Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 136
  • 753
# 240
Имаше една жена с ник "минаваща" тя не пише повече. Казваше , че е доста пълничка и се оперира с робота Да винчи. Погледни в старата тема.
Всичко, ще бъде наред. Hug
Виж целия пост
# 241
Да, благодаря, Кики. Чела съм Simple Smile Дай Боже да е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 242
 Happygirl късмет Peace  Дано операцията и вустановяването минал бързо, леко, и успешно  bouquet
Виж целия пост
# 243
Happygirl,и аз съм с Базедова болест,че и с улцерозен колит и пак ме оперираха и се възтанових,и на работа си ходя,ще ти стискам палци всичко да е наред,когато ме оперираха имаше и пълнички жени и при тях всичко беше наред,успех Hug
Виж целия пост
# 244
Благодаря ви, момичета, много помагате, да знаете! Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Виж целия пост
# 245
Гена,благодаря ти!Имам нужда единствено от много търпение и позитивно мислене за да успея да изтърпя чакането и грубото държание на някой лаборантки!Но както и да е може да се видим за по кафе ако имаш време разбира се!
Виж целия пост
# 246
Здравейте, момичета!
Благодаря ви за куража,който ми вдъхвате,благодаря ви за силата,която ми давате-определено имам нужда от тях...
Антри,мила,ако беше изрязано до чисто,предполагам нямаше да се намирам в "дупката", в която съм в момента.В хистологията пише:
"Резакционна линия (връх на конуса)-обширно ангажиране от плоскоклетъчен Ca in situ,предимно вътрежлезна форма.
Конизация на маточна шийка-обширно ангажиране от плоскокл. Ca in situ,едроклетъчен,метапластичен тип-вътреепително и вътрежлезно разпространение.
Латерална граница към PVCU - неангажирана от процеса.
ДИАГНОЗА:вече ви я написах..."
Аз съм от Варна.От 2012 година,откакто ми "светна" ПАП 3, започнах да ходя при д-р Карагьозов в Токуда(моя приятелка от София,минала вече по тоя път ми го препоръча) и мога да кажа,че съм силно впечатлена от този човек.В края на миналата година реших да потърся и второ мнение-ходих при доц.Дянкова, та тя ми каза,че без конизация няма да се оправят нещата(забравих да спомена че съм носител на тип 18 HPV),но може и да се изчака месец-два,не са чак толкова страшни нещата,както ми беше и казал и Карагьозов.След изчакването от 3 месеца и курса с Изопринозин,обаче и направената конизация на 15.01.ТОВА е резулата.Сега в събота отново ще пътувам до София-имам час при Дянкова,да видим и тя какво ще каже,а утре съм и при д-р Филев тук във Варна.При проф.Горчев часове има чак за края на март,а аз нямам време да чакам.При Корновски бях ходила лятото,когато Карагьозов беше в отпуск,просто да ми вземе биопсия от един атипичен участък,който Карагъозов беше видял,а той каза,че такъв не вижда.Изписа ми някакви лекарства,от които 4ас след първия прием ме обхванаха страшни сърбежи отдолу,та цял месец след това нямаше оправия,така че едвали бих му се доверила отново.
Ох,прекалено дълго стана,но исках да опиша и моята одисея...
Съвети,препоръки и особено КУРАЖ и СИЛА ще са ми нужни...
Прегъщам ви силно и още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!
Виж целия пост
# 247
Здравейте, момичета!
Благодаря ви за куража,който ми вдъхвате,благодаря ви за силата,която ми давате-определено имам нужда от тях...
Антри,мила,ако беше изрязано до чисто,предполагам нямаше да се намирам в "дупката", в която съм в момента.В хистологията пише:
"Резакционна линия (връх на конуса)-обширно ангажиране от плоскоклетъчен Ca in situ,предимно вътрежлезна форма.
Конизация на маточна шийка-обширно ангажиране от плоскокл. Ca in situ,едроклетъчен,метапластичен тип-вътреепително и вътрежлезно разпространение.
Латерална граница към PVCU - неангажирана от процеса.
ДИАГНОЗА:вече ви я написах..."
Аз съм от Варна.От 2012 година,откакто ми "светна" ПАП 3, започнах да ходя при д-р Карагьозов в Токуда(моя приятелка от София,минала вече по тоя път ми го препоръча) и мога да кажа,че съм силно впечатлена от този човек.В края на миналата година реших да потърся и второ мнение-ходих при доц.Дянкова, та тя ми каза,че без конизация няма да се оправят нещата(забравих да спомена че съм носител на тип 18 HPV),но може и да се изчака месец-два,не са чак толкова страшни нещата,както ми беше и казал и Карагьозов.След изчакването от 3 месеца и курса с Изопринозин,обаче и направената конизация на 15.01.ТОВА е резулата.Сега в събота отново ще пътувам до София-имам час при Дянкова,да видим и тя какво ще каже,а утре съм и при д-р Филев тук във Варна.При проф.Горчев часове има чак за края на март,а аз нямам време да чакам.При Корновски бях ходила лятото,когато Карагьозов беше в отпуск,просто да ми вземе биопсия от един атипичен участък,който Карагъозов беше видял,а той каза,че такъв не вижда.Изписа ми някакви лекарства,от които 4ас след първия прием ме обхванаха страшни сърбежи отдолу,та цял месец след това нямаше оправия,така че едвали бих му се доверила отново.
Ох,прекалено дълго стана,но исках да опиша и моята одисея...
Съвети,препоръки и особено КУРАЖ и СИЛА ще са ми нужни...
Прегъщам ви силно и още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!

