Февруарски мами трупат килограми, но няма тук измами-ний пак сме хубави мадами !

  • 30 958
  • 737
# 630
ама какво е това накрая +9 кг в 29+1 г.с плюс еди какво си ? +9 кг в 28 какво после се добавя ? newsm78 Mr. Green
Виж целия пост
# 631
la vida loca , да ти беше   bouquet А как промиваш носа на бебето с него?

happynesss♥, за какво точно питаш?
Виж целия пост
# 632
Здравейте момичета!!!
mimoza1910, вчера минах през същото притеснение, докато чаках резултатите от теста! Стискам палци!
лисичката много ще се радвам, ако споделиш нормите. Благодаря предварително за което!
smeshkova88 честито за двете юначета и от мен!
Хубав и усмихнат ден!

ОГТТ
плазмена глюкоза на гладно(плазмата се получава от венозна кръв) повече или равно на 5.1 ммол/л
плазмена глюкоза на 1-ви час при ОГТТ повече или равно на 10ммол/л
плазмена глюкоза на 2-ри час при ОГТТ повече или равно на 8.5 ммол/л

Според БДЕ(Българско дружество по ендокринология) препоръки от 2013г. едно от горните три,поставя диагноза гестационен диабет.
Здравейте мамчета,честито на всички за новите покупки,аз днес бях да ми вземат повторно кръв,старият ми резултат е: 8,6 след 2 часа.Дадоха ми апаратче да си следя нивото на захарта 4 пъти на ден  до вторник и тогава ще преценят дали има нужда от диета или някакви лекарства.Ами това е за сега,желая ви лека и спокойна вечер и повече ритничета Hug

Не се притеснявай,само 1 стотна си над нормата,може и да е лабораторна грешка.
Най-добре е просто да спазваш малко диета,в смисъл да изключиш сладкишите от менюто и смятам,че всичко ще е наред.
Хапчета за гестационен диабет няма,лекува се само с инсулин,затова помогни си сама,малко диета и ще се справиш с този проблем!
Виж целия пост
# 633
ама какво е това накрая +9 кг в 29+1 г.с плюс еди какво си ? +9 кг в 28 какво после се добавя ? newsm78 Mr. Green


Не става ли въпрос за теглото,+9кг от изходното в 29г.с и 1ден?
Браво на тази мама,която е качила само толкова!
Виж целия пост
# 634
Добро утро,
развален ми е монитора и цяла седмица съм почти без достъп до компа.
Когато ми го върнат от ремонт, ще наваксвам с четенето в темата.
Ако всичко се развие нормално днес трябва да ми е последния работен ден Simple Smile
Хубав ден ви пожелавам и много усмивки  Hug
Виж целия пост
# 635
la vida loca , да ти беше   bouquet А как промиваш носа на бебето с него?

happynesss♥, за какво точно питаш?
True, целта на инхалатора не е да се промива носа, а да се овлажни носа и носоглъдката - от една страна, а от друга - микрочастиците на съответния разтвор да достигнат по-бързо и пряко до алвеолите на дробчетата, да ги "отворят" - т.е. да започне изчистване чрез отхрачване.
Носа го промивам по следния начин - купувам за 1,50 лв. банка физиологичен разтвор и за о/о левче - спринцовка 0,5 мил. и от най-дебелите, мускулни игли .... - забивам иглата в банката и си стои там, когато искам - слагам спринцовката, пълня я с разтвор, и след това впръсквам по половин спринцовка в ноздра ... Когато е много запушен носа - това става в легнало положение, като р-ра слиза в гърлото и "повлича" секретите към стомаха ... после те се изакват ... примерно ... - този метод е подходящ за малки бебета, като трябва много да се внимава да не се задавят. Сега правя процедурата в седнало положение - р-ра стига до преградата на носа, повлича секретите и те изтичат от другата ноздра ... трябва да се "причакват" с голяма доза хартия, че много мокро става Simple Smile Между другото бях чела, че прочистването на ноздрите с вода по споменатия начин - преди започване на упражнения, е задължителен при практикуващите индийци йога ...
Виж целия пост
# 636
Здравейте мамчета,


Оправили са темичката и вече може да добавяме нови мами Simple Smile

Добавих Nina Naidenova, smeshkova88, ananika66, alexandra.kostova, theHellgirl.

Непълни са данните на theHellgirl и Nina Naidenova

Моля всички да погледнат дали присъстват на 1стр. и ако НЕ или искат промени - моля да пишат ЛС до Февруарки_2014.

Oтново да си кажа и за групата във Фейсбук - ако някоя мама желае да бъде добавена -> отново ЛС на Февруарки_2014 или tan4eto_bg.

Танчето
Виж целия пост
# 637
Сложих и анкета, за да гласуваме за заглавие на следващата темичка !

Моля да пишат ЛС и Лисичката и bori_79 с пълни данни - термин, коя по ред бременност е, от кой град сте и възраст Simple Smile


Танчето
Виж целия пост
# 638
Здравейте мамита. Надявам се че всички сте добре  Hug.
Искам да ви питам вие дали имате проблеми със съня. Тук от известно време нещо на няколко пъти не мога да спя. До към 3-4 през нощта не мога да заспя, после задремвам малко , будя се от най малкото. Много е неприятно и се чудя дали е от хормноните или аз нещо се натоварвам психически. По принцип от как забременях спя повече от преди и гледам да си спя и да съм спокойна, че после няма спане, но това безсъние което ме обхваща е ужасно.

Хубава неделя на всички. Ние ще пообиколим малко магазините, че нищо не съм взимала още и мисля вече да започвам с покупките, че времето си минава.
Виж целия пост
# 639
Здравейте мамита. Надявам се че всички сте добре  Hug.
Искам да ви питам вие дали имате проблеми със съня. Тук от известно време нещо на няколко пъти не мога да спя. До към 3-4 през нощта не мога да заспя, после задремвам малко , будя се от най малкото. Много е неприятно и се чудя дали е от хормноните или аз нещо се натоварвам психически. По принцип от как забременях спя повече от преди и гледам да си спя и да съм спокойна, че после няма спане, но това безсъние което ме обхваща е ужасно.

Хубава неделя на всички. Ние ще пообиколим малко магазините, че нищо не съм взимала още и мисля вече да започвам с покупките, че времето си минава.


Аз лично в началото спях и денем и нощем, сега вече не е така има дни в които спя добре дори и без да ходя до WC, но има и дни в които ставам поне 3 пъти  и няма заспиване поне по 30-40 мин. след всяко ставане. Интересното е че не спя през деня и би трябвало поне нощем да спя ноооо не
Виж целия пост
# 640
Здравейте!
Първо да чиститя а покупките на всички. Grinning Явно доста мами са ходили в Петък в Хипото.  bouquet
И ние общо взето сме готови за бебето.Само козметиката и козметични принадлежности останаха,но тях мисля вече към самия край да взема,заради срока на годност. И шишета да си взема две-три да си имам. Другото си го имам от баткото,а останалото си го купихме вече. Grinning
Съня ми все още е стабилен,но да видим до кога.Събуждам се по два-три пъти,но така съм свикнала,за да будя баткото да пишка.Не е неразположение от бременността. Надявам се да си поспивам,че после като знам какво безсъние ме чака и ме наляга ПРЕДродилна депредия. Laughing
За болничните.Аз от 24-ти Декември влизам в болнични и мен няма да ме хване това изчисление за 18 месеца,а ще ми изчислят майчинството за 24 месеца.Но в моя случей,за мен втория вариант е по-изгоден,затова не се притеснявам.
Виж целия пост
# 641
Здравейте мами...
За това въпросно изчисление да питам...Ще се изчисляват последните 18 месеца (мен това ме хваща тъй като излизам в майчинство на 6-7.01.2014...
Но аз имам само 1 година трудов стаж...?Какво майчинство ще взимам ?
Виж целия пост
# 642
Здравейте и от мен  Grinning

По въпроса със съня в началото си спях чудно- е ставах и до WC,но после заспивах без проблем.Сега като стана след това и аз не мога да заспя и будувам до 5-6 сутринта,после заспивам и ставам към 8:30-9 ,през деня не спя,а и не ми се спи.Мен тук от няколко дни почна да ме боли гърба като спя на едната или другата страна та сега слагам една възглавница и зад мен.
И мен няма да ме хване това за 18-те месеца  ,аз излизам в майчинство от 25 Декември.
Виж целия пост
# 643
Здравейте мами...
За това въпросно изчисление да питам...Ще се изчисляват последните 18 месеца (мен това ме хваща тъй като излизам в майчинство на 6-7.01.2014...
Но аз имам само 1 година трудов стаж...?Какво майчинство ще взимам ?
Моника, мисля че ще вземаш минимална работна заплата. Но ако искаш питай в Майчинството сетоводно.
Виж целия пост
# 644
Момичета да се похваля с новата си придобивка количката не е от най модерните , но ще върши работа
коша от зимен , става  тип седалка ,има и функция люлка
http://www.hippoland.net/chipolino-kombinirana-kolichka-nana-2012
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия