Приучване към гърне - част 3

  • 83 257
  • 1 486
# 1 125
Сложих я днес 2 пъти, отдавна седи стабилно. Веднъж се изпишка, за акото е проблем, защото винаги е по време на хранене Rolling Eyes Става ли я да я храня докато е на гърне newsm78, май не.

  И аз съм си го мислила този вариант, ама е абсурдно. Кой нормален човек яде, докато с**е  Mr. Green Моята започваше да е замислена и да издава странен гърлен звук, нещо като напъване. И аз действах бързо - свалям я от столчето, бързо я събувам и слагам на гърнето.  Peace Не е лошо гърнето да ти е под ръка, за да стане по-бързо тая работа  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 126
Сложих я днес 2 пъти, отдавна седи стабилно. Веднъж се изпишка, за акото е проблем, защото винаги е по време на хранене Rolling Eyes Става ли я да я храня докато е на гърне newsm78, май не.

  И аз съм си го мислила този вариант, ама е абсурдно. Кой нормален човек яде, докато с**е  Mr. Green Моята започваше да е замислена и да издава странен гърлен звук, нещо като напъване. И аз действах бързо - свалям я от столчето, бързо я събувам и слагам на гърнето.  Peace Не е лошо гърнето да ти е под ръка, за да стане по-бързо тая работа  Simple Smile

Всички бебоци го правят, разликата е в памперса и гърнето. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 127
Детето ми е на 1г и 9 месеца, до преди месец ревеше само при вида на гърнето, сега седи на него, но нищо не прави там, 1-2 пъти случайно се изпишка вътре, много пляскахме, голямо браво обаче ефекта е, че сега седи, като и писне става вика си браво, после си иска памперса и всичко върши в него. Опитах 2 дена да я държа по гащи, не й прави впечатление, че е мокра. Дайте ми съвет как да я накарам да ходи на гърне, и през колко време да я слагам. Опитах през 30мин малко е, опитах през 1 ч понякога току що се е изпишкала в памперса, понякога си виси и не прави нищо. Имам чувството, че докато не проговори, няма да си каже кога трябва да я слагам. Понякога си казва точно когато се изпишка в памперса, това го прави когато сме навън. Снощи разбрах като никога, кога ще ходи по голяма нужда/не ходи по едно и също време/, но вися на гърнето и стиска, по едно време стана и каза, че иска памперс, опитах се да я върна обратно, отказа ми. Сложих памперса и 3мин по-късно се изака в памперса, изобщо се обърках тотално.
Виж целия пост
# 1 128
Не я слагайте през никакво време. Просто не я слагайте. Детето е достатъчно голямо, за да разбира като му обяснявате, че акането се върши в гърнето. Давайте примери с големи деца...  Опитайте се да я убедите да седне да гърнето да се изака.
Виж целия пост
# 1 129
всичко си е до детето, щом не и прави впечатление, че е мокра значи не е готова. Ние го махнахме, от раз  Party Беше болна, още с памперс идва при мен "Мамо ака!" сложа я на гърнето изпика се, памперса сух. След два часа се повтори същото, и от тогава сме без. Случва се от време на време, когато се е заплеснала в игри с децата навън, да се изпусне. Но това да ни е  проблема. Всичко с времето си, и аз напъвах преди два месеца да го махаме, но не стана и се отказах. Казах си когато е готова тя сама ще покаже и така и стана... Peace
Виж целия пост
# 1 130
всичко си е до детето, щом не и прави впечатление, че е мокра значи не е готова.
Подозирам и аз същото, но нали всички около мен се хвалят, как били без памперс, и реших, че е време и че нещо не правя както трябва.
celika обяснявам аз, че каките и мама и тате, ходят в тоалетна и на гърне, но нещо или тя не схваща, или не иска да схване. Няма как да показвам, няма по-големи деца около нас.
Виж целия пост
# 1 131
Слагайте кукли... "ооо, на куклата и се ака... хайде да я сложим на гърнето..", после и измийте дупето и куклата ще бъде доволна... Опитай се, все пак да разбереш горе-долу кога или през какъв интервал ака...
Виж целия пост
# 1 132
Слагайте кукли... "ооо, на куклата и се ака... хайде да я сложим на гърнето..", после и измийте дупето и куклата ще бъде доволна... Опитай се, все пак да разбереш горе-долу кога или през какъв интервал ака...
Така ама куклата като нищо не прави на гърнето то ефекта ще е същият, то и тя си седи, но нищо не върши. newsm78
Виж целия пост
# 1 133
ще се научи има време. Не се нервирайте защото децата усещат всичко.  Peace
Виж целия пост
# 1 134
Слагайте кукли... "ооо, на куклата и се ака... хайде да я сложим на гърнето..", после и измийте дупето и куклата ще бъде доволна... Опитай се, все пак да разбереш горе-долу кога или през какъв интервал ака...
Така ама куклата като нищо не прави на гърнето то ефекта ще е същият, то и тя си седи, но нищо не върши. newsm78

На ужким. Вие не играете ли игри на ужким?
Виж целия пост
# 1 135
Мойта дъщеря не съм я учила. Гледаше отг батко си. Един ден просто каза не искам пампрес и край. Обухме гащи, винаги се усеща не е имала фалове. Вече е на 2 год.и и 5 месеца, от месец и нещо е без памперс. Само спи с него.
С батко й процедирах така- обух гащи, в началото се напишваше, но следях на колко време. И като наближеше момента слагах. Напиша се един път, разбра че не е хубаво и си бягаше сам за гъренето.
Виж целия пост
# 1 136
С батко й процедирах така- обух гащи, в началото се напишваше, но следях на колко време. И като наближеше момента слагах. Напиша се един път, разбра че не е хубаво и си бягаше сам за гъренето.

Моята дъщеря почти навърши 2 г. Мисля скоро и аз да пробвам това с махането на памперса и обуването на гащи. Засега аз целя кога да я слагам на гърнето - обикновено след сън/ядене или когато е пила повечко течности. Но пък поне започна да върши разни неща в него, че доскоро само се стискаше и после всичко отиваше в памперса.
Виж целия пост
# 1 137
Слагайте кукли... "ооо, на куклата и се ака... хайде да я сложим на гърнето..", после и измийте дупето и куклата ще бъде доволна... Опитай се, все пак да разбереш горе-долу кога или през какъв интервал ака...
Така ама куклата като нищо не прави на гърнето то ефекта ще е същият, то и тя си седи, но нищо не върши. newsm78

На ужким. Вие не играете ли игри на ужким?
Когато говорим за гърне е различно, тя все още приема нещата буквално. Имаме кукла с гърне, редовно я слага там, но явно няма ефект. Под буквално давам пример:Намерила е стотинка, казвам й дай на мама, да купи нещо от магазина утре. Тя дава стотинката и ми носи обувки и яке, да ходи до магазина.
Виж целия пост
# 1 138
Малките деца нямат понятие за време, така че "утре" нищо не им говори. Много добре си е реагирало детето.

Моето започна да си ползва гърне. Всичко си е въпрос на време явно. Даже започна и да се събужда със сух памперс, но чакам да се стопли, за да махна памерса напълно.
/за два месеца само веднъж се събуди с мокър памперс./
Виж целия пост
# 1 139
Точно това щях да кажа, което Цеца е написала Simple Smile
Скарлет, не те разбрах за буквалното, но тя е достатъчно голяма, за да знае какво значи "ако" и да разбира, като и казваш, че това се прави в гърнето. Всяко дете, на което му е говорено като бебе, разбира всичко свързано с неговото ежедневие.
Всички деца играят игри на ужким. Тя не хранили ли куклите, например? Същото е  да ги сложи на гърнето. Просто трябва да и обясниш, че вече е голяма и трябва да ака в гърнето, а не в гащите.
Обаче, ако детето още не говори, няма смисъл да го мъчиш. Като проговори, тогава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия