Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво означава 1A1/ll pT1A1pNoMo?
Какво означава 'двете чертички' в диагнозата?
Какво представлява операцията Vertebral Meizig?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво означава 1A1/ll pT1A1pNoMo?
Тази диагноза указва на стадий на рак, като '1A1' означава, че туморът е много малък и не се е разпространил извън органа, в който е започнал. 'pT1A1' също се отнася до размера и разпространението на тумора. 'pNoMo' означава, че липсват метастази в лимфните възли или далечни органи. Това е важна информация за степента на разпространение на рака и помага при определяне на подходящото лечение.
-
Какво означава 'двете чертички' в диагнозата?
В контекста на диагнозата, 'двете чертички' вероятно се отнася до стадий на рак. В тази система за класификация стадиовете на рака се обозначават с числа и букви, като „двете чертички“ могат да представляват определено разпространение на тумора в определен стадий. Това е важна част от диагнозата, която помага при определяне на подходящото лечение и прогнозиране на развитието на заболяването.
-
Какво представлява операцията Vertebral Meizig?
Операцията Vertebral Meizig е сложна гинекологична процедура, която вероятно се извършва при сериозни гинекологични проблеми или заболявания. Може да включва отстраняване на различни части от репродуктивната система, включително матката, яйчниците и лимфните възли. Тази операция се извършва от специализирани гинеколози и може да бъде свързана със сложни медицински състояния, които изискват внимателно и комплексно лечение.
-
Какво представлява ТМ SCC?
-
Какво е ендотел и за какво се използва?
,аз искам да се оплача от моите вълни,станаха нетърпими,вечер в 9 си лягам само по потник и бикини,към 3 ставам да си суша косата със сушуар и да си сменя калъфката на възглавницата,а сутрин като се събудя вече са минали и умирам от студ,защото нищо не включвам вечер в стаята,просто иначе не спя ,а само се потя
Баба да се оправя бъзро.
А на контролен преглед ще ходя чак на 21-ви...На някоя от вас да са и се появявали такива чудесии??? Тъкмо се поуспокоих малко,че всичко върви добре и ето нова грижа... 
.
.