Ще си даваме кураж и сила, всичко ще се оправи! Успех!
Виж целия пост
# 248
Ето ме и мен - отново в къщи!!!  newsm44
Операцията мина НЕУСЕТНО (разбира се), кофти бяха (на всички както ви е понятно) следващите 2 дни. Но на фона думите на Д-р Карагьозов: "Всичко е ОК!" веднага след операцията, всичко друго ми се стори толкова дребно и преодолимо...
Та значи-вече съм без матка, яйчниците и лимфните възли са наред и по местата си.Единствено апандиситът не бе включен в сметките, но по преценка на доктора(бил е цели 12 см) се разделих и с него.Пътуването София-Варна мина изненадващо добре и леко.Сега вече съм си в къщи и мама е при мен за да помага за децата и домакинската работа.
След 2 дни ще ходя да ми махнат конците тук в Майчин дом, а след 20-тина дни съм на контролен при Карагьозов.От дупчицата, където беше дренажа, продължава да поизтича жълтеникъв секрет, но доктора каза,че е нормално,докато не зарастне напълно.Тази сутрин обаче ме притесни едно кърваво зацапване,което получих отдолу, а досега го нямаше.При вас получавало ли се е подобно нещо???
Happygirl, благодаря ти, мила!А за операцията-буди силна и уверена и всичко ще е наред!Стискам палци!!!
Оставям ви за сега, за да се излегна малко на дивана,докато мама здраво е яхнала прахосмукачката(чак ми е съвестно)...
Виж целия пост
# 249

[/quote]Здравейте момичета !  Преди месец ми беше направена тотална хистеректомия, а сега ми престои преглед в болница Доверие и ме е обхванала паника. Някои може ли да ми каже дали е болезнен този преглед,  защото  доколкото  се информирах  няма да е ехографски  а и все още имам болки.  И друго да ви попитам- кървенето ми спря  но продалжава да тече някаква жълтеникава течност , това нормално ли е ?
Виж целия пост
# 250
 ilinoiss   спокойно не се притеснявай толкова Hug  Не отиваш на война а на преглед при доктори:) Като отидеш им кажи за зацапването и им кажи че много се страхуваш от прегледа те ще са внимателни. Дори да те качат на магарето само ще погледнат дали всичко минава добре няма да те бъркат и да ти причиняват болка. По спокойно Peace
Аз такъв голям стрес преживях след операцията  и преди лъчето  когато ми казаха че трябва задължително да ми направят цистископия за да видят защо задържам урина и малееееее    паникьосах се бях легнала и доктора тъкмо щеше да слага микроскопа в уретера когато станах и започнах да плача и да не ми стига въздух НО  Wink  Успокоиха ме доктора и сестрите   а  бяха и много мили   та накрая чак се учудих колко леко и безболезнено мина всичко Crazy  Но понеже шока още не е минал човек се страхува.  
 sisley_t  да ти кава честно живея близо до болницата на една спирка с метрото   Но с бебето ми е малко трудно:)  Ти си в болницата нали?
Виж целия пост
# 251
Гена много ти благодаря! Подейства ми наистина успокояващо ,е не напълно,  но напрво бях изпаднала в паника.....    А и още нещо - от два дни уринирам много често.  Вазможно ли е да е вследствие от операцията?  Още веднъж от мен-  Благодарности!!!
Виж целия пост
# 252
Ето ме и мен - отново в къщи!!!  newsm44
Операцията мина НЕУСЕТНО (разбира се), кофти бяха (на всички както ви е понятно) следващите 2 дни. Но на фона думите на Д-р Карагьозов: "Всичко е ОК!" веднага след операцията, всичко друго ми се стори толкова дребно и преодолимо...
......
От дупчицата, където беше дренажа, продължава да поизтича жълтеникъв секрет, но доктора каза,че е нормално,докато не зарастне напълно.Тази сутрин обаче ме притесни едно кърваво зацапване,което получих отдолу, а досега го нямаше.При вас получавало ли се е подобно нещо???


Знаех си аз  Wink.
И "страничните ефекти" са нормални.
А сега, ако имаш инструкции за колан, слагай го - и ходом марш към морската градина за да раздвижваш карантиите (много изправена и опъната) и да не им даваш възможнст да се слепват.  Hug И прахосмукачката можеш да поемеш  Wink.
 До 1 месец ще си забравила, че си оперирана и ще си спомняш само в банята.   bouquet
Виж целия пост
# 253
Здравейте. Като чета какви изследвания правите...чак се чудя, защо на мен не ги правят. За мое щастие на профилактичния в Онкото резултатите бяха добри, но до сега са ми правили ТМ, цито и за целия период един път (последния) ехограф на малък таз. Не са ми правили (пращали) на снимка на бял дроб, мамолог, сцинтиграфия.. newsm78

Подадох документи за пенсия в НОИ на 20 януари, до март дали ще имам превод.  newsm78

Аз ТМ не съм пускала, то ако не си правила преди операцията няма и защо. Правила съм единствено при Славчев ехограф, малък таз само преди операцията.. Сега ще щракна едни дробчета, че влача пневмония, и две в едно да ми е  Grinning Мамолога го минах по собствено усмотрение /направление гръден хирург от ЛЛ, с него - 104 к. в Онкологията - Димитрова, много е печена, и ако тя прецени - ехограф. На мене и направление за ехограф ми даде, ама това е прецедент хахах/.
След около две седмици трябва да имаш превод, писмото от НОИ обикновенно идва след превода Simple Smile

  bouquet Гушкам ви, аз пак имам близки срещи с гадината, ама тои път при баба - другата седмица ще я оперират във ВМИ, стискайте палци да мине всичко добре, че има още хляб много в бабаето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 254
Благодаря ти, Д_Ива!   bouquet
Поуспокои ме...
Чак до морската, в това "чудно" време едвали ще хукна,но може да си направя разходка до училището на дъщеря ми,което е съвсем до нас,да я прибера довечера.
Карантиите ми вече що-годе се понаместиха,ама докато постигнат тоя резултат, голям "тетрис" падна.Коридора на Гинекологията в Токуда го вземах за норматив,влачейки "домашния си любимец", сиреч дренажната торбичка след себе си.
А за колан нищо не са ми казвали.Даже в списъка за необходимите неща за приемане в Токуда, точно тази точка беше задраскана.
С прахосмукачката ще поскатая за сега,докато мама е тук  Embarassed
Поздрави и прегръдки!!!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия