жалка  гледка  понеже  родителите  ги  мързи д а  ги  учат  и  много  лесно  да с е каже  в  чужбина е  така.  Педиатрите  тука  казват  д а с е  слага  на  гърне   след  16  месеца
Виж целия пост
# 1 111
Моето още не говори и няма никакъв шанс да ми каже преди да свърши работата.

Може би не си чела назад, но на някои от списващите тук децата им на възрастта на твоето вече са казвали поне по 100 думи.
Виж целия пост
# 1 112
И  аз  живея  в  чужбина  в  Австрия  и постоянно  пътуваме  по  други  държави  и  деца  на  5-6  години  виждам  по улиците  с  биберони  те  на  училище  ще  тръгнат  но  не  са махнали бибероните .  baby_neutralМного  жалка  гледка  понеже  родителите  ги  мързи д а  ги  учат  и  много  лесно  да с е каже  в  чужбина е  така.  Педиатрите  тука  казват  д а с е  слага  на  гърне   след  16  месеца
Не е въпрос на мързел, а на това че се съобразяват с желанията на детето
Виж целия пост
# 1 113
Моето още не говори и няма никакъв шанс да ми каже преди да свърши работата.

Може би не си чела назад, но на някои от списващите тук децата им на възрастта на твоето вече са казвали поне по 100 думи.
Емиии евала, моето казва около 20, останалото е "ка". Казва когато е наакана, но не и предварително, е няма да я пребия, въпреки идеите тук.
Виж целия пост
# 1 114
Леле, леле, чета и за главата се хващам...Спрете се бе, мами! Ами не е нормално на 4год да се возиш в количка, да си с биберон или памперс!!! Гледайте чужбина и се учете как да НЕ правите в тези случаи. Освен това заради тези биберони масово се започват консултации с логопеди. Да спарвате на децата дупетата до 4 години- yess! Вземете носете и вие 4 години памперси. Позаинтересувайте се, попрочетете и тогава коментирайте колко е полезно всичко това
Виж целия пост
# 1 115
Не е полезно, ама понякога въпреки усилията резултата закъснява. Не е нормално да се бъркаш в живота на друг и то с надзидателен тон. Ако детето е прието в Кембридж с пълна стипендия за успех, тогава ще адмирирам и него и майка му и евала ще кажа. Ранното махане на памперса си е късмет, ама нищо бийте се в гърдите и се хвалете по форумите. Те европейците падат от Марс и домати хапват с колците, а ние искаме от тях да се учим на възпитание и толерантност! 
Виж целия пост
# 1 116
Не съм амбициозна майка, но се замислям вече да приучвам дъщеря ми на гърне. Като сменявам пелената, винаги я оставям гола около 15 мин. после като тръгна да слагам нова и започва да реве. Знам, че момичетата трябва по-рано да се научат. За сега за щастие не сме имали проблеми, но като започнат жегите, не знам. Синът ми си беше с памперс до 2,5г. Мисля това лято да го премахнем, поне дневния. Много ще е малка, ама си струва да опитам. Ако не стане, здраве да е. Поне ще знам, че съм опитала.
Виж целия пост
# 1 117
Опитай се да я сложиш на гърне когато ще ака или да я издържиш над гърнето.
Виж целия пост
# 1 118
Сложих я днес 2 пъти, отдавна седи стабилно. Веднъж се изпишка, за акото е проблем, защото винаги е по време на хранене Rolling Eyes Става ли я да я храня докато е на гърне newsm78, май не.
Виж целия пост
# 1 119
да не стане объркване за детето, че като седне на гърнето ще яде, а не да върши друга работа...
Виж целия пост
# 1 120
Не я ли усещаш, че ще ака предварително?. Дъщеря ми също беше така в началото на захранването, но акаше като попривърши пюрето и спираше да яде.
Виж целия пост
# 1 121
Знам, че момичетата трябва по-рано да се научат.
Това пък защо  newsm78 Я не се излагай да я храниш на гърнето, права е  elasmen после като огладнее ще иска да сяда на гърнето вместо на столчето за хранене.
Виж целия пост
# 1 122
да не стане объркване за детето, че като седне на гърнето ще яде, а не да върши друга работа...

Да, така е, никога не бих го направила, просто майтап.

Не я ли усещаш, че ще ака предварително?. Дъщеря ми също беше така в началото на захранването, но акаше като попривърши пюрето и спираше да яде.

Усещам я, да, но докато я сложа в гърнето няма ли вече да е късно? Не е много от запечените и действа бързо. Grinning Освен да я храня и да я сложа по някое време, пък да видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 1 123
Не, наблюдавай за някакви първи сигнали или кога горе-долу.... Аз разбирах по това, че спираше да яде с апетит.'
Виж целия пост
# 1 124
Знам, че момичетата трябва по-рано да се научат.
Това пък защо  newsm78 Я не се излагай да я храниш на гърнето, права е  elasmen после като огладнее ще иска да сяда на гърнето вместо на столчето за хранене.


Не съм тръгнала да я слагам, естествено. За момичетата защо? Защото така съм чула - инфекции, ешерихия коли и т.н. То естествено зависи от детето и какъв имунитет има, но покрай мен повечето момиченца са все с инфекции някакви. Та затова аз мисля да си ги спестя, поне ако зависи от мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия